1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

zuzullik1001
13. lis 2012

@harley26 ja zacnem od 1 decembra...mala som teraz v novembri len som mala cystu tak mi nasadili antiku a v decembri idem na to......a lekar co ti povedal ked mas 20 folikul...OHSS ti nehrozi?nic ta neboli??

harley26
13. lis 2012

@adriene tak to je super 🙂 dekuji za info. Já měla 7 DC 9 mm, rikal, ze se ta sliznice rysuje krasne. Zitra jdu na dalsi ultrazvuk, tak budu chytrejsi.... Gratuluju k miminku, mas ho z IVF? 🙂 a kolik si prosim te mela folikulu a kolik z toho bylo vajicek?

harley26
13. lis 2012

@zuzullik1001 jako citim se celkem v pohode, zadna hruza, jen me trosku jakoby tahnou kalhoty 🙂 ale nic dramatického. No rikal, ze mam větši reakci, ze ty moje vajecniky jsou jak nerizena strela ... Taky sem mela v minulem cyklu cystu, nastesti se vstrebala ... Jako on se toho OHSS u me asi trochu boji ... ale zatim na to nic nerikal Uvidim, co rekne zitra, kontrolu mam na 12, tak pak napisu 🙂

adriene
13. lis 2012

@harley26 9cm 7. den je vazne hezke cislo, muzes byt zcela v klidu 😉 Ja mela z ivf 6 vajicek, 2 daly na stranu rovnou, byly nezrale. Zbyly 4, jen 3 se podarily oplodnit (ICSI) a jedno z nich po PK jsme zavedli, 2 jsme nechali pak zamrazit. To jedno se chytlo, cekame dvojcatka 🙂 Tobe drzim palecky, at ti to dopadne tak, jak ma - napoprve 🙂

harley26
13. lis 2012

@adriene 🙂 krasne vam to vyslo! A uz vite pohlavi dvojcatek? To se jakoby rozdelilo vajicko a budou jednovajecne? A jeste se chci zeptat, co je PK? Holky tu o tom pisou a ja vubec nevim, co to je. My budeme mit taky ICSI. Jen se bojim te kvality ... kdyz jich mam tolik, aby tam par opravdu kvalitnich bylo ... clovek si dela furt z neceho starosti :(

harley26
13. lis 2012

@adriene ted me to asi docvaklo! PK Je asi prodlouzena kultivace? 🙂

adriene
13. lis 2012

@harley26 Ano, PK je prodlouzena kultivace.
Jinak se to povedlo presne jak rikas. Rozdelilo se a jsou dvojvajecna. Uz vime, ze to budou kluci 🙂
Kazda zena ma jinou zasobu vsjicek, na to vubec nehled a bud v klidu 😉 Nekdo jich muze mit malo nekdo vice... to o kvalite nevypovida 🙂

evikj33
13. lis 2012

@harley26 Tak já jsem měla taky PCO ale u první stimulky na IVF jsem zareagovala málo a měla jen 2vajka z toho 1zralé a to se neoplodnilo a při druhém IVF s mírně zvedlou dávkou jsem měla 20 vajček z toho bylo 13zralejch vše se oplodnilo ICSI a nakonec po PK jsme vložili 2blasty a čekáme dvojčátka(dvojvaječná) Po OPU jsem dostal jako prevenci OHSS Tabletku dostinexu denně po dobu 8dnu a snažila jsem se víc pít to je vše a břicho mně bolelo nejvíc ten den po OPU pak to pozvolna odeznívalo,byla jsem trochu nafouklá ale 5den při ET už jsem byla OK.Každé tělo reaguje jinak někomu se rozjede OHSS už při 15vajkach a někdo je v pohodě i při 23...

baarbora29
13. lis 2012

@harley26 zacalo sa to hned na druhy den po opu,stimulovala som gonalom a mala som dost vysoke davky.vajicok bolo 19 vybratych a z toho 12 islo na oplodnenie.11 sa oplodnilo a vsetky sa zamrazili.inak priznaky boli nafuknute brucho a strasne tlaky,tlacilo to az na pluca,tak sa tazko dychalo a vracanie.ale uz to pomaly odznieva.vodu z brucha odsali a hned sa ulavilo.

baarbora29
13. lis 2012

@zuzullik1001 no vklad mi vychadza zrovna na vianoce,takze to bude muset pockat az na januar.pila som veeeela,6 litrov denne a este stale musim.ale ked pride ms,tak by sa to malo uplne stratit.

malinka_02
13. lis 2012

@pawlla no to je jasný.. já se taky budu furt bát jestli to teda někdy vyjde..
@adriene ty si měla sliznici přes 1 cm? Tak možná to bude u mě ten problém.. měla sem 7 a ted 8..ani při stimulaci sem neměla 10..

