1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

dadenka111
9. črc 2012

@rory_g @martina_81 to mi asi zase musí embyologička poradiť, ze ktoré a koľko. Ja som len čítala, že sa tie staršie horšie rozmrazujú. snáď to prežijú. 😔 tiež by som radšej chcela tie blastocysty 6dnove. uvidíme...

zaneta2
9. črc 2012

@martina_81 podle mě taky záleží jestli je máte mražené dohromady nebo zvlášť. my si nechali každé zvlášť 🙂

martina_81
9. črc 2012

@dadenka111 @rory_g tak to jsem teda zvědavá, ale i tak jsem měla v plánu se na to zeptat. Ve čtvrtek jdu na UTZ a to už bysme se pak měli domluvit i s embryoložkou,kdy nám budou rozmrazovat embryjka. Pokud teda bude UTZ v pořádku.

saraha2
9. črc 2012

hlásím se!vypadá to líp,než posledně..a podle toho,co dr.hlásila na ultrazvuku,tak jsem napočítala 11kousků a drobné..opět je na tom pravá strana líp,než levá..ale...včera jsem spotřebovala dvě balení menopuru..takže dnes mě jště jedno dali s tím,že pojišťovna proplácí jen 30ampulek..takže to prý dělají tak,že ty dvě,co budou chybět dopíchnu fostimonem..takže mě dali recept,šla jsem do lékárny a tam jsem za dva fostimony nechala přes 700,což je plná částka za dvě balení..jsem myslela,že fostimon hratí pojišťovna..tak jsem opět myslela asi špatně 😀 ve středu další ultrazvuk a už se dozvím,kdy bude OPU..na ultrazvuku mě říkali,že jsem 7dní do IVF..

martina_81
9. črc 2012

@zaneta2 tak na to se nás nikdo neptal. Myslíš jako,že mají ty 3denní i 5denní zamražený pohromadě, aniž by hned věděli, který je jak starý? Nad tím už jsem taky uvažovala,ale přijde mi to divný,snad to musí mít nějak rozdělený,ne?

saraha2
9. črc 2012

@rox to jsou samé lepší zprávy od tebe!super!!!

saraha2
9. črc 2012

@martina_81 já si myslím,že vyberou oni podle toho,které budou dle jejich názoru vhodné k transferu.. 😉

martina_81
9. črc 2012

@saraha2 Tak to je krásnej počet a určitě jich nakonec bude víc.Nám celou dobu říkali tak 8 a nakonec jich bylo 12. 😉 Jestli jdeš ve středu na UTZ,tak OPU by mohlo být v pátek,ne? Jen nechápu těch 7 dní do IVF? To brali podle čeho? Myslím,že jsi platila tolik, protože ses už nevešla do "balíčku",co pojišťovna proplácí. Mně při stimulce dopíchávali Merional (nebo tak něco),protože mi gonal nestačil a za tu injekci jsem platila 35 Kč!!! A když jsem se divila,že tak málo (Gonal mě stál skoro 7 tisíc),tak mi sestřička řekla,že se ještě vejdu do balíčku,tak proto platím tak málo. a pak se v tom vyznej.

martina_81
9. črc 2012

@saraha2 tak doufám,že vyberou ty správný a tentokrát se aspoň jedno z nich udrží. 😉

zaneta2
9. črc 2012

@martina_81 to právě nevím, ale pokud jsou mražené v různých dnech kultivace tak by měly být zvlášť. my si nechali mrazit až v den et. má jich ale vždycky v ten den víc než jedno že? tak to by pak bylo možné že jsou dohromady. třeba to rozdělují automaticky nevím, nás se prostě ptali. ani by mě to nenapadlo řešit jestli zvlášť nebo dohromady. máme jenom 2 mražené, kdybych šla na ket tak si stejně nechám dát 2, proto by mi to bylo jedno jak jsou zmražené.

