1. IVF v listopadu, prosinci 2011. Přidejte se také

rehonka
23. říj 2011

Zdravím... Na přelomu 11/12 2011 se chystáme na IVF. První s mým současným partnerem. Mimo to mále za sebou 1IVF a 1KET s prvním manžílkem a a 5 IUI s tím současným. Připadám si už neuvěřitelně vyčerpaná.... Chodíme na Fertimed Olomouc. Napište....

mpetula
6. lis 2011

@cuddle Děkuji moc, hned jsem chytřejší 🙂 Tak alespoň už vím, že budu mít krátký protokol 🙂 Koukám na ty ceny co píšete, nám řekl dr. tak 20 tisíc.

cuddle
6. lis 2011

@mpetula jak jsem psala zalezi co budete mit, u nas hodne udela ICSI - nyni PISCI pac kdyz oplodnujes u nas vic nez 8 vajicek platis pak uz za kazde dalsi 1000 a samo i ty leky a PK neco stoji

annie29
6. lis 2011

Holky k tem lekum - ja si to predtim docela zjistovala jaky je rozdil:
Gonal a Puregon - vyrabene synteticky, trochu vyssi ucinek, trochu mensi riziko vedlejsich ucinku (napr. OHSS) a nebolestiva aplikace - tim padem vyrazne drazsi
Merional a Fostimon - vyrabeze z moči žen po klimakteriu (to me trochu odradilo) a trochu bolestivejsi a ne tak snadna aplikace

vannilie
6. lis 2011

@annie29 ahojky ja jsme mela merional a klasicke injekce avubecc to nebolelo

vannilie
6. lis 2011

🙂

cuddle
6. lis 2011

@annie29 toto je ale jen propagovany marketingovy tah - prodejcu vyrobcu leciv, kteri chteji prodat to drazsi - ptala jsem se nekolika odborniku a i v caru u nas nezastiraji, ze ucinej je uplne stejny - kazdy muze o neco lepe reagovat na jednotlivy typ leku, ale je to invididualni - doktor mi primo rekl, ze oni nechteji zdimat penize z pacientek na podporu farmaceutickych firem, a ze konference a kongresy v zahranici na jachte nema od nich jako darky zapotrebi...tim me uklidnil - nejsem lina si smichat ampulku a aplikace tech 10 dnu je v pohode - ono ten hormon ziskavanych z moci zen v klimakteriu ma svoje opodstatneni, drive v tech umelych pry tato slozka chybela a brzo zjistili, ze bez ni to nepujde, tak ji stejne museli dovivinout , to maj jako pregnyl to je zase hormon z moci tehulek....to mas jako pomeranc a vitamin C za 100,- z lekarny.....telo si z kazdeho vezme jen tolik co potrebuje 🙂
ja myslim, ze jediny podstatny rozdil pro nas stimulujici je ta aplikace - nekdo holt chce komfort a radeji si priplati , ja bych se v pripade me spotreby leku nedoplatila, pac bych jen za leky dala cca 15-18 tis , coz by znamenalo IVF za 45 tis.... ☹

annie29
6. lis 2011

@vannilie kamaradku to bolelo ke konci, ale to se vydrzi, to je jasny. Ja spis resila ten komfort pera, mene caste nezadouci ucinky a psychologicky mi vadila ta moc ze ktery se to vyrabi 🙂

cuddle
6. lis 2011

pardon za hrubku, dovyvinout - 😅 😅 😅

annie29
6. lis 2011

@cuddle to vis ze to bude hodne podobny, doktor mi nabizel a vysvetlil obe moznosti. S Gonalem uz se nam to jednou vyplatilo, tak jsem nemenila.. A taky jsem ho ted spotrebovala celkem dost 2x900 a 1x450. Vyrazne vic nez minule

luca77
6. lis 2011

@cuddle Ahoj,..no,vždyt už taky bylo na čase 😉

luca77
6. lis 2011

mě v CARu dr. taky říkala,že je účinek v podstatě stejný akorát,že u Gonalu se doplácí ,u Fostimonu ne. A mě injekce nevadí a pokud je účinek stejný,tak nebylo co řešit.Bude mi to píchat mamka (zdrav.sestra)..když jsem před rokem byla na IUI,tak mi píchala Menopur a v poho,..tohle je maličkost. 😉 Před chvílí mi psala akorát kamarádka,že se stala dnes v 18:02h maminkou dcery Lili 🙂 ,ale tam to bylo přirozeně .

mpetula
7. lis 2011

@cuddle My také budem platit ICSI a to je myslím 8500 za osm vajíček jak píšeš. No ale to už je celkem jedno, když už do toho člověk jde a tohle všechno podstupuje, tak už si pak rád připlatí, hlavňe když je ta šence větší. Jinak jsem si vzala prášek ještě dnes ráno, protože už špinim docela dost a krev začíná být čerstvá, břicho už bolí taky docela dost ☹ tak doufám, že to zítra to nějak doklepu 😒 Holky všechny vás obdivuji s těma injekcema. To je to, z čeho mám zatím něvětší strach. Bojuji s tím i normálně a ještě do sebe píchnout sama, to si nejsem jistá jestli dám. No když tak to bude na manželovi (to je saďour, ten to dá 😀) a nebo řeknu sousedce, to je zdrav. sestra, ale zase dělá na směny, tak by to bylo asi také složité. No to už je ale mličkost. Jsem z toho tak vyplesklá, že řeším kraviny 😅 🙂

