1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

vall83
14. bře 2012

@nemorosis jejda ahojek no tak to je super....budem drzat palecky...

vall83
14. bře 2012

@pistaciaa ahojcek velka gratulacia... 🙂

vall83
14. bře 2012

@jika10 preji vela stesti...

vall83
14. bře 2012

@rory_g z toho si nic nerob aj ja som na tom tak...ale aspon sa mozem tesit s nimi zatial... 🙂

saraha2
14. bře 2012

@jika10 ahoj!tak já mám dlouhý protokol a od minulého týdne stříkám sprej...to bě držím potichoučku pěstičky!!!chodím taky do brna,ale na Obilňák

saraha2
14. bře 2012

@rory_g tak to je super,že jsi už jen špinila!!já se obávám,že u mě to tak nebude☹( ale co,musí na to být zvyknutí,no ne?já MS čekám v pátek,tak snad přijde jako vždy přesně!!!!!jak ted budeš pokračovat dál?už máš injekce?

rory_g
autor
14. bře 2012

@saraha2 já byla jen na tom ultrazvuku a jsem 4DC, ale ještě včera ze mě lítaly kusy 😝 tak jsem se docela divila, že dnes už konec, jsem ráda...nene, 6.4. jdu na utz před stimulací, musíme ještě čekat kvůli té imunologii, bez výsledků nás dr nepustí...mám z toho docela strach 😒

saraha2
14. bře 2012

@rory_g ahá..já mám jít na utz druhý,nebo třetí den...ta imunologie docela dlouho trvá,že??já myslela,že tak nějak odstartujem spolu,ale asi ne teda☹(

saraha2
14. bře 2012

ještě čekám na 20hod,stříknu a zalehnu..jsem vstala před šestou,tak jsem k.o.zítra už nám snad vysvitne sluníčko a chtěla bych se pustit do oken,ať to mám hotové,protože pak to uteče a pofrčím na odběr..pokud bude teda vše o.k..snad jo!musí!!tak doboru noc Vám všem tady a pěkné sny!!!!!!

rory_g
autor
14. bře 2012

@saraha2 no, trvá to měsíc...původně jsme měli mít výsledky 20., ale posunuli to na 27.3., ale to je fuk, stejně MS přijde až okolo 11.4. a já doufám, že nám dr stimulaci nestopne, že pokud nám na imunu něco najdou, bude se dát stimulovat při léčbě...
My máme asi souzeno začít se @zelvik 😀 Ty nám budeš všechno pěkně krok za krokem popisovat, abychom věděly, do čeho jdem a samo budeme moooc držet palečky 😵

rory_g
autor
14. bře 2012

@saraha2 já pořád nechápu ten dlouhý protokol...to stříkání, MS, pak teprve injekce... 😅

zelvik
14. bře 2012

@rory_g K tomu nemám co dodat - jdem do toho spolu a ostatním držíme palce a fandíme mimískům v bříškách!!! Jo jaký byl ten ultrazvuk? A co ti k tomu řekli?

zelvik
14. bře 2012

@saraha2 AHoj, jak čtu, že čekáš na 20.hodinu, abys stříkla. Musí se teda fakt striktně dodržovat hodina a čas? To mě děsí pak u těch injekcí, v kolik to budu muset píchat, abych nebyla vázaná a nebo někde "v terénu" 🙂

jika10
14. bře 2012

@vall83 Diiiky, budeme ho potrebovat 😉 Taky drzim palce

rory_g
autor
14. bře 2012

@zelvik bylo to jako klasický vnitřní utz, koukala jen na dělohu a vaječníky, říkala, že je vše v pořádku a že folíků mám dost...jinak nic, prý to ještě popíše a řekne mi dr na kontrole toho 6.4.

jika10
14. bře 2012

@saraha2 No ja mela sprej synarel a ke konci jsem z nej mela uz rymu. Ale da se to. A pak jsem mela injekce merional 3 ampulky, coz je 225 j za den a ty jsem mela pichat 10 dni, ale moje oocyty rostly tak krasne, ze jsem pichala jen 9 dnu a OPU se mi posunul o 1 den dopredu. Mela jsem odebrachnych 16 vajicek a z toho se nam 13 oplodnilo. 2 milacky mam u sebe a 5 snehulacku.

