1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

marmina
7. čer 2012

@pupidu dobré reference a hlavně je to mnohem blíž k mému bydlišti! Zatímco cesta do Pronatalu a zpátky byla téměř celodenní výlet a 300 km, teď to bude 60 km🙂

saraha2
7. čer 2012

@pupidu synarel je sprej do nosu 😉 ne injekce..ty přijdou až druhý DC..a ty jsi měla co?

saraha2
7. čer 2012

@mmirunda ted koukám,že ty startuješ v srpnu....takže se klidně můžeme domluvit a pero ti ráda-dám-zapůjčím 😉 !!!to už budu mít dopícháno....se můžemem sejít někde a předám...je jako nové 😀 😀 😀 i jehle tam mám....

saraha2
7. čer 2012

@mmirunda a budeš to mít Bé´do zadarmo 😀 😀

saraha2
7. čer 2012

já se dnes loučím,jdu chystat večeři a koukat na růžovku!přeji krásnou,dobrou noc!!!!!!!!♥

pupidu
7. čer 2012

@mia75 Pročpak jsi měla ten synarel současně s puregonem? Zvyšovala se tím účinnost? Jinak moc gratuluju k miminku. Hned ta tabulka díky vám těhulkám vypadá líp 😵
@saraha2 děkuju za upozornění, vůbec mi nedošlo, že to je sprej ... Já měla na stimulaci Puregon, pak Orgalutran a Utrogestan. A teď jako přípravu na KET Estrimax a pár dní před transferem Utrogestan
@marmina No téda, tak to cesty na kontroly musely být dost náročné. Nedivím se, že seš ráda, že to máš blíž 🙂

kcvrcekz
7. čer 2012

@evikj33 Tedy veeeelká gratulace k dvoum bublinkám..🙂

marmina
7. čer 2012

zavřete oči, také odcházím 😀 papa zítra 😉

mmirunda
7. čer 2012

@saraha2 No super, to by bylo fajn 😵 😵 děkuju, pak se domluvíme 🙂

pupidu
7. čer 2012

Taky se pro dnešek rozloučím. Manžel mi odjel, tak si jdu užívat večer jen s růžovkou 😀 dobrou

pixie18
7. čer 2012

ahojte, rada by som sa k vám pridala. pár slov o mne - mám 29r., chodím do Gyn-fiv BA a o pár dní začínam stimulku na 1. IVF (krátky protokol). Začínam s Diphereline, potom pridávam Menopur.
Chcem sa vás opýtať či ste boli na PN už počas stimulky, príp. po transfere.. a s akou diagnózou? v centre mi povedali, že PN nie je potrebná. v práci mám však dosť veľa stresu, takže by som bola radšej doma.. pekný večer všetkým 😵

mia75
7. čer 2012

@pupidu @saraha2 Neviem, len co som si nastudovala. Puregon je rekombinant / gonadotropin, priamo vplyva na vajecniky a stimuluje tvorbu a zrenie viacerych folikulov. Synarel je agonisti toho prveho (gonadotropinu), kontroluje hormony a nacasuje cyklus. Tak mi dava logiku, ze mi ich predpisali naraz 🙂

danny38
7. čer 2012

@pixie18 Ahojky, zdravím tě 🙂 Já jsem při stimulce normálně chodila do práce, OPU mi vyšlo na sobotu a brala jsem si akorát týden dovolené, když jsem šla na ET 🙂 Některé holky šli na PN, tak ti určitě písnou jak to měli 🙂

mia75
7. čer 2012

@pupidu A ten Orgalutran je zase antagonisti. Cize iny sposob kontroly hormonov pri stimulacii - ten zase zastavuje ovulaciu, aby ti folikul nepraskli pred OPU. Takze v oboch pripadoch - Puregon stimuluje folikuly a tie druhe to brzdia a kontroluju 🙂

terez80
7. čer 2012

Ahoj holky, občas jsem sem zavítala, také jsem absolvovala IVF a jdu vás všechny, kteří to budete podstupovat moc podpořit. Nám se to zadařilo a čekáme miminko. Držím všem pěsti ať jste také úspěšní.

tulipanek82
7. čer 2012

@marmina A co mas vlastne v planu ted? Mate nejaky mrazacky?Ja se v tom tu strasne ztracim...Vzdycky kdyz prijdu,tak je tu o nekolik stranek poskoceno a nestiham to docist... 😅

tulipanek82
7. čer 2012

@marmina Jo uz to vidim, zkusite ten Liberec...Tak treba to tam bude pusobit lepe a pujde vse jedna radost! 😉

tulipanek82
7. čer 2012

@danny38 Muzu se zeptat-myslis, ze je nutny po transferu zustat doma? Ja pracuju v kancelari,tak snad by to nevadilo?

