1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

jujulinka
30. bře 2012

@vall83 no snad sa drzia, dali sme 2 embrijka, tak snad, aj ked mam trosku bolesti ako pred ms...

saraha2
30. bře 2012

@vall83 tak se hlásím!!!!přijeli jsme ve 14hod,byly jsme tam tři,já šla jako poslední,brali mě kolem 10.20hod..pak jsem musela do 12.30hod ležet,pak za embryoložkou a za doktorem..bylo 8vajíček,takže proti tobě jsem úplná žabařka 😉 musím si vás dočíst..akorát holky..jsem blondýna..byli jsme s manželem u doktora a dal mě utrogestan na zavádění 2-2-2..a ani jeden si nepamatujeme,jestli začít dnes,nebo až od zítřka ☹

saraha2
30. bře 2012

@verry ahooooj!!!!!!!!!!!!!!!!já 8vajíček..ale ta druhá,co byla se mnou,tak 3..takže jsme zvolili ICSI..oni i PICsi,měli i horší spermiogram dnes,my opět nadprůměr...jak ti je??mě pobolívá podbřišek,jako u MS,jinak o.k.hned jsem si uvařila kávičku,jak jsem přijela...akorát nevím,kdy s tím utrogestanem..jsem to ale blondýna..

djn
30. bře 2012

Holky, já utrogestan začala zavádět po embryotransferu.

djn
30. bře 2012

to pobolívání v podbřišku po odběru jsem měla taky; přeci je to zásah do těla, tak to je cítit; ale nebojte, za pár dní to přejde

saraha2
30. bře 2012

my si máme volat až v pondělí kolem 12-13hod..to budou nervy až do pondělka ☹

saraha2
30. bře 2012

@jujulinka přeji,at se mimísci udrží!!!!!!!taky chceme dát dvě..

djn
30. bře 2012

Tak houby, odběr jsem měla v pondělí a od úterý ráno jsem zaváděla utrogestan, transfer byl až ve čtvrtek.

rory_g
autor
30. bře 2012

@jujulinka třeba je to hnízdění, držím palce, aby se miminka držela!!!
@saraha2 no paráda, super, myslím, že úrodička je tak akorát 😉 Hlavně hodně pij, aby se nerozjel OHSS..

veverka.terka
30. bře 2012

@saraha2 taky sem brala utrogestan až 2.den po transferu...přeju hodně štěstí, ať se co nejvíc vajíček podaří oplodnit a hezky rostou 🙂

vall83
30. bře 2012

@saraha2 no tak konecne....dockali sme sa i tebe...no to je super, teraz nech sa pekne oplodnia a vyvijaju....ozaj hoooodne piiii...

marmina
30. bře 2012

@veverka.terka malýho máme po IUI na první pokus, neboj, brzy se dočkáte mimča!

marmina
30. bře 2012

ahoj!! @saraha2 tak moc hezká úroda! to budou určitě supr kvalitní! My měli Utrogestan brát hned večer v den OPU (2-0-2) Ale určitě nevadí, když ho začneš brát od zítra.

marmina
30. bře 2012

a co @plumeria ??? jak asi dopadla u Dr.

veverka.terka
30. bře 2012

@marmina jéé, tak to je krásný! 🙂 a jaktože teďka máte po IVF a nešli ste zase na IUI?

veverka.terka
30. bře 2012

@saraha2 já sem měla 13 odebraných vajíček, ale bohužel zrálých na oplodnění bylo jenom 8 a pak do 6.dne přežily jenom 2, byla sem docela zklamaná, že z tak velké kupy zbylo tak málo, ale prý je to tak absolutně normální 🙂 a jak ti je? já sem si přišla nafouklá jako balon 😎 a bylo mi mizerně 3 dny, ale pak se to hezky lepšilo. budete mít prodlouženou kultivaci?

marmina
30. bře 2012

@veverka.terka byli jsme 4x na IUI a nic, ani IVF nevyšlo, tak naděje vkládáme do KET

plumeria
30. bře 2012

Ahoj holky, právě jsme se vrátili z kliniky a mám od doktora z krve potvrzené těhu 🙂 🙂 🙂 Dokonce mě chválil, že ho mám na 10. den po ET krásně vysoké 😉 A taky, že už mám vaječníky v normálu, jako bych vůbec neprodělala stimulaci, to se prý vidí málokdy. Jo a nemám už v břiše žádnou vodu. Tak mi zrušil Zibor. Hurááá. Po měsíci si už konečně nemusím nic píchat. Úleva 😉 To jsou pozitivní zprávy. Na druhou stranu pořád špiním. Díval se a prý by to mohly být ty ranky po OPU, že se nějak otevřely a krvácí, ale nevím. Mám z toho samozřejmě obavy a vůbec ze všeho, aby bylo vše OK. Je to děs 😉 , člověk si vždy myslí, že jak postoupí dál (konec stimulace, absolvování OPU, pak ET, pozitivní test), bude dobře, ale vždy přichází nové a nové obavy 😉

veverka.terka
30. bře 2012

@marmina aha, tak to pak ano.a myslíš, že při KET je větší než při ET? někde sem četla, že větší šance je snad při KETu, že tělo už v sobě nemá tolik těch hormonů po stimulaci.ale vůbec nevím....

