1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

saraha2
22. srp 2012

@pawlla už máš koupený??já neměla,tak mě to nelákalo 😉

pawlla
22. srp 2012

@saraha2 jo jo jednu krabicku mi dali v caru po ket a druhou jsem jeste prikoupila cestou domu tak snad budou stacit v kazde krabicce jsou dva 😀

darazv
22. srp 2012

@winky01 nevyzerá to dobre ☹ ale nadej tam stále je,,máš ešte dáke zmrzlinky?

dadenka111
22. srp 2012

OTAZKA na prieskum: je tu vobec nejaka baba co po PK sa na KET rozmrazili a este sa aj uchytili? 😕 😨 halooo 😲
dikes, uz zacinam byt nervozna... tyzden pred KETom 😔

pawlla
22. srp 2012

@dadenka111 nooo nestras 😀 ja mem 3 dny po ket meli jsem PK a pak zmrazeni meli jsme 3 embrya a v poradku se rozmrazili 2 a taky 2 mam v brisku tak jestli se uchyti nevim doufam ze ano to budu vedet az kolem 31.8 ale myslim ze vall vysel ket hned napoprve

dadenka111
22. srp 2012

@pawlla dik za odpoved. jeej to je fajn, ze sa aj po KET rozmrazili. nechcem strasit. vsetko bude ok neboj. 😉 mame s babami pocit, ze v nasom centre robia nieco zle. jednej babe sa im nepodarilo rozmrazit 3E a dalsej vsetkych 5E po PK, tak sa uz bojim co s nasimi spravia. dnes mam uz z toho stres. 😖

cuculik1
22. srp 2012

@dadenka111 ake centrum?

pawlla
22. srp 2012

@dadenka111 ale to muze byt jen nahoda dr rikal ze nekdy az pulka embryjek je spatna a kdyz uz se embyjko rozmrazi a je v poradku tak to je urcite bojovnicek my meli jen tri mela jsem strach aby bylo aspon jedno ale nakonec byli dva bojovnicci. To vis taky jsem byla nervy aby se roz razili skoro jsem uz nespala tejden pr ketem 😀 ale oni je rozmrazuji vsude stejne je na to nejakej danej postup ne? Na tohle jsem se nejak neinformovala

dadenka111
22. srp 2012

@cuculik1 je to centrum GynFiv.
@pawlla Fakt dufam, ze je to len hlupa nahoda, alebo statistika. 😒 No jo aj ja uz tyzden pred ket zacinam mat nervy. Hovorim si klidek, ale nezabera 😀

pawlla
22. srp 2012

@dadenka111 ja to znam ja mela to same v den ket uz jsem vstavala v 5 rano 😀 ted se snazim byt v klidu ale jsem moc unavena dneska to na me nejak padlo tak porad spim, to cekani je hrozne snazim se nejak moc nesledovat ale nejradeji bych uz delala test 😀 mas 4 mrazacky ze ? A chces si nechat dat dva nebo jedno ?

cuculik1
22. srp 2012

@dadenka111 ja si myslim, ze to je prirodzene ze niektorej sa pekne rozmrazia a niektorej nie, mne v martince iscare povedali ze je to rozne, niekomu sa jednoducho z 10 rozmrazi 10 a niekomu presne opacne....a dokonca, sice ze aj velmi vynimocne sa moze stat ze embr. sa pekne rozmrazi ale na druhy den zahynie.... ale ze to je naozaj len vynimocne... tiez som sla s malou dusickou do toho.. este mame jedneho mrazacika a tym padom sa bojim este viac, ze je uz len jeden...

winky01
22. srp 2012

@darazv bohuzial iba jednu.. Moja muz je chory.. Ale mame este zmrazene spermie, takze ak to nevyslo, sme pevne rozhodnuty ist znovu.. :(N evies ako to je? Preplati poistovna aj dalsi zakrok, ak by som chcela ist za par mesiacov znova?

malinka_02
22. srp 2012

Tak dneska 13 DC mi doktorka oznámila že sliznice je nádherná ale že folík už prasknul a mlčela. A já co to jako znamená a ona - bohužel to nemužeme ted už udělat tak příště. Já slzy do očí, už sem jí ani nevnímala. říkám jak je to možný a ona že v pondělí byl 13,8 mm a že denně roste cca 1-3mm většinou 2 a praská při cca 20 tak že čekala že dnes bude akorát píchneme pregnyl a v neděli KET a bohužel. Já se rozbulela jak želva ona nic. Asi je zvyklá. Pak říkala že příští měsíc uděláme vše proto abych měla miminko, snažila se, ale vyznělo to jako doted sme dělali hovno.
A do toho cykly mívám kratší kolem 26-27 ted sem měla po ivf 30, pokud sem měla ovulaci 12-13DC (nedokáže říct) tak bude cyklus krátký a já sem 11-15.9. na veletrhu a samozřejmě mi vychází 10 den kdy mám přijít na UTZ na 13 takže jediná šance by byla objednat se na 16 a to je neděle tekže to mi nedovolí. A to už bych stejně byla 13dc.Takže další měsíc v prdeli..
Už fakt nemužu..

