1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

zelvik
16. bře 2012

@rory_g Ahoj, mně z toho čekání na duben asi hrábne 🙂 Zvláště, když vidím, jak to tady holkám odsejpá 😉 Co ty?

vall83
16. bře 2012

Ahojcek holky, tak mne dneska uz dosla mrcha....zajtra volame a idu asi v nedelu na ultr....a pak na puregon...prvy krat po dllllhej dobe som sa tesila na menzes 😀

vall83
16. bře 2012

@nemorosis
@marmina
ako holky, ako sa citite? este kolko mate do testu?stale na vas myslim a drzim palecky.... 🙂

vall83
16. bře 2012

@plumeria tak to je krasne....uz aby bol utorok a boli v tebe, a kolko si nechas zaviest?

plumeria
16. bře 2012

@vall83 Ahoj, ještě nevím. Původně jsem chtěla dvě, ale teď váhám. Myslela jsem, že dvě jsou větší šance na úspěch, ale jak tak pročítám web, někteří doktoři tvrdí opak. Vidím to tak, že se nakonec rozhodneme až v úterý.

vall83
16. bře 2012

@plumeria tak rozhodnutie na poslednu chvilu....i tak sa da....
a to ozaj ked sa daju zaviest dve je mensia sanca? a ozaj ked sa zavedu dve jedno sa uchyti co sa stane stym druhym?

plumeria
16. bře 2012

@vall83 Nevím, někde jsem se dočetla, že když jedno embryo odejde, produkuje látku, která může zastavit vývoj i toho druhého. Ale fakt nevím, nevyznám se v tom. Sama bych potřebovala poradit. Řekla bych, že polovina doktorů je pro jedno embryo, polovina pro dvě. Obojí má svoje výhody a nevýhody.
Já přemýšlím nad hromadou věcí. Když si dáš jedno embryo, hradí ti pojišťovna v Čechách 4 IVF cykly, když dvě, hradí jen 3 cykly. To by mluvilo pro dát si jen jedno. Taky OHSS, který mi hrozí, se v případě, že se uchytí dvě embrya, rozvine více než s jedním embryem. To taky mluví pro jedno. Na druhou stranu já pořád věřím tomu, že větší šanci na úspěch mají dvě embrya. A teď babo raď.
Ale nerada bych to zakřikla, aby se pak bylo vůbec nad čím rozhodovat. Uvidíme, jak se budou vyvíjet, případně co mi doporučí doktor a embryoložka v centru.

rory_g
autor
16. bře 2012

@plumeria moc krásná úroda, gratuluju 😵 Já jsem pro zavedení dvou, dr sice říkala, že z lékařského hlediska jsou vícečetná těhotenství nežádoucí, že ženská děloha je uzpůsobena pro jeden plod, ale na druhou stranu se zavedením dvou embryí zvyšuje šance na otěhotnění...
@zelvik ahojky, taky se nemůžu dočkat, hlavně jsem teď nervózní z té imunologie...už aby byl konec března a pak už jen kousek 😕 To nás chci vidět po ET, jak budeme čekat na test 😅 😀

elapp
16. bře 2012

@plumeria ahoj, mam podobnu dilemu ako ty, aj ked na 90% som naklonena 2 embrijkam naraz. Hovorim si, ze keby som otehotnela prirodzene s dvojcatami, nemam na vyber a predsa si nenecham jedno vybrat ... Rizika su rovnake pri umelom ako pri prirodzenom pocati, ale v nasom centre tiez uprednostnuju vklad po 1 bambine ...

vall83
16. bře 2012

@plumeria no tak to sem teraz na vazkach i ja...mi sme chceli dve...tak neviem..dochtor aj chvalil ze mam krasnou maternici a vsetko ze je krasne v poriadku...ze by isli dve...tak teraz ozaj neviem...to OHSS to je ten syndrom ze sa nalevas to vodou?
lebo ak ano toho sa velmi bojim a myslela som si ze to je iba pri tych injekciach...a to aj potom ?
fuha... 😕 no mi chceme dve...manzelovi uz ide na 40-tku....tak po druhe to uz vsetko podstupovat nechceme...pre nas by to bolo super jednym vrzom dve.... 😀

vall83
16. bře 2012

@plumeria no ale urcite tazko radit....ked polovica dochtorov tak a druha inak....asi je to iba na nas... 😒

vall83
16. bře 2012

@rory_g ahojcek a kedy budete mit tu imunologii, ved to uz je vecnost...
😖

rory_g
autor
16. bře 2012

@vall83 ahoj, jj, na výsledky se čeká měsíc...budeme je mít až 27.3. 😝 Tobě moc gratuluju k MS, stimulka je na spadnutí, super!!!