kcvrcekz
7. čer 2012

@pixie18 ahojky já byla na PN od začátku stimulky. 🙂

kcvrcekz
7. čer 2012

Jinak ahojky holky tak dnes mi to šéf oznámil, jak se vrátím vyhazov....tak se omlouvám zme jsem nepsala. Tak pěkný večer 😅

danny38
7. čer 2012

@tulipanek82 No já mám taky v pohodě práci, ale přece jen je asi na to zahnízdění lepší být v klidu doma 🙂 Já měla 5 dní kultivace, takže pěkná blastocysta a té prý na zahnízdění stačí 1-2 dny 🙂
četla jsem, že embryjko se většinou zahnízdí sedmý den po oplodnění 🙂

danny38
7. čer 2012

@kcvrcekz To je hrozný kolik idiotských nadřízených existuje 😠 Nakopat jim zadky všem!
Já jsem před stimulkou informovala naší ředitelku, byla ráda, že jsem jí to řekla přímo a nedělala to za jejíma zádama, takže ve finále s tím souhlasila, mám jí podávat info co se kdy bude dít a navíc měla pochopení a docela mě v tom podpořila a to umí být docela dost nepříjemná, na druhou stranu si dokáže vážit upřímnosti a férovosti 🙂

marmina
8. čer 2012

Dobré ráno! 😉
@pixie18 každý si bere PN jinak, někdo už od začátku stimulace až do testu. Píšeš, že máš v práci stres, tak by možná bylo lepší to celé podstoupit z domova...Určitě je ale dobrý být doma od odběru vajíček do transferu a třeba pár dní po transferu. Jinak většina holek tady dostala během IVF padáka v práci ☹ Je to fakt sprosťárna největší. Já jsem na rodičovské dovolené, tak to teď naštěstí řešit nemusím. Před 3 lety jsem šéfovi také narovinu řekla, že budu podstupovat procesy vedoucí k těhu, pochopil mě, držel mi palce a výpověď mi nedal! Povedlo se nám tehdy IUI - mám z něj synka, který už je natěšený na sourozence a ten furt nikde ☹

@tulipanek82 jj, přecházím do Liberce, o 3 mrazáčky jsme tento týden přišli (měla jsem jít v úterý na KET)

@kcvrcekz to je mi fakt líto, je to pěkná podpásovka 😒 Půjdeš na PN nebo úřad práce?

marmina
8. čer 2012

@saraha2 to pero je fakt tak drahé? vždyť je to jen kus umělý hmoty. Já jsem ho do centra vrátila s načatou ampulkou, kdybych to věděla, tak jsem si ho teda nechala!!! 😖 No, i když třeba už mít Puregon nebudu, sama jsem zdvědavá, co mi v novém CARu nabídnou, třeba taky půjdu do dlouhého protokolu a s jinými léky...

kcvrcekz
8. čer 2012

@marmina no je to nefér. Jsem na PN už od začátku stimulky(byla jsem týden před stimulkou nemocná a tak me dr. Nechala doma) a zkusím říct doktorce jak to je s prací a že prostě miminko moc chceme tak aby mě nechala doma. No nechám se překvapit, jak to dopadne.

Jinak krásné ráno všem🙂

saraha2
8. čer 2012

@mia75 téda!ty to máš ale naštudovaný 😉 jsi úplná mudr 🙂
@marmina já si myslím,že pero samo o sobě je v ceně těch léků....ale viděla jsem různě po netu,že to holky prodávají kolem 800kč..si myslím,že pokud bych si vzala i ted puregon,tak pero už mě nedají,ale zas budu platit 6tis...taky mě tam troška zůstala,tak to mám v ledničce 😉 právě jsem psala
@mmirunda,at se na to poptá v caru,než si to nechá poslat od Vall..no a včera mě došlo,že já už budu mít dopícháno,at vezmu ty,nebo jiný léky..takže jí to klidně zapůjčím..ale samozřejmě bych jí to nejradši věnovala,pokud to dopadne.......ale každopádně bych nic nevracela..mám to zaplacený?mám..tak co..a fertig 😉 to bych raději někomu dala-nějakému samoplátci,než to vracet...

verry
8. čer 2012

Dobré ránko 😉
@kcvrcekz tyjoo, tak to je mazec. Ale ty už se tam nevrátíš, ty totiž buddeš těhu, tak ať si v práci šéf třeba nas... 😀

holky, vy tady teda vstáváte brzy....
@marmina ty snad ani nespíš... 😅

marmina
8. čer 2012

@saraha2 hele, ale jestli ti zůstala načatá ampule a máš to v ledničce tak to stejně raději už nepoužívej, po rozdělání je myslím spotřeba max. do 4 týdnů...

marmina
8. čer 2012

@verry ale spím 😉 vstávám kolem páté, do postele se dostanu kolem jedenácté většinou....

pupidu
8. čer 2012

Krásné ránko, holky
@mia75 děkuju za vysvětlení, seš zlatá 🙂
@tulipanek82 já byla v PN ještě před začátkem stimulace - šéf mě kvůli častým návštěvám lékařů vyhodil...ale jsem ráda a uvítala jsem to i během stimulky. Měla jsem nafouklé břicho a ke konci už mi to nebylo moc příjemné, ale vydržet v práci v kanclu by se to samozřejmě taky dalo.