1. IVF v listopadu, prosinci 2011. Přidejte se také

rehonka
23. říj 2011

Zdravím... Na přelomu 11/12 2011 se chystáme na IVF. První s mým současným partnerem. Mimo to mále za sebou 1IVF a 1KET s prvním manžílkem a a 5 IUI s tím současným. Připadám si už neuvěřitelně vyčerpaná.... Chodíme na Fertimed Olomouc. Napište....

cuddle
2. lis 2011

@vannilie 😀 😀 😀

vannilie
2. lis 2011

@cuddle 🙂

cuddle
2. lis 2011

@vannilie ten svet je malej co 😀 hele tady budeme v tabulce urcite brzo na spodni casti i se Sal 😉

vannilie
2. lis 2011

@cuddle jo to je cuddlicko 🙂

sal80
3. lis 2011

@lucie.hasmanova Dobré ráno, Lucko. Jasně, že se můžeš přidat 😉 Není to tak dlouho a se stejnou větou jsem sem vstupovala já 🙂 Pokud už pícháš stimulaci...tak už to bude chvilka a bude to za Tebou 🙂 Nejhorší ze všeho je to čekání před, ale pokud už je vše v pohybu.... 😉 Držím moc palce 🙂

sal80
3. lis 2011

@cuddle Přestě jsi popsala situaci, ke které dochází při IVF 😉 V centru se kluci ukáží v průměru tak 2x....na spermiogram a na odběr 😀 Své si odevzdají a pak už je to vlastně jen na nás. Všechno...docházet i podstupovat. A páni kluci? Musí být v práci, protože bez nich to samozřejmě nejde, nebo na fotbale, koncertě nebo alespoň koukají na TV...a to je právě v období ET, KET (asi dávají nejdůležitější filmy, písně nebo pracovní úkoly...) Je od nich milé, že alespoň k OPU přijdou 😀 😀 😀

linda81
3. lis 2011

@lucie.hasmanova ahoj....ja picham od stredy 26.10 menopur, vcera som bola na prvom sone, v pondelok alebo stredu mam OPU.tak nam to skoro na rovnako vychadza.Je to tiez moje prve IVF.

linda81
3. lis 2011

@sal80 aj ja sa chcem pridat .........presne zdielam Tvoj nazor🙂.Mm si ce chodi na kazdu navstevu som mnou do CAR, aj injekcie mi on picha, len ked je v sluzbe musim sama, ale presne ako hovoris, jeho to stoji 20 min. casu s prichodom aj odchodom 2x🙂.Vcera mu aspon raz krv brali.On to tak s lahkostou vsetko berie.Ja so obcas poplacem , co ak to nevyjde , co dalej.Nastastie na dekapeptyl som dobre reagovala,depri som asi stale 😀, takze ziadna zmena.

sal80
3. lis 2011

@linda81 Také jsem měla Menopur 🙂 Hodně štěstí 🙂 Určitě budeš mít samá krásná vajíčka 🙂

sal80
3. lis 2011

@linda81 Plakat teď už budeš stále 😀 Doživotně 😀

cuddle
3. lis 2011

@sal80 u nas musi - pac mu bereou krev, ale pak hned utika do prace - pac maji nejaky skoleni kde musi byt a prijde pro me az o pul 1 jak skonci, i kdyz bezne pousti kolem 11té, tak jsem se ptala jestli me nevyhodi na ulici 😀 😀 😀

cuddle
3. lis 2011

@linda81 taky vitaj 😉

bruni
3. lis 2011

@cuddle jo přesně, jsem taky nafouklá a děsně unavená, do toho ty návaly, které jsou čím dál častější. Doufám, že až začnu píchat injekce tak to přejde, ale spíš čekám že se to zhorší. Včera jsem měla pěkně hnusnou migrénu, musela jsem si vzít Ibalgin. Doufám že je to naposled 😉

kros
3. lis 2011

zdravim a přidávám se 🙂 ted na poslední návštěvě v CARu jsme se už s Dr.domlouvali na stimulaci, ale při kontrole mi bohužel našla cystu na vaječníku, bylo to jako by mě polila studenou vodou, od té chvíle si ze schůzky nic moc nepamatuji. Píchla mi tu injekci D..... a že prý by cysta měla zmizet a za 3 týdny na kontrolu a pak hned začneme stimulovat. Prosím vás o vysvětlení na co vlastně ta injekce je a jak funguje. Myslela jsem, že se začíná stimulovat po MS, ale já už budu někde týden po MS. Nějak tomu nerozumim. diky

cuddle
3. lis 2011

@bruni je takt o te uklidnim, ze se to bude stupnovat 😀 😀 😀

cuddle
3. lis 2011

@kros taky mam ted nove cystu u sliznice, ale ja uz stimuluju - no a rikala ti jaky mas mit protokol, kratky , dlouhy atd. cim mas stimulovat - ja mela Dipherelin, ale ten si picham kazdy den sama od 1DC a k tomu i stimulacni Merional, pri dlouhem protokolu jsem zacinala asi 16 DC Proverou a pak zacala asi tyden pred planovanou MS pichat i ten Dipherelin na utlumeni vajecniku a od 1DC jsem k tomu pridala ten merional - kam chodis do CARU?

kros
3. lis 2011

@cuddle chodím do Repromedy k Dr.Hromadové, pokud cysta zmizí, tak začneme hned stimulovat gonalem (myslim krátký protokol). ted mám tu injekci na utlumení hormonu-píchla mi ji ona jen jednou. tak já nevim, no nechám to na Dr. snad ví co dělá 🙂 jen jsem z toho trochu zmatená.

