1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

verry
2. dub 2012

@vall83 to je dobře,že jsi doma. jen odpočívej 😉

marmina
2. dub 2012

Tak spousta novinek 😉

@saraha2 OPU 30.3. (8 vajíček z toho 4 embrya), ET 3.4. (2 embrya) a 2 E do mrazáku
@zelvik 2x neúspěšné IUI, čeká na MS, pak stimulace na 1. IVF (léky už nafasovány)
@verry OPU 30.3. (9 vajíček z toho 6 embryí), ET 4.4. (1 E) a 5 E do mrazáku
@alinah právě stimuluje, OPU 4.4., ET plánován na velikonoční pondělí 9.4.

@rory_g 4x neúspěšné IUI, 6.4. UZV před stimulací na 1. IVF
@plumeria 15.3. OPU (22 vajíček), 20.3. ET (1 embryo, 2 zamrazena), 30.3. potvrzeno těhu z krve
@nemorosis 15.3. ET (1 embryo, 6 zamrazeno) na testu už našla //, čeká na UZV 6.4.
@marmina 4x neúspěšné IUI, v březnu 1. IVF (neúspěšný ET 2 embryí), v květnu KET (jedno ze tří zamraž. E)
@vall83 OPU 29.3. (46 vajíček!), 25 embryí hned zamraženo, KET v dubnu (přeje si dvojčátka)

marmina
2. dub 2012

@verry jj, už to máš v tabulce 😉

cuddle
2. dub 2012

@verry koukam uz mas po odberu - ty mas ET ve stredu? tak pekne nozky narohu a klidecek pohoda 🙂 hele ty uz vis, ze Vam zamrazi 5 embryii? vzdyt se jeste kultivuji, ne?

verry
2. dub 2012

@marmina díky 😉

verry
2. dub 2012

@cuddle jojo,byla jsem na OPU v pátek a z 9 se naám oplodnilo 6 broučků, volam tam každý den, a dr. mi začíná povídat,že to je super a že se všechny drží. a dnes už mi řekl že ET bude ve středu a jestli teda chci jedno nebo dvě. řekla jsem jedno a on,že tedy těch 5 dá zamražákovat 😵 😵
ty prosím te, ET probíhá jak? jen lehnu,roztahnu nohy a oni mi to vloží (je to podobné jako u IUI? vid?) a nebolí to,že?? 😅

rory_g
autor
2. dub 2012

@marmina jj, to je jasný, to by se vidělo podle toho, kolik bych měla vajuch 😉 Jinak ta re-ICSI píšou: Této metody lze využít i dodatečně k oplození vajíček, která se neoplodnila přirozenou cestou (ReICSI = rescue ICSI).
@alinah super zprávy 🙂

cuddle
2. dub 2012

@verry aha tak to jo, u nas ti totiz reknou az 5 ty nebo 6 ty den kolik mas embryi protoze nejhorsi ubytek je 4 den po oplozeni, a zamrazuji jen expandovane nebo hatchujici blastocysty, zadne jine nemrazi
jojo ET je v klidecku - u nas mas special mistnustku, kde prijdes lehnes, ukazuji nam na monitoru jak embryjko nabiraji do transfer soupravy, pak na druhem ultrazvuku jak ho zavadi a kam
no a pak si v klidu s nozkama nahore na stejnem miste polezim , hraje mi tam relaxacni hudba a pak dojde embryolozka da mi zpravu o transferu a supendim domu
klasika jako vysetreni , zrcadlo a tim pak zavadi transferovou soupravou embryjko , ci-li nic bolestneho , prijemny zazitek 😉

verry
2. dub 2012

@cuddle aha, já ale nevím jak to funguje u nás v CARu, -necháme se překvapit 🙂
dík za vysvětlení, jsem zase chytřejší 😉

cuddle
2. dub 2012

@verry tak po prvnim transferu uvidis, chodis do soukromeho nebo statniho? statni to byva horsi - po IUI nas nechali lezet na chodbe na lehatku....v soukromem je to jine, mas soukromi, komfort, nekde bezne pousti i manzela aby byl u toho 🙂

saraha2
2. dub 2012

@verry jj,já taky dvě hoďky..ty jdeš o den dřív?téda,téda!tak tě nakonec předběhnu!
@alinah přeji hodně vajíček!!!

saraha2
2. dub 2012

@cuddle tak,tak!taky jsem se podivila!mě dnes řekli,že ještě neví,jestli bude co zamrazit,že se to dozvím zítra...

marmina
2. dub 2012

@verry koukám, vy máte mít svojí košili? nám košili dali a taky protiskluzové ponožky jako pro děti ale ve větším 😀 . Jinak jak píše @cuddle transfer je pohodový, bezbolestný a taky plný pocitu štěstí! 😉 V našem CAR se po ET leží asi půl hodiny většinou na břiše. Jo a na samotný transfer je dobrý mít naplněný močový měchýř, aby se napřímila děloha a lépe se zavádělo, ale to vám asi řeknou. Ježíš, já už se na ten KET tak těším!

