1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

erin365
8. srp 2013

@trulinka ahoooj, v utorok som mala ísť do CAR keby neprišla ms a ona prišlaaaaa 😀 na 64DC asi 11-12dní po vyvolávačke! Tak som si porobila predoperačné a šla som do CAR dnes na 3DC a vraj všetko OK, od zajtra pichám ešte aj Gonal a o týždeň na 10DC idem na kontrolu. Dúfam, že všetko bude OK.

@nezabudka8 a ty ako? už vieš dátum punkcie?

nezabudka8
8. srp 2013

@erin365 ahoj.nie este neviem.mne prisla ms na 42 den a dnes som 5dc. v pondelok idem na kontrolu. A az bud.tyzden v piatok budem mat vsetky vysledky z interneho to je 13dc tak hadam to bude ok. Ty sa ako citis? Nevies,ci nam potom pridaju este aj tie tretie injekcie? Tie by som mala zacat prave uz od 9dc podla protokolu. Ja sa celkom tesim,budem mat ajdovolenku 3tyzdne a verim ze to vide.kazdej to tu prajem a aj tebe drzim palce.🙂

erin365
9. srp 2013

@nezabudka8 ja už som si interné urobila na 1DC, už máme s mužom všetky vyšetrenia porobené. Dnes ideme notárovi podpísať súhlas na IVF.
A to prečo až tak neskoro budeš mať výsledky z interného?
spomínaš tretie injekcie...aké? Ja mám len Diphereline a Gonal...potom už len Pregnyl ako Hcg. Ten sa pichá 36h pred punkciou.

nezabudka8
9. srp 2013

@erin365 sikulka si ze si to tak stihla. ja to budem mat na tesno ale co uz.bola som 5dc na internom a ze vysledky budu o tyzden a este dodatocne moc po ms.no a to som platiĺa za to 30 eur.tie tretie sa volaju tusim luveris a mam ich 7.ako sa citis ty po injekciach?nejake zmeny nalad alebo nieco?lebo ja okrem toho ze som ako opuchnuta nic nebadam 🙂

erin365
11. srp 2013

@nezabudka8 už som pozerala...tiež mám tie Luveris injekcie 7ks 😵 Ja sa po injekciách cítim len akosi oťapeno, sa mi chce driemať furt 😅 A 30€ za interné????

erin365
12. srp 2013

@nezabudka8 ako kontrola????

nezabudka8
12. srp 2013

@erin365 ahoj. ďakujem za opýtanie. nie veľmi dobre. lebo po 30tich injekciám z toho 6x gonal sa ma dnes lekárka spýtala či si to v skutočnosti pichám a kto? zúfalstvo už nastáva. dvihli mi na 175 gonal. asi vôbec nereagujem ☹ . ozaj ty si dnes náhodou nebola tiež?

vivianamk
12. srp 2013

ahojte, tak aj my sa pripajame ako naše 1.IVF vzhľadom uz na náš vek 🙂 a po 3 rokoch skušania sa nám nedarilo, tak sme to skusili v Reprofite Brno. Test ukazal dve paličky, v stredu idem na krv, stačí vziať krv len HCG či by bolo dobre aj na zistenie zrážanlivosti? aké vitamíny,prip. čo beriete. ja len anopirin, kyselinu listovu a vklady utrogestan 4-0-4.

erin365
12. srp 2013

@nezabudka8 ee, ja idem vo štvrtok... Och, tak picháš ďalej Gonal? A kedy máš ísť na kontrolu?

nezabudka8
12. srp 2013

@erin365 ano na 175mi zvysili.idem v stredu.no neviem zacinam mat obavy a to som tak pevne verila ze to vide.ale nadej stale je.uvidime.ty kolko mas gonalu?

erin365
13. srp 2013

@nezabudka8 ja mám dávku Gonalu určenú na 112,5 IU. Uvidíme vo štvrtok na 10DC či to stačí...

fosilka
13. srp 2013

Rada by som povzbudila najma tie, ktore mali malo vajicok. Bola som na 2. IVF. Pri prvom aj druhom som mala len jedno vajicko. Oplodnit sa ho podarilo aj prvy krat, ale neuchytilo sa. Na druhy pokus to vyslo a som v 14-tom tyzdni. Tak snad pojde vsetko dobre aj nadalej.

nezabudka8
13. srp 2013

@fosilka super sprava.pftuj pftuj 😉 drzkam palce.

erin365
14. srp 2013

@fosilka Gratulka ♥

vall83
14. srp 2013

@zelvik ahojček zelviku 🙂 ale jo dá sa to...ale ešte stále nejsme na svojom...tak to jediné ma trápi...nemožem sa zariadit ako by som ja chcela, odpocinok nehrozi....ale snad to je uz otazka iba pár dní...
a ty ako?

erin365
15. srp 2013

Tak, kontrola v CAR dopadla výborne, je z čoho vyberať...v nedeľu začínam pichať Luveris a v pondelok na kontrolu.... 🙂

kalka
16. srp 2013

Ahoj holky, chodím do Pronatalu Praha a jsem s pokojená. Dříve jsem chodila do Podolí 1. IVF OHSS (40 vajíček). Takže ET neproběhl. Následně jsem měla KETy, ale neuspěšně. Pak 5 let pauza. No a teď jsme v Pronatalu. Musím říct, že jsem spokojená, a nechci to zakřiknout, ale jsem teď 15 den po ET a od 10 dne po ET mám pozitivní testy Tak jsem šťastná jak blecha
Ale mám na Vás otázku. Nevíte, kdy v Pronatalu po potvrzení těhotenství předávájí do péče vašeho gynekologa??????

