1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

kive76
18. kvě 2012

@mmirunda a ty to taky máš až v tom srpen, září? no tak vidíš...všichni se tu podporujem...a už je to lepší, vid? no a kam chodíš? mi do Motola...20.8..jdem na konzultaci s výsledkama z imunologie, a ještě z genetiky...protože máme v rodině docela dost chorob, a já ještě na kardiologický vyšetření protože právě mám v rodině srdeční arytmii..tak dr. z genetiky chce vědět, ejstli jsem to též nezdědila..protože můj brách a dvojče - sestra to zřejmě nemají..a pak ještě musím jít na gyndu na Kladně..ohledně odběrů na kompletní kultivaci..před asi 10 rokama jsem měla vypalování čípku..takže asi z důvodu jestli v sobě navíc nemám nějakej zánět....podle mě je to něco jako cytologie...takže tam v tom srpnu naběhnu se všema výsledkama...a podebatujem o tom , co teda s náma

dadenka111
18. kvě 2012

@zelvik hm dik za reakciu. stale sa mi to nezda. nikdy som nemavala ovu bolesti. kolko to moze trvat? ja uz to mam druhy den. posledny cyklus som mala ovulku 21DC a to z clostilom a pregnylom. zeby to islo aj takto samo? no zahada pre mna zatial

marmina
18. kvě 2012

@dadenka111 nic podobného jsem nikdy neměla! takže asi neporadím, možná fakt pro jistou k dr.

rory_g
autor
18. kvě 2012

@dadenka111 přikláním se k @zelvik s ovulkou 😉 Já na Clostil také nereagovala, jedno vajo se mi dělá pravidelně a ovu dost bolí, zkus testík, jestli máš. Mrkni na hlen a co BT? Určitě skoč doma na mm 😉 Jen jestli by Ti bylo nějak špatně, zvracení a tak, bacha na slepák 😀

mmirunda
18. kvě 2012

@kive76 No už je mi o něco malinko lépe hlavně když člověk ví, že v tom není sám a že ho někdo podpoří 😉. No my si teď dáváme dvouměsíční "oddych" kdy se pokusíme alespoň o trochu zlepšit spermiogram a 20.července by měla dojít ms a tím dnem začneme, což asi pak stimulace a případné OPU vychází na konec srpna a začátek září. Já naštěstí žádné potíže nemám, mám pravidelné cykly a ovu v normálu, tak teď s tím musí "pohnout" Martin. Kéž by se třeba zadařilo přirozeně, ale je fakt, že ten největší stres ze mě asi spadnul, nemusím měřit, nic počítat a milovat se budeme tehdy když budeme chtít a ne podle kalendáře a od července, jak nabereme trochu sil do toho půjdeme. Mrzí me, že ty máš takové potíže a ještě imunologické 😖 To je vždycky horší, ale věřím, že to taky zvládnete 🙂

kive76
18. kvě 2012

@dadenka111 ahojky, já též nemám zkušenost...ale taky si myslím jak zelvik...že jde o ovulku...já akorát jak jsem si před IUičkem musela píchat pregnyl, tak jsem taky myslím den potom měla docela bolesti.., a to tak nějak odpovídalo na tu ovulku

mmirunda
18. kvě 2012

@dadenka111 Mě při ovu taky bolí bříško a většinou i poznám ze kterého vaječníku je vajíčko, jak to tam bolí. Trvá mi to většinou jeden až dva dny a pak to odezní, ale pozor na cystu, od poslední ovu mě bolí vaječník stále a dr.zjistil cystu velikosti 5x4 cm ☹

kive76
18. kvě 2012

@dadenka111 anebo prostě brnkni svý doktorce at ti poradí...já to taky nikdy neměla jen po tom pregnylu

kive76
18. kvě 2012

@mmirunda díky..no já taky mám pravidelné po 26 dnech...no mi ted z důvodu tý alergiie můžem jen s kondomem, a jak říkám po těch výsledcích koncem července uvidím...jestli bychom nezkusili jen podle vypočítaných plodných dnů....třeba se trefíme ve správnej den, jsem na stránkách " na koníkovi "četla ,takhle se to může...že to dr. doporučujou to takhle zkoušet..

mmirunda
18. kvě 2012

@kive76 Tak třeba se Vám zadaří přirozeně, no taky bychom si nepřály nic jiného, ale když to jinak nepůjde, budeme bojovat dál no ... mimouš za to stojí ...

kive76
18. kvě 2012

@mmirunda to máš pravdu mimouš za to stojí....o to bojování o něj , když se přirozeně nedaří..

