1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

vall83
20. bře 2012

@ivetka77 ahojcek velka gratulacia...tak to je krasne...a kolko jedno ci dve?

vall83
20. bře 2012

@marmina ahojcek tak to mu je velmi luto, vies si predstavit ako sa citis, az do placu mi je.... ☹
a mozem sa spytat? v com je u vas problem? a uz si niekedy takto potratila?

saraha2
20. bře 2012

@chmurkaxy krásný dušík!§zatím tiše gratuluju a at vydrží!!!!!!!!!

saraha2
20. bře 2012

@nemorosis mě čeká dnes první,včera to píchla sestřička..dnes buď kamarádka,nebo manžel..měla jsem kamošku s prckem na kávičce,tak prý kdyby byl problém,tak mě to píchne 😀 takže adeptů je dost,to je dobře,protože já sama to nedám..já se ani nemohla dívat,jak to píchá sestřička,natož sama abych to píchal..dnes bude první,tak pak napíšu....

saraha2
20. bře 2012

@vall83 Ivetka zaváděla jedno,že? 😉

marmina
20. bře 2012

děkuji @vall83, původně byl problém u mě, neměla jsem menses, po porodu a kojení jsem se srovnala, ale žádné pokusy se nedaří, hodně jsem věřila, že IVF vyjde...
samovolně jsem nikdy nepotratila, ale asi v polovině prvního těhu (po IUI) jsem musela na potrat jít, kvůli vážným vrozenám vadám miminka - to mi bylo 1000000x hůř než teď 😢

anina32
20. bře 2012

@vall83 ahoj, zavadeli mi dvě ale uchytilo se jenom jedno, ale zaplať pámbu za něj, byl to takovej vánoční dáreček, těhotenství mi potvrdili 20. prosince😉 ještě máme 4 embrijka v mrazáčku.

anina32
20. bře 2012

@chmurkaxy gratuluji😉 určitě není brzy, já měla slabounkeho ducha už šestý den a osmý den jsem si už byla jistá😉

vall83
20. bře 2012

@marmina tak to mi je velmi lito....musi to byt ukrutna bolest.... ☹
a menzes to si nemala kvoli kojenu ci ani potom....lebo kamaratka tiez pocas kojenia nemala menzes a normalne otehotnela....na niekoho sa to doslova lepi... 😖

vall83
20. bře 2012

@saraha2 neviem , tusim hej sa mi zda ze to tu bolo spomenute....uz neviem.. 😒

vall83
20. bře 2012

@anina32 ahojcek, no to je super...aj ja by som si rada nechala zaviest dve....ale niektori pisu ze jedno ma vacsiu sancu....som na vazkach....ake mas ty skusenosti?

anina32
20. bře 2012

@vall83 mě řekli že když se dá zavést jedno, tak je šance že se uchytí 30 procent. A když dvě tak je šance že se uchytí alespoň jedno 50 procent. Samozřejmě je možnost že se uchytí obě, ale mám by dvojčatka nevadili, já mám sestry dvojčata, tak jsme šli do dvou😉

marmina
20. bře 2012

@vall83 menses jsem neměla před těhu, během kojení také ne (ale to běžné), po skončení kojení jsem začala "fungovat" Teď nás čeká dlouhé 2 - 3 měsíční čekání na KET ☹

vall83
20. bře 2012

@anina32 dakujem, prave som sa rozhodla, ja by som tiez chcela dvojicky, vobec by mi to nevadi, skorej po tom tuzim, len by som ich chcela aj odkojit a to neviem ci je mozne....takze dame zaviest dve......velmi dakujem.... 🙂

vall83
20. bře 2012

@marmina to fakt, nemala a otehotnela? ty brdo...to bol zazrak...a aj ti niekto robil vysetrenie preco si nemala menzes? nemas problem so stitnou zlazou?
2-3 mesiace? neboj to utecie...musis sa sustredit na nieco ine aby to rychlo utekalo....a to KET neznam, co to je?

marmina
20. bře 2012

@vall83 otěhotněla jsem po IUI (se stimulací), KET je kryoembryotransfer - transfer zamražených embryjek. Štítnou žlázu mám ok, jen v těhu mírně sníženou funkci
budu se teď snažit věnovat více malému a svému koníčku, to mě snad pomůže čekání zkrátit 😉

vall83
20. bře 2012

@marmina jaj tak...este ze mate nejake v mrazacku...a kolko ich mate? a jaky mas konicek?

