1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

tulipanek82
5. čer 2012

@marmina ahoj, uvidis, treba se jeste dozvis dobre zpravy...moc drzim pesti...

rox
5. čer 2012

@evikj33 Ja si prave PN nemuzu dovolit, pracuji sama na sebe a nikdo za me tu praci neudela a terminy volaji a nestaraji se, zda mam problemy nebo ne 😒

saraha2
5. čer 2012

@marmina budu moc držet palečky,aby embryjko zabojovalo!!!!!!jak píše plumeria..je spousta těhulek,kterým se chytlo i desetibuněčné!!!a takové nazamražují,takže jak jsi psala ty mě..trošku mu věř!!!jinak se změnou caru souhlasím....

saraha2
5. čer 2012

@rox ještě k té kávě,co jste tady včera řešily..samozřejmě všude píšou,že káva není dobrá v těhotenství..ve finále není vůbec zdravá 😀 ale..já četla v poradně iscare-tam jedna psala,že je po ET a jestli může pít kávu..doktorka jí tam radila,že pokud nepije smrťáka turka,ale třeba rozpustnou s mlíkem-jako třeba já,tak že si může takové dát i dvě..já měla koupené bez kofeinu a byl to teda pěknej hnus..a to byla čertvě namletá a dělala jsem si preso s mlíčkem...

danny38
5. čer 2012

@tulipanek82 Ahojky, koukám že jsi krajanka 🙂 To dojíždíš z Č.B. do Brna?

rox
5. čer 2012

@saraha2 To je jako s tim pitim obecne - jedni ze jo, druzi ze ne. Takze zase jsme u normalu 😀 JA bezkofeinovou taky vubec nemuzu, to voni jako kava,ale neni to ono. Caro si dam, ale hodne silne. Taky si davam presicko - pul mlika a pul kavy, nastesti muj kavovar umi udelat i slabsi kafe, takze prejdu na tento rezim. Myslim si, ze to je jen o chutovych bunkach, zkusim je prelstit 😀 ja bych si nedala turka ani kdyby to smrtak nebyl, brrr 😀

saraha2
5. čer 2012

no..už jsem doma od dr. adopadla jsem tak,že.......protokol se k mému údivu měnit nebude..bude opět dlouhý se synarelem..výsledky z histologie dopadly tak,že je dobře,že se to odstranilo,protože tím,že to mělo potvora 2cm,tak sliznice prý nepracovala tak,jak měla..ted dr.dumala,jestli mě nasadit nějaké podpůrné hormony už teď..že sice sliznice zatím narůstala dobře,ale jestli ji raději podpořit,nebo ne.prý co já na to 😀 tak jsem řekla,že tomu nerozumím..ona že tomu sice rozumí,ale že neví,aby nerozhoila cyklus nějak,tak já že od soboty špiním,což není normální u mě před ani při MS.no nakonec mě to napsala-nějaký estroferm,nebo co to je a vypadá to jako antikoncepce,tak to mám začít brát 2DC,a první je ten,kdy začnu krvácet..jenže pak mě řekla,že krvácet vůbec vlastně nemusím,že velká část sliznice se odebrala.takže ted nevím,kdy to začít brát,když nezačnu krvácet ☹ to jsem se samozřejmě blondýna nezeptala..už mám rozepsaný protokol i s utrogestanem a teď 12-15Dc mám přijít na ultrazvuk,jestli prý bude "děložka" 😀 v pořádku.ptala jsem se na léky,když teda protokol změnit nechtěla,tak aspoň to,tak to taky ne,ale samozřejmě pokud budu chtít levnější,tak není problém,ale že ted už ví,že můžeme od začátku dát větší dávky,tak by nechala zase puregon.no a že budeme spoléhat na PICSI-které jsme neměli předtím..a že to teda spolu vybojujeme 😉 takže tak..moc se omlouvám za román!!jooo!!a mám opět smůlu,protože teď květen-červen je tam akce-nad 10oocytů ICSI zdarma a pokud bych měla monitoring embryí,tak PICSI zdarma-to se mě jako akce nezdá,ale budiž..a pro samoplátce jakési léky zdarma..to je tak pro info..