saraha2
9. črc 2012

@martina_81 ahá..tak to asi proto..já měla předtím puregon a tam jsem spotřebovala taky hodně léků-říkala mudr..asi potřebuju velký dávky 😀 jsem sama zvědavá,kolik nakonec bude..mě i minule hlásili,kolik dní do iVF mám a byla jsem z toho jelen..takže podle toho,co říkali,tak ve středu ultrazvuk-v pátek píchnu pregnyl a v neděli by mělo vycházet OPu..tak uvidíme..beru to podle prvního IVF..to byl poslední ultrazvuk v pondělí,večer jsem dopíchla poslední dávku puregonu,ve středu pregnyl a OPU bylo v pátek..

saraha2
9. črc 2012

@martina_81 ty nejlepší vyberou!!!!!!!!!uvidíš!!a hlavně,co pozoruju tady,tak ketíčci jsou bojovníčci!!!!!!!!!se není čemu divit,když musí zládnout zamražení,rozmrazení,ještě dokultivování...

martina_81
9. črc 2012

@zaneta2 nás se nikdo neptal, já když jsem volala 3. den kultivace,tak mi embryoložka řekla,jak jsou suproví, jak se krásně dělí a že 4 už zamrazila a zbytek nechává dál vyvíjet. No a v den ET nám domrazila zbylé 3,takže fakt netuším,jak to mají, ale ve čtvrtek se zeptám. 😉
@saraha2 budeš si ten pregnyl píchat sama? Já nad tím pořád uvažuju,že jestli mi ho dají i teď před KETem,tak asi řeknu,že mám někoho známýho zdravotníka a píchnu si to sama. Někdo mě od toho sice zrazuje,ať jedu radši na pohotovost,ale většinou holky říkají,že to prostě nemůžu píchnout špatně,tak nevím. 😒

saraha2
9. črc 2012

@martina_81 ě to už dvakrát píchal manžel!jehličku mám 12mm,což je stejná,jak u pera..pokud jsi píchala sama gonal,tak píchneš i pregnyl 😉 je to taky do bříška!chytneš špíček a píchneš..nic na tom není..manžel zdravotník není,nikdy nic nepíchal a zvládl to hned...ted mě taky píchá menopur a to je to stejný-rozpouštědlo a prášek..

martina_81
9. črc 2012

@saraha2 to taky doufám,.že teď budou bojovat líp, než tamty předtím. 😒 A že když vydrží ten záhul v mrazáku, tak vydrží všechno. 😀

saraha2
9. črc 2012

@verry tak cooo????? 😉

saraha2
9. črc 2012

@martina_81 přesně tak!!!!!!už to,že byly vhodné k zamražení je úspěch!!!

martina_81
9. črc 2012

@saraha2 jenže já to měla píchat do zadku. Vím,že kamarádka to píchala taky sama do břicha, protože řekla,že nikoho nemá, tak ji sestra řekla,že teda může do břicha. Jenže já chytla zrovna tu nejmíň sympatickou sestru,co tam je a ta prostě trvala na tom,že musíme na pohotovost a že pokud bysme to blbě píchli,tak máme celou stimulku v háji, takže mi jehlu a stříkačku nedala. 😒 Píchala jsem si všechno sama, Gonal i Cetrotide. Myslíš,že je nějaký rozdíl, jestli do zadku nebo do břicha? Prostě si říkám,že kdyby něco,tak zalžu,že někoho mám a píchnu si to sama.

unkarka
9. črc 2012

@saraha2 ahojky ja ten pregnyl pichala do zadku,teda ne ja ale kamaradka zrdavotni sestricka.

zaneta2
9. črc 2012

@martina_81 se divím že Vám to tak mrazili bez vašeho svolení. a přijde mi celkem zbytečné je mrazit ještě před dokončením pk. podle mě pak můžou být v horší kvalitě, proto se pk dělá, abyc zůstali jenom ti nejlepší. ale asi v caru ví co dělají. budu držet palečky aby všechno dobře dopadlo. my se těšíme z prvního pokusu 🙂

saraha2
9. črc 2012

@martina_81 mě o zadku nic neříkali v caru!že do břicha..tak,jak jsem píchala pero..takže se na to zeptej klidně doktora,jak s ním budeš mluvit,at máš pro sebe jasno,ale podle mě pokud by se to opravdu extra muselo píchat do zadnice,tak my ostatní to nemůžeme píchnout přece do břicha..no ne?