bruni
7. lis 2011

@mpetula tak přesně včera jsem píchala první injekci Merionalu. Přestože je to malá jehlička a mé 3.IVF tak jsem byla posr... až za ušima a nejdřív jsem se píchla do prstu, protože mi nešel sundat kryt jehly a pak jsem se 10 min nemohla odhodlat bodnout, úplně jsem se sesypala. a to jsem už na jaře píchala úplně sama i 3 injekce za večer a teď ani jednu. Tak jsem zavolala muže a ten že se bojí, pak že to zkusí a pak zase utek, že to nejde. Tak jsem musela nakonec sama, ale úplně jsem se klepala, no prostě divadlo 😀 Tak nevím, zda dnes to zvládnu nebo půjdu za známou, která je zdr. sestra 😉 Přitom to vůbec nebolí, jehla tam zajede jak po másle, ale ta psychika je děs 😒

glumbi
7. lis 2011

@cuddle je to klasické ivf..a přidat už mi nemohli, měla jsem 300 iui gonalu. taky si říkám, že ve finále jedno bojovný stačí 😀

cuddle
7. lis 2011

dnešní vysledky - 8 embryjek má nad 7 bunek jak má 3 den PK mít ( některé prý i 10-12), 1 má 6 bunek ( mozna to dozene ) a 1 má jen 3 a to asi se zastaví, dnes udělali AH a uvidíme ve středu jak to dopadne po zlomovém 4tém dnu....

bruni
7. lis 2011

@cuddle aha, já myslela, že se AH dělá těsně před ET 😨

annie29
7. lis 2011

Cuddle, to vypada na super urodu, snad to tak vydrzi!

annie29
7. lis 2011

Taky nam delali AH tesne pred ET..

lera1
7. lis 2011

@cuddle páni,tak to je krásný 😵 tak držim palce 😉

annie29
7. lis 2011

AH je preci uz naruseni obalu aby se mohlo co nejlip uhnizdit v deloze, proto se dela tesne pred transferem..

cuddle
7. lis 2011

@bruni
@annie29 ne v tomto případě ne . je to porušení obalu vajička laserem, aby se vytlacili ven bunky, které budou odebírat, proto je potřeba aby to bylo 2-3 dny před planovanym ET - nebo spise PGD aby se ty bunky vytlacili tim otvurkem castecne ven jiz venku a oni je mohli odebrat , proto se to dela 3ti den PK

annie29
7. lis 2011

@cuddle Aha, tak to jo kdyz mate PGD.. Mate nejaky geneticky riziko nebo si to nechavas jen tak pro vyssi uspech?

cuddle
7. lis 2011

@annie29 kvuli tomu potratu co jsem mela po minulem IVF tak nato mame narok na pojistovnu, takze to chceme udelat

annie29
7. lis 2011

Aha, my sli kvuli tomu na kompletni genetiku, kde bylo vsechno ok a tohle geneticka uz nedoporucovala

annie29
7. lis 2011

@cuddle z toho vi vysledek hned? Asi musi vid?

cuddle
7. lis 2011

@annie29 ano , oni je rano prohlidnout a kdyz je to jak ma byt a ty bunky co chteji se vydraly ven z blastocysty, tak je odeberou , otestuji a pak ET probiha kolem 13-14 , jinak treba v 11, proste je tam nejaka doba na to testovani
my mame genetiku taky ok - ale proste mas embryjka ktere se tvari jako ukazkove a jsou stejne spatne a nakonec se neudrzi a nebo skonci potratem, proto je nechavame testovat, aby byla jistota, ze to co testuji je dobre ....

bruni
7. lis 2011

Holky přidejte se do tabulky, ať je přehled 😉

bruni - 1x IUI 8/2010-neg.; 1.IVF ICSI 11/2010 - 1 embrio, neg.; 2.IVF bez ICSI 2/2011- žádné embrio, bez ET; 3.IVF PICSI - OPU asi kolem 20.11.

cuddle - 1x IUI - neg, 1.IVF ICSI, PK 7/2011 - 1 x ET negativní, 1 x KET pozitivní - SP v 6tt, 2.IVF PICSI, PK, PGD - OPU 4.11 17 vajicek ( 13 zralych na oplození ) , 1den PK - 10 oplozených embryjek

blanula85-1xIVF 9/08-neg. poté spont.tehot.-dcera Blanička(2 roky),11/2011-příprava na KET

Annie29 - 02/2008 1. IVF - pozitivni, potrat v 7tt, 09/2008 1. KET - pozitivni (Nicolka 2,5 roku), 11/2011 2. IVF - 2.11. OPU (17 vajíček), 10 ICSI oplodnění, ET 1 embrya 5.11., 3 zamražena, ostatní případně domražena po víkendu

blanula85
7. lis 2011

tak dnes první injekce orgalutranu,ještě deset dni a ket(a pak dlouhy čekání)

cuddle
7. lis 2011

@annie29 divej toto je krasne prehledne, takto mi to vysvetlovali v CARU
http://www.sanatoriumhelios.cz/kultivace

cuddle
7. lis 2011

holky jinak, byla dnes zalozena soukr. skupina, ktera se jmenuje IVF podzim 2011

najdete ji zde, nebo v tematech soukr. skupin

https://www.modrykonik.cz/diskuse/privatni-skup...

staci napsat zakladatelce, ze se chcete pridat

nekteri lide na konikovi nemaji co delat a ziskane info z cizich temat ruzne radi vyuzivaji, at uz k pomlouvani nebo jinemu, tak mame moznost si v klidu prndat o svych vecech bez velkeho bratra za zady 😀 😀 😀