1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

zelvik
11. bře 2012

@vall83 Taky díky za nápad - ale to já právě nevím, ráno musím do CARu volat v kolik tam mám naběhnout.

rory_g
autor
11. bře 2012

@vall83 No snažíme se už 5 let...a teprve od ledna, kdy jsme přešli do nového CARu se něco pořádně děje, je to jak jsi psala, všude jsou různí doktoři a je škoda, že zneužívají nevědomosti pacientů...kdybych věděla o imunologii, genetice a takových vyšetřeních, trvala bych na nich...
@zelvik musím, jsem na středu objednaná a naslepo, někde od konce ledna. Mají tam pořád nátřesk, je to hlavně pro těhulky, takže když jsem volala při minulé MS, tak měli plno a objednali mě nablind...

vall83
11. bře 2012

Holky odchadzim, prisiel manzel a idem ho donutit, aby mi vsetky tie papiere dopodrobna prelozil....ale vypadato podla toho co som zvladla ze mi este tie vajicka vyberat teraz nebudu,....mali ste asi vsetky pravdu....tak dobru noc...

rory_g
autor
11. bře 2012

@vall83 pa, dobrou noc a dej nám vědět, co jste vykoumali 🙂

vall83
11. bře 2012

@rory_g ty brdo 5 let....ja som v tomto zatial novacik a pravdepodobne velmi netrpezliva....mas moj velky obdiv...

zelvik
12. bře 2012

Ahoj všem! Tak vše odloženo o měsíc ☹ Ráno jsem volala do Podolí a chtěla se tam na dnešek vecpat a sestřička mi řekla, ať si zavolám za hodinu až tam bude Dr., abych nejezdila případně zbytečně. Protože si myslí, že když jsem dostala MS v sobotu ráno, že už je na stimulaci pozdě. No a taky že jo, Dr. to potvrdila. Takže jsem se hend objednala na ultrazvuk ke konci tohohle cyklu, což je AŽ 2.4.. Mně trefí 😠

rory_g
autor
12. bře 2012

@zelvik jááák pozdě, to si dělají srandu!!!! Vždyť jsi 3DC a to se právě začíná s injekcemi ☹ Moc mě to mrzí...podělané Podolí...no, sice Ti to asi moc nepomůže, ale třeba nakonec opravdu začneme spolu

zelvik
12. bře 2012

@rory_g No hele já fakt nevím, taky jsem myslela, že by se to dalo ještě stihnout. Tak doufám, že se ten další měsíc nic nepodělá, lezou tam do toho pak Velikonoce, tak se to snad všechno stihne před tím.Protože to už bych fakt nerada odkládala. no vidíš - tak na tebe čekám a jdem do toho společně!!!!

rory_g
autor
12. bře 2012

@zelvik nebo tam ještě zkus zavolat a řekni, že jsi v sobotu sice začala špinit, ale že sis neuvědomila, že se MS počítá až od krvácení, takže jsi dnes 2DC...
Mně to v dubnu taky vychází přesně za měsíc, máme cykly sladěné 😀 Taky se klepu, aby nám to nestopli kvůli imunologii..

plumeria
12. bře 2012

@zelvik To je mi líto. To čekání je na palici. Taky jsme to z různých důvodů museli pořád odkládat. I když teď mám náladu, že bych to i ráda vrátila ☹

plumeria
12. bře 2012

@zelvik To je mi líto. To čekání je na palici. Taky jsme to z různých důvodů museli pořád odkládat. I když teď bych to snad i ráda vrátila.

plumeria
12. bře 2012

Jsem tak hotová, že už to odesílám dvakrát, pardon. Právě jsem došla z kontroly a je mi na nic. Nejvíc z celého IVF jsem se bála OHSS, ještě jsem se na to doktora opakovaně vyptávala, protože z diskuzí tady se mi zdá, že to má hromada stimulujících. Prý nemusím mít strach, má to mizivé procento pacientek a mně s mými hodnotami nic takového nehrozí. Bum. Dnes náběh na OHSS, nebude mi lhát, s největší pravděpodobností se u mně rozjede, mám být připravená. A jak jsem se těšila, že už bude konec injekcí, tak prodloužení a ještě jedna pro jistotu navíc, takže zítra čtyři injekce za den. Mně picne. Ale nechci Vám kazit náladu, jen se potřebuji vypovídat.

zelvik
12. bře 2012

@rory_g Už na to prdím, jestli tam ale hraje roli každá nepromarněná hodina, tak je to teda síla, že tam nejsou žádné velké časové tolerance, kdy s čím začít. To je hotová pavěda.