malcovka
30. bře 2012

Dobrý den i já jsem podstoupila před 4 lety IVF,měla jsem strašné nervy když mi to zdělily že to musím podstoupit,celé jsem to obrečela ale podstoupila,pro mě to byl krok do neznáma.Důvod manžel měl pomalé spermie já byla v pořádku.Injekce mi píchala kamarádka nějaké i sama do břicha překvapilo mě že to nebolí.Vše jsme zvládly,odběr vajíček jsem podstoupila na sále v plné narkoze.Odebrali mi 5 vajíček ztoho se dobře vyvíjela 2.Nechala jsem si tedy zavést obě dvě.Čekání bylo dlouhé zda se ujala či ne.Nakonec se ujalo 1.byla jsem nesmírně šťastná a celé těhotenství jsem se strašně bála abych o ně nepřišla.Narodil se mi chlapeček Martínek dnes vím,že to nebylo tak strašné jak jsem si myslela a podstoupila bych to určitě znovu.U druhého syna vše proběhlo přirozenou cestou.Hezký den.

jujulinka
30. bře 2012

@plumeria jeeej gratulujeeem 🙂 Super pocut pozitivne spravy. Drzim palce, nech ti to vydrzi 9 mesiacov 🙂
Ja idem na krv v pondelok, tak snad pridem s rovnakou spravickou. Tak ich pekne drz a setri sa 🙂

veverka.terka
30. bře 2012

@plumeria ahojky, moc gratuluju a musím jenom souhlasit. taky sem si myslela, že si po Etu oddechnu a nic, pozitivní test a taky nic.a pak to nakonec dopadlo z krve špatně, takže sem asi měla oprávněný strach.ale když už to máš takto krásně potvrzený, tak je to super 😉 teďka už budeš čekat na srdíčko na UTZ 😉

veverka.terka
30. bře 2012

@malcovka ahojky, to je krásné. to ste měli hodně veliké štěstí, že se to povedlo hnedka napoprvé a pak dokonce další mimi přirozeně 🙂 u nás je taky hlavní problém u manžela, celkově má špatný spermiogram, já sem vcelku v pořádku. tak ať se vám daří.a ještě plánujete další mimi?

plumeria
30. bře 2012

@jujulinka Děkuju, tak držím pěsti, aby byla taky dobrá zpráva. A už jsi testovala? Jestli jsi to už psala, tak promiň, je vás tu tolik nových a tak se to tu rozjelo, že nezvládám dočítat.

plumeria
30. bře 2012

@veverka.terka Děkuji 🙂 A ty? Poprvé to dopadlo špatně a jdete na nový pokus? Taky se omlouvám, nestíhám dočítat.

plumeria
30. bře 2012

@marmina Stačila jsem přečíst jen pár příspěvků, víc nedám, jsem dokonale ztracená 😀 Souhlasím s uděláním tabulky, ať je v tom trochu přehled.

vall83
30. bře 2012

@plumeria ahojcek tak gratuluj same dobre spravy...neboj sa ono to prejde to spinenie....takze nech pekne rostete.... 🙂

veverka.terka
30. bře 2012

@plumeria bohužel to dopadlo špatně, tedka musím dát pauzu do dalších měsíčků a pak pudem pro dalšího sněhuláčka 🙂 snad se zadaří, je to strašně psychicky náročný.moc si toho važ, že se to podařilo a hezky se opečovávej 😉

malcovka
30. bře 2012

@veverka.terka
No já si myslím že má být člověk opravdu v klidu a nebát se u nás nepřipadala v úvahu ani inseminace.Měla jsem opravdu strach.Velkou roli hrají nervy.Tak doporučuji hlavu vzhůru a nebát se opravdu to není tak strašné jak to vypadá.Vím že injekcí je dost ale člověk si na ten pocit zvykne. že to ani potom nebolí.Jsem dnes šťastná že mám 2 zdravé kluky a třetí už neplánuji někdy je jich dost.(ale po holčičce jsem ještě nepřestala toužit)Přeji krásný den.

veverka.terka
30. bře 2012

@malcovka já mám pro chvíli od injekcí pokoj, máme 1 embryjko v mrazáčku.jj, nebát se, ono je to hodně těžké, když to pak nevyjde....užívej si svých dětí 😉