1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

plumeria
11. bře 2012

@vall83 Nemyslela jsem to zle, jen to, co píšeš, neodpovídá průběhu IVF v Česku. Chtěla jsem ti pomoct a pokud jde o vysvětlení toho, jak celý cyklus IVF probíhá, jsou na to internetové stránky reprodukčních center opravdu nejlepší.
Sama jsem začala taky tím, že jsem si první na různých stránkách přečetla základní průběh celého cyklu. Tak se člověk dozví to nejdůležitější a pak už se jenom může ptát doktora nebo tady na podrobnosti, které ho zajímají.
Ceny se značně liší dle centra a hlavně podle toho, co si vyberete nad rámec hrazení pojišťovnou. V našem případě to bude asi kolem 30 000,-

vall83
11. bře 2012

@plumeria ja viem ze si to nemyslela zle, ja mam slovenske prestudovane, teda lepsie povedane precitane....ale co z toho ked tuna nam tiez dali info a ja kvoli tumu ze je to v blbej nemcine polovici nerozumiem...
ale niektore baby tu pisu ze treti den menzesu musia ist na vysetretie.....mozno sme tuna len zle pochopili dochtora, ale v tom pripade som asi uplne na zaciatku...
teraz uzivam uz druhy tyzden duphaston....mala vo vajecnikoch nieco a duphaston by to mal odstranit....
tuna nas to vyjde nieco cez 2000 eur....
a ak sa mozem spytat vy mate co za problem v manzelovi ci v tebe a cim ste uz presli?

saraha2
11. bře 2012

tak,tak,naprosto souhlasím!ať se dívám kam se dívám-na různé stránky center,tak postup je vždy stejný-s rozdílem protokolů..nám taky řekli 20-30tis..tak uvidíme,kolik to bude ve finále..já MS čekám v pátek,tak snad přijde jako vždy na čas,at to zvládneme o víkendu ty kontroly...

saraha2
11. bře 2012

vall83-to jdeš teda nějak brzy na odběr vajíček?????nějak nechápu....ještě nestimuluješ a už jdeš na odběr??

vall83
11. bře 2012

@saraha2 ahojcek, tiez z toho co tuna citam nechapem.....ale co uz....uvidim mam prist na lacono vraj do narokoze.....ale ak pridem na lacno a nakoniec z toho nic nebude asi hladom umrem 🙂 ....
neviem....manzel mi to prekladal...ale po citani tuna tohoto zistujem ze to asi bud zle prekladal ,lebo aj o injekciach hovoril dochtor ze si budem musiet pichat...tak neviem ...buduci tyzden si necham kazdu vetu tusim dva razy prelozit dopodrobna....bo ked dva chlapi sa bavia o mne a nakoniec zistim taketo nezmysli, vobec ma to nebavi... 😒

vall83
11. bře 2012

@saraha2 a kolko vlastne trva cely ten priebeh dohromady priblizne?

rory_g
autor
11. bře 2012

@vall83 ahoj a vítej 🙂 A vy jste s manželem neuvažovali jet na IVF do Čech nebo na Slovensko? Podle holek na koníku to tady vychází i levněji...

vall83
11. bře 2012

@rory_g
ahojcek rory_g, ano maju to ovela lacnejsie, ale su poisteny bud v cechach , alebo na slovensku, mi bohuzial ked zijeme tuna mame poistenie tuna a poistovna polovicu preplaca, ale aj tak ta suma je hrozna ....
ja mam s dochotrami zo slovenska zle skusenosti, gynekolog mi povedal, ze ja deti nemozem mat, a tuna povedali ze vobec nevidia ziadny dovod preco....mala som len nieco na vajecnikocha a to mi hned po mesiaci liekami odstranili....a mam uz 7 rocnu dceru, tak nechapali preco mi dochtor povedal ze nemozem mat deti...
to rovnake aj so stitnou zlazou, na slovensku ma 5 rokov liecila, ked som prisla sem sa az zhrozili vysledkou, ze ako este mozem fungovat, nasadili druhe lieky a beho pol roka mam ukazkove vysledky....tak aj preto mam strach ist na slovensko .....
Ale cenovo to je sice o polovicu lacnejsie... 🙂
no uz ked sme sa do toho dali tuna tak to asi dotiahneme do konca....neviem, planujeme odist spat na stalo na slovensko...lebo tam mame rodiny....mozno druha sanca bude na slovensku ked sa nam to tuna nepodari, ale ja verim ze sa nam to podari.... 🙂

