1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

zelvik
26. dub 2012

@kive76 Kafe nepiju pro jistotu od stimulace, má se omezit kofein obecně, i v těhu, tak si zvykám. To není kvůli lékům nebo tak. Ale ano, s tím sluníčkem je to u Prednisonu v příbalovém letáku, že se nemá člověk opalovat. A já jak vidím sluníčko, už bych nastavovala čumák🙂

lenka290
26. dub 2012

Ahojte, chcem sa spýtať, ak by sme sa chystali na IVF po troch stimuláciách a 1 neúspešnom IUI, musíme spĺňať nejaké podmienky, aby nám poisťovňa preplatila IVF?
Ďakujem za info

martinka87
26. dub 2012

Ahoj,
potichoucku sleduji vasi diskuzi a jsem za ni rada, jsem ve stejne situaci, nyni cekam po ET, dneska jsem 7. den a bojim se vikendu, kdy chceme s manzelem testovat 😉 transferovali mi morulku po 4. denni kultivaci 😉

zelvik
26. dub 2012

@zana21 Ráda bych, moc ráda. Jenže v noci jsem skoro nespala, jak mě budily bolesti břicha, jako na mrchu. Ale fakt síla. Tak jsem z toho byla vyjevená, furt jsem lítala na wc, jestli něco neteče. No nic, ani nešpiním, jen to teda fest cítím. Utroš to udrží za každou cenu nebo by mrcha prošla i přes něj. Dneska jsem přesně týden od ET, jinak kdybych měla počítat cyklus (i když vím, že je hormonama rozházený), tak jsem 22. DC. Tak nevím, co se bude dít dál...

zelvik
26. dub 2012

@martinka87 Ahoj, no jak možná právě čteš u mně - jsem dneska taky týden od ET, s jedním 8mi buněčným embryjkem a na nervy už jsem z toho taky🙂DRŽ SE!!!!!!

martinka87
26. dub 2012

@zelvik Ty taky!! 😉 ctu, ze mas bolesti, tak treba to je jiz zvetsujici se delohou 😉 to by bylo naopak super!!! 😉
Ja jsem dneska 23.DC, takze opravdu jsme o den 😉

saraha2
26. dub 2012

@martinka87
@zelvik Mia je dnes taky týden,že?holky držte se,ať se dočkáme jen těch nejlepších zpráv!!!!!!!!!!!!!!!ale vůbec vám to nezávidím svým způsobem,vím,co to je za nervy,hormony pracují..takže klííídek!!!!!!!!!!jasný??!!já ze své zkušenosti už bych asi netestovala..jen bych čekala co bude..

martinka87
26. dub 2012

@saraha2 to jsi dobra, ja to bez testu nevydrzim, jsem zvedava zvedava 😀 tak nejak ale nic nepocituji, zadne "jine" stavy, takze se obavam ☹ Bohuzel nemame ani zadne mrazacky, takze bychom museli zacit zase od zacatku... ☹

zelvik
26. dub 2012

@saraha2 No jo Mia taky🙂 To se tu pěkně scházíme. Tak že by další vlna těhulek???Kéž by!!!!
@martinka87 My sice máme mražáčky 3, nechci jim teda křivdit, ale doháněly to vývojem na poslední chvíli, když už se uvažovalo, že se mrazit nebudou. Byli trochu pomalejší, ale prý to nakonec dohnali a mrazilo se. Tak snad jednou zvládnou i rozmražení.

martinka87
26. dub 2012

@zelvik jj, to byl nas problem, nesplnovali kriteria vyvoje tak, jak meli ☹ no, ale s kulihrachem u me poctive zavadime Utros, tak snad nam napomohl k zabydleni 😉

rory_g
autor
26. dub 2012

@zana21 mě dr řekla na konzultaci v únoru, že posílá žádost na pojišťovnu, já jsem vůbec nic nepodepisovala, až při stimulce v dubnu jsem podepisovala informovaný souhlas s IVF...ono je na Gennetu blbé, že Tě nepřepojí na dr nebo nemáš šanci poslat mail přímo jí, ty sestry mají instrukce nás takto "odbýt", myslím, že dr by se podívala do dokumentace a odpověděla by nám...

kive76
26. dub 2012

@verry no u nás jen o tý žádosti mluvila, ale nepodepsala jsem jí...o tom nic neříkala..no mi tam stejně zaběhnem 9.5...takže to tam dodatečně podepíšu

kive76
26. dub 2012

@pawlla mě říkala, že schálení trvá 3 týdny, a pak že si mám zavolat jestli je to vůbec schválený..a ta žádost platí na 3 měsíce ...takže na červenec, srpen, září...kdyby z důvodu nějakejch výsledků se třeba v tom červenci to nebude moct provést..tak u mě to stejně bude tak na ten srpen

mia75
26. dub 2012

@martinka87 @saraha2 @zelvik Tak som sa trochu ukludnila, spinenie sa velmi zmiernilo, aj bolesti ako pred MS pominuli. Ostala som radsej doma a do stredy ma nikto v praci neuvidi 😎 Ja uz radsej ten test neskusim, uvidim az v pondelok na krvi. Aspon este par dni zase nadeje 😖 A vonku je tak kraasne, mam zakvitnutu zahradku a slniecko, ale od strachu tam tiez radsej nejdem. Sme sa dali na vojnovu stezku s timhletim 🙂

