1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

vall83
6. dub 2012

@plumeria dekuju, tak si mne ujistila, ze to bolo tou moji urodou 😒 😒 ale ja za to nemohu... 😅

vall83
6. dub 2012

holky neviete asi priblizne ktory den cyklu sa robi KET?

cuddle
6. dub 2012

@vall83 u nas kolem 20teho

rory_g
autor
6. dub 2012

@zelvik @marmina @vall83 ahoj zvědavky, tak budu mít Menopur 3 ampule denně, 225 jednotek myslím...no mám děsnou radost. Ultrazvuk byl ok, jinak čekám na MS a první den volám do CARu a musím pro injekce a asi pátý den aplikování první utz. Jinak se prý uvidí, plánujeme IVF, PK a mražení, případně se doladíme podle úrody...
Tak zatím dobrou noc, @zelvik jak jsi zvládla píchnutí? a kolik máš Ty jednotek?

nemorosis
6. dub 2012

Teda holky, vy toho nakecáte, že vůbec nestíhám dočítat. 🙂 Přijel nám nečekaně na návštěvu můj bratr a rozhodl se zůstat do zítra, tak jsem tu všechny trochu opečovávala.
Napřed jsem to nechtěla psát veřejně, aby mě tu ještě někdo nemazal, ale chodím, nebo chodila jsem do Gestu v Praze. A to jsem vám ještě neřekla o těch nejlepších omylech, jaké jsme tam zažili. Na podzim mi nabírali AMH a podle výsledků mi řekli, že už nikdy další své děti mít nebudu, protože mám AMH 0. Po 3 týdnech mi řekli, že se spletli. Teď během IVF mi řekli, že má můj manžel hepatitidu B. Volala jsem mu celá vzteklá, že mě buď s někým podvádí, nebo není v práci dost opatrný a nakazil se. Hned letěl na hematologii, nechal se nabrat a zjistil, že to byl druhý omyl.
Uff, přijdu si, jako když tu na někoho žaluju. 😅

marmina
6. dub 2012

@rory_g tak jsi nás nakonec nenechala napnuté přes celý víkend!! to je od tebe moc hezké 😀 Hlavně, že máš vše o.k. a připravené ke startu 😉

nemorosis
6. dub 2012

@marmina Nás se tedy ptali, jestli chceme zamražovat po jednom nebo dvou embryích. A měli jsme to napsáno také ve zprávě v den ET. Nemáš to tam?

marmina
6. dub 2012

@nemorosis no, ale to je teda síla, jednou se chyba stát může (i když teda fakt by neměla), ale tohle už je moc! na zprávu se podívám

marmina
6. dub 2012

@nemorosis tak já to tam rozepsané nemám, jen že byla zamražena 3 v 95 hod

verry
7. dub 2012

@vall83 jojo, ten ruticelit by měl prokrvovat... a cytovital-ted ani nevím... no radši s tím teda končím 😅

verry
7. dub 2012

@vall83 nás IVF vyšlo na 18800,- měli jsme ICSI , prodlouženou kultivaci, a zmražáčky 🙂
a koukam že to mám asi ze všech nejlevnější.... 😅

vall83
7. dub 2012

@verry ahojcek, to stou masticku mi je lito, nechci aby si kvoli mojmu nazoru to len rusila...ja tiez nenisom dr...skus sa poradit s dr....no fakt to mas nejlevnejsi...ty brdo...take sumicky sem davate, ze videt to muj manzel 😅 😅 😅

vall83
7. dub 2012

@rory_g ahojcek, tak vsetko o.k....to som velmi rada a si hodnucka ze si si nasla cas nam to napsat a nenechala si nas napinat 😉
3 ampule denne, to znamena ze se budes 3xdenne pichat? a jinak ostavas doma na PN...?

vall83
7. dub 2012

@cuddle ahojcek diky, jaj kez by aj u nas to bolo okolo 20-teho dna ....bojim sa aby nam to nevyslo 18.-20.4.2012...ideme na 3 dni na slovensko, manzel tam ide na pracovny pohovor a neradi by sme neco presvyhli 😢 no kebyze to je az okolo 20-teho dna bolo by to super...uz vcera sa mi zdalo ze zacinam troska spinit.... 🙂

vall83
7. dub 2012

@nemorosis ahojcek...tak to je siiila...2x sa pomylit pri odbere krvy...no neviem...ja by som asi dala s nimi rec, ked su tak neschopny nech si nepitaju tolko penazi...ved to musi byt profesionalna praca...prosim ta daj nam uz ten nazovom toho Caru 😀 😀

cuddle
7. dub 2012

@vall83 ono je to vsude jinde, ale vseobecne je to jakoze ovulace + ty kultivovane dny ( ci-li stari embrya ) , pokud berou ovulaci 13-14 DC a 5-6 dnu embryo , vychazi to cca ten 20ty , me minule delali 19-ty , pak byla nedele a to nedelaji, ale me kontroluji sliznici protoze mi neroste , takze chodim jeste na ultrazvuky casteji a picham si leky , hodne zalezi na sliznici, aby byla pripravena

vall83
7. dub 2012

@cuddle no oni ze to budu 4 dni pred vlozenim rozprazovat, asi kvoli tej predlzenej kultivaci....a zatial som vzdy mala nastastie sliznicu v poradku...dufam ze to dopadne dobre a budeme uz spat v nemecku... 🙂 dakujem za info... 😀

nemorosis
7. dub 2012

@vall83 Je to Gest to centrum. 🙂 A jak uz se to tobe blizi, uz zacinas novy cyklus?