tanulak
16. bře 2012

ahoj holky, my si s manželem přejeme dvě embryjka, rádi bysme dvojčátka. Ale zatím jsme ve fázi, kdy čekám na MS a pak začínám stimulovat... snad budeme mít štěstí a "urodí se dostatečný počet vajíček"... 🙂 , mám z toho strach, ale zároveň se těším, že se konečně něco bude dít..

vall83
16. bře 2012

@rory_g dekuji....sice sa bojim injekcii ale zaroven aj tesim, konecne sa posuneme o krok dalej..
az 27.3.? 😕 a co sa zblaznili...ved na to cakanie je najhorsie... ☹

chmurkaxy
16. bře 2012

@pistaciaa @plumeria
ahojte baby, ja som teraz po KET jedneho embryjka a mam bolesti v podbrusku ako pred menzesom. tak si na nete citam, co sa da. a som rada, ze nie som jedina 🙂 ked som bola po ET minuly rok, nic mi nebolo, teraz sa citim inak, mozno preto, ze som si nariadila kludovy rezim a polihujem. Plumeria, kedy ides na krv? budes testovat aj skor doma?

plumeria
16. bře 2012

@rory_g Děkuji.

plumeria
16. bře 2012

@elapp Ahoj, my jsme se o tom v centru zatím vůbec neradili, uvidíme, co nám řeknou, ale rozhodnout se člověk musí stejně sám.

plumeria
16. bře 2012

@vall83 Jj, to je ono. Nejčastěji se to prý rozjíždí po OPU nebo až po ET.

plumeria
16. bře 2012

@chmurkaxy Ahoj, já mám teprve po OPU, takže krev bude až zadlouho.

chmurkaxy
16. bře 2012

@plumeria ahaaaa, tak este len cakas, kym ti ich vlozia 🙂 drzim paste 🙂 odporucam fakt kludovy rezim, ja som to po prvom ET podcenila a na 9.ty den to dopadlo zle.. teraz po KET lezim a som odhodlana "vylezat" si drobceka 🙂)

plumeria
16. bře 2012

@chmurkaxy Děkuji. Já jsme přesvědčená o tom, že naprostý klid k úspěchu vést nemusí. Pokud se to má povést, povede se to, pokud ne, tak ne. Ale chápu, že pokud máš z minula tuto zkušenost, nechceš teď nic podcenit. Já bych naopak chtěla po ET brzy do práce, ať na to doma pořád nemyslím a zabavím se jinými problémy.

chmurkaxy
16. bře 2012

@plumeria ja viem, niekomu pomoze, ked funguje normalne a prekrvuje maternicu, inemu to zase neprospeje. v kazdom pripade drzim paste, aby to s akymkolvek rezimom pre nas obe dopadlo co najlepsie 🙂)

marmina
16. bře 2012

@vall83 ahoj, do testu mám ještě čas, dr. říkala až 27.3., ale testnu příští týden (pokud to dřív nedostanu - doufám že ne!!!!)

jinak my také váhali, kolik embryí zavést, přeci jen už doma dítko máme, dr. nám doporučil buď jedno hodně kvalitní, nebo dvě "méně kvalitní". Nakonec to za nás vyřešila embryoložka. Tři embryjka nám zamrazili den před ET a zbyla jim jedna krásná blastocysta a jedna slušná morula, doporučila zavést obě, tak jsme do toho šli 🙂 tak jsme sami zvědaví, jak se ujme (ujmou)

plumeria
16. bře 2012

@chmurkaxy Děkuju, taky přeji hodně štěstí, ať se embryjko pěkně zavrtává a nepustí se 😉

marmina
16. bře 2012

@chmurkaxy ahoj, vítej, kdy budeš testovat ty?

chmurkaxy
16. bře 2012

@plumeria uz som teraz 4. den po KET, embryjko bolo na predlzenej kultivacii, tak by uz snad aj mohlo byt zavrtane. dufam 🙂 manzel dnes odisiel do USA na tri mesiace na sluzobku, tak verim, ze ma tu nenechal samu 🙂

plumeria
16. bře 2012

@marmina Taky doufám, že se to tak nějak vykrystalizuje.

chmurkaxy
16. bře 2012

@marmina asi to nevydrzim a otesujem aj na 9.ty den doma 🙂 a ty?

plumeria
16. bře 2012

@chmurkaxy Jej, tak to nevím, jak bych to dala, tři měsíce bez manžela. A zvlášť teď.

vall83
16. bře 2012

@plumeria ajejejej 😢 ja sa toho velmi bojim, vsetky tu pisete ze sa pri tom musi vela pit...ja mam s pitim problem uz malinka...velmi malo pijem, niekedy aj dve deci za cely den a to uz citim aj ja sama na sebe....
teraz ked tuna robim chyznu na hotely do obeda, tak mam tolkej prace ze do obeda vobec nepijem....
velmi sa toho bojim a s manzelom rozmyslame na PN , je mozne uz pri tych injekciach ostat doma na PN?
nebudem velmi prehanat ked sa na to dochtora spytam?