1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

unkarka
9. čer 2012

@saraha2 ahojky tak ja dovezu i moje pradlo na zehlenikdyz ti to tak jde.Ja dneska nevarim manzilek odjel do Danska tak pro sebe necochytnu jen tak v lednici!!!Ale ten květak bych si dala mnam 😀

danny38
9. čer 2012

@saraha2 Já mám tady taky spoustu prádla na žehlení, nechceš zaject na brigádu? 😀
@kcvrcekz Také moc držím pěsti ať už je to před nebo po 😉
@rox Tak to je parádní úroda 🙂 Já měla hodně malých a pěkné větší jsem viděla na UTZ jen 3, ale docela pak mršky dorostly 😀
@kiwisek Koukám, že dnes nejsem sama, kdo je línej 😀 Jinak na fotce ti to moooc sluší 🙂

danny38
9. čer 2012

@mmirunda Že by byl tak znaven? 😕

rox
9. čer 2012

@danny38 Souhlas, Kiwiskovi to moc slusi.
@unkarka At ti doveze bonbony z letiste. Jmenu ji se Opera, jsou to takove velike lentilky, jen ten obal je matovy a vevnitr uz klasicka cokolada jako u lentilky, moooooc dobry bonbony. Vzdy jak leti nekdo do danska tak ode me ma za ukol koupit aspon 3 balicky 😀 😀 😀
Ja nezehlim,ale odvapnovala jsem zehlicku octem, fuj to byl smrad 😀 A letim do obchodu pro maso, bude sekana. mnam.

mmirunda
9. čer 2012

Co dneska všichni blbnete s tím mletým masem? 😅 😅

mmirunda
9. čer 2012

@danny38 To netuším, byl jen v práci a to jen od středy do pátku, protože předtím měl dovču. zase tady bude strašit v noci a budit mě svítícím počítačem a televizí 😠 😠

kcvrcekz
9. čer 2012

Holky díky moc🙂. Jdu si lehnout to počasí je jakési uspávací🙂

cuculik1
9. čer 2012

dievcata nemate niektora skusenosti s vytvorením cysty pocas stimulky? normalne som vystrasena, v priebehu 48 sa my vytvorila cysta 1,9 cm, kde ta asi zabranuje rastu folikov, nakolko mi za 48 hodin skoro nic nenarastli... docitala som sa, ze taka cysta moze vlastne "pojedat" vsetky hormony co si zena picha a tak vajicka nedozrievaju.... sa bojim, aby bgolo vobec co odobrat..... ☹

kiwisek
9. čer 2012

@danny38 díky 😉 ... a občas máme nárok být líné 😀

radina
9. čer 2012

@cuculik1 Ahoj, ja mam cystu teraz, 2,5 cm, kvoli nej mi nemohli ani nasadit stimulku presne pre tie dovody, co pises. Drzim palce, nech dorastu !

cuculik1
9. čer 2012

@radina ale ja som ju na zaciatku stimulacie nemala, teda na 6 DC tam este nebola a na 8 DC uz tam je.... ono je to vlastne velmi rychlo rastuci folikul, kde ten uz dr. nazval cysta a ostatne zaostavaju ccc 5 mm. z toho ze uz nic nebude, ale bojim sa, ze ked za dva dni tak rychlo narastla a ostatne vajicka skoro nic tak , ze ani v pondelok na kontrole to nebude ziadna slava....

radina
9. čer 2012

@cuculik1 To mi je luto, nemozu s tym daco spravit? tiez sa obavam, ze mi moze pocas stimulky vybehnut, kedze sa mi robievaju pravidelne. ... inak, rastu ti teraz pocas stimulky folikuly v jednom ci oboch vajecnikoch?

verry
9. čer 2012

@kcvrcekz hodně štěstí a pěkně odpočívej 😉

cuculik1
9. čer 2012

@radina na oboch stranach, paradox je ten, ze na tej strane kde sa urobila cysta foliky za dva dni podrastli a na tej kde nie je nenarastli...... nikdy v zivote som nemala ziadnu cystu tak som sklamana ze prave teraz.... doktor povedal ze to odsaju pri opu ale ja sa bojim ze opu sa ani nedockam ked to bude takto nasledovat 😒 , pri iui ked som stimulovala clostylom som reagovala pekne bez cyst, teraz mam male davky gonalu a toto ☹

radina
9. čer 2012

@cuculik1 Aspon ze rastu v oboch, lebo ja mavam stale folikul len v lavom, v pravom nic, tak snad vdaka stimulke v nom daco vyjde. 😒 Je to smola , ze nam vkuse prichadzaju do cesty taketo necakane veci, co?
Ja budem stimulovat 1x , tak som zvedava, ako zareagujem.

cuculik1
9. čer 2012

@radina toto je tiez moja prva stimulka na ivf a predtym raz iui, ja som inac ok, u nas ma problem manzel 😒

radina
9. čer 2012

@cuculik1 U nas je tiez velmi zly spg. Mne zatial zistili znizene amh, cize asi kvoli tomu mi castejsie nepuka folikul, predpokladam, ze je prazdny .

cuculik1
9. čer 2012

@radina u mna opak amh mierne zvyseny 😉

radina
9. čer 2012

@cuculik1 co to znamena v tvojom pripade, ked je zvysene? a muz sa nejako lieci?

cuculik1
9. čer 2012

myslim zvysene amh u mna. manzel sa lieci uz vyse roka, vsetko okrem dna fragmentacie sa zlepsilo, ta je bohuzial stale vysoka

cuculik1
9. čer 2012

@radina nemam ho moc zvysene, iba mierne norma je do 3, ja mam 3,4 myslim......to moze byt spojene s pco, mne zistili pco az v centre ale len miernu formu lebo ja ovulujem vpohode dokonca pravidelne aj dva vajicka....

