1. IVF v listopadu, prosinci 2011. Přidejte se také

rehonka
23. říj 2011

Zdravím... Na přelomu 11/12 2011 se chystáme na IVF. První s mým současným partnerem. Mimo to mále za sebou 1IVF a 1KET s prvním manžílkem a a 5 IUI s tím současným. Připadám si už neuvěřitelně vyčerpaná.... Chodíme na Fertimed Olomouc. Napište....

anina32
4. pro 2011

Tak dva dny po OPU máme 4 krasný čtyřbuněčný embrijka, 2 pětibuněčný kvality dvě a jedno tříbuněčný kvality dvě. Et bude v utery nebo ve středu.

petluska
4. pro 2011

@bruni
PICSI jsem chtela, ale doktor mi ji nedoporucoval, pry mame krasne blastocysty. Delal na PICSI dokonce i nejake testy a pry se krasne deli... Ja porad myslim, ze je problem s tou moji nizkou sliznici 😔

luca77
4. pro 2011

@kacenka1977 Ahoj,už jsem to tu psala,ale ve středu mi ukončili stimulaci (12.den stimulace)..nejdřív Fostimon a pak Merional,většinou 4 ampule,takže napíchaná až až 😒 a mé vaječníky se rozhodly nespolupracovat ☹ žádné folikuly...ještě mi nabrali krev na vyšetření AMH - anti Müllerian hormon za 550,-Kč (tím by měli mimo jiné taky zjistit proč nereaguji),výsledky budou cca za měsíc,takže ted máme oddych a další konzultace 17.1.2012

bruni
5. pro 2011

@anina32 paráda 🙂
@petluska ale PICSI znamená, že než se vajíčka oplodní ICSI tak přidají ke spermiím takovou tekutinu, která se normálně vyskytuje v ženském těle a na ni se nalepí jen zralé spermie, ty pak vezmou a píchnou do vajíčka. Takže to s dělením potom už nemá co dělat a doporučují to tam kde je špatné spermio. My ho ovšem měli ukázkové a přesto jsem cítila že by PICSI mohlo zabrat 😉
@luca77 jo jo, teď je důležité znát FSH a AMH, to ti poví, zda máš ještě vajíčka. Třeba je to důvod proč se nedaří 😨

zuzanka26
5. pro 2011

Ahoj, tak já jsem dnes testla zase testem 10-ítkou, pořád je to stejně pěkný, tak snad ...doufám.
Dneska jsem teprve 11 den po transferu.

bruni
5. pro 2011

@zuzanka26 Paráda, hlavně že to neklesá 😉 Kdy půjdeš na HCG? Já jdu zítra. Bojim bojim 😕 Jinak je mi tak nějak na omdlení, jinak dobře. Břicho pobolívá jak na ms, ale velmi slabě, občas píchne. Jak je tobě?

zuzanka26
5. pro 2011

dám sem ještě fotku focenou hned po tom, co jsem test dělala.

@bruni no je mi trochu na blití, občas mě začne bolet jako na MS ale pak to přestane. a mám děsně nafouklý břicho, nejhorší je to večer.
No já na hcg asi nepůjdu, bojim bojim. spíš počkám a pojedu podle jejich instrukcí, tzn. za týden teprve test a když bude pozitivní, objednám se na 19. 12, na UTZ. je to ještě tak daleko, že se stát asi může cokoliv. 😖

kacenka1977
5. pro 2011

@luca77 aha, tak to je mi líto, tak hlavně aby zjistili příčinu neúspěchu a mohli ji odstranit při příštím snažení 😵

kacenka1977
5. pro 2011

@bruni neboj, zítra to musí dobře dopadnout, test 2 čárky a ukázkové další doprovodné jevy 😵 taky mi bývá na zvracení, ale jen takový pocit a pak ty bolesti v podbřišku, to jsem měla i u Marečka, jen mě zaráží, jak rychle mi roste bříško, takové jsem měla u Marečka tak ve 4. měsíci 😔

kacenka1977
5. pro 2011

@zuzanka26 a proč bys nešla na HCG, když máš 2 čárky i na 10 testu? to musí vyjít 🙂

hoper
5. pro 2011

Ahoj holky,tak bohužel.Dneska jsem to dostala.Devátý den po ET...

anina32
5. pro 2011

Dneska nám zamrazili jedno devítibuněčné a dvě osmibuněčné, ostatní jsou prý také krásné, zítra ráno mi dvě zavedou a ostatní také zamrazí 😉

bruni
5. pro 2011

@hoper ☹ To je mi moc líto, ach jo 😒
@anina32 Paráda, dokonce mrazáčky, takový luxus jsem nikdy nezažila 😉

bruni
5. pro 2011

@kacenka1977 Ty jdeš na utz už v pátek viď? To je docela brzo ne? Měly by být už srdíčka? Už mluvím v množném čísle, jako bych u tebe tušila dvojčata 😀

hoper
5. pro 2011

Jo a ještě mi žádné nezamrazili. Že už to byly moruly,nebo co. Takže si to dáme znovu. Nevíte,kdy je možný druhý pokus?

mpetula
5. pro 2011

@hoper To je mi líto. Mě doktor řekl, když jsme se bavili ještě před prvním pokusem, že pak se čeká tři měsíce. Tak nevím, možná záleží na dr., jak to dovolí. Já dnes volala doktorovi co teď bude a ten mi řekl, ať přijdu ve čtrvrtek. Tak pak dám vědět co mi řekl. Ráda bych ho ukecala na druhý pokus už na leden, tak jsem zvědavá....