dadenka111
18. kvě 2012

@rory_g
@mmirunda
@kive76
@marmina
@zelvik
dakujem baby moc. ♥ tak asi ta ovu to bude dufam. nikdy som to nemala. hlien nic, BT teraz nemeriam davam pauzu od toho a cysty na 8DC tam neboli, tak este by od vtedy mohli foliky podrast. ak to zajtra neprestane, tak musim niekde zavolat a poradit sa s doktorom.
@rory_g uz som raz mala zapal apendixu a doktor mi to aj potvrdil teraz pri laparke. to vtedy bola ukrutna bolest, ze som nemohla ani dychat a bolest vystrelovala dozadu do ladvin. tak zapal slepaku, alebo apendixu to nebude. myslim 😉

mmirunda
18. kvě 2012

@kive76 Tak my to vzdaly docela rychle, cca po půl roce, ale ono vzhledem k výsledků spermiogramu, ještě že jsme tak udělali, doktor říkal, že za rok by tam nemuselo být vůbec nic. Ono taky partnerovi neuškodilo to bububu co dostal u doktora, pořád si myslel, že jsem na vině já a ono ejhle, je to naopak a jeho životní styl dosud byl katastrofou, takže pokud chce zdravé dítě, musí pro to bohužel něco obětovat ...

kive76
18. kvě 2012

@mmirunda ono se mám dojem říká, že pokud se neotěhotní do roka, má se jít k odborníkovi..ale si myslím, že takhle ten půl rok taky úplně stačí... no já se pro dnešek ..ted..loučím ...za chvíli končím v práci... 🙂 a jdem si s kámoškou sednout do řecké restaurace v Praze... takže přeji příjemně strávenej víkendík...

Všem přeji příjemně strávenej víkendík...má bejt teploučko..tak si ho užijte...já ho trávím na Kladně 🙂 🙂

rory_g
autor
18. kvě 2012

@dadenka111 já měla akutní apendix, zvracela jsem a průjmovala a bolelo mě celé břicho, ne, jak se říká, že když stlačíš pravé tříslo, bolest ustane a když prodce pustíš, zase se rozbolí 😅 Ale zvracela jsem co 5 minut i naprázdno, zážitek za všechny peníze 😝 No když vlítneš na mm, tím rozhodně nic nezkazíš 😀

winterska
18. kvě 2012

@zelvik v lednu mi bylo 40 - už od října jsme žádali pojištovnu o souhlas, ale pražská pobočka ofiko mi souhlas nedala, ještě, že moje švagrová dělá na pobočce té pojišťovny v Ostravě a zná se s revizním gyndr., který mi ten souhlas sice dal, ale listopad jsme už nestihli, v prosinci nefungovala laboratoř a v lednu to bylo jen taktak..
@dadenka111 taky si myslím že ti začíná ovulace - některé holky to poznají podle čípku, některé že "jsou mokré", jiné podle bolesti v podbřišku..

plumeria
18. kvě 2012

@marmina Jéé, tak už? Marminko, držím všechny palečky, co mám, takže dohromady osm 😉 🙂, aby jedna z nejbližších stanic toho rozjíždícího se vlaku měla na cedulce // a v té poslední tě čekalo krásné, zdravé miminko♥...jéé já se zkoušela opičit a jde mi to...

zelvik
18. kvě 2012

@winterska No já se na věk ptala, protože mi to podle fotky bylo divný, že bys už měla řešit limit 40 let🙂 Nevypadáš na to...

winterska
18. kvě 2012

@zelvik děkuji - hodně lidí mi to říká, ale doktoři jsou nekompromisní...

kiwisek
18. kvě 2012

@kive76 bydlíte na Kladně? 😉

kiwisek
18. kvě 2012

@mmirunda ahojky, jsme na tom podobne. Sice sem predpokladala, ze problem bude u me - bala sem se nepruchodnych vejcovodů (po 2 zapalech vajecniku), ale jsem OK a mm ma velmi spatny spermiogram - 0,38 mil a 0,1 mil. taky jsme z toho byli docela v soku, hlavne proto, ze mm ma 11 lete dite. ale jak sme se dozvedeli koureni, sedave zamestnani, stres, tesne pradlo... se na tom podepsali. No u nas to trochu vygradovalo tim, ze v den OPU (12 vajicek) mm mel na speriog. cistou nulu!! tak ho po 3 hodinach poslali znovu - tam pry par jedincu nasli - tak pouzili ICSI, ale neoplodnilo se ani 1 vajicko, takze ani ET se nekonal. to teprve bylo obrovske zklamani 😖 a dost sem si pobrecela.. hodne sem verila, ze to vyjde! a scenar kt. nastal jsem si ani v predstavach nepripoustela 😕

