1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

radina
18. kvě 2012

Dievcata, vdaka za rady, tak budem brat uz len tu matersku kasicku - to mam v tekutej forme v ampulkach, a pockam ,co mi povedia v CARe. Nech to nepresvihnem 🙂 Samozrejme zdrava strava, cvicenie pre dobru naladu a aspon 2-3 kg dole 😀

evikj33
18. kvě 2012

@saraha2 @unkara Holky moc dík,zatím je to dobré,nějak mi to nedochází,ale v noci,nebo nad ránem už to začne,budu stresovat že zavolají že nemáme jezdit atd,Radši nemyslet,bych se i opila,ale alkohol mi ted nějak vadí,tak nic nebude.Zatím jsem oplela zahrádku,zalila balkon a zahradu,tak to šlo.Tak zítr odpo hodím info,ale bude to až kolem 16.h cca,máme to na 12:45 a cesta tak 2hodky+ zakrok...Tak nebojte určo se ozvu.

evikj33
18. kvě 2012

@vall83 Doufám že je vše v pořádku a jste už doma a odpočívaš.Moc na tebe myslím a držím pěsti 😉

marmina
18. kvě 2012

Miminko si moc přejí:
@kacaul (Gest Pha) 1x IUI, nyní 1.IVF - 18.5. UZV – jak jsi dopadla?
@evikj33 (Reprofit Brno) 1.IVF únor/12 (nedošlo k ET), 14.5. OPU (2.IVF – 20 vajíček – 7 E, ET bude 19.5. ve 12:45 – myslíme na tebe i bobísky! ♥♥ 😵 😵 😵
@marmina (Pronatal Pha) 1.IVF březen/12 (neúspěšné), 3 E zamrazena, 18.5. stimulace na KET (červen), kontrolní UZV 28.5.

@verry (Sanus Pce) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 5 E zamrazeno, 14.5. KET (2 E), 28.5. krev
@rory_g (Gennet Pha) 1.IVF duben/12 (nedošlo k ET), 29.5. konzultace před 2.IVF (červen/červenec)
@zana21 (Gennet Pha) 2x IUI (neúspěšné), 30.5. konzultace před 1.IVF
@caroline123 (GYN-FIV Bratislava) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 7 E zamrazeno, KET červen
@zelvik (Pha Podolí) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), 3 E zamrazena, KET červen
@rox (Gennet Pha) 1x IUI (neúspěšné), 2.6. stimulace na 1.IVF
@dadenka111 (GYN-FIV Bratislava) čeká na MS (4.-8.6.) pak stimulace na 1.IVF (Gonal, krátký protokol)
@saraha2 (Obilní trh Brno) 1.IVF duben/12 (neúspěšné), mrazáčky nemá, 30.4. IUI (neúspěšné), 2.IVF (červen/červenec) - má novou fotku, tak kuk na ní! 😉 a ostatní si tam taky něco dejte 😵
@lolitka25 (Gennet Pha) stimulace na 1.IVF červen/červenec (dlouhý protokol)
@kiwisek (Pha Motol) 1.IVF leden/12 (nedošlo k ET), 2.IVF červenec
@pawlla (Unica Brno) 1.IVF březen/12 (neúspěšné), 2.IVF červenec
@unkarka (Sanus Jihlava) 1.IVF květen/12 (neúspěšné, mrazáčky nemá), po imunologii a genetice 2.IVF (červenec)
@kive76 (Pha Motol) 2x IUI (neúspěšné – Gennet), 26.6. imuno výsledky, 20.8. konzultace před 1.IVF (září)

Šťastné ženy, kterým vyšlo IVF a jsou naší velkou inspirací!
@mia75 (Obilní trh Brno) 2.IVF duben/12 (2 E), 17. 5. UZV 6+2tt – 1 mimi, blahoželáme ku ♥
@nemorosis (Gest Pha) 1.IVF březen/12 (1 E), 21.5. výsledky screeningu
@vall83 (CAR v Německu) 1.IVF březen/12 (2 E), UZV 15.5. – 5+2tt vypadá to na 1 mimi, další UZV 25.5.
@alinah (ISCARE Pha) 1.IVF duben/12 (1 E)
@plumeria (CRM Zlín) 1.IVF březen/12 (1 E)

