1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

zelvik
15. bře 2012

@nemorosis To jsi mě taky dostala, všude berou krev a tady moč? To je jak návrat "do pravěku".

terez80
15. bře 2012

@rory_g Ahoj díky, taky jdu na první IVF a nám doktorka doporučovala, kvalitnější léky, ale asi všude to mají jiné. Držím ti moc pěsti ať ti to klapne

terez80
15. bře 2012

@cuddle Ahoj já myslím, že ano, máme problém u manžela a co jsem všude pročítala, tak PICSI se naváže kvalitnější spermie. Kéž bych měla hodně vajíček mohla bych to mít třeba půl na půl a pak bych věděla, ale děkuji moc za tvou zkušenost, pak i dám vědět

rory_g
autor
15. bře 2012

@terez80 já Tobě taky🙂 Už víš, jaké léky máš?

terez80
15. bře 2012

@marmina jéé tak to moc gratuluju, děkuji moc za info. A jak se ti zacházelo s perem, já budu mít gonal prý je to stejné jak puregon

terez80
15. bře 2012

@plumeria Děkuji moc za podporu a za cenné rady, já mám naplánované pero a jehla vypadala, když mi to ukazoval malá, tak uvidíme. Já jsem co se týče injekcí hrozná a zvládáš si to píchat sama?

terez80
15. bře 2012

@rory_g Jéé jsme naladěni na stejné vlně ve stejnou dobu hahaha. Já teď stříkám do nosu Synarel a mám napsáno pero Gonal, ale to jsi budu píchat až to dostanu, už to čekám každým dne a nervozita značně stoupá

marmina
15. bře 2012

@terez80 ahoj, pero je opravdu jednoduché a pohodlné na aplikaci (také jsem jednou měla Gonal na IUI - je to skoro stejné), píchnutí určitě zvládneš sama 😉

rory_g
autor
15. bře 2012

@terez80 takže to máš dlouhý protokol? Já jsem zvědavá, co dostanu 🙂

nemorosis
15. bře 2012

@marmina Jj, teď budeme čekat obě, už aby to uteklo. Mně hned po návratu radostí skočil Ondra na břicho, takže jestli se embryo udrží, vydrží už všechno.

Jinak test z moči místo HCG z krve má důvod jeden jediný - peníze. Ovšem u soukromého CARu, kde si všechno nechají slušně zaplatit, bych čekala jiný přístup.

nemorosis
15. bře 2012

@plumeria Vy jste se domlouvali až po OPU na oplodnění? Po nás to chtěli vědět ještě před začátkem stimulace. My jsme ICSI nechtěli už od začátku, protože má manžel spermiogram naprosto v pořádku a navíc už máme doma jedno dítko přirozeně. Nebyl důvod bát se, že se žádné neoplodní. Navíc na takový počet vajíček by nás ICSI vyšlo na 20 tisíc a to se nám investovat nechce. Byl to přece první pokus, všechny dávky a postupy čistě zkušební a snažíme se to oba brát co nejvíc jako by o nic nešlo. Prostě bysme to víc řešili až někdy příště.
Ale řekni mi, jak jste to nakonec vyřešili vy? Pro co jste se rozhodli? Jak ti zatím je?

nemorosis
15. bře 2012

@marmina Šetříš se nějak? Nebo první dny po transferu?

rory_g
autor
15. bře 2012

@nemorosis přesně takhle k tomu přistupujeme my 🙂 sice bychom chtěli jistotu, ale zase to nechceme hrotit, když je to první pokus a penězi také zrovna neoplýváme 😝

elapp
15. bře 2012

ahojte babenky. treti den stimulujem a okrem toho, ze sa citim dost unavena, mam aj pocit tazkych noh. Mali ste to tiez niektora? ja sice mam krcove zily, ale neviem ci lieky, ktr na to prilezitostne beriem, mozem kombinovat s hormonami ...

nemorosis
15. bře 2012

@elapp Ahoj a vítej, co na ty žíly bereš?

nemorosis
15. bře 2012

Holky, tak jsem právě našla v souhrnných informacích ke Gonalu tabulku s výsledky studie porovnání rekombinantních preparátů a urinárních. U rekombinantních je průměr odebraných oocytů 11, u urinárních 8,8. To je docela jasné. 😉

elapp
15. bře 2012

@nemorosis detralex, ale to len prilezitostne, na dlhe cesty, ked dlho sedim a pod...

