1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

kiwisek
19. čer 2012

@zana21 ahojky, tak to je krásná úroda! 😉 teď držíme palce, aby bylo co nejvíce krásnych embryjek... vpadá to i na pěknou zásobu na mrazák 😀 dáváte PK, že? s tím, že folíky nějak přestali růst jsem to psala já... myslím,že je to tím, že mi dr. ve středu snížila dávku z 225 na 200 😒 minule jsem měla 225 po celou dobu a měla jsem 12 zralých vajíček...
no a my máme hodně zlý spermio, takže bychom potřebovali co nejvíc vajíček, aby byla šance aspoň na pár embryjek 😖 tak snad... uvidím zítra na UTZ

mmirunda
19. čer 2012

@saraha2 A ty ho už nebudeš potřebovat??? 😲?

rox
19. čer 2012

@kiwisek Ja rozhodne verim, ze tam nejake dobre spermijky najdou....ale preci jen jste se o tom asi doma bavili. Co darovane spermouse?
Jinak moje kamaradka taky mela spatny spg (asi 2 mil) a jeste byla alergicka (coz byl ten hlavni problem) tak ji rikam at jde do darovaneho a to ona ze ne, ze chce aby dite melo jeho oci 🙂 Tak kvuli alergii rikam, tak jdete do darovaneho vajicka, a to zase ten jeji ze nee, ze chce aby to mimi melo jeji oci 😀 😀 Tak se nemohli dohodnout ci to ma mit oci, tak nakonec sli do adopce a maji krasnyho modrookyho klucinu (oba maji oci hnedy) 😀 😀 Ale to rikam jako perlicku,to se tady nikoho netyka!!

zana21
19. čer 2012

@kiwisek Děkuji, ale nechci to zakřiknout. Jsme teprve na začátku a člověk nikdy neví, rozhodující budou následující dny, tak snad to budou bojovníčci .-) Neboj, já také plašila, ale dr mi říkala každý UTZ, že ji musím důvěřovat a ať jsem v klidu 🙂 Dr ví, proč ti snížil dávku. mě ji nakonec snížila z 225 na 75 jednotek. Uvidíš, zítra budou pro nás obě jen pozitivní zprávy 🙂 + pro @dadenka111 🙂
@saraha2 Tak zrovna menour bude to pravé ořechově 🙂
@marmina To, co mi popisovala dr bylo čistě o zjištění bakterií v těle,. Spíše mi to připomínalo něco jako, když jdeš na alergii, zkouší jak tvoje tělo zareaguje na podněty. Právě že říkala, že její syn nic neříkal a oni sami přišli na to, že má dlouhodobě problémy s pískáním v uších. Mě jen na tom nejvíce překvapilo, že o tom začala normální dr...

zana21
19. čer 2012

@rox Dej tomu čas, nějakým chlapům prostě trvá déle, než jim něco dojde. Potřebují k tomu jaksi dojít sami, i když jsi neuvědomují, že mi jim tu cestu dláždíme 🙂

dadenka111
19. čer 2012

@saraha2 take oznacenie vykonu PICSI nemam v cenniku. predpokladam, ze to je jasna vec, ze vyberu len tie najlepsie zubrienky. oni ich najskor precistia a potom hadam robia vyber. mm ma dobry spg, tak snad su vsetci sampioni 😀

saraha2
19. čer 2012

@dadenka111 no my mámenadprůměrný spermiogram,proto jsme to původně nedali..ano,oni to properou..ale PICSI je výběr jedné jediné super hyper spermie a tu pak metodou ICSI zavedou do vajíčka..ti,co byli s nama měli ten den špatné spermio..dali picsi a povedlo se..a nám s nadprůměrem nee ☹ i doktorka říkala,že je dobré to dát..tak to vyzkoušíme..ale je fakt,že ještě ne všude tuto metodu dělají..

saraha2
19. čer 2012

u nás je PICSI i ICSI 4-6 oocytů za 8tisíc.takže at bude vajíček kolik bude,tak dáme 6icsi a 6 picsi 😉 a zbytek přirozeně..

