1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

radina
6. čer 2012

@rox Ahoj, a teraz kolko coho mam? 🙂

saraha2
6. čer 2012

@mmirunda u nás taky v den Et doplatíš vše..akorát teda ty léky jsou v tom,takže vůbec netuším,kolik bych doplácela za ty dávky,co jsem měla...mají to jako jednotnou cenu a fertig..

rox
6. čer 2012

@radina Jak kolik ceho mas?? 😕

radina
6. čer 2012

@ria82 Ahoj, ano , chodim tam a k DR. Durechovej. 🙂 Mala som zacat so stimulkou, ale mam cystu, tak sa to posunulo o mesiac neskor, teraz berie HA. Mala si pred zakrokom nejake posedenie s embryologom, ako sa na antolskej vlastne postupuje ? nemam moc infosiek, kedze nemaju o tomto ziadnu stranku. ☹

radina
6. čer 2012

@rox Napisala si mi : A kolik mas?
Tak ja sa pytam , ze co si mala namysli ? ... ale asi si mi to omylom poslala? 😉

marmina
6. čer 2012

@rox prý tak 2/3 jsou o.k. a jedna třetina se stává že po rozmrazení nepřežije...prý ta naše ale kvalitu na zamražení měla, to je mi ale divný, že všechna tři to neustála...

rox
6. čer 2012

@radina Hihi, tady je toho tolik, ze clovek uz nevi co chtel.....tak jsem hledala na co jsem se vlastne ptala, pac hlava toho uz taky moc neudrzi a ptala jsem se kolik mas hodnoty AMH

rory_g
autor
6. čer 2012

@kiwisek a nešlo by se po telefonu domluvit přímo s dr? Uhrát to na to, že v srpnu máte dovču a nestihli byste kvůli jejich malování schválenou žádost

rox
6. čer 2012

@rory_g Ja si myslim s tim malovanim ze to jsou fakt kecy kvuli dovolenym. Maluje se tejden....a preci kolikrat se maluje v nemocnici a provoz dale probiha, ptz se proste zavrit nemuze!!

rory_g
autor
6. čer 2012

@marmina škoda toho posledního embryjka...jsou to šmejdi, já slyšela o Pronatalu, že jim jde jen o peníze, ale nevěřila jsem tomu a uvažovala nad ním...Já jsem psala mail po OPU a dr řekla vše vysadit, dr z imunie že pentomer brát dál, pokud bude další pokus brzy. No a teď jsem jí psala kvůli IUI (na žádost Langerové) a se stimulkou mám zase brát..
Jsi žena činu a doufám, že to v Liberci vyjde, moc moc moc Ti držím palce 😵

radina
6. čer 2012

@rox ja mam amh 0,87 a v januari som mala 1, cize za 4 mesiace mi takto kleslo, 😠

rory_g
autor
6. čer 2012

@zana21 já měla Menopur, jehlička je mini a vůbec nic necítíš 😉 Teď bych měla mít taky KP s antagonisty (nebo jak to dr říkala 😅 ) - Synarel a Fostimon, popř. Puregon 😉
@mmirunda určitě, včera jsem @vall83 psala, že spíš jen ten Femibion, jestli by nevyšlo poštovné ze Slovenska dráž, než v naší lékárně, mám IVF to daleko 😉 Tak jí písni IP..

rory_g
autor
6. čer 2012

@rox přesně, ono to posouvají a uzavírají průběžně...to si vzali celozávodní dovolenou a prdí na pacoše... 😒

marmina
6. čer 2012

@rory_g teď mi z Caru napsali, nic nevysazovat :( po deseti dnech vysadit jen Estrofem a Utroš. Já ale Prednison snížím a postupně vysadím, přeci jen na další pokus nejdu hned a nebudu to do sebe cpát když je to takový sajrajt
Vždycky jsem Pronatal doporučovala, přeci jen máme od nich Ondru. Teď ale odcházím se smíšenými pocity...