nemorosis
15. bře 2012

@elapp Detralex nevadí, ale v 1. trimestru ho stejně brát nesmíš. Pocit těžkých nohou máš z hormonů, taky jsem měla a neboj, brzy to přejde. 😉

rory_g
autor
15. bře 2012

@nemorosis a v překladu to znamená co? 😅
@elapp ahojky, vítej 🙂

marmina
16. bře 2012

dobré ráno všem 🙂
@nemorosis nejvíc jsem se šetřila v hned po transferu, to jsem polehávala, druhý den už skoro normálně. Jen malýho nezvedám, všechno jsme přizpůsobili, abych ho nemusela nosit (hlavně zvedat z postýlky, takže už si umí vylézt sám) Zakázali nám luxovat a žehlit, kvůli pravidelnému stahování svalů. Teď už to, samozřejmě opatrně, taky dělám. Manžel mi pomáhá s vytíráním a taky abych nepřišla do styku s chemií...
Řekli ti něco o pohlavní abstinenci po ET? Nám vůbec, tak nevím jestli můžem, ale asi počkám do testu 😉

plumeria
16. bře 2012

@nemorosis Ano, u nás se oplodnění domlouvá až po OPU podle počtu získaných vajíček a stavu spermatu. My ICSI mít musíme, to jsme věděli už od začátku. Náš problém je totiž v pomalých spermiích, což se i při včerejším odběru opakovaně potvrdilo. Akorát jsme byli trochu zaskočeni počtem vajíček, protože při posledním ultrazvuku mi doktor říkal, že je tam 20 folikulů, což je dost, tak ať počítám, že kvantita je na úkor kvality, a že obvykle je z tolika folikulů asi polovina vajíček. Takže jsme to doma ani neřešili, předpokládali jsme, že jich bude do 10 a to u nás, jak už jsem psala, stojí 8 000,-. No a najednou, že jich je 22 a rychle se rozhodněte, co s nimi. Jsme čučeli jak puci. Embryoložka první navrhovala, že můžeme těch 10 nechat oplodnit pomocí ICSI a zbytek jen tak ze zajímavosti nechat přirozeně, jestli se vůbec něco oplodní. Naštěstí jsme se oba nezávisle na sobě shodli, že by to asi nemělo moc velký úspěch a domluvili se tak, ať pomocí ICSI oplodní všechny, které budou vypadat dobře, maximálně 20. Takže kdyby jich bylo fakt 20, stálo by to 16 000,-, což je šílená pálka. Ale zase tolik si nefandím, že by jich bylo tolik dobrých, i když by to bylo krásné. Taky nejsme bohatí, vůbec, ale nebereme to tak, že 1. IVF je jenom takový pokus. Ono to každý prožívá trochu jinak, ale já to beru jako obrovský zásah do organismu, ty koňské dávky všelijakých hormonů nejsou dobré, píchání injekcí nic moc a teď ten slavný syndrom a navíc absence v práci. Nejraději bych to už neopakovala, nebo až za dost dlouho. Tak ať pro to uděláme maximum 😉
Jinak mě dnes stále ještě bolí podbřišek, trochu jsem doufala, že to přes noc přejde, ale ne. Naštěstí to bolí, jen když se hýbu, tak raději polehávám, to je pak OK. A co Ty? Taky jsi brala hned od OPU Utrogestan?

plumeria
16. bře 2012

@rory_g Já myslím, že to znamená, že ty rekombinantní, tedy ty v peru, mají lepší výsledky, co se týká počtu vajíček.

plumeria
16. bře 2012

@terez80 Ahoj, píchá mi je manžel, je moc šikovný. Ale hromada žen si je píchá sama, tak to určitě i takhle zvládneš 😉

marmina
16. bře 2012

ahojky @plumeria zítra už by tě mělo břicho přestat bolet!

marmina
16. bře 2012

@plumeria nám dali kromě Utrogestanu (2x denně 2) i Prednison (kvůli imunologické reakci na embryo), bere se 40 dní půl tablety

plumeria
16. bře 2012

@marmina Já mám zatím ten Utrogestan 3x1, Prednison předpokládám dostanu po ET a možná i Anopyrin, alespoň to jsem brala po IUI.

plumeria
16. bře 2012

@marmina A co Ty? Jak se cítíš? Všechno v pořádku?

nemorosis
16. bře 2012

@plumeria Teda, 16 tisíc je opravdu hodně. Máš naprostou pravdu, že když už je vajíček tolik, tak ať mají šanci. Taky by se mi v nejbližší době nechtělo tohle všechno procházet znovu. Určitě jste se rozhodli naprosto správně. 😉
Také mě pobolívá podbřišek, prsa jsou citlivá, no hormony dělají svoje. Nemůžu se divit. Utrogestan myslím dávají standardně všem, já na něj samozřejmě první den zapomněla, prostě jsem trubka. 🙂

plumeria
16. bře 2012

@nemorosis Tak snad to ten první den tolik nevadí, hlavní je to po ET. Ty peníze jsou fakt šílené, s takovou nás to nejpíš vyjde na mnohem víc než předpokládaných 30 000,-. Ale co se dá dělat, holt peníze, které se pomalu šetřily na rekonstrukci bytu, dáme na šanci stát se mámou a tátou 🙂

marmina
16. bře 2012

@plumeria u mě dobrý, nic mě nebolí, příznaky těhu na sobě ani nehledám, pač nějaké ty příznaky bych si určitě vsugerovala a pak by bylo zklamání, takže pokorně čekám až přijde čas na test 😉