vall83
7. dub 2012

@nemorosis dakujem...ano blizi, vcera som uz troska spinila ale dneska uz nic...ale citim ze ich dostanem lebo je mi totalne na jednu vec...takze uz sa to konecne blizi... 😀 😀 😀

cuddle
7. dub 2012

@vall83 no u nas je to prave obracene u nas se mrazi uz kultuvovana embrya, takze se rozmrazuji v den KET, mate to jinak...

vall83
7. dub 2012

@cuddle ale ten cas vlozenia teda den by mal byt priblizne rovnaky, teda aspon si myslim...ci nie? 😒

saraha2
7. dub 2012

dobré ráno!!já jsem dnes jakási unavená-už včera jsem polehávala..v noci vstávám kolem 2-4hod na čůrání,no jak malé děcko,tak jsem nedospaná..ještě to počasí k tomu a káva bez kofeinu-no káva..žbrunda to je 😀
@verry tak to je fakt,že to máš jakýsi levný 😀 a ještě na to,že máš i mražáčky 😉 no jo,kdo umí,ten umí 🙂 mě teda všichni říkali-vyvarovat se všem bylinkám,čajům atd,takže bych to neriskovala..hlavně nám pořád berou krev,takže kdyby něco,tak vidí,že něco není o.k.já třeba ani tak nekupuju žádné vitamíny v lékárně-kupuji jen kiwi,nebo mačkám šťávičku z pomerančů a mandarinek,pomelo..takže já byznys lékárně neudělám 😀
@vall83 kuknu na ty stránky jednoho caru,tam mají vše pěkně rozepsané,třeba píšou,kdy se dělá cca KET 😉

saraha2
7. dub 2012

@vall83 tak hledám a hledám a každý píše něco píše něco jiného ☹ jedna že byla už 14den..další 20den a další 21...takže to asi bude podle ultrazvuku..tak jsem sama zvědavá,kdy to budeš mít ty!

vall83
7. dub 2012

@saraha2 ahojcek moooc dakujem za ochotu, ze si hladala si hodna...no ja sa prave bojim ze to bude kolem toho 14-teho a to by nam nevychadzalo...musela by som tu sama s malou v nemecku ostat a ist tam aj s malou s kamosku, ktora mi to bude prekladat a zaroven hlidat malu...no take o nicom... ☹

saraha2
7. dub 2012

@vall83 já pak hledala dál a většina chodí až kolem 18-20Dc..takže neboj!!ale že je to hlavně podle té sliznice!!

verry
7. dub 2012

@saraha2 ok, s bylinkama na chvilu končím. Ale mám kamošky kterým tyhle preparáty pomohli k těhu...
a ty jeste chodíš na krev???? nebo to blbě chňápu 😅
a jak se cítíš??? už nějaký příznaky přišli??? já furt ty kozenky bolavý mám...au au... a vyčůrat jsem chodila taky furt v noci, ale od včera už ne. snažím se večer mín pít. jinak chodím spát každej den po obědě 😀 taky jak malý dítě.

verry
7. dub 2012

@cuddle ahoj, můžeš mi vysvětlit jak ten KET fachčí?? To se taky jezdí furt na UTZ? a píchaj se nějaký injekce nebo berou se nějaký léky???

verry
7. dub 2012

@vall83 taky jsem byla překvapená, s cenou.... protože jak jsme to původně s dr. počítali tak jsme se vyhoupli kolem 30. ale to jsme počítali to vše nej. A nakonec jsme uplně všechny služby nevyuzili,tak se to skrouhlo-za což jsem ráda.
Mohli jste si taky připlatit za kamerku?? Co bude sledovat embrijka 24hodin denne?? -uvažovali jsme nad tím,ale pak jsme to odřekli, navíc nam pak embriolog řekl,že ani neví jestli zrovna nějaka bude mít volno 😀 a za to se třeba připlácelo 3900,-

zelvik
7. dub 2012

@rory_g AHojky, tobě nějak přáli - já mám 2 ampule, to je 150 jednotek toho Menopuru🙂 Píchnutí jsme zvládli v pohodě a v klídku domova. To je divný, že ti to nedali rovnou s sebou. Já odcházela z ultrazvuku už napakovaná - plnou tašku jsem měla. 3 krabice Menopuru, Ovitrelle do ledničky, kyselinu listovou, a takovou jakoby kosmetickou taštičku na zip plnou injekci, jehel a dezinfekčních polštářků. 😀 A jsem zato ráda, protože bych tam pak musela hnát pro to všechno znova.
@nemorosis Tak to jste tam vydrželi ještě docela dlouho, já bych zdrhala hned🙂 To je fakt peklo.

vall83
7. dub 2012

@verry tak ste setrili to je dobre...to stou kamerou, no nevim, to by byli asi vyhodene peniaze...nie? 🙂