rox
6. čer 2012

@rory_g ja myslim ze vsude jim jde o penize....dite je az na dalsi koleji. Me napsala sestra hned pri prvni navsteve na slozku velike IVF, a to me jeste ani dr nevidel....ale uz sestra asi podle barvy oci poznala, jak budu pokracovat. a ze mi furt dr vyklada ze nemam ovulku jsem uz rikala tady, a ja tomu proste neverim.
@radina Tak to mas fakt hodne malo ☹ Ja ted koukala do papiru, mam 4,3, norma je pry kolem 5-6,8. co ti na to rikali dr?
@rory_g Zmetci. Meli to udelat tak, aby aspon ty co maji zadost mohli vzit. Nebo omezit provoz pro rozjete pripady a nebrat ty dva mesice nove pacienty, myslim ze kdyby chteli tak to zvladnou.

rory_g
autor
6. čer 2012

@marmina to je divné, mě hned že vysadit...a to mám ty výsledky docela špatné...ach jo, všude je to jinak. A nezapomeň si vyžádat s Pronatalu svou dokumentaci 🙂
@rox no jo, jde...někde trošku víc 😅 Proto mm prohlásil, že tohle bude náš poslední pokus, tak aby se snažili, haha. S tím malováním máš také pravdu, je jim úplně jedno, jak to my neplodné prožíváme...
Jo a také mi napsali velké IVF a když jsem se zhrozila, tak mi sestřička vysvětlila, že je to oddělení IVF 😀 😀

rox
6. čer 2012

@rory_g Jo takhle jo??? 😀 😀 No to pak je kazdy CAR oddeleni IVF 😀 😀 Ja se nezhrozila, ja se urazila 😀 😀

zana21
6. čer 2012

@rox Biochemické těhotenství je, že se embryjko uchytí, ale po pár dnech to vzdá. U mě to bylo asi způsobené zvýšenými NK buňkami díky štítce. No, to by mě tedy také štvalo tento přístup, já to pořád nechápu, proč se tady k tomu dr takto staví. Já když byla v Irsku, tak bylo úplně normální, že měli jejich poslední dítě po 40 a to taky nezačínali brzo. U té, co jsem byla já, tak první dítě kolem 35 a poslední 41.
@rory_g No, dnes bude první včelička, tak snad to bude OK Jen jsem si přpadala, jak stará bába, s těmi nafasovanými léky. 🙂 Tak že úplně jiné léky, jiný postup. Tak to jsi chtěla, tak z toho máš asi lepší pocit, ne? 😎 Chtěla jsem se zeptat, nějak na mě něco leze (a mm to rozhodně není , může to být i tím prednisonem?

kive76
6. čer 2012

holky tak mi ted volala dr. z genetiky... že přítel je v pořádku, co se týče chromozomů, a já prý mám chromozomální nález 1 procento.. ☹ a že se teda nemám bát, ale bojím bojím....

radina
6. čer 2012

@rox Ja mam zasa ine hodnoty dane ako norma, na tych vysledkoch z labaku, ale aj na nete je norma 1-3, mozno zavisi, v akych jednotkach sa to meria ? Cize v januari som bola este na hranici tej normy. Bohvie preco to kleslo? 😒 Dr. mi jedine povedala, ze co maju povedat tie holky co maju este nizsie ako ja. Ale asi nic sa s tym neda robit.

rox
6. čer 2012

@zana21 No ja po clostiku taky otehotnela, ale bylo to ztracene tehotenstvi, porad ve me rostl gestacni vacek, ale byl prazdnej....takze nasledovala revize. O dva mesice pozdeji jsem mela ducha, ale po 5 dnech zpozdeni dosla mrcha. A od te doby ani tuk.
@radina Tak to nevim jak to meri, me rikal dr ze hodnoty mam dobre, ze se az divi....A kvuli tomu AMH te posilaji na IVF?

zana21
6. čer 2012

@rox Tak teď nám to určitě výjde a dojdeme k tomu kočárku 🙂 A jak se zatím cítíš, už stimuluješ od neděle?