lucie.hasmanova
3. lis 2011

@sal80
@linda81 -Přeji dobré ráno všem! Tak já začala v neděli píchat Puregon a odedneška k tomu ještě přibyde Orgalutran. Jinak u mě přítel všechno snáší uplně v pohodě na každou návštěvu dochází se mnou a doma mě pícha injekce sám já bych to asi nedala. Já na první ultrazvuk jdu až v neděli a pak asi v uterý a dál půjdu na odběr. Jinak to čekání si nedovedu představit. Vám všem moc držím palečky at to brzy vyjde! 🙂

sal80
3. lis 2011

@lucie.hasmanova Naši muži to taky zvládají dobře 🙂 Jen jsem napsala, že už mají pak takovou boční roli a ne každý jí chodí do CARu pravidelně hrát 😀

bruni
3. lis 2011

@kros neboj, to máš jako já, dlouhý protokol. Mě píchli Decapeptyl, za 14 dní jsem šla na utz a teď v neděli začnu píchat Merional, to budu píchat asi 10 dní a pak Pregnyl a za dva dny na OPU, pokud bude co 😕 Ty máš to samé. Je to tak že když máš dlouhý protokol, tak začneš v cyklu před stimulací tou injekcí D. (je víc variant -spreje do nosu atd) a pak zhruba za 3 týdny začneš píchat injekce a to už je stejné jako u krátkého protokolu. Ta injekce D. tě dostane do umělého přechodu, tedy zastaví funkci vaječníků, nevím na co je to dobré, ale má to o trochu lepší úspěch na úspěšnosti IVF než krátký protokol, dle statistik. Tak to musíme vydržet 😉 kvůli našim bobískům, když to jinak nejde 😒

cuddle
3. lis 2011

@kros hlavne jim musis duverovat kdyz uz jsi se pro ne rozhodla, urcite to bude dobry 😉

cuddle
3. lis 2011

@bruni vis on kazdy car to ma jinak ten postup , a ja napriklad u kratkeho protokolu co mam ted, reaguju lip nez u toho dlouheho, foliky rostou rychleji a jsou vetsi - takze je to hoooooodne individualni 🙂

kros
3. lis 2011

@bruni moc děkuji za odpověď, jsem z toho zmatená, byla jsem z té cysty tak zdrcená, že jsem ani Dr. nevnímala, co mi říká a vysvětluje. Tak hlavně, že je to tak jak má být. Ale to věčné čekání je fakt děs, trpělivosti zdar! 😀

glumbi
3. lis 2011

ahoj holky, můžu se přidat? od soboty si píchám 😀 kontrolu mám zítra. jdeme na druhé IVF první jsem měla antagonistický protokol, teď mám krátký 😉 jinak první ivf jsme měli v iscaru, ale teď chodíme do PFC...

linda81
3. lis 2011

@sal80 no to dufam , ze budem dozivotne plakat 🙂...ale len od radost🙂

annie29
3. lis 2011

Ahoj holky,
taky k vam asi patrim 🙂 Vcera jsem mela OPU.
Jinak u nas 1. IVF pred 3,5 lety skoncilo spontannim potratem v 7tt. KET pred 3 lety a z neho je Nicolka (2,5). Letos na jare jsem otehotnela prirozene, ale opet potrat v 6tt. Geneticka vysetreni v poradku. Nechala jsem si taky zmerit "plodnost" z hormonu AMH, to je vychytavka 🙂 Meri to zasobu vajicek, kterou jeste mame.. Norma je 2-6 jednotek a ja mela 0,9. Takze zadny dlouhy cekani a hned jsem zacla stimulovat na 2. IVF. Mela jsem radsi vyssi davky Gonalu. Vcera pri OPU 19 foliku a z toho 17 vajicek.
Zitra volam jak se jim vede a kdy bude ET..
Drzim vsem pesti!!

linda81
3. lis 2011

@annie29 Ahoj....tak si drzime palce navzajom🙂

annie29
3. lis 2011

@linda81 No byl by to dobrej darecek pod stromkem 🙂

bruni
3. lis 2011

@cuddle jo jo, každému vyhovuje něco jiného, proto je tolik druhů stimulací, já jen, že jsem našla někde na netu studii, kde porovnávali krátký a dlouhý a statisticky vyšlo o pár procent líp dlouhý. Já měla u krátkého po 2x docela dobrý počet vajíček 8-11, tak akorát, ale nic z toho, tak teď zkoušíme v jiném caru, zda to nebude lepší s kvalitou a ještě to jistíme PICSI. Víc už nevím co bychom mohli udělat 😒 Je to loterie a hokus pokus 😀
@annie29 a na hematologii ti dělali srážlivost? a co imuno to máte taky dobrý?
@kros s tou cystou si nedělej starosti, zmizí sama, pomůže tomu, že jsi v přechodu 😉 a pokud ne tak ti ji odsajou a bude klid 🙂

annie29
3. lis 2011

@bruni krevni mutace zkoumali v ramci genetickeho vysetreni. Imuno jsme meli uz driv. To je vsechno v poradku. Takze to vypada spis na nahodnou casnou ztratu.. Ono si clovek nastesti moc ani nestihl zvyknout na tu predstavu tehotenstvi. Horsi jsou ty pozdejsi komplikace.. A samozrejme se to vsechno snasi v pohode, kdyz uz doma jeden krtek beha