1. IVF v listopadu, prosinci 2011. Přidejte se také

rehonka
23. říj 2011

Zdravím... Na přelomu 11/12 2011 se chystáme na IVF. První s mým současným partnerem. Mimo to mále za sebou 1IVF a 1KET s prvním manžílkem a a 5 IUI s tím současným. Připadám si už neuvěřitelně vyčerpaná.... Chodíme na Fertimed Olomouc. Napište....

kacenka1977
9. pro 2011

@bruni teď jsem prý 5+3, takže bych měla být 6+3 😉

bruni
9. pro 2011

@kacenka1977 teď jsem si to našla, že jsi měla ET o tři dny dříve než já 😉 já jsem tedy asi 5+0, ale na kontrolu jdu až 29/12, to tedy pěkně pozdě, když vidím že všichni chodí už v 6. nebo 7.týdnu. Ale aspoň už to bude vše vidět dobře 😉 Ty jsi měla dost vysoké HCG jsem koukala - 14den od ET přes 1300. To jsem myslela, že jsou jasná dvojčata 😨 Takže to se vůbec podle toho nedá soudit 😕

jarka67
9. pro 2011

Ahoj holky jsem tady nová, v pondělí mám ET, embria jsou 2.den po oplození a zatím je jich šest 4buněčných. Mám se do pondělí rozhodnout jestli chci zavézt jedno nebo dvě? Pořád přemýšlím a pořád nevím 😒

bruni
9. pro 2011

@jarka67 záleží, zda chceš dvojčátka nebo raději jedno miminko 😉 o ničem jiném to není. Předem stejně nikdy nevíš, zda se uchytí obě ale ta možnost tam vždy je 🙂

jarka67
9. pro 2011

No jo právě asi zkusím dvě a nechám to osudu 🙂

kacenka1977
9. pro 2011

@jarka67 já bych šla do těch dvou, je větší šance, že se alespoň jedno chytne, i když je tam i ta možnost, že to budou dvojčata 😉 😵

bruni
9. pro 2011

@jarka67 🙂 taky mám dvě a nevím zda se uchytila obě 😕 na utz jdu až za tři týdny.

anina32
9. pro 2011

@bruni No právě že na sobě vůbec nic nepociťuju, akorát si ty hormony hrajou s mojí psychikou, takže si občas i popláču jak mi hrabe 😀 ale jinak vůbec nic. A jak ty se máš mamino? 😉 Ty si na sobě v těch prvních dnech něco cítila?

anina32
9. pro 2011

@jarka67 Já mám taky dvě a čekám jak to dopadne 😉 Doktor říkal že když se dá jedno tak je 30% že se uchytí, ale když se dají dvě tak že je 50% že aspoň jedno se uchytí, a od začátku jsme si říkali že by nám dvě nevadili, aspoň by to bylo při jednom 😉 Tedy kéž by, uvidíme 20. prosince, jestli bude vůbec něco 😕

rehonka
autor
9. pro 2011

Všem šťastným gratuluju a všem, které čekáte přeji pěkné //. S radostí se k vám opět vracím 🙂. v neděli jdeme na OPU.
@anina32 ono to s těmi procenty je vždycky takové pochybní.. ale moc přeji, aby z toho bylo miminečko vánočňátko .-)))

anina32
9. pro 2011

@rehonka Díky 😉 No je to padesát procent.... Buď to vyjde a nebo ne.... 😔

aagnes
9. pro 2011

ahoj holky, můžu se přidat ☹ bohužel asi budeme muset taky řešit IVF z důvodu špatného spermio. u přítele. Vůbec si nedokážu představit co nás čeká a dost se toho bojím. Našla jsem nějaké info na netu, tak vám přidávám odkaz, třeba někomu pomůže http://www.otehotnet.cz/content/12-recenze na levé straně jsou zajímavé prostředky na podporu, hned jsem si objednala. Bojim bojím 😨 😨 Přeji vám hodně štěstíčka 🙂

verun85
10. pro 2011

@bruni Ahojky, tak já byla včera na ET a mám dvě prý ,, učebnicová ,, embryjka a 7 do mrazáčku 🙂 . Jen mě překvapuje, že testovat mám až za 17 dní a popřípadný ultrazvuk až 4.1. A o žádných krevních testech nemluvili :-O

verun85
10. pro 2011

@aagnes Ahoj AAgnes a do jakého CARU jste se objednali? Vůbec není čeho se bát...lékaří mají speciální metody, jak ty malé potvůrky do toho vajíčka dostat 😉

rehonka
autor
10. pro 2011

@verun85 Držím pěstičky - ten 17. den říkají proto, že v nějakém procentu i pozitivní duch v 9., 10. dni po ET, nakonec zanikne. Ten 17, den je to už tutovka 🙂

bruni
10. pro 2011

@anina32 v prvních deseti dnech jsem necítila nic až 11 den jako bych měla dostat ms a depka. Udělala jsem test a byl pozitivní. Pak mi bylo dva dny pěkně blbě, bolest hlavy a kocovina, žaludek na vodě. Od té doby je mi dobře a jen mě pálí žáha a občas podbříšek jako na ms.
@rehonka držím pěsti na OPU 😉
@aagnes neboj, časem se začneš orientovat a třeba se zadaří hned při 1.IVF 😉
@verun85 v některých carech říkají test po 14 dnech a někde až za tři týdny. Někde musíš na krev i když je test negativní a někde jdeš rovnou na utz. Je to všude jinak, ale doma můžeš testovat klidně za 14 dní a zajít si na krev někam jinam 🙂