rory_g
autor
6. čer 2012

@rox no mají tam oddělení genetiky třeba a tak 😀 A já byla prvně v Podolí a tam mají oddělení víc 😀
@zana21 možné to je, přeci jen Ti oslabuje imunitu...ale neboj se toho, hlavně aby se Ti to nerozjelo třeba do kašle, to by nebylo dobré po ET, jinak to neva, naopak, je vidět, že funguje a imunita nebude pracovat proti miminku 😵
@kive76 mně našli mutaci krve a dr mi jen řekla, že si mám koupit kyselinu listovou...a co jsem se dočetla tady na koníkovi, někdo s tím chodí na hematologii a píchá si něco na ředění krve, někdo ne...drž se jejich doporučení a určitě to bude dobré 😉

kive76
6. čer 2012

@rory_g ahojky, díky za radu...zatím se nemám čeho držet, jen mi dr. volala výsledek, a že máme přijít na kontrolu v srpnu / jdem začátkem srpna/ a že nám k tomu řekne víc... aspon pak už toho 20.8 jdem k dr. do Motola budem vědět, co dál s náma...

kiwisek
6. čer 2012

@kive76 když Ti řekla, že se nemusíš obávat, tak je to asi nález OK. Nám taky vyšla nějaká odchylka v chrom. u mm 3%, prý do 4% je norma. U koho ste byli na genetické konzultaci u Černíkové z Motola? a mě zistili vyšší pravděpodobnost na arteroskleózu v pozdějším věku..

kive76
6. čer 2012

@kiwisek u dr. Raušové. v Motole ..dík za podporu...aha, tak jestli říkáš, že je do 4 procent norma tak to jsem klidnější...

tulipanek82
6. čer 2012

@marmina Ahoj,nam rikali, ze dnes uz vetsina embryjek to prezije, rikali neco kolem 90% a ze to jsou opravdu vyjimky, kdy to to embryo neprezije...

radina
6. čer 2012

@rox Nie, kvoli mne ani tak nie, skor sa to vsetko odvija od MM zleho spermiogramu. Zatial len tam vidia ten zadrhel , preco sa nam zatial nezadarilo. 😒

marmina
6. čer 2012

@tulipanek82 no vidíš, já mám pocit, že asi úplně kvalitní nebyla, jinak by přeci aspoň jedno přežilo...ale vem to čert, už se tam vracet nebudeme, nový pokus snad bude šťastnější. já jsem taky o něco chytřejší (i díky vám tady) a budu do toho víc mluvit nebo se teda aspoň víc ptát 😉

@kive76 a co to vlastně znamená ten nález? co může hrozit? Neboj se, jestli je to do 4 procent norma, tak 1 je opravdu málo!

rox
6. čer 2012

Hlasim, ze jsem byla prave na prvnim kontrolnim UZ a nevim zda vysledky dobre nebo ne. Na jedne strane mam asi 5 foliku a na druhe asi 4. Nejvetsi ma 10 mm. A ted - jsem 6DC a mam 10mm folik (byla jsem u zensky), ale u toho dr co mi furt tvrdi ze nemam ovu jsem mela 12DC 12mm a to pry bylo malo (ale kamaradce 11DC pri 12 mm za to pochvalili jak to krasne roste). A ted mam folik o polovinu cyklu drive skoro stejne velikej. Fakt mi to hlava uz nebere. Sliznice je mala, ale to je pry normalni, jeste je cas. No tak nevim zda jsou vysledky dobre nebo ne, ale pokracuju ve stimulaci bez zmeny, takze naprd to asi nebude a neco ze me dokazou vydolovat. Zatim to vypada, ze 13.6. bude OPU.

rox
6. čer 2012

@marmina nejhorsi je, ze fakt nevis, zda embryjka byly spatne, anebo zda neco nepokakali pri procesu rozmrazovani, nebo zmrazovani. Sakra jako by to byly rohliky na krame co se rozmrazi a strci do trouby a nekdo to uz "sezere". Vzdyt dostat z zensky vajicko je umeni, tak podle toho by s tim sakra meli zachazet.