Mějte se moc hezky a díky odpověď, držím všem pěsti!!!!

mtb22
16. srp 2013

prosim o radu resp. skusenost?
uz som vam pisala ze vsetky testy po ket mam silno pozitivne. 12 den krv negativna. 15 den hcg len 4,10. mocovy silno pozitivny. dr. videla gestacny vacok - ale dalej sa vyjadrit nevedela, zatial nie je vidno ci je prazdny, ci nie a nerozumie ani tym testom.... stretla s tym niektora z vas, alebo ste tu na konikovi nieco podobne citali? velmi by ste mi pomohli. som uz zufala...

marttina333
19. srp 2013

Ahojte chcem sa spytat ci daktora mala IVF v gynfive. Ja mam teraz za sebou 2.neuspesne IUI a pojdem asi este na 3raz Manzel ma v poriadku spermiogram a ja mam iba PCO(len slabe lebo nemam nadvahu ani niesom moc ochlpena :D ) Rozmyslali sme nad IVF len som chcela vediet ako to cele prebieha, ci nie ste moc prestimulovane. Ja som doteraz brala len 2x clostill denne a vzdy som mala len 1folikul, Kolko ste celkom platili za lieky a ine sluzby okrem cca 1000eur co preplaca poistovna Dakujem

erin365
20. srp 2013

ide do tuhého...mám cca 20vajíčok, len potrebovali ešte 1-2dni dozrieť tak mi zvýšili dávku Gonalu na 150 a Luveris na dve ampulky...zajtra kontrola a najneskôr v piatok PUNKCIAAAAA 😵

erin365
20. srp 2013

@marttina333 ahoj, poď do skupiny "pipiny z Gyn-Fiv" https://www.modrykonik.sk/forum/asistovana-repr...

ja mám naplánovaný odber tento týždeň...zacvakala som za lieky a injekcie cca 340€ plus 105€ poplatok a my sme si dali ešte PGD - Preimplantačnú genetickú diagnostiku tak tam zaplatíme cca 1100€

trulinka
20. srp 2013

@erin365
joj veru uz sa ti to blizi 😉 . Ako sa citis po tych injekciach? Velmi ti drzim palce, nech to vsetko dobre dopadne.....

erin365
21. srp 2013

Fu, baby, kontrola bola zdĺhavá...rátali sa folíky... naľavo mám 20ks a napravo 30ks 😨 😨 😨 Ale vraj nie všetky budú dobré, bo budú určite aj cysty.... 😅

silvik1
21. srp 2013

@erin365 to je nejaká haluz, či ??? ja som mala dokopy 27, z toho bolo 21 zrelých a ledva som chodila ako ma boleli vaječníky. kedy máš punkciu ?

adriana89
21. srp 2013

@erin365 50 foljiiikov dievcaaa zlaaatee to ti drziiim palce aby si mala aspon embrijko na transfer lebo toto kvalitnee vajka moc nebudu....aku si mala preboha stimulku????nadopovali taaak jaaaak aaaach nechapem toto hrooozneee.....riskuju tvoj zivot

erin365
21. srp 2013

@silvik1 mňa len sem-tam bolia vaječníky...punkcia by mala byť v piatok. Uvidím čo povedia výsledky...
@adriana89 doteraz som bola kľudná, no po tvojej správe mi nie je 2x do spevu... predpokladáš že nebudem mať ani jedno embryjko a ešte k tomu mi má ísť o život...hmmm.

silvik1
21. srp 2013

@erin365 možno si len zle rozumela - veď naposledy si bola len pred pár dňami a mala si ich 20, nemyslím, že rastú až takou rýchlosťou. hlavne žiadna panika. čo Ti môžem odporučiť je, aby si do seba liala aj 4 litre vody denne aby si predišla OHSS. ja som tak robila a síce som OHSS mala ale len miernejší (trochu vody v bruchu). okrem toho oni Ti po zákroku určite dajú infúzku - ja som dostala rovno dve. ako dlho si pichala ?

adriana89
21. srp 2013

@erin365 zlaaatooooo pri hentakom pocte sa ani nedostanes k ET preboohaaa ziveehooo ze mala som 20 folikov a zvysili mi daavky to k akemu blbovi chodis?????saaak tebe hrozi OHSS a to neni sranda...prebohaa pi denne 5 litrov vody inac toto nedopadneee dobreeee......ja mam tu skupinku o IVF za sebou mam 2 IVF po druhom vdaka PICSI cakam dvojky....aleee to co si napisala sa mi vooooooobec ale vooooobec nepaci.......drz sa

erin365
21. srp 2013

@silvik1 nie nie, minule som zle rozumela, bo dr. hovoril, že ich je 20 na jednej aj na druhej...som sa mylne nazdávala že myslel dokopy...

erin365
21. srp 2013

@adriana89 tak uvidíme či ma neklepne.