1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

evikj33
14. dub 2012

Ahojte holky,to je dnes zas počasíčko 😠 Tak tady už se pomalu dopícháva a bude velká snuška jo 🙂 @saraha2 Ja měla 1IVF koncem ledna OPU.5.2. No a už cca od 3.5.bych měla znovu píchat.Pokud není žádný zdravotní problém,myslím že 3měsíce bohatě stačí.Oni to spíš řeší s ohledem na Finance,někdo nejde hned do dalšího pokusu,protože musí došetřit.Je to smutné,ale bohužel fakt 😖

mia75
14. dub 2012

@saraha2 Oni su tam zlaticka 🙂 Prve IVF som mala v juli (cervenec) minuly rok. Podarili sa 4 embryjka z 13 oocytov. Mala som silny hyperstimulak, napriek tomu som chcela ET - 2 embryjka - a po mesiaci bola revizia ☹ missed abortion. Mala som potom stale krvacanie a problemy, takze som mohla mat KET (2 embryjka) az v marci tohoto roku. Neuspesne ☹ Tak som v aprili nabehla na 2.IVF a modlim sa, aby transfer buduci tyzden bol uspesny. Neviem, kolko embryi sa vyvinie zo sucasnych 9 oocytov. Mozno sme sa tam aj videli 🙂

vall83
14. dub 2012

@lasalete to mi je lto tie 3 neuspesne IVI ale neboj IVF urco vyjde.... 😉 a aky alebo v com je u vas problem? ak sa mozem spytat...

marmina
14. dub 2012

ahoj holky, tak já mám po svatebních oslavách, bylo to moc prima!!! 🙂 Řekla jsem ségře, že to je dost, že se po 15 letech a 3 společných dětech konečně rozhoupali ke svatbě 😀 😀 😀 U nás svítilo sluníčko ale dost teda foukalo.
@saraha2 tak abych pravdu řekla, tak já od toho neúspěchu v CARu nebyla! Normální postup u nás je, že po neúspěšném IVF se po 3. menzes (tj za 2 měsíce) objednáš na 11. DC na UZV před KET (pokud jsou mrazáčci, nevím, kdy by se šlo případně na další nové IVF). Já jsem domluvená, že se objednám už po druhé MS na ten 11. DC, aby mi dopředu řekli, jestli bude potřeba nějaká stimulace - nerada bych tam totiž po dvou měsích čekání slyšela něco o odkladu...Já mívala s nárůstem sliznice problém, tak předpokládám, že budu muset stimulovat, tak si aspoň vyzvednu léky dopředu. Ale jako že bych byla na nějakém UZV po tom negativním testu, tak to nikdo neřešil. Já si myslím, že když jsem ani // neměla, že je to možná lepší. Prostě se nechytli ale není to potrat. My už máme genetiku hotovou pár let, teď si sama dobrovolně nechávám to imuno, abych zapácla to čekání a případně předešla dalším neúspěchům.

marmina
14. dub 2012

@rory_g tak ty už cítíš vaječníky? tak to budeš mít asi taky úrodu, já je opravdu necítila vůbec! ani v den OPU! to před IUI jsem je cítila víc...měla jsem teda jen 9 (resp. 8) ze 20 folikulů

@vall83 já si ani neumím představit tvoje vaječníky! se ti nedivím, že jsi nemohla spát a ještě k tomu do práce, kde to nemáš lehký 😒 také máš můj velký obdiv, že jsi to takhle zvládla! snad tě ta stimulka před KET tolik nepotrápí! ale neměla by, vždyť teď jim nejde vůbec o vajíčka ale o peřinku

@zelvik já si nemůžu pomoct, ale tvoje stimulka nějak rychle utekla! jdeš taky docela brzy, možná kvůli té sliznici, aby nenarostla ještě víc, viď?

saraha2
14. dub 2012

@mia75 ahá!takže už máš něco za sebou..ale neboj!!to by bylo,aby to nevyšlo!!!já tam jedu v pondělí na krev,ale už to bude jen formalita a zrovna se domluvím,co dál..já měla teď 8vajíček a do dne transferu zůstaly jen dvě a ty mě zavedli...tak informuj,budu držet palečky!!!!!!!
@marmina fakt,jo??tak nám bylo řečeno přijít na krev i když přijde MS a prášky nevysazovat..to je zajímavé,jak to má každý jinak,že?