Jen upozornim, kdo ma hodne vajicek, tak at hooooodne pije aby predesel tzv. OHSS. Ja pila uz hodne pri stimulce a vyplatilo se, protoze OHSS se mi vyhnulo velkym obloukem a pritom dr rikal, ze jsem velmi vhodna adeptka, aby u me propuklo. Ja treba ode dne OPU az po ET, za 5 dnu vypila cca 25litru vody 😝

saraha2
15. bře 2012

@rory_g no já to taky nechápu🙂ale jika10 to taky tak měla-jak píše..já se mudr ptala,jestli dlouhý protokol znamená delší hormonální přípravu a ona mě řekla,že hlavně lepší!!!ale už z toho,co tady pročítám oni nevědí,co komu sedne..kamarádka vyla v tom stejném caru a že jí dali něco,co údajně sedne všem a jí to nesedlo..takže se nechám překvapit a budu doufat,že vše bude o.k...co mě jiného zbývá,že?
@jika10 já teda musím říct,že z toho,co čtu z toho mám hrůzu,takže do sebe liju horem spodem už teď...mám pořád zízeň,ale nevím,jestli je to tím,že jsem si tady o tom četla-tak už podvědomě,nebo mám jen větší potřebu pít...

marmina
15. bře 2012

@jika10
@saraha2 holky, já jsem pila tak 3 litry a ohss ani ťuk. Někdo pije i 6 litrů, ale už mi to přijde celkem pecka pro ledviny....ale asi když je náběh na přestimulování, tak to tak má být 😕

saraha2
15. bře 2012

@marmina šmarjá!6lirtů?,tak to bych nedala!!!!já piju tak ty 3l..a jsem nalitá,jak andula..

marmina
15. bře 2012

@saraha2 😀

rory_g
autor
15. bře 2012

Ahoj holky, tak jak jste který na tom? 🙂

pistaciaa
15. bře 2012

@saraha2 my sme tiez davali dve a budeme vdacny za kazde, tiez zatial nemame deti, tak snad zvladneme ak by bolo treba aj dve naraz 🙂

plumeria
15. bře 2012

Ahoj holky, tak mám po OPU. 22 vajíček. Zítra si máme volat, kolik jich bylo použitelných a kolik se podařilo oplodnit. Jinak narkóza v pohodě, akorát mě teď bolí podbřišek, tak snad to brzy přejde. A co vy?

zelvik
15. bře 2012

@plumeria Ahoj, no tak to jsi šikulka - takových vajuch🙂 Držím palce, ať se to zdárně vyvíjí.

nemorosis
15. bře 2012

@plumeria To je nádhera, gratuluju! Mně embryoložka dnes řekla, že je škoda, že jsme si všech 23 nenechali oplodnit pomocí ICSI, tak jsem počítala, že bych za to musela dát dalších 20 tisíc. Máme nakonec 1 blastocystu zavedenou a 6 krásných blastocyst zamraženo. Tak doufám, že z toho všeho aspoň jedno miminko bude. 🙂
Jinak mám za sebou transfer a zarazilo mě, že si mám za 17 dní přinést ve 2 odpoledne zkumavku s ranní močí. Oni mi ani nenaberou krev na HCG kdybych těhotná byla a jen přede mnou udělají těhotenský test z moči. No to si dělají srandu! Do tohohle CARu už nikdy víc. 🙂

rory_g
autor
15. bře 2012

@plumeria krásná úroda, přeju, aby se jich hodně vyvíjelo a brzy byly aspoň 2 u Tebe v bříšku a hlavně aby se alespoň jedno udrželo 🙂
@nemorosis cože? Co je to za CAR? Jinak moooc držím palečky, ať se prdelka drží 😵

plumeria
15. bře 2012

@zelvik @nemorosis @rory_g Holky, děkuju, jste hodné 🙂 Já zatím moc nejásám, ať to nezakřiknu...

plumeria
15. bře 2012

@nemorosis Tak to je fakt zvláštní postup, močový test si snad každý může udělat doma, nechápu. Jinak taky přeji, ať se bobiškovi u tebe líbí a pěkně se zavrtá 🙂 6 mrazáčků je super, to by bylo, aby nebylo 😉
A jak jste se s nimi po OPU domlouvali, co se týká oplodnění s ICSI? Já jsem byla potom, co mi řekli počet 22, pěkně překvapená a když se emryoložka ptala, kolik a jak jich chceme oplodnit, ani jsme nevěděli. Počítali jsme, že jich bude do 10, což je u nás za 8 000,-, nad 10 je cena 1000,- za 1.

vall83
15. bře 2012

@nemorosis tak to je pekne nech sa pekne uhniezdi....s tym mocom to je sila, to si delaj kozy, neee 😀 .

marmina
15. bře 2012

@plumeria Jůůů 22, tak to je supr počet! ať je co nejvíc embryjek, abyste měli z čeho vybírat 😉

@nemorosis tak teď můžeme čekat společně 😉 a máš slušnou zásobičku v mrazáku, to bude dětiček!!!! my si máme dělat test doma po 17 dnech a pak se jde za týden na uzv, kde těhu potvrdí