verry
2. dub 2012

@cuddle chodíme do soukromého, a IUI jsem měla vždy v klídku-sama na pokoji 🙂 tak snad to bude taky ted 😉

verry
2. dub 2012

@saraha2 brouku, ty jdeš o den dřív 😀 takže podáš info,ju? 😉

verry
2. dub 2012

@marmina jojo, vlastní košilku 😀 hm,,takže hodně pití s sebou, abych byla pořádně napřímená... no,jo, ale aby se mi pak nechtělo čůrat 😀 😀

cuddle
2. dub 2012

@saraha2 no ono to byva vsude jine, nekde mrazi i embryjka ve stadiu nizsim, bunecne nebo morulku - aby pak mohli udelat vice KET transferu - samo ty platis , takze je to fakt jak kde, u nas mrazi jen dle nich TOP kvalitu, kdyz nedojde 5-6 den PK embryo do stadia hatchujici nebo expandovane blastocysty nemrazi jej, nema pry to cenu - neni kvalitni pro transfer a uspech na uchyceni
a prave 4 ty den byva nejhorsi do te doby se vyviji pekne vsechno a pak vetsinou bum a zustavaji 2 nebo tak nejak

cuddle
2. dub 2012

@verry jojo tak to bude stejne, neboj je to prijmne a hlavne odchazis tehotna 🙂

marmina
2. dub 2012

@verry no to bude 😉 nám dávali pití na tom čekacím pokoji a po ET jsem už dost potřebovala a bála se dojít abych ty embryjka nevytento 😀 Ale říkali, že je lepší si dojít, než tam mít napětí...tak dobrý 😵

zelvik
2. dub 2012

@marmina Tohle je super, aspoň se v tom oreintuju, protože nejsem u internetu tak často a pak vás hodně doháním abych vás dočetla🙂 a na konci už si nepamatuju, co kdy kde kdo a tohle mi hodně pomáhá 😉

marmina
2. dub 2012

@zelvik no však já v tom začínala mít hokej, takže je to pomůcka i pro mě 😉

zelvik
2. dub 2012

@vall83 Ahojky, to si piš, že si za ušetřené koupím něco parádního🙂 Co ty? Jak se těšíte zpátky na Slovensko?Počkej, určitě už se budeš vracet domů s mrňouskem v bříšku!!! To bude panečku návrat!!!!!!

plumeria
2. dub 2012

Ahoj holky, to jsou ale novinky 🙂

@saraha2 @verry Gratuluji k tolika embryjkům a držím pěsti na ET 🙂
@vall83 To je fajn, že jsi doma a odpočíváš. Super, že šel manžel do práce atd. 😉
@cuddle U nás to dělají taky tak. A taky nám jich prý nejvíc odešlo zhruba 4 den ☹

plumeria
2. dub 2012

Jinak vidím, že je to všude trochu jiné. Nám před ET neříkali, že bychom měly mít naplněný měchýř. Právě naopak jsem se šla těsně před tím vyčurat, protože jsem se bála, aby se mi nechtělo na sále nebo potom na pokoji, když jsem měla ležet. A ležela jsem jen 3/4 hodiny a už mě popoháněli domů. Asi už chtěli i oni domů 😀
Jinak mám asi nižší prah bolestivosti, protože nemůžu říct, že bych si IUI nebo ET nějak užívala. Ne že by to byla nějaká velká bolest, ale bezbolestné nebo dokonce příjemné taky ne. Ale je pravda, že ten pocit, že už je miminko v bříšku a už jsem vlastně v tu chvíli tak trochu těhotná, vše vynahradí 😉 🙂 🙂

cuddle
2. dub 2012

@plumeria no co ja vim tak to tak delaji v Brne ve 3 carech - mrazi jen tuto kvalitu , horsi mrazi snad jen ve 2 , zase je to dle postupu kazdeho centra...

saraha2
2. dub 2012

holky mám dotaz!myslíte,že může bý manžel u transferu??????????někde jsem četla,že jo,tak nevím,jak to je..ať nejsme za blbce,že se tam budeme cpát oba 😀

plumeria
2. dub 2012

@cuddle Určitě, my jsme nakonec měli dvě embryjka kvality 1 a jedno kvality 2 a to už se nás embryoložka ptala, jestli ho chceme zamrazit. Vypadá to, že jsou jen pro zamražení těch, co zůstanou po pěti, šesti dnech na kvalitě 1.

plumeria
2. dub 2012

@saraha2 Asi v jak kterém centru. Taky jsem tu někde četla, že manžel může být při tom, ale nám to v centru nenabídli a všechen doprovod zůstával v čekárně, tak jsem se ani neptala.

marmina
2. dub 2012

@saraha2 asi běžně doprovod na ET není, ale třeba se to dá domluvit, možná zaplatit nějaký poplatek jako za manžela u porodu 🙂
Aby to ale nebylo na škodu, třeba je dr. před manželem (supervizorem) víc nervózní a pak to netrefí tak dobře 😀

saraha2
2. dub 2012

@plumeria moc děkuji!!já totiž nadávám,že manžel nedostal dovolenou,takže si beru kamošku píchačku sebou..tak ještě,že tak..aby tam někde dvě hodiny seděl a čekal..to stačí,když jen přijede pak..