saraha2
9. črc 2012

@unkarka já ho píchala při prvním IVF-no já..manžel píchal 😀 ,ale do břicha..a ještě jsem se sestřiček ptala,jestli do břicha a že jo..no a při IUI opět do břicha..

unkarka
9. črc 2012

@saraha2 ono je to asi vsude jinak,hlavne abychom meli vsichni stejny vysledek a mohli se pysnit tehuuuu 😀

rory_g
autor
9. črc 2012

@saraha2 super úroda!!!

saraha2
9. črc 2012

ježíš já jsem nějaká zmatená..nevím proč jsem si vsugerovala,že mám další ultrazvuk ve středu!až ve čtvrtek!!!jsem ale blondýna..to budou ty vedra 😀 a už jsem i stihla přeobjednat kosmetiku já blbka 😀 😀 achjo..hmm,tak to bude asi tak,že v sobotu píchnu pregnyl a v pondělí OPU..

saraha2
9. črc 2012

@rory_g ještě se neraduju..po tom,co jsem tady zjistila,že folíky můžou být prázdné,tak bojím,bojím ☹ ale děkuji!

dadenka111
9. črc 2012

@saraha2 @martina_81 Pregnyl sa moze aj do svalu do zadnice al. stehna, ale aj pod kozu do brucha (podla toho aku mas ihlu). len to asi do bruska viac stipe nie? ja som to zvladla sama do zadku 😀

zana21
9. črc 2012

@dadenka111 Já bych také nechala rozmrazit ty po PK, budou to lepší bojovníci si myslím Já myslím, že KET je už u tebe na sto pro, víš, že uchycení je možné, tak teď mít supr bojovníčka 🙂 Testíky mám v albíčku, ale to už jsi objevila 🙂
@rory_g Jojo, pořád mám strach, ale ono je to asi normální. A čárka neutekla, co?! Jsem zvědavá na krev, co ti řeknou, podle čárek bych řekla, že už máš supr hodnotu 🙂
@saraha2 No, to jsou úžasné zprávičky. Tak pořád je to pro tebe ten menopur levnější, než bylo minule to pero, ne? No, za chvilenku už budeš po narkozičkou a pak uslyšíš ty hezká slova, že máte moc moc vajíček 🙂
@martina_81 Spoustě holek tady vyšel KET a dokonce nějaké CAR mají lepší úspěšnost s KET než ET. Určitě to vyjde 🙂

rory_g
autor
9. črc 2012

@saraha2 neboj, bude to fajn a určo zbyde i na mražení 🙂
@dadenka111 sama do zadku?? 😲 Fuha, Ty jsi akrobatka co 😀 😀 Já si píchala jednou so stehna (10tis. jednotek) a jinak vždy do břicha 5tis., podle toho mi dávali i jehly 😉

rox
9. črc 2012

@saraha2 Ty brdo, a ten menopur se nedal prikoupit? A predtim jsi mela kolik foliku? Mene? Ted mas jiny protokol? Nebo jine leky?
@martina_81 nekdy to zamrazuji dohromady, coz mi taky prijde divny, ptz po rozmrazeni jsou vsechny ostatni odpad.
@martina_81 Ja platila merional cely a jedno baleni, teda jeden pichanec, me stalo kolem 300 kc.
@martina_81 To si pichnes uplne normalne, me nikdy nerikali ze bych si mela zajit k nim anebo ze by me odrazoali. Spise kdyz jsem se toho napoprve bala, tak me uklidnovali ze to zvladnu. A taky ze jo. Vubec se toho neboj a klidne rekni, ze se dobnes sama.
@martina_81 Ty brdo, to slysim prvne ze do zadku!!! Ja si to pichala uz 3x a vzdy mi hned rekli sama do speku.
@saraha2 Tak tak, ja taky porad do bricha! Jen jestli nemame my dve velky speky na brise, tak nam to dovoleji a vony jsou hubeny, tak musej do prdelky 😀 😀