nemorosis
12. bře 2012

@zelvik Cože?? Jak, že je pozdě? Vždyť já taky začala krvácet na začátku víkendu a přesto mě začali stimulovat až v pondělí večer a bohatě to stačilo. Tvůj CAR má tedy divné postupy. Zkus jim zavolat ještě jednou a pořádně vynadat, je půl dvanácté a máš ještě čas. Třeba už teď mají stimulujících dost a chtěli se tě prostě zbavit. Achjo, to je mi tak líto!
@plumeria Podle čeho usoudili, že se Ti OHSS rozbíhá? Já se teprve dneska na kontrole dozvěděla, že mi taky do karty napsali, že se u mě zcela jistě OHSS rozjede a že mi transfer neudělají. Sami byli překvapení, že se nerozjel a transfer bude, huráá! Vidíš, ještě nic není ztraceno. Celou dobu jsem si říkala, že se nebudu sledovat, že si poležím doma, budu hodně pít a nemocnice se prostě konat nebude. Pozitivní myšlení dělá divy, nevzdávej se! Pravda, včera se mi začalo k večeru špatně dýchat, břicho se mi nafouklo do obřích rozměrů a dnes ráno jsem se probudila docela v pohodě. Na kontrole mi řekli, že mám sice zvětšené vaječníky, což předpokládali, ale množství volné tekutiny je minimální a oplodněných a dobře se vyvíjejících vajíček máme 12. Ještě si nemůžu vyskakovat, protože jsme teprve na začátku, ale vidíš? I doktoři se v předpokladech můžou mýlit. Hlavu vzhůru. 🙂

zelvik
12. bře 2012

@plumeria Jééé:( to je teda taky situace. Holky všude píšou, že na OHSS by mělo pomáhat hodně pít. Jak je možný, že se to takhle dokáže rozjet? Já ty hormony tak nechciiiiiii.

saraha2
12. bře 2012

@plumeria to mě moooc mrzí!!!já o tom všude taky čtu!!!ty jsi měla jaký protokol?a jak se tomu ted vyvarovat?hodně pít?nebo je nějaká jiná pomoc?drž se a mě osobně náladu určitě nekazíš,není to jen o dobrých zprávách přece tady!§to může potkat i nás,co stimulujem!!!!

saraha2
12. bře 2012

želvíku ted dočítám,co píšeš!!!třetí den asi vadí jak v jakém centru,že??já mám volat DC s tím,že 2-3bude utz a krev..můžou na mě zkoušet,že je pozdě,nebo něco podobného..už i prášky a sprej mě vypočítala mudr tak,že jí to vychází automaticky na můj druhý den MS,ale já krvácím od prvního..tak jim to i řeknu,jak budu volat,až to dostanu..každá to má jinak přece..no ne??tak si ještě odpočni,před tím hormonálním kolotočem a pak hurá do toho!! 😉

zelvik
12. bře 2012

@saraha2 No já taky nevím, no, co tím chtěl básník říci 😖 Mně to zkomplikoval ten ultrazvuk, kdy se jí nezdála ta vysoká sliznice a pak mě najednou vidět nechtěla? Tak nevím.

plumeria
12. bře 2012

@nemorosis Podle hodnot hormonů z dnešní krve. Hlavně šlo o jeden hormon, už nevím který. Jeho hodnota má být pod číslem 5 a já mám 11. A pak i na ultrazvuku. Mám dvacet folikulů, ale nestejné velikosti, což prý není dobré. Taky prý když je hodně vajíček, je to pak na úkor kvality. Mně zatím neříkali, že transfer nebude, tak nevím. Po něm se to prý ale ještě může zhoršit, tak uvidím, jak to bude vypadat dál.
Snižovali Ti dávky Gonalu, potom co zjistili náběh na OHSS? Mně to nechce snižovat, prý by to nebylo dobré.
Jinak gratuluji ke 12 embrijkám, to je super počet 🙂

plumeria
12. bře 2012

@saraha2 Díky. Protokol mám krátký, na první konrole všechno OK, teď zase špatně. Vyvarovat se toho nejde, jak mi řekl doktor ještě před začátkem stimulace, jen správným nastavením množství hormonů a kontrolou u nich. Mně ale dávali hormony odhadem, tak asi v tom je ten problém. Kdo ví.
Teď hodně pít a jíst proteiny. Právě jsem snědla termix s Protifarem, což je vysoce koncentrovaná bílkovina. Chuť nic moc, tak kéž by to alespoň zabralo.

rory_g
autor
12. bře 2012

Holky to je síla co, co si musíme pro mimčo vytrpět...
@zelvik musíme to brát pozitivně, máme ještě šanci na těhotenství bez hormonů...
@plumeria @nemorosis holky pijte, pijte a bílkoviny, on prý slabý OHSS nevadí pro ET, tak aby se vám nerozjel 😉 Držím palce!! Nemorosis krásná úroda, ať se prďolky krásně drží a vyvíjejí 😵

nemorosis
12. bře 2012

@plumeria Nevěš hlavu, děvče. OHSS se ještě rozjet nemusí. Mně dávky Gonalu taky nesnížili, celou dobu jsem měla 150 IU. A taky jsem neměla folikuly stejné velikosti, 4 dny před OPU jsem měla některé i 19 mm a jiné 7 mm. Dr. mi říkal, že se potom odsávají všechny včetně těch menších, ale buď v nich vajíčka nejsou vůbec nebo jsou nezralá. Taky proto jsem měla vajíček z 45 folikulů jen 23 a z toho jen 12 schopných dalšího vývoje. Určitě je lepší mít menší počet a kvalitních, ale co naděláš. První IVF je prostě zkušební.
A moc děkuju 🙂

