1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

vall83
25. bře 2012

@verry ahojcek, preji ti tu naj naj naj vacsiu urodu,,, 🙂 no neviem kazdy dr. hovori inako tak zatial stale ostavame u tych dvoch mrnusku...ale cekame na pondelok, konecne sa stretneme s nasim lekarom a opytame sa ho...lebo tuna vsetku tuto stimulaciu a ulrt. a krv to ma nastarost dochoruv tym, takze sme ho videli iba na zaciatku a teraz v pondelok ho uvidime...doteraz nas mali rozny dr.
a ako sa inak mas?

vall83
25. bře 2012

@verry no prave toho se bojim...ja sem si i rikala, ze mne se bude chcet spat i bez narokoze, lebo pujdeme skoro rano a ta nekonecna cesta a za druhe bude mi blbje uz pred narkozu, lebo tak dlho nejest a nepit... 😕
ja som mala dceru v narkoze a bola som u toho ked sa preberala a bola to hroza....tak preto ten strach, a nie len to co ak sa neprebudim....to mi najviac v hlave duma... 😖

verry
25. bře 2012

@cuddle díky, máš asi pravdu. člověk by měl myslet i na zadní vrátka 😅 každopadne dík za názor, budeme to řešit, až budeme vědět co a jak a kolik budeme těch broučků mít 😵

verry
25. bře 2012

@saraha2 jo, kapačku mi dali ale až někdy v jednu odpoledne, no bylo mi pěkně šoufl. Po kapačce to už šlo. Ale i tak si myslím,že to bylo tím že jsem šla na řadu až za takovou dobu.
taky přemejšlíme kolik. Ale nám Dr. vštěpila do hlavy,že je stejná pravděpodobnost uhnízdění jednoho tak i dvou. Že to není tak,že dvě jsou jistější...

verry
25. bře 2012

@vall83 ahojky, jo mám se fajn, ted jsem dorazila z prace, uteklo to jako voda, když se dnes měnil ten čas 😀 jinak se těším na zítra k Dr. -zase se začne něco dít 😅 tak pak poreferuju. A ty mi taky písni jak zejtra-co vám poví. Jssem napnutá jak kšandy 😀 Ale narkozy není třeba se bát. Já když to podstupovala,tak jsem měla hlavně myšlenky na to,že se vůbec neproberu.... ale fakt zbytečné to je. Probereš se na 100% ! 😉

vall83
25. bře 2012

@verry dakujem , som teda kludnejsia, ... 🙂
aj ja se tesim co a ako bude dalej uz sme tak blizko...je to napiiinak... 😀 budu zajtra na ta myslet...su svedava co ti povi... 😅

verry
25. bře 2012

@vall83 to jo, ty máš náskok, tak ty už to máš za pár 😀 taky na tebe zítra budu myslet! 😉 taky jsem zvědavá, hlavně co vyfasuju za leky...a co bude vidět na UTZ.
zatím žádný vedlejší učinky nepociťuju, cítím se furt stejně dobře 🙂

saraha2
25. bře 2012

@verry no nevím..no..asi jak u koho..mám dvě kamarádky,které zavedli dvě a mají jedno..takže kdyby dali jedno,tak se třeba neuchytí...

verry
25. bře 2012

@saraha2 nevím, nejsem doktor. ale co víš... ty bys chtěla dvojčátka? 🙂

vall83
25. bře 2012

@verry ja jo ja bych chtela....nevim proc ale tuzim po dvojickach...mozno aj pre to ze dcera bola velmi hooodne dieta a stale je, je velka pomocnica....tak si myslim ze by som to v poho zvladla... 🙂 🙂

vall83
25. bře 2012

@verry kupodivu dneska sa citim lepe aj ja a dokonca sem zvladla uklid, ktery sem vcera nemohla urobit... 😀

terez80
25. bře 2012

@saraha2 Ahoj jsi moc hodná, tak už to zvládám naprotsto sama a opravdu to není až tak hrozné, jak se říká, strach má velké oči, díky za podporu

terez80
25. bře 2012

@verry Ahoj tak už to mám za sebou, jsem ráda, že jsem se to naučila sama, naštěstí ta jehla u gonalu je malinká, takže strach jsem překonala. Jinak mě dr. říkala, že zatím vše můžu až ke konci stimulace bych měla mít klidový režim, aby se mě nestalo něco z vaječníkama, jak budou nastimulovaný.
Holky taky máte přijít na kontrolu na krev a na ultrazvuk při stimulaci?