Pokud chcete něco doplnit, změnit nebo se chce někdo nový přidat, napište mi (nejlépe do IP).
ღ♥¸¸.•*´¯`♥ღ♥´¯`*•¸¸♥ღ♥¸¸.•*´¯`♥ღ♥´¯`*•¸¸♥ღ♥¸¸.•*´¯`♥ღ♥´¯`*•¸¸♥ღ♥¸¸.•*´¯`♥ღ♥´¯`*•¸¸♥ღ♥´¯`*•¸¸♥ღ♥´¯`*•¸¸♥ღ

unkarka
18. kvě 2012

Vall83 tak co jak je doufam ze jsi v poradku?????

vall83
18. kvě 2012

@evikj33 holky ozaj se drzim a nestresuju....lezim...rekla sem si ze mu verim a basta...nikam sem nesla.....ved vsade sa len pise ako to je normalne....tak sa snazim nestresovat....buvam a buvam....chvilu tam uz nic neni, potom to trocha zasa vyzera ze je....ale troska sa to ukludnilo...
Holky sem na seba hrda....zvladla sem to bez velkeho stresu a paniky ( ale trosicku som sa moooc bala) ....
babulky zlate, urcite to je aj vami, posilate mi samu pozitivnu energiu....a ja su na vas taka zla a nestiham vas ani docist, ale ozaj mi nerobi dobre ked tu sedim za PC, snazim sa radsej lezat, dufam ze mi to odpustite....

marmina
18. kvě 2012

@vall83 no jasně! hezky lež, stačí když budeš číst moje tabulky 😀 tam se dozvíš podstatné, třeba že @saraha2 má novou fotku 😀 Je dobře, že umíš zvládnout stres!!! to je pro mimi to nejlepší 😉

vall83
18. kvě 2012

@marmina Saraha ma foto?
jaj uz kukam myslis profilovku....no jo je to ozaj blondinka 😀 a jaaaaaka kocka....
ja myslela prva ze foto miminka, to by sem tu asi hooodne dlho nemohla bejt asi, ze? na foto miminka saraha si este chvilinku pockam....ale verim ze i ta bude....
dakujem za info Marmina si uzasna.....skoda ze sa vsetky tuna pozname iba takto cez internet....aj v osobnom zivote by sa mi zislo tolko fajn holek a super kamosek.... 🙂

zelvik
18. kvě 2012

@marmina A jóó´, tak to děkuju, že jsi mi to napsala, teď jsem si to taky šla přečíst. Tak nevím, u čeho jsem sebrala to nalačno - on už člověk v té domácí lékárně ztrácí přehled. Ještě že aspoň nepletu prášky polykací s čípkama🙂🙂 Ale ono časem přijde i tohle blbnutí🙂

zelvik
18. kvě 2012

@evikj33 Držím palce a čekám na zítřejší POZITIVNÍ zprávy

zelvik
18. kvě 2012

@vall83 Valinko, drž se, myslím na tebe a nebudu ti psát dlouhé vzkazy, abys to nemusela číst a mohla odpočívat🙂Pa

rox
18. kvě 2012

@vall83 Jen lez, mas od nas velikaaaanskou omluvenku. Hlavne at uz to netece!!!

mmirunda
18. kvě 2012

Holky jaký rozdíl je mezi krátkým a dlouhým protokolem? Vím o IVF teprve od včerejška ......

winterska
18. kvě 2012

@mmirunda
dlouhý protokol se začíná 21DC předchozího cyklu zastavením cyklu a od 23 DC stimuluješ hormony až do 13DC následujícího měsíce, 14DC píchneš pregnyl nebo ovitrelle na dozrání vajíček a 16DC jdeš na OPU (punkce - odběr vajíček, vajíčka spojí se spermijí a kultivují - cca po 2 dnech ti embryjka zavedou zpět při ET (embryotransfer) (nebo 3-5 dnech, když si připlatíš PK - prodlouženou kultivaci).

krátký protokol začínáš stimulovat 2DC - to ti dělají UTZ i při probíhající MS 😝, stimuluješ až do 13DC - a pak to je stejné.. Na kontroly chodíš cca 2x týdně - vždy se provede UTZ aby dr věděl jak se ti folikuly vyvíjí (folikul je obal, ve kterém je právě to vajíčko.

mmirunda
18. kvě 2012

@winterska A kterej cyklus je delší?? Nám právě doporučili i PK i AH, tak nevím jestli opravdu jít do všeho a "zainvestovat" jestli to má opravdu tak velký vliv. Jinak děkuju. Mě podle všeho bude čekat asi krátkej cyklus, protože mi dr. řekl, že budu brát HA a jak mi určí datum tak ji vysadím a začne se se stimulací .... a pak OPU a ICSI

mia75
18. kvě 2012

@vall83 Drž sa, lež a žiadne krvácanie. Nemôžeš nám odísť zo spodnej tabuľky, odtiaľ sa ide rovno len do pôrodnice po 240 dňoch 🙂

mia75
18. kvě 2012

@evikj33 Zajtra čakáme pozitívne správy o vložených krasnych morulkách alebo blastocystách

mia75
18. kvě 2012

@winterska Tak snáď vám to už vyjde, po toľkých peripetiách. O zmene CAR ste neuvazovali?

