1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

zdenkajan
24. zář 2012

@saraha2 Já jednou na krvi dopadla tak že museli zavolat jinou sestru.Ta co mi měla brát krev měla ruce rozpíchaný a klepala se jak při abstáku.Od tej doby chodím k jinýmu doktorovi.Měla semstrach že namě něco přenese.Vůbec nechápu že takový lidi berou do zdravotnictví.

pawlla
24. zář 2012

@saraha2 http://www.malvik.cz/Pro-maminky/tehotenske-spo... koupila jsem si to tady a dost to usnadni zivot

malinka_02
24. zář 2012

@zelvik proste predtim me pobolivalo ze sem si rikala ze kdyby to takhle bylo tak bych sla na PN a najednou nic.i sem si rikala jestli se fakt nechytli a pak si to nerozmysleli..a ty budes kdy testovat? A mas jeste mrazacky? Ja ted jeste blbec dala 2..To uz neudelam..Ja bych chtela imunologii ale mezitim mozna zkouset dalsi ket..i kdyz zrovna ted mam pocit ze to nikdy nevyjde ze nam to neni prano..

pawlla
24. zář 2012

@malinka_02 diky moc, fakt myslis ze to nevyslo ? nezkusis testik jeste pozdeji? Mate jeste dva mrazacky ja myslim ze ket by nebyl marny pokud to ted bude negativni

saraha2
24. zář 2012

@malinka_02 přesně vím,o čem mluvíš.....nechci ti dávat zbytečné naděje..ale tím,že mluvím z vlastní zkušenosti,tak vím,že vše je možné 😉

saraha2
24. zář 2012

@zdenkajan fakt děs!!!a to během IVF jsou odběry pořád a nikdy problém nebyl...opravdu neschopná sestra...

melisska
24. zář 2012

@rory_g držim palceky🙂
@mmirunda dakujem, snazim sa 😉

lucynka46
24. zář 2012

@zelvik
@malinka_02
když jsme zjistili, že budem muset na IVF, tak jsme si řekli, že to zkusíme jen jednou a kdyby to nevyšlo, chtěli jsme nějakou chvilku přirozeně.. Protože jsem měla endometriozu, a pár holek i s tímto otěhotněli přirozeně... Tak jsme mrazit nenechali.. Ale teď je to pocitově jinak.. Nevěřila jsem, že mě to tak zklame... Ani nevim, zda se budu chtít už snažit.. Teď to asi nechám být.. Už jsem z toho neustálýho zklamání vyčerpaná... A uvidíme, co nám osud přinese... 😔

zelvik
24. zář 2012

@malinka_02 Taky jsem si říkala, že se třeba ze všech sil snažejí uchytit a nejde jim to, tak to vzdali. Sakra!!! No taky jsem dala 2, vždyť se bojím dvojčat 🙂. Jenže už mám jen posledního jednoho mražáčka, což mi teď přijde téměř k ničemu, zkoušet to s tím jedním prďolou (a dávat za to 5 000,-). A to mi dávali teď jednu blastocystu a jednu morulu. No testovat nebudu, na krevní test bych měla jít v úterý 2.10., ale už v pátek 28.9. bych měla dostat mrchu, tak uvidím.
Taky mám dojem ,že lámu něco přes koleno, že příroda má se mnou jiné plány a mateřství do toho nepatří....

@lucynka46 Já mám právě taky endometriozu, jsem po 2 laparoskopiích, ale ty byly v roce 2010, ani jsem ji neléčila pak hormonálně (přišlo mi to zdlouhavé řešení, chtěla jsem být co nejdřív těhu)... Vajíčka kvalitní, oplodnit se je při IVF povedlo, pěkně se embryjka vyvíjely, při IVF zavedeno jedno - NIC. Zbytek přežil zmražení i rozmražení, kvalita byla vysoká... To mám tu sliznici fakt tak zabijáckou? 😠

malinka_02
24. zář 2012

@lucynka46 uplne te chapu..my mame hodne spatne spermie ze prirozene to nejde a hlavne zadne deti nemame..
@zelvik ja uz bych prave brala i ty dvojky..ja radeji dam ty mrazacky po jednom..ted sem tomu tak verila..nevim proc je zivot tak nespravedlivej..premyslim jestli zkusit dalsi ket a mezitim tu imunologii ale myslim ze mi reknou ze kdyz imunologii ze zatim ket delat nebudem ale to je na 3 mesice.. ja mam zas pocit ze mi maji neco na sliznici dat a oni furt nativ! My dali jeste AH a embryoglue takze 10 000 ☹

b.bardyova
24. zář 2012

@malinka_02 teraz pred dvoma dnami :D

mmirunda
24. zář 2012

@pawlla a ty už to máš? a jaký to je? to udělátko? 😀

pawlla
24. zář 2012

@mmirunda jooo uz to doslo je to super konecne pohodlne kdyz si obleknu svoje kalhoty nebo sukni ja uz pokukuju po tehu vecech ale bojim se jeste neco koupit

mmirunda
24. zář 2012

@pawlla hele vyfoť to a pošli mi to, jak to v kaťatech vypadá 😉

pawlla
24. zář 2012

@mmirunda no me to neslo vyfotit furt mi tam tak nejak zavazi ten muj spek 😀 😀 takze tady je libivejsi fotka z netu, je to fajn na jedne strane je knoflik na druhe dirka a fajn to drzi a da se to dost natahnout takze i pak na kulatejsi brisko

stella25
24. zář 2012

@bambula27 Ahoj, ja mam prave uplne opacny efekt. Mne po druhej inekcii skoro uplne prestalo kvacanie a to mi je tiez divne. Ja si pridem uz ako dost divna, ze za vsetko volam do centra.