lucie.hasmanova
5. pro 2011

@hoper Ahoj ono záleží asi na centru. Já chodím do Pronatalu Praha a bylo mě řečeno že na další pokus můžeme jít až po 3cyklu menzes. Takže až v unoru.

bruni
6. pro 2011

@hoper
@mpetula
@lucie.hasmanova jo jo všude chtějí 3 cykly pauzu, snad jen kdyby jste si to vyloženě vynutili tak možná dva, ale myslím, že je to z důvodu, aby vám pak zase dobře reagovaly vaječníky na stimulaci a tělo bylo v normálu. Někomu to dýl trvá než se vše vrátí do normálu po stimulaci. 😒 Loni jsem šla na 1.IVF v prosinci a už v únoru jsem šla na 2.IVF, byly to ty 3 cykly, záleží jak je máte dlouhé. Stimulace byla ok, měla jsem ale méně vajíček než poprvé. Nevím, zda je to tím, že to právě bylo rychle za sebou. Teď jsem měla u 3.IVF stejně vajíček jako u druhého 😉

fori
6. pro 2011

ahoj , můžu se vás zeptat jak dlouho jste čekali na schávení od pojištovny a potom jaký den cyklu se začíná stimulovat?? a jak dlouho to trvá??

bruni
6. pro 2011

Jo a dnes jsem na krev nejela, páč se nám rozbilo auto, tak snad zítra 😕

bruni
6. pro 2011

@fori Čeká se kolem 3-4 týdny. Když máš krátký protokol tak se začíná stimulovat 2.DC, když máš dlouhý tak 21.DC, ale je to i trochu různé v různých carech.Krátký protokol stimulace obvykle trvá kolem 12-14 dní a dlouhý klidně i 32-35 dnů 😉

fori
6. pro 2011

@bruni aha, dík za info a jak poznají který protokol mi mají dát??

bruni
6. pro 2011

@fori poprvé je to prostě na nich, co vyberou. Já měla 2x krátký a teď dlouhý, co se to povedlo 🙂 Četla jsem statistiku že dlouhý vychází na úspěšnost o trochu líp než krátký, ale někdo na něho špatně reaguje a opačně. Takže předem nikdy nevíš. Mě řekli, že když mám endometriozu tak se hodí líp dlouhý. Já reagovala počtem vajíček na oba hodně podobně, ale kvalitou to vypadá, že dlouhý byl lepší 😉

fori
6. pro 2011

@bruni aha, tak dík za info, uvidím co vymyslí se mnou. 😀

kacenka1977
6. pro 2011

@fori u mě zas byl dlouhý protokol, protože u nás je neplodnost způsobena ne mnou, ale tím, že manžel nemá spermie a muselo se to celé naplánovat v součinnosti s urologickou klinikou, kde mu v den odběru mých vajíček prováděli operaci a odebírali spermie operativně z varlat, takže u mě ani stimulace nezačala 2. či 21. den cyklu ale prostě podle plánu manželovi operace 😉 a ani mi tedy nikdo nevysvětloval, proč mám dlouhý protokol, prostě mi řekli, že bude dlouhý protokol a hotovo a já se přizpůsobila 🙂

@bruni už v pátek jdu na UTZ, ale podle mě je ještě na srdíčko brzy, spíš se chce ujistit, že jsou tam fakt 2 nebo zda není nějaký problém, alespoň takhle mi to posledně řekl, protože mám jít na UTZ a kdyby byl problém, tak by mi znovu nabírali krev - u Marečka jsem měla srdíčko až cca 6 týdnů od oplodnění, cca 14 dní po vynechání MS jsem měla jen plodový váček bez srdíčka a pak po 14 dnech už tam bylo i bilo srdíčko 😵
@hoper to je mi líto - ale asi bude lepší vydržet to ty 3 cykly, pokud ti to takhle v centru řeknou, určitě to bude mít svůj význam 😔

kacenka1977
6. pro 2011

také mě napadlo, zda ta délka protokolu nemůže souviset s věkem ženy - nejsem nejmladší, je mi už 34 let a tak už asi nemám ani velkou zásobu vajíček a antikoncepci už neberu snad 8 let (tou se prý vajíčka šetří) 😕

kacenka1977
6. pro 2011

@bruni to je pech s tím autem, tak zítra jsem zvědavá na tvé hodnoty 🙂

hoper
6. pro 2011

Holky,je mi hrozně zle. Furt hladám vinu v sobě. Mám totiž vyšší prolaktin a bojim se,že ti prckové u mě nezůstali právě kvůli tomu.Jenže pak si zase říkám,že spousta ženských otěhotnila i při kojení a tolik ho zase nemám. Tak teď musím najít práci a od ledna makat a snad tak přijdu na jiné myšlenky.

bruni
6. pro 2011

@hoper já vím, znám to, je to na budku 😝 taky jsem hledala stále vinu u sebe. My ženský to tak prostě máme 😒 Nic na to nepomůže až čas a jenom čas, to už taky vím. Drž se.

kacenka1977
6. pro 2011

@hoper a s tím vyšším prolaktinem se nedá nic dělat, aby se znormalizoval? mám taky známou, co otěhotněla a při tom kojila první dceru, taky jsme se o to pokoušeli, ale bohužel se nepovedlo, když manžel nemá ty spermie, takže nemohu potvrdit z osobní zkušenosti 😔