tulipanek82
5. čer 2012

@danny38 Ahoj, ano, manzel jinak nedal-je vedec, byl nedavno na nejaky konferenci a jinak nedal, nez ze musim dojizdet do Brna do toho Heliosu...Tyhle veci jdou absolutne mimo me 😀 Rekla jsem mu, ze je mi jedno kam budu jezdit, hlavne, kdyz me tam vzdycky doveze 😀

saraha2
5. čer 2012

@rox kamoška-musím napsat,že byla na 2potratech..má ted mimčo..celou dobu pila kávu a ta pije bez mlíka,kouřila..a můžu ti říct,že tak zdravé a ´hodné mimi jsem dlouho neviděla..a to jsem zaslechla od kohosi,že když piješ v těhu kávu,že mimčo v noci špatně spí...druhá,která byla max opatrná pořád lítá s dětma po doktorech,po čem prt mají..vím,že to takhle nejde brát,ale..ono čím víc je člověk opatrný..tak to asi taky není to pravé ořechové..a to nesoudím jen podle těchto dvou...druhá pořád malému cosi dezinfikovala,no to bylo smradu furt a taky špatně..malej nemá žádnou imunitu vytvořenou a za celý rok byl ve školce 14dní!!

saraha2
5. čer 2012

@tulipanek82 to je šikovnej manžel.,že má takový přehled atd!!!!!!!!!!

saraha2
5. čer 2012

@rox to jsme na tom stejně..já taky půl na půl a jen preso..co mám presovač,tak už mě ani rozpustné nechutná..je to ble..a sestřenka když to tady ochutnala,tak okamžitě frčela koupit taky aparát,že rozpustné je fuj..takže si myslím,že takovéto slabší si dát můžeme a tělo si samo řekne..kamošce přestalo chutnat v těhotenství,takže uvidíme..když bude chutnat,tak si takové slabé s mlíčkem klidně dám..

tulipanek82
5. čer 2012

@saraha2 No ja nevim, nekdy mi prijde az moc chytrej, vis...jako ze si skoro ani nemuzu vybrat vitaminy sama... 😅

rox
5. čer 2012

@saraha2 Tak to s tebou souhlasim!! Ten muj doma porad neco lesti a cisti, a furt si musime mejt ruce a na nic nesahat....a ma imunitu v haji. Tak mu rikam ze kdyby se trosicku tem bacilum oddal, tak je zdravejsi, ale on to furt nemuze pochopit. To vidim tak, ze to nase dite, pokud bude, tak budu vodit sama na detske hriste a tam ho ve vsem vyvalim, at aspon nekde se s temi bacily seznami 😀 😀 😀 Ja proti nasim snedym spoluobcanum nic nemam,ale pravdou, ze se nemejou a behaj deti venku v zime skoro nahaty - a jsou zdravi jako ripy. A my se furt mejem, oblikame....a furt jsme nemocni! Ja myslim ze kava muze skodit, pokud je i to mimco slabsi od zacatku.....nemyslim si ze pro zdrave tehu by melo byt skodlive. Samozrejme vseho s mirou.
@tulipanek82 No to cestovani bude naprd, ztratis celej den....ale kdyz tatka rozhodl 😀
@saraha2 to mas tedy dobry zpravy od dr. ale je od ni zase hezky, ze se s tebou chtela poradit. hlavne ze vysledky mas v poradku!! Taky se asi budu muset poptat po nejake akci.

tulipanek82
5. čer 2012

@saraha2 Jinak taky miluju preso... 🙂

tulipanek82
5. čer 2012

@rox No,zase tak casto tam snad nepojedeme-spoustu veci pry muze udelat moje gynekolozka-treba ultrazvuky, odbery krve behem stimulace a tak...tak uvidime, no...

lca180
5. čer 2012

@radina taky jsem dřív pila hodně sypané čaje a zelený čaj se v těhotenství nedoporučuje kvůli potratu víc než to kafe 😖 ,tak s tím raději neblbni