vall83
18. kvě 2012

Holky vy ste taaaaaaaaaaaaaaaaaaak ukecane....hrozne.....ja normalne protestuju a nedocitam tento krat....budu se ked tak ptat radeji jak blba...protoze toto docist tak bych tu sedela hodne dlouho a to se nasemu mimi nelubi 😀 😀 😀
takze takto tehulky su stale stejne, i i tak velka gratulacia...
verry drzim palecky a to uz si je skoro necitim od vcerajska kvoli mia...ked sme drzali kvoli srdiecku 😀 😀 😀 😀
holky novy vsechny vas vitam, je vas tu taky hodne .....preji vam velmi vela uspechov..... 😉 😉 😉
Marmina tak uz si zasa v tom koly.....tak nech to tentokrat utece a na konci nech je z toho krasne mimi.... 😀 nebo i dve..mimi.... 😀 😀 😀
jinak sem nic nepostrehla co se deje...mozno len elvik jak se dari embrijkam?
a jeste predse srdicka...ste moje ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ............ 😅

vall83
18. kvě 2012

@marmina ahojcek marmina tak sme sa objednali kvoli tomu jodu endoklinologovi ale mal volne az 29.5....coz si myslim ze je dost neskoro...
manzel studoval tuna na nete....a jod v tehotenstve je velmi prospesni pre mimi....o.k. pre mimi je velmi potrebne aj hormony stitnej zlazy lebo mu ich dodavas....ak nemas moze to ponechat na mimi vazne dosledky...ake ti radsej ani pisat nebudu, alebo mozes potratit....ak si chora na stitnu zlazu hned zaciatko tehotenstva by si mala byt kontrolovana, lebo prve tri mesiace hlavne mimi potrebuje aj jod aj tie hormony....
ale pruser je tuna....moje telo ma nadpriemer jodu....ked si dam do seba este viacej zhorsi to ten zapal, zapal zhorsi hormony....a ide to dolu vodou....dr. mi dal s jodom a trval na nich...no neviem, preto treba byt hned sledovana, aby sa vedele kolko je v zene jodu ci treba pridat alebo nie, a aby hormony mala v poriadku....tak na hormony som si uz dala zobrat, ale to som este tie jodove vitaminy neuzivala, cize teraz uz budu zasa vysledky horsie....no hrozny kolotoc....uz teraz to musim vydrzat...ale je to hrozne ze hned od zaciatku sa to ma riesit a mne sa to vyriesi az ked budem 7+2tt a to mi mozno ani este nebude vediet poradit....mozno mi len krv zoberu a zasa cakat na vysledky....hroza...cize do konca druheho mesiaca mozno budem vediet ako som na tom.... ☹ ☹ ☹

vall83
18. kvě 2012

tak babenky je to tu zasa......ale uz nie do hneda, ale do cervena....a to som po obede si dala slofika tri hodky, cely den lezim....no ak to neprejde do hodky deme do nemocnice.....proc se toto deje?

pawlla
18. kvě 2012

@vall83 jeej to je mi lito ale nemusi to jeste nic znamenat ale pro jistotu by jsi mela zajit do nemocnice, myslim na tebe a moc drzim paleckyat je to ok, odpocivej a pak dej vedet

unkarka
18. kvě 2012

@vall83 drž se myslím na tebe a věř vše bude v pořádku 😉

mia75
18. kvě 2012

@vall83 chodte do nemocnice, nech ti nieco pichnu. Nemusis sa bat, ze ns teba budu divne pozerat. Ja ked som zacala krvacat minuly rok, tak som tam naklusala a hned ma hospitalizovali. Nie je to sranda :( Ak sa to zintenzivni alebo budes mat krce, chodte tam. Aspon na injekciu progesteronu. Budes si to vycitat ☹ Mne teraz hovorili, ze ten hematom sa bud vstrebe, alebo moze pri odkrvacani zobrat aj mimi.
drzim palce, aby ste dobre dopadli.

rory_g
autor
18. kvě 2012

@vall83 neboj se prdelko všechno je určitě v pořádku, mimčo se zavrtává 🙂 A s tou štítkou - ono mně vždycky dr říkala, že pokud otěhotním, mám se hned objednat na kontrolní odběry, aby se upravilo dávkování léků

winterska
18. kvě 2012

@vall83 drž se, snad to nebude tak hrozné 🙂

mmirunda
18. kvě 2012

@kiwisek Tak to je mi opravdu velmi velmi líto, my naštěstí měli 14.8mil na ml a 2ml, tak to je o dost lepší výsledek, i když taky žádná sláva, ono taky nezáleží na kvantitě, ale na kvalitě, že a to je katastrofa. A jak to s Váma vypadá dál?? budete se pokoušet o další???