1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

kcvrcekz
21. čer 2012

@marmina už jsem o tom psala doktorce. Tak uvidím.

mmirunda
21. čer 2012

@marmina žubrienka, to je supeeeeeeeeeeer slovo 😀 😀 jj ještě že ty metody jsou. A my se rozhodujeme ještě i mezi tím, že dáme AH nejen PICSI 🙂 tak aspoň zvýšíme zase šance. No uvidíme, hlavní je aby vůbec byly nějaká vajíčka a nějaké spermie.

mmirunda
21. čer 2012

@marmina nebo spíš žubrienky 😀 😀

mmirunda
21. čer 2012

@kcvrcekz beruško, mě to tak strašně moc mrzí ☹

pupidu
21. čer 2012

@mmirunda Su na tom jako ty - noc na houby kvůli bouřkám a kroutila jsem se kvůli břichu (v noci jsem to dostala). Takžeeee, za dva týdny jdu do caru pro rozpis léků a začneme s dlouhým protokolem 😵 Jinak děkuju za radu s tou lékárnou - zkusím se pozeptat. Už jsem si objednala nějaký gel na pití z Aloe, tak snad pomůže.
@kcvrcekz Ani nevíš, jak moc mě to za tebe mrzí. Doufala jsem, že to vyjde ☹ Ale ani tak to ještě ztracené není, vydrž na krev. Budu na tebe myslet

mmirunda
21. čer 2012

@pupidu Prosím tě, dobrý je třeba GUNA - Basic, ale je to strašně drahý a hlavně nemají to všude ( my ho teda máme) a pak jsou asi dobrý i phMinerals.
Jinak já to zatím nedostala, ale čekám ji až zítra tak si myslím, že zase bude přesná jako hodinky. mrcha je to 😀 😀 A budu volat do CAR a dozvím se dál. U nás je to jiné, já začínám brát antiko aoni mi zatím napíší rozpis a pak řeknou vysaďte a začínáme, tak asi půjdeš nakonec dřív než já 😉

pupidu
21. čer 2012

@mmirunda Až takhle to máš složitý? 😕 Jestli u mně všechno půjde dobře, tak OPU bude na přelomu červenec/srpen. Ani už se na to radši nechcu moc těšit, protože se bojím, jak to dopadne...
Ta tvoje mrcha je nějaká otravná, když cítíš břicho už takovou dobu dopředu. Já začnu cítit bolesti a do hodiny je u mně 😀

mmirunda
21. čer 2012

@pupidu Tak mě by OPU měla vyjít taky tak nějak, takže fakt půjdeme asi nastejno 😕 😉 Jojo dřív to bylo tak, že prostě hrkla a byla tady, ani jsem nestihla nic a mohla jsem si jít kupovat nový prádlo 😀 😀 ( ještě že dělám hned vedle TESCA 😀) a teď prostě ji cítím, ale možná se rozjede už dnes, mrcha jedna

pupidu
21. čer 2012

@mmirunda 😀 😀 😀 tys mě pobavila s tím novým prádlem - tohle jsem měla kolem puberty, když jsem ještě netušila, co po mně to moje tělo chce 😀

zana21
21. čer 2012

@kcvrcekz Tak to je mi strašně líto, tolik jsem věřila, že na testu bude alespoň dušík ☹ Vím, že to je hrozně těžké, ale neboj, určitě to jednou vyjde!!

radina
21. čer 2012

Ahojte kocky , hlasim sa po par dnoch, cysta je fuc, ale aj napriek tomu , ze beriem antikon. , mi narastol folik ..... asi preto, ze ju beriem kratko ? ..... teraz uz len dufat, ze z neho nebude nova cysta a potom sup ho na stimulku ! 🙂

mmirunda
21. čer 2012

@pupidu jenže já to už tušila, co po mě chce 😀 😀 ale prostě jak jsem vysadila antiko, přišlo to pár měsíců prostě bez varování bylo hrrrrrrrrrrrrrrk a mohla jsem se převlíkat. Bez bolesti, bez jakýhokoliv příznaku, fakt to byla paráda. Navíc moje pracovní oblečení je bílý, takže si to jistě dovedeš představit. prostě super 😔 😔

mmirunda
21. čer 2012

@radina jééé super, takže antiko na tu mrchu zabrala??? budu doufat, že u nás to bude stejné, protože ji nechci 😠 😠

pupidu
21. čer 2012

@mmirunda víš co je divný? Že když to mám dostat, tak si automaticky beru světlý oblečení...že by masochismus? 😕 😀

mmirunda
21. čer 2012

@pupidu 😀 😀 to já v práci nemám na výběr a jelikož jsem tam furt 😠 😠 😠 tak mám na sobě bílý imrvére 😀 😀 blbá lékárna, nemůžeme chodit třeba v černé??? stejně když pak přebírám zboží jsem špinavá jak prase 🙄 🙄

mmirunda
21. čer 2012

@pupidu jéééé ty jsi taky z Brna 😉

absti
21. čer 2012

Ahoj ,
dneska jdu do Gennetu na rady porady a snad i s doktorkou sepíšeme žádost o IVF. Kočky poraďte mi o co všechno si mám požádat?? bude to naše první IVF. Vím, že si mám požádat o kryokonzervaci, prodlouženou kultivaci a mám si tam dát ještě nějakou tu metodu? třeba ICSI nebo tu druhou? já nějak ani nechápu jaký je v nich rozdíl...