zana21
5. čer 2012

@marmina Drž se a trochu toho optimismu, co nám ho tu dáváš celou dobu, si nech také pro sebe. Třeba to bude bojovníček a zítra uslyšíš jen dobré zprávy. Myslíme na tebe 🙂
@rory_g
@dadenka111 Ahojky spolubojovnice 🙂 Tak dnes po UTZ oprava, jsem dnes pouze 1DC a zítra začíná stimulka. Zrovna, když jsem byla u dr, tak nakoukla sestřička, že je schválená žádost, tak že jsem i vyfasovala léky. Mám si píchat 150ml menopuru, vypadá to dost obdobně jako merional a také jsme již dopředu vyfasovala centroide (nebo jak se to píše 🙂 Kontrolní UTZ bude v sobotu u dr vykysalové ☹, to je jediné negativum 🙂 A vy už stimulujete dnec, co? Tak ať clostík zabere a injekce moc nebolí 🙂

dadenka111
5. čer 2012

@zana21 Ahoj Žani, tak to bola rychlovka v schvaľovaní. No vidíš zbytočne si sa stresovala. Ja dnes večer zahajujem prve pero Gonalu do podbrušku. Snáď nezabolí. Zajtra si vyzdvihnem Cetrotide z lekárne (ten mi ešte chýbal) a pôjdem na predoperačné vyšetrenie. Prvú kontrolu som mala mat v sobotu, ale prepísal na pondelok. To mi aj vyhovuje pretože už v piatok cestujeme na víkend na záhradu. 😵

verry
5. čer 2012

@saraha2 tak super, aspon už to rozjedeš 😉

zana21
5. čer 2012

@dadenka111 No, jo jsem stará plašanka 🙂 Tak budeš o jeden den napřed, tak ale stejně to máme vlastně splo, viď 🙂 Aha, no já jsme překvapená, že to už bude v sobotu, přeci to budou jne 3 dny co si budu píchat...Ale asi dr ví, co dělat 🙂 Já musím jít v sobotu ráno, protože pak jedeme kamarádovi na svatbu 🙂 No, já taky musím vyřešit předoperační, tak jdu zítra ráno. Problém je, že ještě krvácím, tak že to bude bez moči a tu uděláme později. Tak ať dnešní včelička moc nezabolí 🙂

saraha2
5. čer 2012

@verry jen aby to k něčemu bylo..víš jak....žádná změna protokolu atd..a spoléhá se na PICSI...

saraha2
5. čer 2012

@zana21 mě předoperační na OPU dělali přímo v caru 😉 nabrali o trošku víc krve a bylo..takže to bylo super,že jsem nemusela ještě lítat a zařizovat to někde..

zana21
5. čer 2012

@saraha2 Tady mi to ani nenabídli, tak nevím. To máš dobrý 🙂 Snad to zítra hlavně dr zvládne rychle, nechci tam čekat a zase něco vysvětlovat v práci.

rox
5. čer 2012

@saraha2 No vidite, ja taky jeste nemam predoperacni, co vse to zahrnuje? nesnasim behani po doktorech, zabira to desne casu.
@zana21 Ja si zacala pichat v nedeli a ve stredu jdu na prvni kontrolni UZ, to je proto, aby dr videli jestli reagujes na lecbu nebo ne a pripadne ji jeste poupravili.

zana21
5. čer 2012

@rox A co si pícháš a máš dlouhý nebo krátký? Já krátký a mám menopur. Na to předoperační se určo zeptej.

saraha2
5. čer 2012

@zana21 právě se mě to líbilo,že jsem nemusela nikde lítat..ani ekg nedělali..jen vzali-jak říkala sestřička o trošku víc krve kvůli narkoze...dokonce i teď před tou operací mě to udělali v caru a to jsem měla vypité kafe předtím 😉
@rox já to měla o.k.,ale tuším,že verry musela mít klasické předoperační..zeptej se v caru

saraha2
5. čer 2012

@zana21 jak to je s tím menopurem??já pořád nevím,jestli to,nebo zase puregon ☹

danny38
5. čer 2012

@tulipanek82 Tak to je fajn, to máš super servis 😀

kiwisek
5. čer 2012

holky já zuřííííííííííííím - teď jsem volala do CARu - tak žádost mám sice schválenou, ale nevezmou mě na 2 IVF v červnu ani v červenci kvůli tomu pitomému malováááááánííííííííí 😠 a to mi dr. na konzultaci říkala, že v červenci určitě jo 😠 manžel je tak vytočenej, že trvá na tom aby jsme šli do ISCARE... já nevím.... ale je to každopádně na nervy!!

danny38
5. čer 2012

@rox Já měla předoperační EKG, odběr krve a vyšetření u obvoďáka 🙂