1. IVF přidejte se a podělte se o zkušenosti

rory_g
12. únor 2012

Ahojky, po 9. letech snažení, z toho 5. letech se současným partnerem, 3. IUI a jednom MA nás čeká první stimulace a pokus IVF. Budu moc ráda, pokud se přidáte vy, které jste na tom stejně a hlavně ty, které se podělíte o své rady, zkušenosti, strasti a hlavně radosti a úspěchy 🙂

zuzullik1001
21. zář 2012

@gelinka75 a jak ti to dopadlo IVF??? a prave som citala ze VZP to rychlo schvaluju....

pawlla
21. zář 2012

@saraha2 to me to poslou primo domu a ja to k memu dr donesu sama, nooo porad mam strach jestli prcek nezmizel 😀

malinka_02
21. zář 2012

@absti no ja jsem tedy prisla embryolozka nam rekla jak vypadaji embryjka a. pak sem sla na sal ket trval 3 minuty a pak sem hodinu lezela aby se zas delozni krcek zatahl a embyjka se usidlila a pak domu.Mela sem ket v nativu - u nas v caru to tak delaji takze jen listovka a az 2 dny pred ketem utrogestan.

adriene
21. zář 2012

@pawlla Kam by mizel?? U tebe v brisku je mu nejlip!! Max se zbavil toho druheho, aby se ted mohl rozvalovat 😀 😀

lucia2505
21. zář 2012

@zuzullik1001 ahoj, mne trvalo schválenie vo VZP cca 7 týždňov a jednej kočke odtiaľto z koníka tiež zhruba toľko...a ináč VZP je čo sa týka ivfka vraj úplne najhoršia, to mi povedala moja dr. v centre, ani neschvália toľko liekov čo lekár predpíše. Napríklad mne dr. napísala na schválenie 3 balenia menopuru a schválili len jedno, takže teraz ak mi to nebude stačiť, tak budem pekne doplácať plnú sumu. Najlepšia v rámci ivf je vraj UNION, tí schvália všetko.

rory_g
autor
21. zář 2012

@malinka_02 ten Pentomer? Ten byl nějak na prokrvení dělohy nebo co...brala jsem ho asi měsíc, Prednison asi 4-5 měs. (i s těhu) na ty zblázněné NK buňky. Já Ti poslala těhůůůů, nemám morybundus 😀 😀

adriene
21. zář 2012

@malinka_02 A kontrolovali ti predtim vysku delozni sliznice? i kdyz to bylo v nativu?

absti
21. zář 2012

@malinka_02

díky za info. Já se dost bojím , aby se embryjko vůbec rozmrazilo...

@rory_g
jakou hodnotu jsi měla těch NK buněk? já mám 18%

malinka_02
21. zář 2012

@rory_g js vim, jen tak dal!!! Takze i k icsi je lepsi mit imunologii? Tak zo si o ni asi reknu.

gelinka75
21. zář 2012

@zuzullik1001 nedopadlo to dobre, vsetko bolo ok, ale neujali sa tak musime ist do dalsieho kola... a kde si to citala?

absti
21. zář 2012

@malinka_02
já jsem měla imunologii hotovou před prvním IVF

pawlla
21. zář 2012

@adriene No jo urcite se ho zbavil aby mel misto 😀 Peknej bojovnik teda, ja se ted bojim uz uplne vseho a necham si hned v utery udelat fotecku z utz jinak se me dr nezbavi bez fotky nejdu domu 😲

adriene
21. zář 2012

V te imunologii toho muze byt hodne, holky... 😒 Mam kamaradku, ktera se takhle snazi uz pres deset let, ma za sebou vice nez 25 transferu, 4 ivf... a nakonec to ted vypada, ze cely zadrhel je v imunologii... sice uz leta dlabe prednison, ale jeto malo. Ted ji doporucili infuze s imunoglobuliny... Takze imunologii nelze podcenovat, je vsak dobre miti na to take dobrou imunolozku... tech neni moc 😖

adriene
21. zář 2012

@pawlla Jasny, fotka je dulezita, pak ji muzes doma slintat 😀 😀 😀 Jasny, ze se ho zbabil... to bude poradny anarchista 😀

pawlla
21. zář 2012

@adriene teda ro bude asi po tatinkovi 😀 😀, jiste ze budu doma slintat a porad na ni cucet 😀 😀 jen me tam dole pichne a uz si rikam co se stalo... Je hrozne jak se ted porad sleduju

rory_g
autor
21. zář 2012

@absti já měla 28%...ale na kontrolním v 8tt už nevím, to jsem si jen volala a dr mi řekla, že se to zlepšilo a jak ho mám vysadit a že mám přijít zase ve 20tt 😉
@malinka_02 já taky byla před IVF na imunu, ony právě třeba ty NK buňky neznamenají alergii na sperma, ale že máš moc aktivní imunitu, která ničí i oplodněné embryjko...takže i to, které Ti oplodní ICSI - sice obejdou alergii na sperma, ale Tvá imunita prostě nenechá v těle nic, co tam nepatří. Asi je lepší si ji zařídit, v Podolí ji prý také dělají, jen nevím čekací doby, my byli i s partnerem v Karlíně, na odběry kterékoli úterý a konzultace výsledků asi za 3 týdny...