malinka_02
22. srp 2012

@marmina děkujeme ..

malinka_02
22. srp 2012

Holky přemýšlím, že bych si dala ted proveru co mám doma a pokusila se natáhnout cyklus, ale nevím když sem měla ted ivf a ted další cyklus si dát proveru nemužu si vše nějak rozhodit ? A nebo ovlivnit že by pak nebyl KET za měsíc?

darazv
22. srp 2012

@winky01 ak by si mala ešte v mrazaku embryo hned na další cyklus možeš ist na transfer ak nemas nič zmrazené je pauza 3 mesiace a potom možeš ist do 2ivf poistovna ti preplaca 4ivf teda ak ti vkládali pri 1vf jedno embryjko ak dve tak máš narok dokopy na 3ivf 😉

darazv
22. srp 2012

@malinka_02 to mi je luto ☹ nechapem jak to neuhlídali,,a nechapem čo chceš urobit na aky učel by ti mal služit ten liek?

pawlla
22. srp 2012

@malinka_02 no ja bych to ted s tou proverou neriskovala muze se stat ze ti to uplne rozhodi cyklus a to ne jeden po tech vsech hormonech co jsi brala pri ivf

evikj33
22. srp 2012

@malinka_02 tak to fakt nas...Já na upravu brala Norethisteron,po vysazení byla mrcha vždy nejpozděj do 4dnu od vysazení.Měla jsem ho většinou od 20dc a muže se brát až 15dnu vkuse.Říkala jsi ji jak na tom časově jsi,nenavrhla ti to?Je totiž na předpis,ale napíše ti ho i gyn,třeba že máš jet na dovču a potřebuješ posunout MC.

malinka_02
22. srp 2012

@darazv já to taky nechápu.. 😢 ten lék protáhne cyklus takže mohla jít na KET v září, protože jinak dostanu MS tak že bych měla jít na UTZ v době toho veletrhu a to nemužu jjsem tam 4 dny takže o KET příjdu i v září..
@pawlla když to nezkusím tak pak nebudu moct na KET ani v září..
@evikj33 ne v tu chvili sem se nazmohla na slovo, musela bych jí říct jak se to mohlo stát a proč?? Proveru mám doma a právě mi jí předepsali před pul rokem když se mi zkrátil cyklus na 23 dní tak mi ho to protáhlo a po vysazení přišla MS vždy do 2 dnu. Stačilo by mi prodloužit cyklus na 28 dní..

pawlla
22. srp 2012

@malinka_02 no a co tam zavolat a nechat si napsat norethisteron ten jsem brala prave pred ivf aby se mi trosku prodlouzit cyklus tak se zeptej na to doktora nebylo by to na skodu nemuseli by jste pak cekat dalsi mesic, nebo se ho zeptej jestli si muzes vzti tu proveru ale hlavne to konziltuj s dr myslim ze nebude proti ale meli by vedet jestli budes neco brat

darazv
22. srp 2012

@malinka_02 tak pi vela kysleho či uhorky alebo citronovu štavu mne to vzdy zabralo meškal mi menzes aj tyzden 😉

pawlla
22. srp 2012

@darazv to je pravda pila jsem hodne citronove stavy kdyz jsem si potrebovala posunout MS 🙂 A jeste k tomu ascorutin

malinka_02
22. srp 2012

@darazv no nevím jak na dovče budu pít citrony 😀 😀
@pawlla u nás v caru jsou strašně přírodní, nejlíp nebrat nic.. ani mi nedají na KET estrofen..

dadenka111
23. srp 2012

@pawlla mame 4mrazacky ulozene po dvoch. dve mladucke a dve po PK. naskor rozmrazuju tie mladucke. aj podla toho ci preziju si dam dve, alebo jedno vlozit. 😔

pawlla
23. srp 2012

@malinka_02 tak na ne kasli nasad antiko a fertig aspon budes mit jistotu kdy dostanes ms pred ivf se ro prece taky tak dela

harley26
23. srp 2012

Holky, byla jste nekdo na IVF s minimalni stimulaci? Jakoze nativ IVF? Já právě o IVF zatim neuvazovala, ale stimuluju menopurem na IUI a jevi se tam 5 foliku. Ale az v nedeli zjistim, kolik jich bude kvalitnich. Treba jen jeden - to bych sla na IUI. Pokud by jich bylo vic, asi bych zkusila to IVF jako samoplatce

malinka_02
23. srp 2012

@pawlla provera neni antikoncepce to je neco jako progesteron

pawlla
23. srp 2012

@malinka_02aha tak s tim nema zkusenost no a nechces normalne zkusit prasky ?

dadenka111
23. srp 2012

@malinka_02 Ahoj, ja tomu vobec nerozumiem. kvoli tomu, ze ti praskol folikul ti nemozu urobit KET? 😕 😨 to je hrozneee
u nas v centre len sliznicu pozeraju a ak je akurat tak sa robi vklad priblizne 16-18dc. nuz ale berie sa estrofem a potom aj utrogestan. ani pregnyl sa nedava a foliky tusim tiez nepozeraju.