rory_g
autor
11. bře 2012

@vall83 tak to chápu 😒 Já mám taky se spoustou doktorů v Česku špatný zkušenosti, chce to hledat..já už se nedám odbýt 😀
Ono je jedno jakým způsobem, ale hlavně aby vám pomohli co 🙂

vall83
11. bře 2012

@rory_g no jo a slovensku to asi tak tez funguje....musi clovek byt silny a nenechat sa odbyt....ale mne sa tu velmi paci ten pristup....je to velmi konfortne a su vsetci prijemny....niekedy mam pocit ze az do rite by sa nam vliezli 😀
ale jedine ma velmi hneva ze neviem dobre po nemecky a nerozumim mu...tak manzel musi robit tlmocnika 😢
a ty si na tom ako?

zelvik
11. bře 2012

@nemorosis A když jsi byla na ultrazvuku téměř až ten 4.DC - začala jsi stimulovat hned ten den? A v kolik hodin? Musí se dodržovat přesně čas?

zelvik
11. bře 2012

@plumeria
@vall83 Holky, z toho jsem teda taky jelen a jsem zvědavá, jak to teda VALL budeš mít. Jediné, co mě napadl je, že bys mohla podstupovat IVM místo IVF. Posílám odkaz http://www.abctehotenstvi.cz/txt/ivm-dozravani-...
Nevím, do jaké míry se tohle praktikuje v ČR nebo na Slovensku, ale je možné, že v zahraničí je to běžnější. Neříkám, že je to nutně tvůj případ, ale podle toho, co jsi psala, mě to napadlo. A když to tak vidím, možná by se mi tenhle způsob taky líbil víc - tu ženskou to aspoň ušetří cpát se hormonama. No ať už tě čeká cokoli, držím palce.

rory_g
autor
11. bře 2012

@vall83 já jsem tady v ČR přestoupila z jednoho centra do jiného a jsem zatím moc spokojená. Dnes jsem 1DC, ve středu jdu na utz a potom ještě cca 3 dny před očekávanou další MS a podle toho mi dr řekne, kdy začnu stimulovat na IVF. Takže přesně za měsíc bych měla stát na startovní čáře, pokud vše půjde dobře 🙂
@zelvik ono prostě záleží na přístupu a odbornosti, potom je asi jedno, jestli je dr muž nebo žena, koneckonců, kdyby mi k mimínku měla pomoct opice, šla bych i k ní 😀 😀 😀

saraha2
11. bře 2012

no já jsem začla 18DC-zavádím léky a stříkám sprej do nosu..jak přijde MS a mám hned volat a půjdu na krev a tltrazvuk..dostanu injekce,které budu píchat 8-10dní--8-10den půjdu znovu na ultrazvuk a na krev a domluvímese,kdy bude odběr vajíček,který se dělá 12-17den cyklu.,což by mělo být poslední týden v březnu,nebo první týden v dubnu..takže do odběru vajíček od prvního dnes je to cca měsíc!!!!a pokud nestimuluješ,tak nevím,co ti udou odebírat..nepůjdeš třeba na laparo????je to divné ten tvůj postup..

vall83
11. bře 2012

@zelvik ahojcek a dakujem idem si to precitat...urcite vas budem informovat ako to nakoniec bolo... 🙂

plumeria
11. bře 2012

@zelvik To zní velmi zajímavě. Ani jsem nevěděla, že taková metoda existuje. Naše centrum ji nenabízí. Tak možná jsou v Německu o něco dál než u nás. Na druhou stranu k nám jezdí opravdu hromada cizinců.