adriene
21. zář 2012

@pawlla To je prece normalni, ze se sledujes, po tom cim jsi prosla. Ja jela nedavno s manzelem na motorce... docela daleko a tak to sem tam pres ty nerovnosti drncalo... pak jsem mela pekny strach, jestli jsem je nenaklepala az moc 😖 ba samozrejme jsem se pozorovala... pripadnou krev, boleni bricha... Tak se tezko div, ze se pozorujes 😉 Ale jen se pozoruj, alespon na sebe das vic pozor 🙂

hasalovak
21. zář 2012

@absti Příprava trvala asi 21 dní, 22den cyklu byl Ket. Po celou dobu si lepím náplasti s Extrahexalem. Zavídím 3*2tbl Utrogestanu. Beru Prednison 5mg ráno. Anopyrin 50mg večer. A vitamíny. Je mi v celku dobře. Občas mě popichuje v podřišku a pobolívají prsa a jsem dost unavená. Snad zesílí.

mmirunda
21. zář 2012

@melisska 😀 😀 já ti je klidně koupím, ale počůrat si je musíš sama 😀

melisska
21. zář 2012

@mmirunda ved to 😀

mmirunda
21. zář 2012

@melisska neboj se, věřím tomu, že bys tam ty dvě // měla, ale když ty nechceš testovat, tak je to těžký. Takhle ti řeknou jen jakousi hodnotu z krve 😀 to není žádná zábava a adrenalin 😀

absti
21. zář 2012

@hasalovak
A TEN ANOPYRIN BEREŠ OD 1DC nebo až po zavedení embryjka?

hasalovak
21. zář 2012

@hasalovak Jen pro doplnění, nějak jsem to blbě napsala. Test jsem si dělala včera, byla tam slabounká druhá čárka, tak snad zesílí. Další chci zkusit zítra nebo v neděli. Oficiálně mám až v úterý. To čekání se nedá vydržet.

hasalovak
21. zář 2012

@absti Anopyrin beru od začátku. ON mírně ředí krev a embriko a děloha je lépe prokrvená.

absti
21. zář 2012

@hasalovak
no mě právě o anopyrínu mudroška říkala, ale ještě mi ho nedala ☹

malinka_02
21. zář 2012

@adriene ona mi rekla ze neni treba aby to nebyl nativ uz minule a mela sem 11 dc sliznici 7mm a pak pri kdt 15dc uz ji nekontrolovali..behem ivf sem mela 9 den 9,5 a stejne to nepomohlo..ja ani nevim zda tech 7 je dobry..
@absti to sem se taky bala ale rozmrazili se, me delali genetiku ale imunologii ne..
@rory_g no me prave v podoli ji jeste nenabidli tak uvidim kdyztak si o ni reknu - minimalne pred 2. ivf..Jinak me prave dala ze mam jist pulku prednisolu.K tomu mam jestd i anopyrin na srazlivost .

absti
21. zář 2012

@malinka_02

no mě dělali oboje. Genetiku i imunologii

adriene
21. zář 2012

@malinka_02 Oni imunologii nedelaji automaticky... asi jen kdyz je k tomu z anamnezy duvod a po nekolika neuspesnych pokusech. Ale pred 2. ivf bych si ji nechala udelat urco!
No ja nevim zda je 7 mm malo... ale pro zavedeni embrya je lepsi kypresi sliznice. Ja mela 7mm na zacatku stimulace, koncila jsem kolem 1,3-1,5cm, ale kazdy to ma trohu jinak... nekdo vic jak teh 7mm nenahoni a presto se embryo ujme 😉 stejne je to zvlastni proces a veda 😀

rory_g
autor
21. zář 2012

@malinka_02 jj, to se dává před každým IVF zpravidla...no a jinak Ti nechci brát iluze, mě v Podolí nic nenabídli a nikam mě neposlali za 4 roky, co jsem tam chodila...až v novém CARu jsem "čuměla" jak se starají a co všechno existuje 😒

zuzullik1001
21. zář 2012

@lucia2505 no fuhaaa jejda to sa zle cita 7 tyzdnov sak to je pekne dlha doba.....ja chcem ist hned..:// a jak ti to dopadlo???a kolko si doplacala...?