pupidu
21. čer 2012

@mmirunda Víš jak blbě by to působilo, kdyby si přišli důchodci pro léky a vy jim je dávaly oblečené v černém oblečení? To by mohli rovnou k "havranům" 😀 No, ne přímo, ale cca 20km od Brna 🙂

mmirunda
21. čer 2012

@pupidu to je fakt, to mě nikdy nenapdalo 😀 😀 😀 tak třeba červená by šla 😀 aby to nebylo vidět 😀 A kam chodíš do CARU? nechce se mi hledat tabulka 😉

radina
21. čer 2012

@mmirunda Ahooj, bud zabrala antikon. , alebo tie mega davky vit. C, co vraj pomaha na vstrebanie cysty. Teraz sa len modlit, aby v pondelok v CARe nebola nova. Ale zatial vajko nepicha uz nejake dva dni, tak dufam, ze aj ten novy folik pukol. Dam vediet ,ked sa vratim z vencenia psa, lebo ked viac nachodim, tak vsetko citim 🙂
Drzim palce, nech vsetko co ma puknut, pukne ! 😉

zana21
21. čer 2012

@absti Ahojky, pro žádost na IVF ještě nemusíš uvádět co za postupy by jsi chtěla. Zda si dáte ISCI nebo PICI, tak bude záležet na spg v den odběru, ale to se poradíš s dr. PK ti asi doporučí, ale vše se dolaďuje v den OPU a pak podle vývoje embryek 🙂

verry
21. čer 2012

@kcvrcekz ahooj, tak to mě teda mrzí. Já s tím počítala! Hele,ale možná je vážně ještě čas...když nejsou krámy-tak je to přeci dobré znamení! třeba jsi měla vadnej test, zítra to zkus znovu 🙂

absti
21. čer 2012

@zana21
aha já četla , že to v té žádosti musíš mít uvedené, protože kdyby náhodou byl špatný spermiogram, tak by vlastně tu metodu ICSI CAR nemohu udělat.

zelvik
21. čer 2012

@pupidu Ahoj s tím překyselením organismu je to zajímavé - projevuje se to i jinak? A co se proti tomu dá dělat? Píšeš ale, že máš i endometriozu - já myslím, že neuchycení má na svědomí právě tahle potvora - mám ji totiž taky a svádím to všechno na ni.

pupidu
21. čer 2012

@mmirunda Nooo, ta červená by šla 😀 I praní by bylo jednodušší 😝 😀 Já chodím na Obilňák. Zatím jsem tam byla opravdu spokojená s přístupem, ale když jsem si teď uvědomila, že ještě před promarněným pokusem nám mohli udělat spoustu vyšetření a neudělali, tak mě chytá amok 😠

pupidu
21. čer 2012

@zelvik Jak jinak se to projevuje nevím, ale je fakt, že poslední dobou na tu možnost narážím nějak často. Většinou se píše - omezit cukry, alkohol, pečivo, víc konzumovat ovoce, zeleninu, luštěniny (na netu je hodně rad). Já na endometriózu svaluju taky hodně, ale manžel chtěl slyšet ještě nějakou jinou možnou příčinu (zdá se mi, že jak něco nedokáže pochopit, tak to popírá, takže endošku jako možnou příčinu prostě nebere). No, a co řekli v caru tobě k tomu neuchycení?

kiwisek
21. čer 2012

@absti ahojky, myslím, že do žádosti na pojišťovnu se to nemusí uvádět, protože se to třeba ani předem neví a hlavně je to prý nadstandard 😉 takže si to platíš sama... tak poišťovne do toho nic není... u nás je kvůli spg. šance jen s ISCI. Jinak PISCI je dokonalejší - tam se vyselektují ty nej /kt. se vážou na nějakou látku/gel (název si nepamatuji), kt. je přítomna i na obalu vajíčka... kdyby to u nás v CARu dělali, šla bych do toho, i když to stojí dost...

kiwisek
21. čer 2012

@radina mojko, to som rada, že máš dobré správy! 😉 kedy ideš sa UTZ? ja mám zajtra OPU, tak sa teším a bojím zároveň..

zelvik
21. čer 2012

@pupidu Vlastně neřekli nic. Bylo to první IVF, asi se bere jako pokus x omyl Hlavně jsme měla hrozně vysokou sliznici, skoro 2cm, takže Dr. už do toho šla s tím, že se to nemusí podařit. a taky jsme zaváděli jen jedno, takže šlo asi všechno ruku v ruce :(

pupidu
21. čer 2012

@zelvik teda, ta sliznice byla opravdu vysoká, ale na druhou stranu jsem myslela, že čím vyšší, tím lepší...Nebo ne?