1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

rory_g
autor
9. dub 2012

@marmina ahojky, nene, vůbec se neplatí 😉
Holky, jsem nějaká mrtvá, jsem vás dočetla a už nevím, co jsem chtěla komu psát 😅 Vítám nováčky a držím moooc palečky!!!
@zelvik jak jsi na tom?

vall83
9. dub 2012

@linda81 ahojcek...jeeee, tiez v nemecku 🙂 🙂 no je mi luto ze si nebola spokojna....a 2 den po ET gratulujem, nech sa pekne uhniezdia... 🙂 no mi teraz sme v Gesellschaft für med. Diagnostik Dr. med. Walter Bollmann...a zatial sme spokojny....vy kde ste boli a kde ste teraz? a kolko vas to stalo? 😀

rory_g
autor
9. dub 2012

@lucka2601 ahojky, já chodím do Gennetu a kolik nás bude IVF stát nevím...dostali jsme materiály k prostudování, kde jsou popsány jednotlivé úkony a k tomu ceny, sle ono stejně se bude vše odvíjet až podle toho, jak budeš reagovat na stimulku...
Jinak nevím, kdo se ptal na rpzdíl mezi mícháním a perem...nám v Gennetu dr. řekla, že účinnost je srovnatelná, rozdíl je pouze v konfortu aplikace. A také někdo špatně reaguje na ty nejčistší, ale chemicky vytvořené hormony v peru...já si zvolila míchání, ale ještě jsem nezačla. Ale @zelvik má už zkušenosti 😉

vall83
9. dub 2012

@linda81 a este v mnichove...

plumeria
9. dub 2012

Ahoj holky, mám dotaz. Jak moc pravidelně berete Utrogestan? Jasně že ráno-poledne-večer. Myslím, co se týká hodin. Já jsem se snažila brát ho cca v 6, ve 14 a v 22, ale teď nějak nezvládám a beru ho tak plus mínus dvě hodiny. To znamená třeba včera večer o půl deváté, protože už jsem byla fakt unavená. Dnes odpoledne o půl páté, protože jsme byli na návštěvě a zapomněla jsem si ho vzít s sebou atd. Co vy? Neptali jste se doktorů, jestli by se to mělo dodržovat přesně jako antibiotika, nebo jestli to stačí tak plus mínus. Díky za reakce.

zana21
9. dub 2012

@marmina Děkuji moc, dokonce i za názor dr. Ono asi vážně záleží na každé z nás, jak bude reagovat 🙂
@evikj33 To jo, po 1. IUI mi dělali průchodnost vejcovodů kontrastní látkou, výsledek OK. Naše 2. IUI skončilo biochemickým těhotenstvím. Musím přiznat, že mě to dost vzalo. Bylo to pro mě mnohem horší, než když byl TT sněhobílý. Testovala jsem i raději později, abych nebyla zbytečně zklamaná (až 15 den po IUI), ale 20 den bylo po všem. I z tohoto důvodu jsme se rozhodli jít do IVF, přeci jenom je tam větší šance 🙂 A teď budeš stimulovat perem? Přeji hodně štěstíčka, ať tentokrát se k ET dopracujete 🙂
@nemorosis Teď jak jsi to napsala, tak je to možné, že už jsme se někde potkaly 🙂 Přešla jsem do gennetu a zatím nelituji. Díky moc za podporu a tobě přeji hodně štěstíčka, ať je vše v pořádku 🙂

marmina
9. dub 2012

@plumeria myslím, že stačí plus mínus 😉 mě nikdo na přesné dodržování neupozorňoval a vzhledem k tomu, že je to jen podpůrný lék, tak bych to nehrotila s tím přesným načasováním...

marmina
9. dub 2012

@rory_g díky rory, tak aspoň že něco je zadarmo 😀

saraha2
9. dub 2012

@pawlla děkujeme za info!!!takže jsi testila 11tý den po Et..to jsi vydržela teda dlouho!šikulka!!

saraha2
9. dub 2012

@plumeria já ho beru ráno kolem sedmé-osmé,pak v poledne a večer jak jdu lehout k tv kolem té osmé zas 😉

marmina
9. dub 2012

@alinah OPU 4.4. (7 vajíček z toho 3 embrya, 2 zamrazena), ET dneska 9.4. (1 E) - ať se drží!

