1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

dadenka111
17. kvě 2012

@rox no zrusili nam to, ze som mala nejake foliky, ale strasne male a dozrel mozno nejaky az niekedy okolo 21DC a to uz sa IUI asi nerobi. hm verim, ze stimulkou gonalom bude aspon 10 vajok. 😵

rox
17. kvě 2012

@vall83 Tady mas link: http://www.iprima.cz/zazrakyzivota/epizody
ja myslim zetoho femibionu by ses nemela bat, je to vylozene pro tehotne, takze snad vi co delaji 🙂

vall83
17. kvě 2012

@rox dakujem....
no jo...ale su leky ktore su bez jodu kvoli tym zenam co jod nemozu...ale co uz, rano som uzila....jod ublizi iba mne mimi nie....tak co uz...budu sa potom dlho zasa liecit....

marmina
17. kvě 2012
marmina
17. kvě 2012

@vall83 já ti nevím...když ti na endo řekli jod ne, tak asi věděli proč (mimochodem máme podobný problém se sž, taky bych měla dát pozor na jod kvůli autoimun. zánětu) Mě právě na endokrinologii při prvním mimi řekli, ať beru těhu vitaminy bez jodu (např. Elevit Pronatal) Nakonec jsem nejedla nic, protože se mi z toho zvedal žaludek a všechno jsem zvracela, takže bylo škoda něco brát...když je to tak drahý :(

zelvik
17. kvě 2012

@evikj33 Tak jak? 🙂 Je to přesně hoďka!!!!! 🙂

evikj33
17. kvě 2012

Tak dnešní info 6embryy 6buněčných a 1embryo 5buněčné,Dalších 6embryy se zastavilo.Zítra volat nemám ,transfér v sobotu ve 12:45 pokud by zustaly stát i ostatní ozvou se v sob.ráno.Už je to tady,doufám že bude něco na ET ☹

marmina
17. kvě 2012

@evikj33 ale i tak jich máš hodně! neboj se, vytřídí se jen supr kvalita!

rory_g
autor
17. kvě 2012

@evikj33 určitě bude, 7 je krásný počet!!! 😵
@marmina @vall83 holky já taky beru Femibion, i když obsahuje jod a mám autoim. zánět šž, ale zase jako jediný obsahuje metafolin, který musím mít zase na srážlivost krve...

nemorosis
17. kvě 2012

@evikj33 Ahojky, 7 embryí zatím je krásný počet! Taková "úmrtnost" embryí je naprosto normální, myslím, že to tu kdysi zmiňovala i @cuddle, která toho má za sebou dost a načteno snad ještě víc. 🙂 Podívej se třeba na nás, vajíček jsem měla myslím 23, oplodnilo se jich 14 (tedy podle jedné embryoložky, podle druhé 12, kdo se v tom má vyznat), třetí den po OPU jich bylo 8 dobře se vyvíjejících a do stadia blastocysty jich došlo 7. Podle mě máš vyhráno a máš opravdu krásný počet embryí!! 🙂

cuddle
17. kvě 2012

@evikj33
@nemorosis ahojte vidim moje jmeno , tak koukam co se deje, no jo 3-4 den prichazi na radu spermie a to je pak likvidace - no ja mela 12 vajicek a 1 IVF byly nakonec 2 a druhe IVF nakonec 3 ( 1 spatne po PDG )
takze takove procento u nas, nekdo ma klidne z 12 8 mrazacku, ale asi je to hodne kvalitou take spermia a vajicek, kdyz je vse v pohode, tak asi je vetsi zustatek, u nas se zadne embryo nezastavilo, ale proste nepokracovaly tak jak mely...takze do toho spravneho stadia nedosly a tim padem byly nevhodne, vzdy jsem byla natesena , ze mame treba 10 miminek a pak 5 den PK mi rekli, ze jsou vhodna 2, vzdy jsem to orvala, to je asi normalni a rikame si proc, ale proste to tak je - vsak co staci 1 kvalitni 😉

marmina
17. kvě 2012

@rory_g to je nějak komplikovaný, já ti fakt nevím, co se stane, když šž léčíš a bereš do toho trochu jodu. Nejlépe asi poradí doktor na endokrinologii (?) Zřejmě asi trocha nevadí...

marmina
17. kvě 2012

@vall83 jo a ještě koukám na rozptýlení a pro zasmání na Partičku 🙂

rory_g
autor
17. kvě 2012

@marmina no popravdě mi nikdo nic o jodu neřekl...ale mám už ty hodnoty zánětu tak vysoké, že mi je ani neměří 😝

zelvik
17. kvě 2012

@evikj33 Neboooj, vydržej to určitě, máš jich dost!!!!!

