1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

malinka_02
19. zář 2012

@mmirunda minule sem testila 7den a kdyz tam nic nebylo citila sem ze uz ani nebude!

mmirunda
19. zář 2012

@malinka_02 tak se na pocity víš co!!! a hlavně tomu věř babo. Ty jsi šílená negativistka 😀

malinka_02
19. zář 2012

@mmirunda ted nemam zatim zadne..hladim brisko a verim ze budeme mit dvojcatka 😀 Hele vis ze optimismus je pouze nedostatek kvalitnich informaci 😉

zelvik
19. zář 2012

@adriene Taky to tak udělám, i po IVF jsem to tak chtěla, ale pak už byl krevní test jen potvrzení, že to nevyšlo, protože mrcha přišla na den přesně, i přes ty koňské dávky Utroše. Jak když se nechumelí...
@malinka_02 a jaký máš režim? já se sice dost po bytě pohybovala, dělala jsem si oběd, ležela jsem asi jen 3 hodiny po obědě, s nohama nahoře. Jinak sedím u noťase a někdy se přistihnu že i dost ve zkroucené poloze. zítra mažu do práce

adriene
19. zář 2012

@zelvik Tak ja jsem si rikala, ze nebudu utracet za testy, kdyz mi to zadarmo potvrdi u doktor a pak jsem to chtela tak nejak odkladat - odkladat pravdu 🙂 A moc jsem si neverila, spis jsem pocitala s tim, ze to neklaplo, abych nebyla zklamana 🙂
Tak ja mela doma absolutni klid, ani jsem nevarila, nezehlila, neuklizela... absolutni valecka. A to na 4 dny 🙂

saraha2
19. zář 2012

něco pro nedočkavce a zvědavce 😉

malinka_02
19. zář 2012

@zelvik ja v pondeli prijela ve 3 usla sem u tv a cely den prolezela,vcera sem polehavala a posedavala u pc a mela tu mamku na pokec a dneska mi prisla ve 3 kamaradka. Kadernice tK sem sedela kdyz mi delala vlasy a tak pobihaka -varila kafe. Pak sem si umyvala barvu predklonena tak trochu rozbolelo bricho a zitra jdu uz do prace normalne.

malinka_02
19. zář 2012

@saraha2 jak to funguje?

saraha2
19. zář 2012

@malinka_02 počůráš a už od 10tého týdne by to mělo ukázat,co nosíš v bříšku 😉 já to nezkoušela!!jen na to koukám a mám nutkání to objednat,ale budu silná a vydržím 😀

evikj33
19. zář 2012

@saraha Vždyt už se to brzo dovíš na screningu a mně u dvo by to stejně nic neřeklo 😀 Šetři na oblečky pro mimi 😉

malinka_02
19. zář 2012

@saraha2 me by to lakalo jen z pohledu zjistit zda to funguje 😀

malinka_02
19. zář 2012

@evikj33 Evi a v kterem tt se chodi na screaning?

adriene
19. zář 2012

@malinka_02 Ja mela v 10tt odbery a v 12 UZ. Ale nekde dobu neresi...

malinka_02
19. zář 2012

@adriene a to je ten velky screaning? Ja mam totiz tebotnou kamaradku ktera se ani nesnazila a je tehotna a vubec nic nevi,gyndar ji nic nerekl..je v 11tt doted ji udelal 1utz a nerekl nic,krev nevzal a v pondeli ma prijit pro prukajdu a nic nevi..

melisska
20. zář 2012

@saraha2 neverím 😀 😀 😀

ivapo
20. zář 2012

@saraha2 a kolik pak to stoji? 😉

evikj33
20. zář 2012

@malinka_02 Já taky byla na odběr v 10tt a na UTZ pak na začátku 13tt.Tohle by ti měl říct gyn a popřípadě dát tel.kam se nato mužeš objednat a žádanku.No jo hold má někdo to štěstí a ani netuší že to muže být i jinak 😔 jINAK NA PRUKAJDU SE VŽDY BERE KREV,TO JE NĚJAKÉ DIVNÉ A NA TEN SCRENING TO JE NĚKDE TAKY TAK ŽE JDEŠ na UTZ a krev berou rovnou taky a pak pošlou zprávu s hodnocením gyn. Jinak hezké ráno všem 🙂

evikj33
20. zář 2012

@malinka_02 Ale je to nadstandart,kterej si platíš a pak ti některé pojištovny přispívají-tak možná se jí zmínil a ona nechtěla,protože jinak jako standart se pořád berou tripl-testy z krve okolo 15-16tt. 😕

adriene
20. zář 2012

@malinka_02 Ano, to je ten velky screening. Ale dost tehotnych ho nestiha, proto pak konci na tripltestech, nebo pak na velkem UZ v 20.tt. Nicmene mam znamou, ktere rekl doktor, ze screening ji udela, ale bude ji to stat 1500, ze jinak to pojistovna neplati... ja tedy nevim jake jsou tam vekove hranice, ci co... Treba ja tam s dvojcaty spadam, ale nevim jak je to u ostatnich...