vall83
25. bře 2012

@terez80 ahojcek, tak to je super si sikula, ja uz som pocas stimulace bola 4x na ultr a na krvy... 🙂

saraha2
26. bře 2012

@verry ahoj!!!je pravda,že se dvojčátek trošku bojím.jak bych to zvládla atd..přece jen mám 34,žádné dítě ještě nemáme,takže budu vyplašená i z jednoho..přece jen,když to máš ve 20ti,tak to vše bereš jinak,než v mém věku už..ale zase si říkám,že bych chtěla dvě děti a podstupovat toto znovu..si říkám kdy..ve 40ti už bych do toho nešla..jak jsem psala,že dvě kamarádky zavedly dvě a mají jedno-tak ta jedna pak otěhotněla sama už ani neví jak a ta druhá měla první v 36ti letech,takže ted ji docela mrzí,že se nechytly obě,že jednak už by si pěkně vyhráli ted a že ted nemají dalších 30tisíc na další IVF..takže já vzhledem k mému věku a k tomu,že žádné dítě nemáme nechci nic riskovat a dáme dvě..takže tak..ale taky dumám pro a proti!!není to tak,že jsem rozhodnutá,hurá,budou dvě!to néé!!!ale zase raději dvě,než žádné..
@terez80 jsi šikovná,že to tak zvládáš!!!mě včera píchanec docela zabolel☹)asi jsem nevědomky zatla..já mám dlouhý protokol,takže jsem šla do caru 18den předchozího cyklu,pak druhý den MS-to bylo pondělí,další krev a ultrazvuk bylo v sobotu a ted jdu v úterý..a to mě už snad i řeknou,kdy bude OPU,protože mě už budou brát krev i na anestezii,že mám přijít na lačno..ted dumám,jestli si budu muset sama píchnout pregnyl na dozrání vajíček,tak to bude asi klasická jehla,tak nevím,nevím,jestli to kamarádka,vo mě píchá puregon zvládne.-((sousedka má snachu zdr.sestru,tak jsem na ni spoléhala,ale jak na potvoru je tento týden pryč☹(a mám ještě doma ten agolutin a to jsou taky klasik,tak nevím,asi mě manžel bude vozit do caru to píchat..

saraha2
26. bře 2012

@vall83 ahoj!!ty máš dnes kontrolu,moc na tebe myslím!!a čekám jen ty nejlepší zprávičky!!já od včera cítím břicho,do včera nic,ale od včerejška si připadám,jako kdybych měsíc nebyla na wc,jak jsem nafouklá☹chtěla jsem dnes umýt země,ale nevím,jestli se do toho pustím..mám tady toho celkem dost,ale asi nebudu nic pokoušet...

zelvik
26. bře 2012

@vall83 AHojky, taky čekám, až napíšeš, jak to vypadá a že je to super!!!!

verry
26. bře 2012

Ahojte holky moje! 🙂
tak jsem akorát přifrčela z kontroly. A prý bublinky tam mám pěkné 😀 takže další kontrola ve středu ráno, na UTZ a oba půjdem na krev. Dr. mi dávky nechala, takže budu píchat 175jednotek puregonu, a přidala mi ten orgal... (nevím zas název) taky jednu injekci denně. A ve sttředu se uvidí, ale Dr. říkala,že reaguju suprově a že OPU by viděla už na víkend 😅 .....což nás překvapila,že to je tak rychlé, no uvidíme... další UTZ řekne víc.

verry
26. bře 2012

@terez80 ahoj, jo to píchaní perem to jde. Ale dnes jsem vyfasovala orgal... (nevím nazev) a to už je normální injekce-to bude zejtra zas přemlouváního než si to dobnu 😀
já dnes byla na prvním UTZ 5DC a jen mi dělali UTZ. pak mám přijet ve středu a to budou brát krev mě i příteli. Jestli nemáme žloutenku nebo nějakou infekci.

verry
26. bře 2012

@saraha2 ok, hele to je každýho věc. Já právě uvažuju taky,že dvojčatka-to je sice super. Ale já vůbec nevím,jak bych to sama zvladala... 😅 ale samozřejmě kdybych si měla vybrat jestli dvojičky nebo nic-tak to je přeci jasný, že dvojčátka! My spíš uvažujem,že si necháme zavést jedno 😵 ale to se uvidí podle konečné urody... 😀

verry
26. bře 2012

@vall83 ahoooo, tak jakpak jsi dopadla dnes ty? 😨

saraha2
26. bře 2012

@verry tak,tak..uvidíme,co bude..necháme se překvapit 😉

saraha2
26. bře 2012

@verry téda!!!ty jsi fofr!tak je dobře,že to vypadá tak pěkně!!!!nám tu krev brali hned na začátku..