saraha2
24. zář 2012

@zelvik co mám potom říkat já????my se snažili doma 13let!!!!a nešlo..taky jsem se do IVF nehrnula,proto jsme to tak dlouho odkládali..mě zaváděli poprvé jedničkovou morulku a devíti-buněčné..ted dvě M1.a takhle to dopadlo 😉 takže hlavu vzhůru a myslet pozitivně!!!!!

zelvik
24. zář 2012

@saraha2 13 let? No, tak to my tak nějak 6 let s trochu laxním přístupem, taky jsem IVF odkládala hrozně dlouho. Kolik ti je? Mně bude přesně za 3 měíce 35, takže z toho mám už i depky...

saraha2
24. zář 2012

@zelvik já budu mít v lednu 35..no my dle mého gyn.jsem byla v pořádku,manžel taky-dělal mu spermio,tak jsme si říkali,že to by bylo,aby nebylo..a bylo prdlajs ☹ ...a protože mě tlačil čas,u chlapů se to tak neřeší,ti můžou mít dítě i v 60ti..tak jsem řekla,že ted,nebo nikdy a šli jsme do toho...

bambula27
24. zář 2012

@stella25 no tak myslim, ze je skor lepsie, ak ti krvacanie prestane, ako ked trva tak dlho ako mne. Ale tak kazda sme ina. A fakt...ja mam pocit, ze to moc prezivam, ked za kazdou blbostou volam do CAR, ale jednoducho su to pre mna nove veci a z niektorych som obcas v soku....

lucynka46
24. zář 2012

@zelvik My jsme měli při IVF ICSI .. Z deseti vajíček jsme měli 9, jedno bylo nezralé.. A 8 jich zůstalo krásných.. Zamrazit jsme nedali.. A i kdybychom měli, už bych to asi nedala... Už je toho na mě moc.. Tak ve středu si zavolám na výsledky a asi domluvíme i návštěvu a tam mi dají antikoncepci..A Jak jsem psala, jednoho kloučka už aspoň máme.. Ale i tak je to docela rána do srdce..

b.bardyova
24. zář 2012

kocky je tu nejaka, ktorej testik nic neukazal a aj napriek tomu bola tehu. dnes som 9 den od vkladu a na testiku nic:( -teraz som si robila ..ale neviem co mam za testy ked druha ciarka bola vodorovna a po 5 min zmyzla ..je tu nadej ze som tehu ??

lucynka46
24. zář 2012

Myslela, jsem, že pokud se to nepodaří a přijde mrcha, že to bude bolet.... Nějak mě to ale nebolí...Myslim v podbřišku...

malinka_02
24. zář 2012

@b.bardyova ja uz vubec nevim na cos mi odpovidala .. ☹

b.bardyova
24. zář 2012

@malinka_02 ze testik som si robila pred dvoma dnami a nic len ked som sa oproti oknu pozrela bola tam taka mala ciarka :( a dnes okolo 13 som si robila a bola ruzova vodorovna ciarka cez cely test a potom zmyzla ...:( tak vobec neviem ci som tehu a ci nie ...pockam asi az na krvicku

pupidu
24. zář 2012

ahoj holky, pamatujete, jak jsem si tu cca před 3 měsíci po neúspěšném KETu stěžovala, že mě chce manžel dovléct k nějakýmu šarlatánovi? Začali jsme brát kapičky a takhle to dopadlo... 😵 Teď už se jen modlím, aby byl drobeček v pořádku a hezky rostl

zelvik
24. zář 2012

@pupidu Jůůů🙂 to je zázrak. A fakt jsi byla u šarlatána? 🙂 Gratulace největší!!!!!!

mmirunda
24. zář 2012

@pupidu No jasně že pamatuju. a moöooooc gratuluju ♥

pupidu
24. zář 2012

@zelvik No, když jsem četla, jak funguje ta léčba, tak jsem si fakt myslela, že je to šarlatán. Ale když jsem zjistila, že jediný, co máme dělat, je brát kapky z bylinek, tak jsem se s tím smířila a říkala si, že je to fajn cesta, jak vyčistit tělo, než půjdeme do dalšího IVF (podle doktorů nám nic jinýho nezbývalo - špatné vaječníky, neprůchodné vejcovody, endometrióza, alergie na spermie)...no, ale zdá se, že jsme se obešli i bez jejich pomoci 😀
@mmirunda Moooooc děkuju 🙂 A jakpak se máš ty? Su moc ráda, že se ti taky podařilo otěhotnět 😵

saraha2
24. zář 2012

@pupidu týý br´do!!!!!!!gratuluju!!!!