@zelvik 2x neúspěšné IUI, 6.4. začala stimulovat na 1. IVF, UZV 11.4.
@rory_g 4x neúspěšné IUI, 6.4. UZV před stimulací na 1. IVF - čeká na MS
@plumeria 20.3. ET (1 E, 2 zamrazena), 30.3.- krev potvrzeno těhu, UZV 5.4. - krásná dutinka 5+0tt, UZV 11.4.
@saraha2 OPU 30.3. (8 vajíček z toho 2 embrya), ET 3.4. (zaděláno na dvojčátka), kontrola 16.4.
@nemorosis 15.3. ET (1 E, 6 zamrazeno), UZV 6.4. - potvrzeno těhu - konec 6tt, UZV 17.4.
@verry OPU 30.3. (9 vajíček z toho 6 embryí), ET 4.4. (1 E), 5 embryí zamraženo, na krev 18.4.
@vall83 OPU 29.3. (46 vajíček!), 25 embryí hned zamraženo, KET v dubnu (přeje si dvojčátka)
@marmina 4x neúspěšné IUI, v březnu 1. IVF (neúspěšný ET 2 embryí), KET koncem května

Pokud se chcete někdo nový přidat do naší tabulky, napiště mi do IP!!!

alinah
9. dub 2012

@plumeria ja ho beru jak mi to vyjde.. snazim se aby mezi tim byly plus minus podobne rozestupy. hlavne nekdy mam pocit ze je ze me hned venku.. hlavu si s tim nelamu..

pawlla
9. dub 2012

@saraha2 no vydrzela mela jsem docela i strach si ten test udelat 🙂 ale druha carka byla hed patrna a dobre viditelna zitra jdu k doktorovi jeste kvuli tem krevem v lytkach nekdy me to boli ze nemuzu ani chodit tak uvidime no

lucka2601
9. dub 2012

@rory_g Ahojky,mne se teda tky ptala dr.jesti pero nebo míchání,j mám známyho jeho priatelka je zdravotní sestra!!!Ja jsem tedy žádné materiály nedostala co bude co stát proto se informuji tady ale kdyz ti mam říct jsi 1která mi odepsala a to jsem psala už nekolikrát....Ja teď beru utrogestan a po dobrání mám volat a pujdu na hormonální profil(tedy na krev),Je mi 25let a vúůbec ale vůbec netuším co mne čeká,na IMUNO už jsme byli26.4. jdem pro výsledky.Můžeš mi ríct jak to probíha u tebe???

lucka2601
9. dub 2012

@marmina ja bych se ráda pridala ale mne čeká ješte jenom hormonálny profil a navšteva na IMUNO kvuli vysledkum 😢

zelvik
9. dub 2012

@rory_g Ahojky, já ti nevím, jak jsem na tom - strašně ráda bych viděla dovnitř, jestli se tam něco děje. Mám za sebou 4.injekci, míchá pořád manžel - prý si připadá užitečný. A když se mě ptal, jestli jsem OK a jestli mě to nebolí a nedělají se mi modřiny a já řekla, že ne - tak odpověděl, že to je určitě tím, jak mi to s láskou míchá 😀 Už aby byla středa a já se dozvěděla, jestli vůbec reaguju a vajucha rostou.
Vítám @pawlla, @zana, @linda81, @evikj33 a @lucka2601 a snad jsem nezapomněla na další. Je tu spousta novinek, pomalu vás dočítám, ale jsme baby ukecané.
@vall83 co u tebe nového, kočko?

rory_g
autor
9. dub 2012

@lucka2601 na HP Ti vezmou krev a na imunu vlastně také, podle výsledků Ti určí léčbu a další postup. Mě v jiném CARu zjistili špatnou štítku a cukrovku a potom udělali 2x IUI. Pak jsme letos přešli do Gennetu, tam nás poslali na genetiku (mám za sebou potrat a je mi přes 30) a na imuno, také jsme zkusili 2x IUI - abychom jen tak prý nečekali 😉 No a teď čekám už na MS...tak možná u Tebe také zkusí IUI a až budete mít těsně před IVF (jestli), tak určitě ty materiály také dostanete...
@zelvik a kdy jdeš na utz? Mě dr říkala, že je ideální 6. den od první injekce..no a myslím, že vysoké dávky mám, protože jsem prostorově výraznější 😀 a také jsem vůbec nereagovala na Clostil...hele a ještě dotaz - kam si Menopur pícháš? Já se dr ptala, jestli je to také do břicha a ona že ne, že do svalu, ale že to prý zvládnu i sama..já myslela, že to normálně do břicha jde 😕

martina2207
9. dub 2012

@rory_g ahoj. čítam tvoju otázku kam sa pichá menopur. No u nás to káže doktorka do brucha. ja to mám teda už za sebou.