marmina
15. dub 2012

@saraha2 My jsme si měli udělat těhu test po třech týdnech od ET i v případě menzes, tak ten jsem měla samo negativní. Oni u nás vůbec krevní test na těhu nedělají. Jen si každá doma udělá svůj doma z RM a pak se objednává na UZV (v případě //). Máš pravdu, každý CAR postupuje jinak, o tom našem jsem už dostkrát slyšela, že má nejlepší úspěšnost (Pronatal Pha) 🙂 Tak to jsem jim trochu pokazila statistiku, ale doufám, že to hned v květnu napravím! Všechny prášky jsem vysadila jak se MS rozjela a neskutečně se mi ulevilo, žádná únava, spousta energie (podobě jako @vall83) Třeba budeš moci jít na další pokus už za dva měsíce nebo i dříve, když jsi neměla žádné komplikace s ohss! I v tomhle každý CAR postupuje jinak, někde třeba berou na KET hned další cyklus po neúspěšném ET (u nás doporučuji - si myslím i rozumně - přestávku právě ty 2 měsíce). Jsem se teda rozepsala....No už dám jen tabulku a loučím se 😉

marmina
15. dub 2012

@zelvik 6.4. zač. stimulace na 1.IVF, UZV 13.4. (komplikace - vysoká sliznice), OPU 16.4. - moc držíme palce!
@saraha2 OPU 30.3. (8 vajíček z toho 2 embrya), ET 3.4. (2 E), 13.4. bohužel přišla MS, kontrola krev 16.4.
@rory_g 12.4. začala stimulovat na 1. IVF, UZV 16.4.

@nemorosis 15.3. ET (1 E, 6 zamrazeno), UZV 6.4. - potvrzeno těhu - konec 6tt, UZV 17.4. - těšíme se na fotku!
@verry OPU 30.3. (9 vajíček z toho 6 E), ET 4.4. (1 E), 5 embryí zamraženo, na krev 18.4., 13.4. našla na testu //
@plumeria 20.3. ET (1 E, 2 zamrazena), 30.3.-potvrzeno těhu, UZV 11.4. - 5+6tt - už je vidět srdíčko!, UZV 18.4.
@vall83 OPU 29.3. (46 vajíček!), 25 embryí hned zamraženo, 12.4. začala stimulovat na KET, UZV 19.4.
@alinah OPU 4.4. (7 vajíček - 3 embrya, z toho 2 zamrazena), ET 9.4. (1 E), testovat bude nejdříve 19.4.
@lucka2601 vyběhává vyšetření před 1. IVF (asi v květnu), 13.4. hormonální profil - jak jsi dopadla?
@evikj33 1.IVF v únoru (nedošlo ke transferu), 2. IVF začátkem května
@marmina v březnu 1. IVF (neúspěšný ET 2 embryí), KET koncem května

lasalete
15. dub 2012

@vall83 ...fúha no problém ani sama neviem čo presne , ale ja mám iba jeden vaječník podstúpila som liečbu endometriozy...priechodnosť mám však v poriadku .... a partner je v podstate v poriadku .... takže presnu príčinu neviem ... tvrdia mi že mám určite zrasty mám za sebou aj dve gynk.operácie .. takže asi tak .... dva roky sa pokušame a nedarilo sa tak sme sa rozhodli ist na IUI a teraz na IVF...doktor sa aj vyjadril že IUI je u mňa zbytočne no chceli sme vyskúšať najskôr tento menej náročny postup...

verry
15. dub 2012

ahojte kočky!
včera jsem se sem nedostala, byla jsem v práci celý den a večer padla za vlast 😀
jinak už nešpiním a břuch taky nebolí 🙂
tak snad bude vše ok, těším se na středu a jestli to tam bude okamžitě si beru neschopenku. V práci by mi hráblo, včera to bylo děs.
koukam co jste toho napovídali 😀

verry
15. dub 2012

@saraha2 ahoooj, tyjoo, furt jsem doufala, že mrcha se u tebe nerozjede... mrzí mě to. kdy můžeš jít do druhýho kola?? Budu ti držet všechny palce! 😉

saraha2
15. dub 2012

@verry ahoj!!tak to bylo hnízdění 😉 šikovná!!!a PN si ber okamžitě!!!!dnes už se mrcha rozjela úplně,takže jsem zralá na brufen...

verry
15. dub 2012

@saraha2 asi joo, no 🙂 testuju ted každej den, abych věděla, že se mi to nezdááá, furt tomu nemůžu uvěřit 😀 neschopenku dám ode středy, v po a v ut to nějak přežiju tu chvilu a pak už budu jen lehárovat 🙂
jinak k brufenu nemám taky daleko, furt mě bolí palice a děsně! -snad to taky přejde.
ty jdeš zítra na krev?