rox
19. čer 2012

@saraha2 U nas je do 10 vajicek ICSi za 7 tis....coz mi prijde ze oplodnovaly jen dve...mohli dat slevu ne?? 🙂
@saraha2 ja zacinam mit podezreni, ze ono ten uspech zavisi na uplne jinych podminkach. Kolik holek ma vyborne hodnoty, spg vyobrny a nic....a pak jsou ti, co tady problem, onde problem a vyjde to napoprvy.....ja snad zacnu verit v toho nahore 😀

kiwisek
19. čer 2012

@zana21 díky, hned je mi o trochu líp... i kdyz folikuli o sobe davaji od vcera vedet... pekne me v tech mistech boli bricho... tak je to tim, ze rostou! 😉

rory_g
autor
19. čer 2012

Holky vy jste toho zase nakecaly 😀
@marmina @zana21 IUI byla pohodička, dojeli jsme domů a holky, já nemohla skoro dojít domů, jaké mě braly křeče...a potom na wc ☹ Tak nevím, co to mělo být, to magnesko jsem si vzala a až do teď jsem spala..ha, básnické střevo promluvilo 😀
@pupidu já na léčitele hodně věřím, ale pokud po Tobě chce peníze, kor x tisíc, pryč od něj, to není léčitel, ale šarlatán...léčitel Ti pomůže zdarma, max by chtěl třeba do stovky za bylinky, pokud by dával čaj...
A jdu vás dočíst🙂

rory_g
autor
19. čer 2012

@saraha2 děkuju a já měla také Menopur, 3 balení, zbyly mi jen dvě ampulky. Za jedno balení jsem doplácela asi 230Kč...

saraha2
19. čer 2012

@verry jůůůůůůůůůůů!!!!!!!!až teď vidím fotečku!!!jsem říkala,že ty máš jen šampionky 😉

saraha2
19. čer 2012

@mia75 téda!!ještě,že vás dočítám,jinak bych přišla o tyto krásné fotečky!!!!

saraha2
19. čer 2012

@rory_g já u tpho mám v ceníku napsaný 700 za 10ampulí..u puregonu bylo napsaný 5800 a už jsem nic nedoplácela,tak jsem moooc zvědavá,jak to bude...a to se píchne jedna ampule za den,nebo jak?a´t manžela připravím...

saraha2
19. čer 2012

@rox to je teda dost..u nás je to 1-3oocyty á2000..picsi je to 1-3 spermie každá za 2500..pak 4-6 je za těch 8tis a každý další je za 1000..

rox
19. čer 2012

@saraha2 Hihi, a mas na to docitani dovolenou? 😀

rox
19. čer 2012

@saraha2 mmirunda by ti mohla rict kolik to stoji u ni v lekarne

rox
19. čer 2012

@saraha2 Aspn si nepripadas ze te odrbavaji a skutecne platis za to, ze neco udelali. Me prijde stejna za to, ze napichly jen dve vajicka misto deseti docela blba.

saraha2
19. čer 2012

@rox no...jsem doma 😉 ale bylo horko,tak dočítám,koupu se..ted už není takový dusno,tak musím začít něco dělat..ale tááák se mě nechce..
@mmirunda no já budu píchat menopur ted.ale já si myslím,že to pero je v ceně k lékům..poptej se a pokud nebude,tak si dáme rande a předám 😉

mmirunda
19. čer 2012

@saraha2 jj poptám se, nakonec do toho jdeme už v červenci, tak já bych písla a pak budeme randit 😵 😵

saraha2
19. čer 2012

@mmirunda tak to půjdeme tak nějak stejně!!já mám 30.6 vysadit utrogestan a že do 4dnů přijde MS a druhý den MS startuju s píchancema..

kiwisek
19. čer 2012

@rox no o darovanych jsme se bavili, když jsme zjistili jak špatný je spermiogram. a reakce byla taková, že by to bylo jak mit dite s cizim chlapem... navíc nás do tohlo tlačila dr. po 1. neúspěšném pokusu a to nesl hodně težce.. takže pro nás je dárcovství uzavřená kapitola... proč taky když jsou možnosti mít vlastní? 😒

mmirunda
19. čer 2012

@saraha2 Ale ty máš ten krátký protokol ne? Já teď v pátek nasadím antiko a volám do CARU a oni mi dají rozpis, tak pořádně ještě nevím kdy přesně to odstartuje, hlavně musí ještě pryč ta cysta, tak snad mi to neposunou ....