adriene
20. zář 2012

@evikj33 Aha... tak to bude ono. Nicmene ja za screening neplatila ani korunu, zatim jsem vlastne neplatila vubec za nic, ani za vytistene otazky z UZ. Dokonce i IVF me vyslo vcelku levne. Zalezi asi na CARu a spolupracujicim pracovisti 🙂

adriene
20. zář 2012

Jinak vsem dobre rano🙂 Dnes je mi o poznani lepe 😉

evikj33
20. zář 2012

@adriene Jj je to o tom co vše má Car ve své režiji,já byla předána po potvrzení srdíček svému gyn a tak už jde vše přez něj,nemusím dojíždět 70km.Ale někde dělají tato vyšetření v rámci Car nebo partnerského pracoviště a pak se neplatí,jinak většinou ano,dokonce v Olmiku mně daly sestřičky letáček k dr.co pracuje na stejnem patře a tam bych platila 1450kč,v Porubě 1000kč-nebylo to žádné 3-4D,ale dle názoru je to pro dr.přesnější ty Dčkové jsou prej hlavně pro rodiče 😀 Pojištovna mně to celé proplatila.A IVF nás stálo 14800kč,takže si nestěžuji,když čtu kolik daly některé holky a ještě to třeba nedopadlo.Je to šílené(alkoholiky a fetáky)léčí zdarma a to mají na své nemoci velkej podíl a lidi s leukemii,rakovinou neplodností dost často škubou a řeknou že překročili limit a maj smulu. ☹

adriene
20. zář 2012

@evikj33 No mas pravdu, ale jeste ze si to IVF nemusime platit uplne cele, to uz by bylo horsi... k cemuz se i nektere pary dopracuji, pri neuspechu 😖
Me CAR nastesti nevykopl a vedl si me do 12 tt, dokonce me zaregistroval k porodu (jeste bez prukazky) a zaridil screening, zdarma. A dnes, pokud vse dobre dopadne se objednam do prenatalni poradny, taky zde. Takze muj gynekolog vlastne ani nevi ze jsm tehu a to s mi tak snazil pomoci 😀
IVF me stalo podobne, platila jsem 13000 se vsim vsudy 🙂

rory_g
autor
20. zář 2012

@evikj33 mě teda na screeningu nic neřekli, o pohlaví ☹ Prcek měřil 65mm a prý bylo ještě moc brzy 🙂 Jinak jsem taky neplatila, byla jsem na něm v CARu, kam jsem chodila před otěhu.

Všem přeju krásný den, mě čeká zubař, tak se bojím 😝

adriene
20. zář 2012

@rory_g Fuj zubar... no to te lituju! At to das v pohode 😉

evikj33
20. zář 2012

@adriene No manža byl docela rád že už nemusíme do Car do Olmiku 😀 Takže mně to nějak extra nevadí,hlavní je že pomohli 🙂 Ted už je to hlavně na mém těle a prevenci mého gyn.zatím si nemužu stěžovat.Hlavně at prdelky unosím co nejdéle do ucházející váhy a jsou samostatně schopni fungovat-Proto si asi někdo myslí že plaším,ale jak jsem koukala ne holky co psaly že čekaj dvojky-tak už mám hodně věcí vypraných a schovaných ve skříni a taky připravených,protože některé byly od 26t v nemocnici,jiné měli klidovej režim takže se pak nechci stresovat že nic nemám a nemá mně to kdo udělat,mamka dělá na 3šichty a občas i víkendy a má dost svého a tchýně je na duchodě,ale tu to nezajmá-ta přijede akorát na kafe(nechají se obskakovat),skritizuje,hodí své rady a jede.Manža pomáha hodně,ale žehlení a vaření teda jeho gusto zrovna není,nakupuje s lístečkama a když není přesně co je na lístku,bud zavolá,nebo neveme nic 😀 a ještě je tu malý a pes(Yorkšír)

rory_g
autor
20. zář 2012

@adriene díky, já doufám, že to bude jen prohlídka a razítko do průkazky 😅 😀

melisska
20. zář 2012

@rory_g co je horsie zubar alebo gynekolog? 😀

rory_g
autor
20. zář 2012

@melisska zubaaař 😀 Na gynekology jsem zvyklá, za 6 let v CARech, kdy se ve mě pořád někdo hrabal 😝 😀

melisska
20. zář 2012

@rory_g no vidis, kde sme az dosli 😀 😀 😀