marmina
20. bře 2012

@vall83 máme 3 zamražená. Co se týká koníčku, podílím se na tvorbě svatebních šatů 😉

verry
20. bře 2012

@saraha2 díky 😉

verry
20. bře 2012

@vall83 jo joo, mame to asi stejné. A ty už jsi vyfasovala uplně všechny léky? Mě zatím dali jen pero a puregon na těch 5 dní, až tam pojedu na UTZ tak vyfasuju další balíčky 😀 aspon mě budeš informovat jak to jde u tebe, když máš náskok 🙂

vall83
20. bře 2012

@marmina 3 zamrazene? tak to je super... pekny konicek...toto ludom zavidim, ze maju svojho konicka, ja som od mala bola taka ze u vsetkeho som iba chvilu vydrzala, tak ze by ma nieco natolko zaujalo, ze by som sa tomu venovala a rozvijala to v sebe , nie je....i ked poslednu dobu ma zacal zaujimat dizajn interieru....ale na to sa tesim ked sa v juny budeme stahovat, tak v novom to vyuzijem... 🙂

chmurkaxy
20. bře 2012

@marmina ach, marmi, je mi to moc moc luto. urcite sa podari KET, uvidis 🙂 niekde som citala, ze dokonca zmrazene embryjka boli pre niektore zeny lepsie, aj pre take, co sa im dlho nedarilo z cerstvych. teraz si oddychni, nech sa tie hormony vyplavia a smelo na to! uvidiis, moja :*

chmurkaxy
20. bře 2012

@vall83 ahoj Vall 🙂 ako sa dnes citis? malinka je uz ok?

chmurkaxy
20. bře 2012

dievcence, dakujem moc, ze sa tesite so mnou, dufam, ze ta ciarocka nezmizne pri dalsom testovani. a ak ju tam najblizsie najdem, vsetky vas pridem nakazit 🙂)))

verry
20. bře 2012

holky a jak je to se sexem? můžem během stimulace normálně?? nebo vůbec? A ještě-můžu normálně sportovat? Teda jezdím na kole furt,tak jestli to neva. Aby to nějak neovlivnilo břuch 😅 na to jsem se taky zapomněla u Dr. zeptat.

verry
20. bře 2012

@chmurkaxy gratuluju! test je jasnej! 😵 byla jsi na prvním IVF?

vall83
20. bře 2012

@verry ja mam zatim tez puregon a ten orgalutran..... a mam este dalsie dva recepty...orgalutran mi povedia ako treba pichat az vo stvrtok po ultr. a recepty co este mam povie tez dochtor ci je vlastne treba vybrat az vo stvrtok po ultr..... tak asi tak...prave sem si pichla...uz treti...

vall83
20. bře 2012

@chmurkaxy dakujem za opytanie....citim sa dobre....mala uz ma relativne iba soplik, stale sa pyta do skolky, tak zajtra ju dam asi do skolky...aj tak idem do obeda do prace...nech si manzel sam odpocine...
a ty ako? stastna ako blecha? 😀 je to krasny pocit vydiet tam dve ciarky, ze?

verry
20. bře 2012

@vall83 ty jo už třetí? seš dobrá! no ja se klepu, každou chvili to dostanu, cejtím to.... a pak to vypukne 😀

vall83
20. bře 2012

@verry i ja sem se na to tuna ptala bab...a sarah2 mi poslala toto , je to z nejakej brozurky co ma...:Sexuální život při IVF-pohlavní styk je při léčbě metodou IVF spojen s určitými riziky.Je proto důležité vědět,kdy je bezpečnější se pohlavního styku zdržet.Při stimulaci vaječníků dochází k jejich zvětšení a překrvení,několik dnů před odběrem vajíček bývají velmi citlivé a pohlavní styk může být bolestivý.snadno může také dojít k poranění vaječníků,prasknutí a krvácení.Extrémě vysoké riziko vzniku komplikací může mít pohl.styk u žen s příznaky hyperst.syndromu.