saraha2
15. dub 2012

@verry jj,zítra,ale řeknu jim tam,že už to není ani potřeba 😀 protože výsledek už znám..ale budu chtít mluvit s doktorem,kde mohla nastat chyba,proč byly ty teploty-dnes přestaly!!se rozjela MS a je po teplotách..tak jsem zvědavá,co mě řeknou.a domluvím se na další termín..a sílí ti čárka???

saraha2
15. dub 2012

@marmina napravíš!!uvidíš!!!ty jsi teda pacient 😀 já už mám na doktora nachystanou spoustu dotazů,jak jsem právě psala verry,tak jsem zvědavá,co mě řekne..já bych nemohla to jen tak nechat a už tam nejít..o tu krev mě nejde,když výsledek už znám,ale zajímá mě,jestli příště zvolí jiný postup,jestli udělají genetiku před dalším IVF atd.atd..jsem zvědavá,kdy mě dovolí další IVF,snad brzy!!!!však já dám zítra vědět,jak se vrátím 😉

pawlla
15. dub 2012

@saraha2 ahojka tak urcite bez za doktorem jestli urci kde byla chyba a zefektivnit lecbu a kdy ti dovoli jit do druheho kola obvykle je to 2 mesice doufam ze ti to nebudou protahovat zbytecne

zelvik
15. dub 2012

@marmina Ahoj, no já se taky sama divím, že to bylo tak rychlé. Vpodstatě jsem píchala od pátku minulého týdne do včerejška. Možná kvůli sliznici, ale já i sama mívám ovulaci kolem 10.dne, tak asi vajucha rostou fakt dřív.

@lasalete AHoj, já mám taky endometriozu, vaječníky mám oba, jen toho jednoho mi 2/3 vzali.Průchodnost taky OK. Tak uvidíme, jak IVF dopadne.

rory_g
autor
15. dub 2012

@marmina no snad nebudu mít nějak extrémě moc vajec...ale včera jsem to zaspala, takže docela fajn. Jen mě tedy hrozně bolí hlava, ale to spíš přisuzuju počasí 😝

verry
15. dub 2012

@saraha2 tak to jsem taky zvědavá co ti poví, pak dej info. 😉
myslím, že sílí. 😵 😵 mrkni, jen si nejsem jistá jeslti jsem nepopletla ten 9 den s 10 😅

verry
15. dub 2012
saraha2
15. dub 2012

@verry sílí,sílí!!!!!!!!!!jen pěkně odpočívej a dávej na sebe pozor!!!ted tady byla kamoška,tak jsme se o tom bavily,že je to zajímavý,že někomu uhnízdí a chytne jedno a někdo dá dvě a nic..neboj,zítra napíšu!!!

verry
15. dub 2012

@saraha2 seš zlato! 😉 no, je to tak.... taky nechápu. A to jsem si říkala-že ty to máš jasný!!! že když máš zavedený dvě, takže pravděpodobnost že se chytí jedno či dvě je obrovská...

pawlla
15. dub 2012

@verry tak to je super 🙂 a kdy jdes na UTZ?

saraha2
15. dub 2012

@verry že??taky jsem si to myslela,ale podívej i na Marminu..jsme dopadly stejně..obě jsme měly dvě a nic..fakt zajímavý,že se ani nezakously..

verry
15. dub 2012

@pawlla ve středu jedu na krev. A nevím kdy co pak bude... ty jsi šla za jak dlouho na UTZ?

verry
15. dub 2012

@saraha2 takže příště koukej zavést jedno. 😉

pawlla
15. dub 2012

@saraha2 no ja teprve pujdu v caru me obednali na 27.4 nam krev brat nebudou kdyz jsou // tak se dela jen UTZ , je to neco pres 4 tydny od ET ten UTZ to uz by melo jit videt srdicko

pawlla
15. dub 2012

@verry nooo my dali 2 😀 a mam takovej pocit a podle hladiny HCG myslim ze tam jsou oba dva ... Bude veselo 😀

verry
15. dub 2012

@pawlla tak to je hezkýýý, to my se toho trochu obavali,tak jsme říkali zkusíme jedno. a kdyby nic, tak jsem byla ale rozmyšlena jit na ket a nechat zavadet po dvou kusech 😀
kdy budeš vědět jestli čekáš dvojčátka?

cuddle
15. dub 2012

@verry ja myslim, ze sili a ze jdi 9 a 10 den prohodila 🙂 ale jinak je to jedno , neee 🙂
u nas v caru 12 den krev a pak asi za 10 dnu ultrazvuk , jestli je gestacni vacek tam kde ma byt , a pak vetsinou jeste jeden na srdicko a pak te propusti do peci tveho gynekologa