rory_g
autor
9. dub 2012

@martina2207 ahojík, já bych také raději do břicha, lépe si tam vidím, sednu si k tomu...děkuju 🙂

zelvik
9. dub 2012

@rory_g Zítra píchnu 5.injekci večer v 6 hodin a ve středu v 10:30 jdu na ultrazvuk. Píchám ho do břicha, dostala jsem i názornou ukázku od sestřiček. Do svalu snad sama nemůžeš, do svalu by měl vždycky zdravotník, ne? Každopádně mi bylo řečeno a ukázáno, nahmatat špek 😀 na břiše, a tam pod kůži to bodnout.V oblasti kdekoli kousek pod pupíkem. Takže to střídám, jednou vpravo, jednou vlevo.
Třeba mrcha ani nedojde, co?🙂Nebo jak to tušíš?

d.h.86
9. dub 2012

ahoj,já jsu po jednom IVF ,druhé mimi co ted čekám je přirozeně,takže vám všem držím palečky
ale chtěla jsem se zeptat,do konce měsíce mám nějaké léky z IVF,nemáte něterá zájem?je škoda to jen tak vyhodit

zelvik
9. dub 2012

@rory_g Aha tak teď čtu, že Menopur se dá píchat tak i tak. Ale já teda do svalu bych odvahu neměla. To břicho je naprosto v pohodě.

rory_g
autor
9. dub 2012

@zelvik já bych také chtěla do břicha...no s tou MS těžko říct, břicho mě na ni bolí týden, ale dr říkala, že jsem měla opožděnou ovulaci 😒
@d.h.86 gratuluju 😉 Já bych zájem možná měla, ale zatím nevím přesně jak to budu mít s MS...a jestli se to kombinovat, to asi ne? Jsi ale moc hodná, že nám takto chceš pomoct 🙂

martina2207
9. dub 2012

@zelvik nechápem ako tvoja doktorka rozmýšľa. Do svalu by si človek nemal nič pichať pokiaľ na to nieje školený. Je to veľké riziko. U nás aj záverečnú injekciu Pregnylu ktorá je do svalu si musíme ísť dať pichnúť na pohotovosť. Hm. a to pichanie do brucha. My kdekoľvek okolo neho. Teda dole, a po bokoch.

vall83
9. dub 2012

@zelvik ahojcek zelvik....tak manzel te picha s laskou 😀 😀 😀 tak to je dobre.... 😀 😀 😀 no ja som dneska konecne dostala menzes, v stredu asi zacnu papat tie hormony, vola sa to progynova....a asi dalsi pondelok na ultr....tak uvidime kedy nam daju datum KET....ale uz sa to blizi, uz se to hejba...sem rada.... 🙂

zelvik
9. dub 2012

@martina2207 Nééé, to si pleteš - mně řekli do břicha a i mi to tak ukázali. To @rory_g řeší, že jí řekli do svalu. U Menopuru je to možné oboje, ale do toho svalu to musí píchnout zdravotník. S Pregnylem jsem taky vždycky chodila na pohotovost. Teď budu mít místo Pregnylu Ovitrelle a ten je taky podkožní, myslím, takže taky do břicha píchnu sama.Asi.
@vall83 Jojo, píchá - teda MÍCHÁ s láskou 😀 😀 😀 To je fajn, že se ti to taky pohne. A stíháš to ještě v Německu?

martina2207
9. dub 2012

@zelvik myslela som do brucha teda okolo pupka 🙂

vall83
9. dub 2012

@zelvik no to doufam....na ten ultr...stiham a tam nam povedia datum a potom uvidim ci stihame.... 😉

rory_g
autor
9. dub 2012

@martina2207 @zelvik holky no vidíte, a při IUI mi dali Pregnyl a k němu školení a píchala jsem si ho sama do břicha 😅 Je v tom trochu binec, každopádně jsem ráda, že to jde tak i tak...
@vall83 super, že se zase něco děje 😵

martina2207
9. dub 2012

@rory_g sranda. my máme napísané že pregnyl len do svalu.