vall83
12. bře 2012

Ahojcek vsetkym holkam,
tak vcera som manzela dokopala k tomu, aby mi to vsetko poriadne prelozil a vysledok? ☹
Ocakava ma vsetko to hrozostrasne co tu pisete....teraz ked dostanem menzes mam zavolat a oni ma na treti den menzesu objednaju na ultra... a podla toho nasadia injekcie su 4 tie injekcie potom opat mam prist a podla ultra... usudia ci este dajake injekcie alebo ci nemusim...
potom nas objednaju na tu narkozu na tie vajicka....a potom o dva dni to zavadzaju...tak to tam aspon bolo pisane...
co na to hovorite?`je to nieco ako u vas tusim , ze?

vall83
12. bře 2012

@zelvik ahojcek, tak to nechapem, mna tuna tiez az na 3 den menzesu objednavaju na ultrazvuk aby mi mohli nasadit tie injekcie...hm.....cudne...asi ozaj mali len plno...ale je to od nich potom neprofesialne...takto sa ku nam chovat...ved to ide na hlavu stale cakat a odkladat...je mi to ozaj luto...

vall83
12. bře 2012

@nemorosis velka gratulacia k 12 vyvijejicim vajickam...kiez by sme uz boli tak daleko...

saraha2
13. bře 2012

@vall83 tak jsi na tom jako my tady všechny..jen podle toho,co píšeš budeš mít krátký protokol..no a hrůzostrašné věci??když to zvládlo tolik holek,tak my musíme taky!!no ne??já MS čekám ted v pátek,takže o víkendu mě čeká ultrazvuk a píchance☹(takže kdy ty čekáš MS?

nemorosis
13. bře 2012

Holky, tak jsem z dnešního telefonátu do CARu dost vedle. Měla jsem zavolat embryoložce a domluvit se na termínu transferu, ale na recepci mi řekli, že se některá embrya dál vyvíjí, že mi to jako informace musí stačit a mám si zavolat zase zítra. Nenechala jsem se odbýt a vyžádala si embryoložku, která mi překvapivě řekla, že embryí nemáme 12, ale 14! Prý se ale všechna nevyvíjí tak rychle, jak by měla. Neřekla mi ani kolik jich tedy vypadá zdravě, kdy dojde k ET, v jakém jsou stadiu, nic. Jsem z celého CARu pěkně rozladělá a štve mě, že se k člověku chovají jako k tupé ovci, která není schopná pochopit elementární informace. 😒

nemorosis
13. bře 2012

@saraha2 Píchanců se vůbec neboj, skoro vůbec nebolí a hlavně odteď už to začne pěkně utíkat. 🙂 Držím palce!
@plumeria Jak se zatím cítíš? Nezhoršuje se OHSS zatím? Už máš naplánované OPU?

cuddle
13. bře 2012

@nemorosis ahoj, videla jsem tvuj dotaz , vis ono je to tezke vysvetlit, je toto tvoje prvni IVF? prodlouzena kultivace pokud ji mas trva 5-6 dnu , u nas volame den po oplodneni, pak myslim 3 a 5ty den kultivace, informace jsou kuse, jako oplodnilo se 10 z 12 , 3ti den, 8 z 10 se ryhuje jak ma , 2 pomalejsi a pak treba 5ty den ti reknou no 3 vypadaji dobre, ale jeste to neni na transfer
nejhorsi je 3-4 den, kdy tam zacina vstupovat faktor spermie a rekla bych 80% embryii odejde, nam vzdy z 12 vajicek zustaly 2 embryjka vhodna na zavedeni, zamrazeni - ostatni se oplodnila, ryhovala, delila, ale proste ne dle tabulek, nebo se pak prestala vyvijet. Takze ty informace z CARU jsou spise pro ne takove deprimujici, jakoze nejdriv te navnadi, ze se tolik oplodnilo a pak to odpada, byla jsem na 2 IVF a vzdy jsem byla stastna a dalsi den po telefonatu jsem bulila a stresovala...normalne bych se pri 3IVF dohodla, ze si zavolam az v den ET, abych mela klid a dala si telo dohromady. Nekdy Te nechteji stresovat rikaji kuse info z kterych toho moc nepoznas a jindy proste jim to prijde dostacujici, je to rpo ne denni rutina, jako pro prodavacku markovani rohliku......neboj urcite to dopadne dobre a za par dnu si pujdes pro drobka

nemorosis
13. bře 2012

@cuddle Děkuju za vysvětlení. 🙂 Já bych právě byla šťastná, kdyby mi řekli z 12 se jich 5 vyvíjí jak má nebo 4 jsou pomalejší a ještě počkáme. Ale oni mi napřed odmítli dát jakékoli informace a na to teda nejsem zvyklá. Prostě nemám ráda, když se se mnou jedná jako s blbcem nehodným informace. A hlavně aby mi recepční říkala, že možná nějaké embryo je a ať si zavolám zítra? To teda nenene. 😀