malinka_02
13. lis 2012

@evikj33 tak to ty máš ještě pěknou úrodu, budete mít Kalpzubovu 11 😉

evikj33
13. lis 2012

@malinka_02 No tak 11nebude na mrazáček nic nezustalo do konce ještě došla 3embryjka,ale dle Car nebyla na mražení vhodná.Takže to bylo Hop nebo trop 😕 Jinak slizniceí 8je pěkná pokud je zas hodně přez 10 tak hroz brzké odloučení a menzes.Neboj ta Tvá byla akorát a sněhul se bude jistě zamlouvat a pěkně se zachumlá 😉

malinka_02
13. lis 2012

@evikj33 aha.. já myslela že si třeba ještě dojdete pro dvojčátka..

adriene
13. lis 2012

@malinka_02 Promin, ze odpovidam az ted, musela jsem uvarit 😉 Hledala jsem ty papiry z CAR, ale nemam je tady v Praze. Sliznici u posledniho UZ pred OPU jsem mela, co si tedy vzpominam, kolem 1cm. Kolik pak byla pri ET netusim, to uz mi nerekli. Ja nevim, kolik mivaji holky sliznici normalne... To bych nechala na sirsi diskuzi 🙂 Ale mam dojem, ze transfery se delaji od 0,7cm (otazkou je, zda je to opravdu dostatek) a ma to i limit. Moc vysoka tez neni vhodna... ale cisło nevim 😖

malinka_02
13. lis 2012

@adriene no já právě minule měla 0,7 cm a nevyšlo to a teď 0,8 víc mi nenaroste sama a stimulovat mě nechtějí nechat..

adriene
13. lis 2012

@malinka_02 Ja myslim, ze 0,8 je dobry, ze je to dostatecny 🙂

ramdy
14. lis 2012

Dobré ráno děvčata, tak jsem byla včera na IUI, jsem zvědavá, jestli z toho něco bude, ale moc tomu nevěřím, když by to nevyšlo, tak po novém roce 2.IVF. Jinak mi zjistili vrozenou špatnou srážlivost krve, takže musím brát léky, ach jo, ještě tohle k tomu.

mmirunda
14. lis 2012

@ramdy Tak ti moc moc držím palečky, aby to k něčemu bylo 😉

mmirunda
14. lis 2012

Jinak všem krásné dobré ránko 😵

rory_g
autor
14. lis 2012

Dobré ráno 🙂
@ramdy tfuj tfuj tfuj, hodně štěstíííí 😵

lucia2505
14. lis 2012

@harley26 ahoj...u nás je problém, že ja som mala nepriechodné vajcovody, o jeden som potom prišla pri mimomaternicovom tehotenstve a druhý som si dala vybrať pred ivf. Včera som volala embryologičke, zo 14 vajíčok sa oplodnilo 11, všetko bez ICSI 🙂

malinka_02
14. lis 2012

@adriene no premyslim si priste rict o nejake leky na sliznici..
@ramdy ja taky beru leky na redeni krve zase na trombofilni mutaci..drzim palecky!

malinka_02
14. lis 2012

@mmirunda dobre ranko 😉

melisska
14. lis 2012

@malinka_02 moja sliznica 8mm staci, ver mi, to je vyssia moc🙂 😉

zelvik
14. lis 2012

@adriene @malinka_02 K té sliznici - vysoká taky není dobrá, já měla při prvním IVF skoor 2 cm a Řezáčová mi ET udělala jen, že jsem ji ukecala - a nechtěla mi vložit víc jak jedno, protože by to bylo plýtvání, že u tak vysoké sliznice moc šance nejsou. A měla pravdu. U KETu to Krčmář nějak neřešil, jen řekl, že sliznice je vyšší asi než je úplně obvyklé, ale že to zkusíme. Takže zase ji nějak moc zyšovat, taky není dobré!!!

adriene
14. lis 2012

@zelvik Souhlas. 2 cm je asi opravdu už hodně, Ale jak říkám, nevím kolik je pro ně strop... a kde je optimální výška. Ta sliznice by měla být kyprá, aby se dobře uhnízdilo vajíčko. Ale nesmí se to přehánět 😉

adriene
14. lis 2012

@malinka_02 A ty nepřemýšlej, co uděláš příště. Ještě nemáš výsledky toho současného 😉 Tak tfuj tfuj těhu bacily 😉

ekk
14. lis 2012

Ahoj holky. U nas prvni IVF.... Meli jsme jen jeden folikul...jedno embryjko....Jsem 6 dni po ET ...dnes bolesti v brise...tak silim.... Jste tady nekdo kratce po ET? Jak vam je?

evikj33
14. lis 2012

Hezké dopo.všem. Tak nám ráno maloval na okna mrazík 🙂 Byla jsem odnést žádost na MD,tak jsem zvědavá jak dlouho budu čekat na odpověd 😠 Taky jsme koupili ještě balík baněk ve Slezské tvorbě-dělají opravdu moc hezké a za super cenu.Něco se nám každej rok rozbije a taky nám brácha nosí rok od roku větší stromek 😅