jajda2011
10. pro 2011

ahoj holky včera jsem byla na embryotransferu. Zavedli mi jen jedno embryo. Na vyndání vajíček jsem byla v pondělí na Mikuláše 🙂,ale v úterý mi hned volali,že vzniklo jen tohle jedno. Celý týden jsem se bála,že zavolají,že se rozpadlo,ale včera nám řekli,že se drží velmi dobře. A teď už je tam kde má být. Test si mám udělat 25.12.2011 tak snad dostaneme ten nejhezčí dárek k Vánocům. 🙂

verun85
10. pro 2011

@rehonka Ahoj Rehonko, pokusím se to vydržet těch 17dní, ale moc si nevěřím 😀 Ovšem to zklamání potom.....snad to vydržím minimálně těch 14 a budu doufat 🙂

verun85
10. pro 2011

@bruni Ahoj Bruni, tak jestli je to tak........asi bych si v případě pozitivního testu zajela za svým gynekologem a ten mi ty krevní testy taky může udělat 🙂 Tak snad to vyjde 🙂 Děkuju

jarka67
10. pro 2011

Ahoj dnes mám třetí den a máme zatím 4embria 8buněčná a 2 6buněcná ale prý to vypadá velmi dobře,zítra volat nemám že se čtvrtý den vývoj nehodnotí a v pondělí to mám na půl druhou. Takže doufám že to do pondělí vydrží a vyjde to.! 🙂

rehonka
autor
10. pro 2011

@jarka67 moc moc moc držím pěstičky 🙂

jarka67
10. pro 2011

@rehonka Díky moc každé pěstičky navíc budu potřebovat a já taky držím na OPU i na zbytek dní 😉

bruni
10. pro 2011

@jajda2011 ahoj, tak to je odvaha nechat PK jen jednoho embria 😎 na to bych neměla nervy 😝 já měla 7 embrií a PK jsem si nedala, nakonec byla dobrá jen dvě, ale šikovná 😉
@jarka67 no to je jasné, vždyť zítra je neděle a to se ET nedělají, tak to musí do podnělí vydržet 🙂 já jsem myslela, že v carech dělají 7 dní v týdnu a ono ne 😕 i ta embria si musí chudáci počkat nebo pospíšit 😀

verun85
10. pro 2011

@bruni Bruni, já jsem byla na ET v neděli 😉

martinka87
10. pro 2011

Ahoj,pokud mohu,take bych se rada pridala,ikdyz termin v nazvu terminu neodpovida... Minuly tyden jsme se dozvedeli,ze s manzela spermio neotehotnime,tak pujdeme na zacatku roku na IVF... Tak se tesim a doufam,ze vse klapne! 😉

martinka87
10. pro 2011

Chtela bych se zeptat jak se to dela prakticky,kdyz chodite do prace a tam nevedi, ze chcete otehotnet... Pri stimulaci se musi na kontroly,pak na odber,nasledny transfer... Obavam se,ze vznikne podezreni co se deje... Asi to budu castecne resit dovolenyma...

mpetula
10. pro 2011

@martinka87 Ahoj 🙂 Dobrá otázka, já mám za sebou první a bohužel nevydaření IVF teď v listopadu. A v práci jsem to řekla, ale teď toho docela lituji. Jenže jsem nemohla jinak, normálně dělám krátky/dlouhý a jsem tam vždy sama, tak by jsem si to musela přehazovat a teď jsem tam byla dva měsíce sama bez kolegyně, tak jsem musela s pravdou ven, aby se to nějak pořešilo a hlavně to byla krizová situace, tak by mi normálně bez vážného důvodu volno jen tak nedali a ani normálně to nejde ze dne na den... V každém případě záleží na zaměstnavateli, např. u nás se moc ohled na lidi nebere ☹ Počítám s tím, že po druhém pokusu (leden/únor) kdyby to náhodou nevyšlo, tak že budu bez práce, to už si dovolím moc, zase být na PN... No ale tak doufám, že ty máš v práci lepší podmínky a vše proběhne dobře a s pochopením 🙂 😉

martinka87
11. pro 2011

@mpetula obavam se,ze pochopeni od zamestnavatele bych nenasla... Vim ze o me nechteji prijit a ze jim tim udelam komplikace ☹ budeme vse resit az v novem roce,tak to asi padne dovolena...

verun85
11. pro 2011

@martinka87 Ahoj Martinko, já jsem řešila to samé. Také jsem nechtěla v práci říkat, že jdeme na ivf, abych potom nemusela poslouchat, jestli to už vyšlo nebo ne. A hlavně, nikomu do tvého zdravotního stavu nic není. Takže jsem řekla částečně pravdu, že mi našli endometriózu a že mi jí léčí. K mému štěstí o endometrióze nevěděli nic a nebo minimum a do žádného šťourání se nepouštěli. A pak jsem řekla, že mi jí léčí a že budu mít teď nějaké běhání po doktorech a budu potřebovat častěji volno. Většinou mi v caru řekli přibližně, kdy bude další návštěva, tak se to nějak dalo a na OPU a ET jsem to řešila dovolenou. Teď už mám po ET a vzala jsem si neschopenku. Navíc mám takové zaměstnání, že jsem nechtěla chodit do práci ani během stimulace, protože při představě, že bych si píchala injekce někde na špinavém záchodě a nebo za závěsem a trnula, že někdo přijde...tak jsem zůstala radši doma, kde jsem na to měla klid 😉 Naštěstí mi zbyly nějaké dny dovolené, tak jsem to řešila tak 🙂

martinka87
11. pro 2011

@verun85 ahoj, dekuji za Tve info 😉 taky jsem chtela na OPU a ET dovcu,to mi prijde logicke a pak uvidim... Ale hlidani kdy jit na OPU, to musim jeste poresit... ☹ ja jeste chodim na neurologii a o tom take nikdo nic nevi...