vall83
17. kvě 2012

@evikj33 ale 6 ich urcite bude neboj...mi im verime ver im aj ty.... 😉 😉 😉

mia75
17. kvě 2012

Holcicky tak dakujem za drzanie palcov, snad to dobre dopadne. Srdiecko bolo zle viditelne kvoli tomu hnusnemu myomu a este k tomu ten hematom, tak ma doktorka sjela, ze mam byt PN a lezat s nohami nahoru a nebehat do prace.. tak som zrusila dalsie porady a vsetci uz su nastvani. Ach jo ☹ Inak, ja ked sa pozriem na svoju kazdodennu lekarnicku, tak zivim par pharma spolocnosti. vyzera takto:
- Utrogestan 2-2-0., Prednison 1-1/2-0, Agolutin injekce kazde 3 dni
- Ascorutin 1-1-1
- Femibion 1x, Vapnik (mam to brat kvoli Prednisonu, ze sa pri nom nevstrebava vapnik), Magnesium
To mam za to, ze som nikdy nemala v zivote antibiotika a lieky som brala asi az v 30tke..

vall83
17. kvě 2012

@marmina nam to endoklinolokicka vysvetlovala....jod v potrave trocha nevadi, napr. ked si das salam, raz do tyzdna, alebo syr....sol pouzivam bezjodovu....ale nemala by som uzivat ziadne vitaminy ktore jod obsahuju...coz femibion obsahuje, i sumive vitaminy ako C to obsahuje, ale vitaminy v prasku proti chripke atd... je toho vela....no ten zapal znamena ze mas zapal SZ ja mam Hasimhoto...mam tam rozne telesa...a tym ze tam je zapal nefunuguje , ked nefunguje nedokaze spracovat jod, a potom mas velmi vela jodu v tele a to zasa podporuje zhorsenie SZ....je to vsetko komplikovane...tym ze mas zapal pak su zle i hormonalne vysledky SZ atd....

vall83
17. kvě 2012

@marmina Particku kukam aj ja su super...i ked zacatky boli lepsie ale i tak to je dobry...

vall83
17. kvě 2012

@rory_g no jo nektery dr. to neresi...ja sem se stym setkala na slovensku 4 roky ma tam liecila a stale to bolo horsie a horsie...ale nik mi za prve nepovedal ze nemozem jod, za druhe nevyskusala druhe lieky a za tretie ma ani neinformovala co to je za nemoc....
ked som prisla do nemecka na vysetrenie boli uplne zhrozeny dali druhe lieky a zakazali jod a oznamili mi ze mam hashimoto....do troch mesiacov som mala ukazkove vysledky....ten jod hodne spravy

a co poznam kamosky co knej na slovensku chodia dokonca aj moja mamina nik nevie o tom jode....bohuzial...

saraha2
17. kvě 2012

@evikj33 neboj se nic!šampioni zůstanou a budou i sněhuláčci!!
@mia75 k čemu máš agolutin?

mia75
17. kvě 2012

@saraha2 Mne to pichaju na udrzanie tehotenstva - progesteron. Vypytaj si potom pripadne, zabera to 🙂 Prestavaju mi po nom bolesti a aj spinenie. Je to proti hroziacemu potratu alebo krvacaniu

evikj33
17. kvě 2012

No holky jsem celkem realista. ☹ Dneska dle tabulek měly mít 8buněk a to nemá ani 1,takže se fakt bojím aby na ET něco zustalo 😖 Kočka ze stejného Caru měla 3.den kompaktní morulu a 2.8buněčné a pak asi 5ruzny počet a nakonec jí zustaly jen 2na zavedení a na mrazák nic.

vall83
17. kvě 2012

@saraha2 Agolutin je dobry aj pre tehotne ale aj pre netehotne....teda takto....ked meska menzes prides k dr. on ti pichne agolutin a ked tam mas mimi, alebo aspon zacinaju sa hnizdenie, tak to velmi prospeje a pomoze....ked ale tehotna niesi je to dobre na menzes.....
mne to vzdy pichali ked mi meskal menzes...ale to iste je aj duphaston...to dava dr. ked holka nema rada injekcie, tak to ma ten rovnaky ucinek....

vall83
17. kvě 2012

@evikj33 no ved su osembunecne....oni to do tej moruly mozu stihnut...neboj...

mia75
17. kvě 2012

@evikj33 Trosku si davaju na cas, ale kam by sa hnali. Nestresuj podla tabuliek, ujali sa aj menej rozvinute.

nemorosis
17. kvě 2012

@evikj33 Neboj se, děvče! To ještě vůbec nic neznamená! Ta tvá se vyvíjí určitě, jak mají. 😉

nemorosis
17. kvě 2012

Ahoj @cuddle, jak se vůbec máš? Myslím, žes tu před časem zmiňovala, že se chystáš na KET. Jak to zatím vypadá?

marmina
17. kvě 2012

@evikj33 možná bys neměla tak moc pátrat jak to má být podle tabulek...zbytečně se stresuješ, musíš těm tvým bojovníčkům věřit! Nám v Caru žádné info o vývoji embryí do telefonu nesdělují, prostě se to dozvíš v den ET jak to zpětně probíhalo. Stejně nic nezměníš! Tak se usměj a těš se na sobotu!

cuddle
17. kvě 2012

@nemorosis mam se - je to v procesu 🙂