1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

zelvik
22. dub 2012

@nemorosis Děkuju za uklidnění🙂 Jak ti bylo po ET? Já mám pořád jakoby nafouklé břicho a občas píchnutí.

@verry Na testy už se vykašli, jednou jsi těhulka, tak už na ty papírky nečůrej!Zbytečný nervy. A jak píšou holky, ze dne na den to na nulu neskočí, HCG se z těla vytrácí dost dlouho!!!

@rory_g Holka moje, copak mi to děláš 😒 Já věřila že nám to spolu bude vycházet! Moc mě to mrzí.

marmina
22. dub 2012

@rory_g rorinko, to je smutná zpráva! 😢 achjo, nějak tady začínají množit špatné zprávy...holky, co mi to děláte! Moc moc jsem věřila,že to jedno bude fakt super, jedinečné, šampion. Je mi to líto. Hlavně, abys mohla co nejdřív začít další pokus...nejsi na to sama, budeme tě podporovat dokud mimčo nebudeš mít v kočárku!

nemorosis
22. dub 2012

@zelvik Hned po ET jsem necítila vůbec nic, jen mě pak pár dní pořád bolela hlava, přišlo mi, že mám zvýšenou teplotu, ale celé to do dvou týdnů odeznělo. Pak mi teda dával zabrat Utrogestan, byla jsem jak praštěná a spala snad 12 hodin denně. Teď už ho z duše nenávidím a naštěstí s ním za 10 dní končím. Jinak v CARu jsem se ptala, jak ho mám vysadit, aby nenastal spád a nezačala jsem krvácet. Přece jen 4 globule denně je obrovská dávka. Doktor mi řekl, že si s tím nemám lámat hlavu, že to mám vysadit najednou a hotovo. No samozřejmě jsem se pak dočetla, že se hlavně musí vysazovat postupně. 😠

nemorosis
22. dub 2012

@zelvik Kdy se vlastně chystáš testovat?

verry
22. dub 2012

@nemorosis taky nevím..
@rory_g termín krámů? to jsem měla mít ve středu. zejtra ještě zkusím testnout rano, ale moc tomu nedavam.
Holky jak já jsem zklamaná... ☹

marmina
22. dub 2012

ahoj @nemorosis to vysazuješ celkem brzy (?) myslela jsem, že se má brát do konce 13.tt a jak říkáš, vysazovat postupně...

verry
22. dub 2012

@rory_g ježíííš! to mě teda taky mrzí! dávali jste si ICSI? nebo ne? ........achjooo, to je den ☹

marmina
22. dub 2012

@verry já myslím, že není vůbec nic ztraceno! ber to logicky a racionálně! nechceš zkusit jiný test ještě dnes? i když nebude z RM duch by tam musel být!

zelvik
22. dub 2012

@marmina No máš pravdu, nějak rychle to tu začlo a přestává se dařit ☹

@nemorosis No tak bych možná zkusila ubrat po jedné kuličce a brát tak jednu ráno a jednu večer, třeba dva, tři dny, pak nechat na další dva dny jen jednu večera pak konec.
To samé jsem četla u Prednisonu, že se nemá vysadit naráz...
No testovat - nevím, kdy bych se mohla odvážit. ET byl ve čtvrtek, bylo to 8mi buněčné...tak nevím.

verry
22. dub 2012

@nemorosis mě v CARu říkali že Utroš se bere do 12 tydne, pak se vysadí uplně. a ty bereš 4 najednou? a kolikrat denně??
já beru 3x 2tablety

verry
22. dub 2012

@marmina mám ještě jeden testík, tak to necham na ranní moč.

verry
22. dub 2012

@marmina ted by to bylo zbytečný, mam vypito tak kolem litru vody.. hodně piju, takže to radši necham na rano

marmina
22. dub 2012

@verry o.k. určtitě je to rozumné, asi to pro tebe bude náročný den ☹ drž se...

vall83
22. dub 2012

@rory_g ahojcek rory ☹ to mi je velmi luto.... 😢 😢 😢 kebyze mozem dam ti tie moje....ach jo to je hrozne....ja ked tu citam tie zle spravy tak mi je do breku....holky vy musite byt silne osobnosti mn by hned vsetko psychicky skolilo...su slaboch po psychickej stranke.... ☹ ☹

vall83
22. dub 2012

@verry ahojcek verry viem si predstavit ten sok....no ja bych porazku dostala.....ale holky tuna su uplne uzasne a pekne to vsetko logicky vysvetlili a ver tomu ze sa zbytocne placis....pekne buvaj ...

verry
22. dub 2012

@vall83 fakt nevím, jsem z toho nešťastná. ☹

vall83
22. dub 2012

@verry to mne fakt mrzi...je to velke sklamanie nieco take vydiet ....ale skus tady holky pocuvnut oni uz maju nieco za sebou a vedia .....pekne si buvaj pusti komediu.... ☹

saraha2
22. dub 2012

@pawlla čtu to až teď!!to mě mooooc mrzí!!ani nevím,co víc napsat ☹ jen snad myslet pozitivně a těšit se na ketíkování!!!!!

