1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

saraha2
23. dub 2012

tak já už volala do caru a zítra jdu na ultrazvuk a snad mě i řeknou den IUI...budu informovat 😉

zelvik
23. dub 2012

@verry Neboj, to ještě nemusí být ztracené. Vyházej testy a už se na ně vykašli. Buď v klidu, přestane i to špinění. Mně taky hrabe - jsem 4. den po ET a kdybych si občas nepřipomněla, že bych neměla nikde poskakovat a pobíhat, tak bych klidně umyla okna. nic mi není, nic necítím, žádné břicho, prsa, nic. A to jsem byla v sobotu nafouklá jak balónek. A teď NIC...takže si taky říkám, jestli se necpu těma všema práškama zbytečně...

rory_g
autor
23. dub 2012

Ahoj holky...tak nás objednali až na 29.5., dřív prý nemá dr místo 😒 Přeju vám pěkné těhulení

saraha2
23. dub 2012

@rory_g nemají místo???co to je??mám dost...

zelvik
23. dub 2012

@rory_g Coooo? Až konec května??? Chjo, je mi to líto, že musíš zase na něco čekat. ☹

rory_g
autor
23. dub 2012

@saraha2 @zelvik taky mám dost, připadá mi to, že nevědí, co nám říct, proto to oddalují..

pawlla
23. dub 2012

no tak ja jsem volala do CARu a rozhodli jsme se s manzelerm ze pujdeme do celeho IVF znovu KET nechame jako tu krajni moznos mame sice zmrazena nejaka embrya ale ta uspesnost tam neni tak velka takz v cervenci jdeme na to driv to bohuzel nejde

saraha2
23. dub 2012

@pawlla já bych ketu věřila víc teda!!proč nechcete?????????

saraha2
23. dub 2012

@rory_g ten přístup nechápu teda..nám IVF nevyšlo a podívej..utekly dva týdny a jdu znovu do caru na IUI..pokud to nevyjde,tak hned další cyklus IVF...takže já na tvém místě bych změnila okamžitě car..

pawlla
23. dub 2012

@saraha2 doktor nas od toho odrazoval je tam mensi sance a navic mame zmrazena jen 3 embrya tak nam doporucil cele IVF tak do toho jdeme

verry
23. dub 2012

@pawlla tak to teda nechápu, proč jdete do celého IVF znovu???? vždyt máte mražáčky! tak to nejdřív zkuste s nima a pak případně další IVF, ne?
bože, to z vás chtěj vytáhnout akorát prašule. 😠

rory_g
autor
23. dub 2012

@pawlla také jsem četla, že KET má vyšší pravděpodobnost a je k tělu šetrnější, zkus si projít pár diskuzí tady na koníku, konečné rozhodnutí je stejně na vás 😉
@saraha2 také to nechápu, nikdy nebyl s objednáním problém. CAR jsme měnili na začátku roku, tak nevím, jestli to mám takto hrotit..nejradši bych šla do caru jako @anina32 ale to je fakt daleko

pawlla
23. dub 2012

@verry no tak levne to nebylo ani nebude a jeste kdzy to cele platime my a pojsovna to odmitla nooo ja bych do toho KETU sla ale manzel nechce po tom co mu rekl primar v CAR

saraha2
23. dub 2012

@rory_g se mnou byli na IVF jedni z Ostravy..a to já chodím do brna..jezdili takovou dálku a vyplatilo se..ale chápu,že takové dojíždění jen tak..

zelvik
23. dub 2012

Holky, já už tady ničemu nerozumím, nějak se nám ta naše super diskuze, která tak krásně začala a prosperovala, začíná hroutit 😒 Těhulky, hlavně vy se nám tu držte!!!! A my to snad nějak časem taky doklepeme...

saraha2
23. dub 2012

@pawlla já když přišla se zprávou za doktorkou,že jsem dostala MS,takže IVF se nepovedlo,tak bohužel jiná doktorka napsala do zprávy,že mám dva mražáčky,což nebyla pravda..ale to je jedno..chci jen říct,že když jsme si vysvětlily s doktorkou,že to je omyl,že mražáčky nemám,tak mě řekla,že to je škoda,že to viděla tak optimisticky,že půjdeme hned do KET..takže na vašem místě do toho jdu..do dalšího IVF můžete jít kdykolikv potom..podívej na mě..taky jdu do IUI,i když vím,že šance je nulová v našem případě..nevyšlo IVF,tak proč by mělo vyjít IUI..ale vyzkoušíme to a uvidíme..takže na vašem místě bych až tak KET určitě neodsuzovala..

saraha2
23. dub 2012

@pawlla jak to pojišťovna odmítla??vy jste platili celé IVF?bez spoluúčasti pojišťovny?

pawlla
23. dub 2012

@saraha2 ano platime uplne vsechno i leky pojstovna mi kvuli veku a diagnoze odmitla cokoliv zaplatit