rory_g
autor
19. čer 2012

@saraha2 já začínala na 3. ampulích a potom jsem měla 4, ale dá se to rozpustit ve dvou vodičkách (někde jsem na diskuzích viděla i v jedné, ale to mi dr důrazně zakázala - nevím proč...). Možná se cena liší kvůli pojišťovně, proto jsem platila míň...
@marmina já také půjdu na HyCoSy pokud nevyjde IUI, je to prý nová metoda na zjištění průchodnosti, dr říkala, že tím gelem to bylo hodně bolestivé, že teď se používá pěna, která je prý v pohodě, tak ať se neděsím toho, co se dočtu 😀

rory_g
autor
19. čer 2012

@kiwisek také nevím, proč vás do toho tlačí...když se dá zamrazit a také jak psala @vall83, jejímu muži dali v německém CARu cosi vypít a měl po tom o hooodně lepší spermio! Takže určitě existují varianty...

saraha2
19. čer 2012

@mmirunda dlouhý...ted 21DC začnu stříkat ten super sprej do nosu..

briuska
19. čer 2012

@marmina holky, já to možná blbě napsala, nečekala jsem 14 let, to bych se asi zbláznila 😕 , myslela jsem, že prve jsem otěhotněla před 14 lety, bylo mi tehdy 19 let a mimi se narodilo v mých čerstvých 20. Tělo mi za těch 14 let zestárlo, takže už nemůžu otěhotnět tak snadno jako v těch 19 letech (těhotenství bylo neplánované, ale mám báječnýho syna, i když mi deptá, má ADHD, tak jsem za něj pánubohu vděčná a děkuji za ten dar, že už alespoň jedno dítě mám, i když mě dá hodně zabrat).

marmi, tak mě v pronatalu asi tu štítku dělali, protože se dr. zmínila, že štítnou žlázu mám v pořádku. Vlastně mi vzali krev a řekli, že udělají hormon. profil, a pak jsem se jen dozvěděla, že mám nízký AMH, nevím, co mi všechno z té krve zjišťovali. A genetické vyšetření je co? To taky dělají běžně v caru? Zítra se zeptám, co mi vlastně všechno udělali za vyšetření. Ta Dr. Pas. je hodně stručná, moc toho nenamluví, jako by pořád spěchala. Skvělý je dr. Středa, vše mi vždycky vysvětlí, ještě vytiskne zprávu, kde mám vše popsané, stejně tak Dr. Slá.

rox
19. čer 2012

@kiwisek No je to uplne stejna situace, jako by jste meli darovane vajicko....proste nevis. Ale kdyz to nejde tak to nejde a telu neporucis. Ja se darovanemu taky branim,ale kdyz to proste nepujde, tak si ho vezmu. Ale oni ti chlapi jsou v tomto desne jesitni, chapu. Ale rozhodne je potreba to nejdrive zkouset s vlastnimi spermijkami.
@rory_g Ono je to pro ne jednodussi nez hledat zdravou spermijku si myslim a nepremysleji nad tim, zda to je tvoje dite nebo ne 😒
@briuska Co to je ADHD?....jinak ja v Pronatalu taky chodila ke Stredovi a musim taky rict, ze je uzasnej!!

marmina
19. čer 2012

ahoj @briuska genetiku jsem si nechala udělat v Pronatalu, imuno v Immunia - je to lepší než v Pronatalu, tam prý nevyšetřují manžela, ale nevím, co je na tom pravdy. JJ, dr. Pas. mi ale vůbec nesedla, Slám., Zel., Vob., Mard. jsou supr, Stř. mě jednou naštval že na mě spěchal pač sám někam spěchal, ale jinak byl o.k. 🙂 Kolik máš AMH, já jen 0,4 jak v kdybych byla pomalu v menopauze 😒 Byla jsem teď na druhém odběru ale už v Gennetu, tak jsem na výsledky zvědavá.

@rory_g tak už doma! mě taky braly po IUI pěkný křeče do břuch, nechápu čím to bylo 😝 Tak a za týden bude hnízdění a za další týden // 😵 Kdy máš testovat nebo jít na krev?