winterska
18. kvě 2012

@mmirunda cyklus (menstruační) je vždycky stejný +-28dní 🙂.
dlouhý protokol trvá od začátku stimulace do OPU cca 3 týdny,
krátký cca 12 dní..

mmirunda
18. kvě 2012

@winterska To já vím, ale mě doktor řekl, že budu brát ze začátku hormonální antikoncepci a budu jí brát třeba jen dvacet dnů nebo třeba i 35 a pak hned jak mi řeknou to vysadím a půjdu na stimulaci. Tak já tomu ještě moc nerozumím, dozvěděla jsem se to včera ☹

mmirunda
18. kvě 2012

@winterska A hlavně tam mělo být kterej protokol je lepší, ne cyklus .... jestli krátkej a nebo dlouhej ...

winterska
18. kvě 2012

@mia75 já doufám že to konečně vyjde, když ne ted, tak do konce roku určitě - otěhotnět už vím že umím 🙂
Co bude dál, nevím.. ani nevím, do jakého jiného CARu bych šla..
Gennet - dobrý CAR, ale dělají tam i fetální medicínu - těhotenské screeningy atd - to je pro mě bolestivá záležitost 😢
Apolinář, Motol, Podolí - NE -státní CARy - vedle sebe v čekárně jsou těhule i netěhule. 😒
Pronatal je daleko - ale to není na závadu 😵
Iscare - stojí za myšlenku 😵
Nebo zůstanu v Gestu.. 😵
nebo se na všechno vykašlu, změním práci, život, a budeme se s manželem mít sami pro sebe.. taky možnost 🙂

winterska
18. kvě 2012

@mmirunda z mé zkušenosti jsem měla více vajíček a embryí při krátkém protokolu. (v CARu jsem byla celkem do OPU asi jen 4x za 14 dní) Ale Ono hlavně záleží jak která žena reaguje na stimulaci.. to je dost individuální

dadenka111
18. kvě 2012

@radina no v mojom centre maju velky natresk hlavne rano. To som raz po sviatkoch po sibacke stala radu az po dvere 🙂 ale na konzultaciu ked som objednana, tak par minutiek cakam a skoro nikto tam nie je.
Kys. litovu som si kupila takyto komlex s vitaminmi.
Femibion 800 do 12tt http://www.mojalekaren.sk/femibion-800-30tbl/

kive76
18. kvě 2012

@kiwisek jo jo na Kladně..

mia75
19. kvě 2012

@winterska Lekári samozrejme zmenu CAR neodporúčajú, ale veľa ženám to pomohlo hlavne psychicky. Ja som si vybrala po odporucaniach Brno Obilňák, aj ked to znamená dochádzať 200km 😉 ale na Slovensku som v CAR nemala veľkú dôveru. Veľmi si všetci chvália Reprofit. Nerozumiem problému s Gennetom - ved ak robia niečo bolestivé, môžeš odmietnuť. A samozrejme sa môžete s manželom prestať snažiť, možno aj ten tlak je priveľký. Uvažovali ste nad darcovskymi vajickami alebo náhradnou matkou, alebo to je tabu?

radina
19. kvě 2012

@dadenka111 Chodis do Gynfivu? Ja nedaleko byvam 🙂 Diky za info, dnes si idem kupit ten femibion 😉

radina
19. kvě 2012

Ahojte dievcata, co si myslite o asistovanom hatchingu? Vraj sa to moze pouzit ako sucast icsi, na ktore pojdem. Plati sa za to daco extra, ze? aku to ma uspesnost? diky 😉

pawlla
19. kvě 2012

Dobre rano devcata, moc na tebe myslim @vall83 at je vse ok a vsechny dalsi tehulky opatrujte se nam pekne odpocivat. 🙂

mia75
19. kvě 2012

@radina ahoj, my sme si ho dali spraviť, zvyšuje to pravdepodobnosť uhniezdenia. U mňa (37r) je to aj odporúčané. Stálo to asi 130 eur. Ale ja by som dala čokoľvek, len nech otehotniem a nemusím opakovať IVF pri tých problémoch, čo mi spôsobilo 😉