vall83
11. bře 2012

@rory_g takze budu drzat palecky potom....a ako tak citam trva to vsetko priblizne dva mesiace..., ze? 🙂

vall83
11. bře 2012

Holky prave drzim v ruke plan co mi vsetko budu robit....ale je v nemcine ☹ ☹ ☹

vall83
11. bře 2012

@zelvik no to sa mi paci....myslim to IVM....jaj kiez by to bolo ono, bolo by to bez injekcii a bez vsetkych tych hormonov....no idem poriadne pokukat tie papiere ....mozno ma osvieti a samo sa to prelozi 😀

zelvik
11. bře 2012

@vall83 To bych ti snad i záviděla 😀

vall83
11. bře 2012

@zelvik no asi to tak nebude, neni co zavidiet...prave tu citam injekcie Puregon Pen 150, 5 dni... ☹

vall83
11. bře 2012

@saraha2 jo a teraz ma tak napadlo, co ked ma zena dost tych vajicek...to nemusi potom stimulovat...viem ze mi robil ultrazvuk ked sme tam boli prvy raz a pocital tam nieco a tak zhruba napocital 23 ks...
ja som zhruba tak tri mesiace pred tym nez sme sa dali na ivf uzivala clomifen...bo sme vtedy nevedeli ako to je s manzelom a chceli sme to prirodzenou cestou....
nemoze to byt sposobene tym este ze tam sa mi tvori dostatok vajicok?

rory_g
autor
11. bře 2012

@vall83 no záleží, jestli dělají dlouhý nebo krátký protokol...u mě to trvá tak dlouho, protože před stimulací musíme počkat na výsledky z imunologie

vall83
11. bře 2012

@rory_g nam tuna robili odbere na tieto vsetky testy hned prvy den ked sme tam boli a vysledky boli do dvoch dni sa mi zda...maju tam svoju laboratorku....
a co sa tyka vsetkych tych papirovacek a vsetkeho a uvitania to sa vsetko tuna robi postou....oni zaslali vsetky papiere, mi sme vsetko vypisali dolozili co potrebovali a uz ked sme tam prisli vsetko o nas vedeli....

rory_g
autor
11. bře 2012

@vall83 tak to je paráda, my čekali měsíc na genetiku a teď měsíc na imuno, nemají vlastní laborku...no a v centru, odkud jsme utelki, nám za 4 roky tyhle vyšetření ani neudělali 😝

zelvik
11. bře 2012

@rory_g Teď tady zase řeším - zítra musím jít do práce "za dámu", takže ideálně v sukni. A do toho musím na ten ultrazvuk. Odjakživa chodím na gyndu v kalhotách a nebo v létě v sukni naboso. Ale už vidím, jak se tam budu soukat z a do silonek 😠 Budu tam zdržovat půl hodiny🙂

rory_g
autor
11. bře 2012

@zelvik tak si je zmuchlej v ordinaci do kabelky a oblékni je na wc, ty tam mají veliké 😎 😀 Já dnes první DC a docela maso, žádné špinění jako vždy 🙄 Doufám, že mi to vydrží do té středy na ultrazvuk 😅 To je snad poprvé, co si přeju, aby mi to neskončilo co nejdřív 😀

vall83
11. bře 2012

@rory_g aspon nejake vyhody to tu ma... 🙂 , za 4 roky....panejo...a ako dlho toto uz podstupujete?

vall83
11. bře 2012

@zelvik tak si zober zo sebou aj nohavice a tam sa prezlec uz do nohavic...ci do prace ides az potom?

zelvik
11. bře 2012

@rory_g A ty jsi hlavička🙂 To je nápad, to bych mohla... No je fakt, že já mám teď MS taky trochu víc, takže asi fakt ta sliznice. Ale proč byla tak vysoká - kdoví...A ty tam musíš jít až v tu středu?