rox
9. čer 2012

Holky jestli se teda muzu pridat do vasi diskuse, kterou jste si tady nastolily 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ,
nasla jsem neco AMH. Prumerna hodnota bude asi kolem 5 podle toho clanku.
http://www.tehotenstviaz.cz/index.php?strana=&k...

unkarka
9. čer 2012

@radina ahojky ja mela cystu jeste pred pichanim tak mi dr rekl ze bud budem cekat nez sama znizi nebo ji pod narkozou vysaji tak jsem byla druhy den na vysati je to pod narkozou a trva to asi 15 min na sale.

marmina
9. čer 2012

ahoj holky, tak já si užila slunečný den! cestou jsme potkali pár lijáků, ale všude kde jsme zakotvili, bylo hezky a sluníčko 😉
@rox já jsem právě dneska zjistila, že mám AMH jen 0,4 ☹ tak to už nemám do menopauzy daleko (?) achjo, ale v tom článku od tebe píšou, že ženy s PCO mají hodnoty vyšší, tak to pak nechápu, že mi říkali, že mám jeden vaječník polycystický....

Mám už všechny doklady pokupě, za týden hurá do nového centra. Jsem zvědavá jestli nám ta změna přinese štěstí 😵

danny38
9. čer 2012

@marmina Budu ti moc držet pěsti do nového centra a myslím, že změna to bude rozhodně a věřím že se to podaří 😉

nemorosis
9. čer 2012

@marmina Marmi, to je super, že jste si užili den! AMH vůbec neřeš. Mně v centru říkali, jak je to spolehlivá nová metoda, jak je AMH v průběhu cyklu i let naprosto stabilní, tak se podrž, co ti teď povím. Taky mám lehké PCO a první náběr AMH bylo 0. Nedetekovatelné množství. V CARu mi rovnou řekli ,že IVF tedy ne, jen s darovanými vajíčky. Nicméně pro jistotu nabrali AMH znovu. Druhý výsledek byl 5. Nezdál se jim takový rozdíl a tvrdili, že někde musela nastat chyba, následoval třetí odběr, který vyšel přes 9,4. Z tvého výsledku si vůbec nic nedělej, mělas přece při prvním IVF dost vajíček, to nesedí ani náhodou. Druhý pokus prostě vyjde a jinou možnost si ani nepřipouštěj! 🙂

rory_g
autor
9. čer 2012

Ahoj holky, tak jsem po Růžovém pochodu, bylo to moc prima, krásně prožitý den, pro dobrou věc, pro zdraví...super 😵
Jdu spinkat, zítra si vás dočtu 😉

marmina
9. čer 2012

moc ráda tě "vidím" @nemorosis 😉 Díky za uklidnění 😵 Docela mě to AMH šokovalo...Protože i při stimulaci jsem neměla žádné extra koňské dávky hormonů a reagovala jsem celkem dobře. Sice žádná nadúroda, ale někde jsem četla že kolem 10 vajíček je to optimální. To je fakt divný, že by ti ty hodnoty tak lítaly, asi to nemají ještě moc vychytaný! Někdy si říkám, že bych neměla ty papíry tolik studovat 😅 Zrovna před chvílí jsme si s manželem povídali o dalším pokusu. Já si prostě nedokážu představit, kdybychom projeli i druhý, tak na třetí už by nebyly finance a asi ani odvaha ☹ Na malým vidím, že už by sourozence potřeboval jako sůl, nechci aby zůstal sám! Tak to prostě vyjít musí!

marmina
9. čer 2012

@rory_g dneska jsem na tebe myslela, když jsme byli v Praze 😉 Tak se hezky vyspinkej po náročném dni 😵 Jo, vlastně jsem se chtěla zeptat, koukala jsem na stránky Gennetu a v Liberci i v Praze mají ordinanční hodiny jen od Po do Pá, ale co když vyjde třeba OPU nebo ET na víkend???? Kolikrát jsem musela jít na kontrolu o víkendu a ET jsem měla taky v neděli, Pronatal jede nonstop. Všechno se přeci na všední den načasovat nedá! Jak to pak řeší?

rory_g
autor
9. čer 2012

@marmina oni mají od po do pátku, ale já byla na OPU také v sobotu, takže pro tyhle "případy" otevřeno mají. Asi to píšou jen pro to, aby se nechtěly pacientky objednávat i na víkend 😉
Musím se podívat na své AMH,kde jste to holky vyčetly? A Marmí, v Pronatalu všechno proběhlo OK, nedělali problémy? Určitě to vyjde, nám všem, prostě to tak bude 😵

marmina
9. čer 2012

@rory_g tak ty ještě nespíš? 😉 Ale ne, problémy mi nedělali. Sice ten výpis byl stručný a toho IVF se moc netýkal...ale sestra na recepci mi ochotně vytiskla ještě výsledky vyšetření před ivfkem a právě tam jsem objevila to AMH, že mám jen 0,4 a pod tím byla tato legenda:
"Očekávané hodnoty: ženy - medián 2,4 ng/ml, muži 5,7 a ženy 3.den cyklu medián 1,5 ng/ml
U postmenopausálních žen není AMH detekovatelný.
Hodnota nižší než 0,7 ng/ml je u pacientek před IVF považována za hodnotu slabé odezvy.
U hodnot nižších než 0,35 se jedná o pacientky s velmi špatnou prognózou."

Když vidím, jak je těch mých 0,4 blízko 0,35 tak mi jde mráz po zádech... 😒