@saraha2 ja bych to urcite taky vyzkousela KET uvidm promluvim si s manzelem on ma o me hrozny strach a nechce abych zase trpela no cele dny sedi na netu a studuje to 😀 uvidime jeste mame cas se rozhodnout

zelvik
23. dub 2012

@pawlla Promiň, jestli jsem natvrdlá, ale jestli je ti 25, tak jsi akorát v té nejlepší části toho rozmezí, kdy to pojišťovny hradí. Co je zase tohle? Jakou máš pojišťovnu?To je bordéééél, že už to tak musím říct 😒

pawlla
23. dub 2012

@zelvik no ano my sjme z toho taky byli v soku ale jsem prej mlada a "NIC" mi prej neni tak asi tak mam revirni bratrskou pokladnu. A menit pojstovnu ted v prubehu toho celeho by moh byt problem tam bohuzel no jeste ze mame financni rezervy jinak bychom si to miminko ani nemohli dovolit to je hruza

rory_g
autor
23. dub 2012

@pawlla no možná i z finančního hlediska bych asi na vašem místě zkusila KET 😉 Ale prostudujte si to s mm a uvidíte, co pro vás bude nejlepší.
Holky, jsem nějaká skleslá, přijde mi to děsně nespravedlivé, ten postup Gennetu...ani nevím, co se stane s těmi malými vajíčky, ty už jako umřely? Když mi je neodsáli při OPU? A Utroš samozřejmě neberu, když se vajíčko neoplodnilo, ani nevím, jestli je to dobře...a dochází mi Prednison, jsem najednou nějak v koncích a nevím, co mám dělat, když nás tak odbyli 😒

pawlla
23. dub 2012

@rory_g tohle je ale hroznej pristu neprofesionalni meli vas obednat hned a rict co a jak a jaky bude dalsi postum me z CARu telefonuje asistentka kazdej tyden jestli vse ok a jak jsem byla v te nemocnici ted tak jim volali do nemocnice a primari poslali i seznamy leku co beru a tak ...takovej pristum si nenech libit oni jsou tu prece pro tebe

rory_g
autor
23. dub 2012

@pawlla asi máš pravdu, jenže zase měnit CAR...mě se ten Gennet fakt líbil, byla jsem jak Alenka v říši divů, oproti Podolí. No ale jednou mě zklamali, že něco řekli a pak to zase změnili a musela jsem zase čekat no a teď tohle. Tak nevím, zkusím si o tom promluvit s mm a kouknout do diskuzí dalších CARů, mm se líbí Pronatal, že na něj má dobrou referenci od kolegy, já ale nevím.
Děkuju Ti a hlavně Ty se drž, vím, jaké to je...

pawlla
23. dub 2012

@rory_g no snazim se porad ne co delat nemyslet na to ale pripadam si totalne neschopna.... ucrite se poptej na reference a podle toho se rozhodnete at nemusite zbztecne cekat a trapit se to neni k nicemu

zana21
23. dub 2012

@rory_g Ahojky, teď jsem to dočetla a moc moc mě to mrzí. Doufala jse, že u tebe bude fungovat, že čím méně tím kvalitnější. Z jednání gennetu jsem rozčarovaná, já zatím byla se vším spokojená, ale je pravda, že jsme podstoupili jen 2 IUI, IVF nás teprve čeká. A nechceš tam zavolat ještě jenou a požádat alespoň o telefonní konzultaci s dr Langerovou? Chápu, že se ti moc nechce měnit car, mě by se také nechtělo. Také jsem po gestu byla v gennetu, jak v jirikově vidění...

zelvik
23. dub 2012

@rory_g s volbou CARu je to vždycky hop nebo trop. Já byla v Iscare, tam už bych teda nevlezla ani při dni otevřených dveří a jiní ho chválí, byla jsme i v Gennetu - pravda, tam jsem nějak neměla důvod odejít, ale to zase byly jiné okolnosti, proč jsem se tam nevrátila. A na Podolí mám zase reference dobré já. Tak jsem tam. Je to fakt těžké a hodně o přístupu. A ten co zvolili k vám, se mi teda ani trochu nelíbí!!!!

marmina
23. dub 2012

@rory_g já jsem v Pronatalu spokojená, když už jsi v procesu, berou hned. Prý mají statisticky nejlepší úspěšnost. Oproti ostatním centrům jak to tak čtu, mají teda po IVF tu pauzu 2 měsíce, ale určitě záleží případ od případu. Tebe by určitě vzali hned. Já teda opačně uvažuji, kdyby nám nevyšel ani KET, jestli nepřejdu do Gennetu v Liberci, ale to jen kvůli dojezdové vzdálenosti. Liberec máme za rohem, Praha je pro nás z ruky...ale snad nebude potřeba. Strašně mě štve, že tě takhle odpálkovali na tak pozdní datum, to opravdu není profesionální přístup! 😒

saraha2
23. dub 2012

@pawlla no..mě taky není nic a přece to pojišťovna platí...takže bych se na tu tvoji revírní cosi pěkně z vysoka víš co..je to ze zákona,že mají hradit 3cykly..takže toto bych si líbit teda nenechala..

zelvik
23. dub 2012

@saraha2 @pawlla přesně, to máš nedejbože nejdřív přijít o oba vaječníky, aby si tě pojišťovna všimla???? Já mám OZP, nikdy jsem si nemyslela, že je kdovíjaká, ale jak jsem teď prošla IVF a neplatila ani jedny léky, tak jsem docela koukala...

marmina
23. dub 2012

Pokud byste chtěli, můžu dát do tabulky název CARu, ve kterém jste, přijde mi to docela dobrá informace pro všechny, můžeme tak porovnávat postupy různých center a nemusíme se pořád ptát, kde dotyčná je. Pokud chcete, napište mi název do IP, já bych asi všechno nedohledala.