vall83
26. bře 2012

@saraha2 ahojcek, tak uz pocitujes brisko? i ja sem stym mala problem a bolelo , ale od vcerajska od vecera to uplne ustupilo a dneska uz zasa ako duracelka, uz ani nejak unavena nejsem... 🙂
No prisli sme od dr. a neviem ci su to dobre spravy alebo zle...dneska este picham aj puregon a orgalutran, zajtra uz len orgalutran , v stredu uz nic , a vo strvtok idem na narkozu a idu mi vyberat vajicka, a asi v utorok si budem pichat decapeptyl, ale na to sa este telefonicky zajtra mame opytat presne kedy a ako...ale uz ho mam doma, tretia inj. este ze tie dve uz koncim... ☹
no ale manzel mi povedal, ze zavadaz sa bude az na dalsi cyklus...to znamena az o mesiac, teda o tri tyzdne...je to mozne? som z toho docela paf...necekala som to, lebo aj v brozurke bolo najneskör na 5 den...uz ste sa stym niekto stretli, ze az o mesiac zavadzaju? 😕 😕 ☹ ☹

vall83
26. bře 2012

@zelvik ahojcek, no dopadla som aj dobre aj zle....dobre je ze vo stvrtok uz idem na vyber vajicok, dneska este puregon aj orgalutran, zajtra uz iba orgalutran , v stredu nic a stvrtok uz idem na to....len este asi v utorok decapeptyl , ale to este nam musia povedat kedy a ako....ale zasa ze vraj zavadzat spat budu az na dalsi cyklus, je to mozne? ved som z toho jelen 😕 aj v brozurke maju najneskör 5 den...stretli ste sa stym tuna niekto? 🙄 🙄

vall83
26. bře 2012

@verry ahojcek, tak citam ze si dopadla dobre, to je uzasne....neboj ten orgalutran ked das do miesta kde mas ozaj riadny spek, tak neboli...ja som si ho prva dala na take tensie, chudsie miesto a stipal jak svinucha, ale na druhy den sem nad nim vyzrala a dala som ho do velkeho speku a ani som ho necitila....tak neboj to das...prajem u pichana orgalutranu vela vela uspechu 🙂
tak v cez vikend na OPU ? to je uzasne...ja idem vo stvrtok...dneska si este picham puregon a orgalutran, zajtra uz iba orgalutran , v stredu nic a vo stvrtok si idem pospinkat 😀 len v utorok si budem musiet este pichat decapeptyl ale este nevieme presne kedy, musime tam zajtra zavolat podla vysledkov krvy...
No ale cim ma zaskocili, ze vraj zavadzat sa bude az na druhy cyklus, z coho nejsem nadcena a ani to nechapem, ved vsade sa pise 2 - 5 den, aj oni v brozurke maju najneskorej na 5 den, a mne povedia az na dalsi cyklus, co znamena o mesiac? teda uz v podstate o tri tyzdne, nechapem....stretli ste sa niekto stym? 😢 😢

nemorosis
26. bře 2012

@vall83 Mně také původně řekli, že mi zavedou embryo až další cyklus kvůli vysokému riziku OHSS. A když vidím, že máš místo pregnylu nebo ovitrelle decapeptyl, zřejmě si to u tebe myslí taky. U mně se potom rozhodli zavést embryo 5. den po OPU až podle kontrol po odběru vajíček. Zkus se jich ve čtvrtek zeptat, jak to vypadá, kolik bylo folikulů a jestli nejde provést ET hned tento cyklus. Budu na tebe myslet. 🙂

vall83
26. bře 2012

@nemorosis ahojcek velmi dakujem...skusim ve stvrtek to vysondovat...ja bych mnela rada u sebe uz ten 5 den... 😢

vall83
26. bře 2012

@nemorosis a ty ako? uz si testovala? a kedy ides na krv?

saraha2
26. bře 2012

@vall83 ahoj!!!tak konečně jsi se ozvala!my tady čekáme od rána na info od tebe 😉 já mám taky v brožurce do 5ti dnů zavedení,ale postupuji to porpvé,jako ty,takže si netroufám k tomu nic psát,protože tomu nerozumím ☹ ale nemorosis píše,že to taky zažila,tak se ještě uvidí,jak to dopadne!!bříško jsem cítila včera a ráno,pak jsem se pustila do úklidu,šla ke kamarádce na kávu a je to o.k...takže ve čtvrtek..budu na tebe mooooc myslet,pěkně si pospinkej,já se snad datum OPU dozvím zítra..mám tam být na 8hod,takže jak se vrátím,budu informovat!