saraha2
22. dub 2012

@vall83 ty jsi teda neskutečná nosnice!!! 😀 utrogestan berem všechny a i v caru mě říkali,že v případě potvrzení těhu se s ním i pokračuje až do už nevím kolikátého týdne!!takže klid..je to na to,že to připraví dělohu,aby ji to tam jakoby nakypřilo 😉

saraha2
22. dub 2012

@rory_g a já tomu tááák věřila!!že i když je jedno,tak bude bojovníček!!!!!!!!!!!!!!! ☹ takže hlavu vzhůru a jdeme dál!vím,že je to těžké,ale nic jiného nám nezbývá!!!!!!myslím na tebe!!!!ale ber to tak,že pokud nedošlo k transferu,tak máš další pokus navíc..bohužel na všem špatném musíme hledat něco dobrého!!!!držte se!!!
@verry co to čtu??????????????????????????????

saraha2
22. dub 2012

@verry to je fakt!!ty máš přece termín MS teď nějak,že??

verry
22. dub 2012

@saraha2 no měla jsem myslínm toho 18

nemorosis
22. dub 2012

@marmina @verry Taky mě rozhodnutí v CARu překvapilo, můj nový gynekolog mi říkal přesně jako vám, že se utrogestan bere tak do 12tt a pak se vysazuje postupně. Nejspíš se budu řídit novým doktorem, když koukám, že vám to řekli taky tak a na CAR už si ani nevzpomenu. 😀 Pořád lepší vydržet s léky ještě měsíc, než mimčo ohrozit.

verry
22. dub 2012

@pawlla bože ted to taky čtu... achjoo, to je smůly... v kolikátým týdnu jsi byla?

marmina
22. dub 2012

@nemorosis no jasně! vykašli se na to, mají tam nějaký divný postupy....když obecně se bere utroš celý první trimestr, tak tím určitě nic nemůžeš zkazit!

@saraha2 já jsem někde četla, že pojišťovna hradí 4 stimulace a 3 IVF (nevím, jestli už platí to s tím 4. ivf když si necháš zavést jedno E). Takže když nedojde k ET, stejně už člověk vyplýtval jednu stimulaci, ale nevím, jestli to tak stále platí....

rory_g
autor
22. dub 2012

Holky děkuju vám, je mi naprd...zatím nic nevím, ale myslím, že asi budu mít nějaká špatná vajíčka, bo všude mi zjistili, že mi jako trochu něco je, ale ne natolik závažného, abych nemohla otěhotnět (imuno, genetika,...)...uvidím, jaký další postutp nám dr doporučí, jestli existuje nějaký test na kvalitu vajíček, vitamíny nebo léky na její ovlivnění, zkusím cokoli...trošku se bojím, jestli budeme muset jít do darovaných, jestli bych to sama se sebou dokázala srovnat, že vlastně mimčo nebude moje...nevím, v tuhle chvíli jsem hrozně zklamaná

saraha2
22. dub 2012

@marmina já mám právě info,že pokud nedojde k transferu,tak se to nepočítá jako cyklus IVF

saraha2
22. dub 2012

@rory_g kamoška,co byla na IVF,tak měla poprvé taky jen jedno vajíčko..taky nedošlo k transferu..absolvovala druhé a má krásného chlapečka!!!!!!

saraha2
22. dub 2012

@verry pokud vím,tak občasné špinění je běžné!!takže na testy se vyprdni,at se zbytečně nestresuješ!!jasný!!??to je rozkaz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

plumeria
22. dub 2012

Ahoj holky, co se to děje?...samé špatné zprávy...to ne...
@pawla Je mi to moc líto. Kdyby tak šlo, nějak na dálku pomoci ☹ Poslat pohlazení. Jak dlouho budeš muset být v nemocnici? Můžeš u sebe mít manžela nebo někoho blízkého?
@rory_g Přesně jak napsala marmina na začátku stránky, líp bych to nenapsala. Věřila jsem, že to bude super bojovník. Je mi to moc líto 😢 Jednou rukou pohlazení pro pawlu, druhou pro tebe. Jsme s vámi. Kdy půjdete do CARu domluvit další postup?
@verry Souhlasím s holkama. Je mi jasné, že je to hrozný nápor na nervy, ale špinění není nic neobvyklého a bílý test ze dne na den je zvláštní, spíš to vypadá, že byl opravdu špatný. Držím pěsti.
@nemorosis Postup tvého CARu je fakt zajímavý. Mě už z CARu propustili, ale doktor mi doporučil užívat Utrogestan až do konce 12. týdne a poté postupně vysazovat. Mám dávkování 1-1-3 a mám pak každý den vysadit jednu kuličku.

rory_g
autor
22. dub 2012

@saraha2 také mi včera embryolog říkal, že pokud se neoplodní a nedojde k ET, pokus se nepočítá a zůstávají mi 4. A nevíš čím stimulovala? Poprvé a podruhé?
@plumeria ahojky, zítra tam zavolám a domluvím si schůzku, dochází mi Prednison a vůbec, co bude dál...děkuju Ti🙂