vall83
26. dub 2012

@verry ahojcek... 😀 pobavila si ma ze 3 😀 😀 2 si nechame zaviest...viacej nieje ani povolene tuna...
no to stou stitkou zavysi podla toho aku nemoc mas ...ja mam hasimoto...mam velmi vela jodu...a velky zapal...tak musim jod zo stravy vysadit...jelikos v priemyslu sa vsade pouziva jodova sol tak mam smulu....ale uz som sa naucila a samozrejme sem-tam i zhresim... 😅 😅

evikj33
26. dub 2012

Ahoj holky mi jsme žádost taky nepodepisovali,jen nám při kontrole 14DC dr.ukázal co tam píše,dal nám kopii a domluvili jsme se na lécích a dávkovani.Nasadil mi tablety na upravu ciklu,ja to bez hormonu mám hodně nejisté,no a za 15dnu jsem jela fasovat.Takže od včerejška mám doma 3balení Menopuru a jehličky.Jinak minule jsem to měla opravdu schváleno 10den od podání.Mám RevírníBratrskou.A na dr.mam mejla,tak když něco pisnu a většinou ještě ten den mám odpověd,někdy i do hodiny. 🙂 A opravdu žádost má platnost 3.měsíce.

verry
26. dub 2012

@vall83 😀 😀 já vím,já si dělala legraci.... to víš, takovejch eskymáků v iglů čeká 😀 že byste to jako mohli střílet po víc kusech 😅
no já mám sníženou fci štítky, takže mě spíš jod chybí. a taky autoimunní reakci mám. ale beru Letrox150-tak snad mi to nahrazuje. Je fakt,že ja moc nesolím. Ale občas mám desnou chut na bramburky a sdlábnu je na posezení- a to tak nejak tuším,že mi chybí sůl 😅

vall83
26. dub 2012

@verry jo vim ze si delas kozy 😀 😀 😀 no ja mam opacny problem ja solim hooodne a mam to zakazany...mam i bezjodovu sul....ale i tak hooodne solim a neni to dobre...ale fakt se snazim 😕 😕 😕

kive76
26. dub 2012

@nemorosis ahojky,máš několik zpráv u sebe ode mě...dneska jsem ti zatím napsala poslední...pak se teda někdy domluvíme až po tom 4. měsíci..

saraha2
26. dub 2012

@mia75 no vidíš!!ono to testování takhle brzy tě akorát rozhodí a pak už se jen nervuješ..takže čekat do pondělka!!!!!!!!

mia75
26. dub 2012

@saraha2 Jo. Volala som teraz do CAR a ze este je nejaka sanca. Uvidime v pondelok a ruky prec od tehot.testov 😝

marmina
26. dub 2012

ahoj holky moje upovídaný, tak jsem zpátky z endokrinologie, bohužel mě dr. nepotěšil, mám docela zvýšené protilátky, budu brát Letrox ale celkem nízké dávky....tak doufám, že se to trochu do KETu má šanci srovnat ☹

lucia2505
26. dub 2012

Ahojte 🙂 Môžem sa pridať? Zajtra máme prvú konzultáciu v ISCARE. Chcem sa spýtať aký problém s plodnosťou ste mali, keď ste sa rozhodli ísť na IVF?

caroline123
26. dub 2012

@lucia2505 ahoj,no napriklad v mojom pripade to bolo tak ze partner mal zly spermiogram. malo spermii a este aj to malo bolo pomale. ☹ tak to skusame takto.

saraha2
26. dub 2012

@mia75 já tam jedu zítra,tak škoda!jsme se mohly potkat tam 😉 ale posledně jsem se tam dala do řeči s jednou,pak tam přijeli ti,co byli s nama zároveň,tak jsem nevěděla,co dřív 😀

saraha2
26. dub 2012

@lucia2505 ahoj!u nás problém nenašli-jediné teda hraniční výsledky na protilátky,ale to prý důvod není..takže do dnes nevíme..máme po prvním neúspěšném IVF a čeká nás další pokus..

mia75
26. dub 2012

@marmina ☹ Letrox je ako Prednison? Ale ked nizke davky, taak to bude ok, nie? 🙂
@saraha2 Zajtra ides na UTZ?
@lucia 2505 My mame kombinovany problem. Partner zly spermiogram, ja myomy, PCO a este aj vytvaram protilatky na jeho spermie (a asi aj na miminko). A k tomu mi stimulacia sposobuje hyperstimulak. Takze skoro kompletka 😠

lucia2505
26. dub 2012

@mia75
no tak to ti nezávidím, máte to teda pestré...dúfam,že ti to vyjde. A už si bola na IVF alebo sa len chystáš?

lucia2505
26. dub 2012

@caroline123
A podarilo sa ti otehotnieť cez ivf alebo stále skúšate?

lucia2505
26. dub 2012

A do ktorého CAR chodíte?