1. IVF v listopadu, prosinci 2011. Přidejte se také

rehonka
23. říj 2011

Zdravím... Na přelomu 11/12 2011 se chystáme na IVF. První s mým současným partnerem. Mimo to mále za sebou 1IVF a 1KET s prvním manžílkem a a 5 IUI s tím současným. Připadám si už neuvěřitelně vyčerpaná.... Chodíme na Fertimed Olomouc. Napište....

rehonka
autor
10. lis 2011

@anina32 vítej 🙂)) Určitě to sama zvládneš, jsem cíťa a dala jsem to taky - stejně jako mnoho jiných 🙂 Co se týká rodiny, tak asi ti každý poví něco jiného. U nás to ví každý, protože jsme taková ta rodina, co se směje i pláše společně. Do práce bych asi chodila jen po dobu stimulace, po transferu zůstanu doma. Po prvním IVF jsem šla do práce za 3 dny a pak jsem toho hodně litovala... A pravděpodobnosti? Ze statistik vyplývá, že u dlouhého protokolu je to 35% úspěšnost, u krátkého 25%. Hodně záleží ale na svém stavu, na stavu sperimií partnera, na tom, jak budeš reagovat na stimulaci... Je to prostě sázka do loterie...

anina32
10. lis 2011

Doktor mi řekl že pravděpodobnost je 50 procent, tak nevím, mám strach že se sesypu kdyz to nevyjde ☹ Počítám s tím, že po transferu budu na neschopence, to bych neriskovala. Sázka do loterie? 😀 tak to nemáme moc dobrý vyhlídky, manžel sází celý život sportku a ještě pořád nic 😉

lucie.hasmanova
10. lis 2011

@bruni
@jerryna Holky děkuju ale stejně to trochu nechápu ☹ je hrozné když čekáte na den D a přiton vůbec netušíte co se s těma mrnouskama děje. Jediné co jsem se dověděla bylo at zavolám v neděli v 8hod. a že se dozvím v kolik mám přijít na transfét. Tak budu jen doufat že se klubou dobře jinak by snad prodlouženou kultivaci nedoporučovali.

@jerryna Zítra držím palečky at to dobře dopadne 😉

bruni
11. lis 2011

@rehonka jo jo to znám, je strašně moc důležitý co ti doktor řekně a jakým způsobem to na tebe zapůsobí. Doma potom člověk přemýšlí o všem možném i nemožném a akorát se děsí 😝 Já za ty roky jsem už nějaká odevzdaná a co má přijít to přijde a nějak to míň řeším, ale ta touha po miminku je občas šílená, hlavně když kamarádky těhulí jedna za druhou a hned. Vždť to všechny znáte ☹ Jinak se tě chci zeptat, zda by jsi nechtěla přepsat název tohoto tématu, viděla jsem že jsi ho založila a většina z nás nejde na 1.IVF ale na další a třeba by se připojily ještě nějaké holky, které sem nejdou protože si myslí, že nemůžou když nejdou na 1.IVF. To mě jen napadlo, kdyby ti to nevadilo 😉
@anina32 neboj, všechny jsme to zvládly tak ty taky 😉 Perem se píchá nejlépe, jde jen o odvahu poprvé, pak už víš že to nebolí a je to jen o psychice. Zda být na neschopence po ET je individuální páč někomu je zcela dobře a doma se akorát nudí a užírá nervozitou a je raději v práci a někomu není dobře, má třeba náběh na hyperstimulák nebo prostě v práci tahá těžký věci tak je doma. Ale vliv na zavrtání to moc nemá. Prostě se jen nesmí tahat těžké věci a být pokud možno zdravá, aby jsi nemusela brát antibiotika, která by na začátku těhu určitě vadila. Zeptej se tady na co chceš, většina z nás už jsou otrlé snažilky tak ti poradíme 😉

jerryna
11. lis 2011

Ahoj holky, tak mám v bříšku dvě blastocysty, z toho jednu hatchující. Embryoložka byla naprosto nadšená. Jedna blasta ještě frčela do mrazáku. Jedna paní se ptala doktorky, jestli má doma jen ležet, nebo co má dělat. Ta jí odpověděla, že studiemi není prokázáno, že ležením nebo permanentním odpočíváním je větší šance. Prý máme dělat to, na co se cítíme. A pokud nám bude v práci líp, tak šup tam. Prý když je těhotenství zdravé a má se udržet, tak se udrží i při bungee jumpingu. A když ne, tak i když budeme stát na hlavě, tak to neklapne.

anina32
11. lis 2011

no já v práci celou směnu stojím na nohou, tahám těžký věci, jsem pokladní hypermarketu, prostředí stresující samo o sobě, a pokud dobře počítám tak ET budu mít v prosinci po výplatě, takže blázinec na entou, tak jsem si říkala že radši těch 14 dní než se dozvíme výsledek, tak radši zůstanu na neschopence, a upeču si v klidu cukroví a budu v pohodě a budu se těšit že dostaneme ten nejhezčí vánoční dárek, těhotenskou průkazku 😉 jsem ráda že jsem tady našla lidi kteří řeší stejné problémy jako já a až to vypukne tak se budu mít s kým poradit, držím Vám všem palce ať to vyjde 🙂

mpetula
11. lis 2011

Ahoj holky, tak za sebou máme dnes ráno první píchání 😀 No byla to komedie, jak jste tady některá psala, tak manža natěšený já pomalu na zhroucení když jsem ho s tou jehlou viděla 😀 No ale dali jsme to, tak jsem zvědavaná zase na ráno 🙂
Holky, mám dotaz. Zjistila jsem, že jsem mimo v další věcech... mohla by jste mi některá prosím vysvětlit - blastocysty a hatchující? To je jako embryo v nějakém stádiu a k tomu nemusí dojít vždy? Třeba se ptám uplně blbě 😅 ale děkuji 🙂

mpetula
11. lis 2011

@jerryna Držím moc palečky, ať se pěkně zavrtají 😉

jerryna
11. lis 2011

@mpetula Děkuji mockrát. Blastocysty jsou vlastně pětidenní embrya. Může se stát, že jsou třeba pomalejší a nedostanou se do téhle fáze. Nebo vloni nám v Pronatalu dělali pouze čtyřdenní kultivaci a to jsem měla moruly. Po morule tedy následuje blastocysta a hatchující znamená, že už ty buňky lezou ven z obalu. Nebo tak nějak podobně. Taky se v tom nevyznám zrovna nejlíp. 😉

mpetula
11. lis 2011

@jerryna Jé děkuji za info. Tak už jsem zase chytřejší, to je to co jsem chtěla vědět, jak je možný, že někdo má to a někdo zase to a jak se k tomu dojde🙂

jerryna
11. lis 2011

@mpetula Nemáš zač. Však od toho to tady je. Já mám všechny info načtený taky odsud. 😉 Super, že jste zvládli první injekci. Teď už to půjde jak po másle a za 10 - 12 dní pofrčíte na odběry. Já si injekce píchala sama a to bylo v pohodě, poslední pregnyl mi píchala sestřenka (budoucí zdravotní sestra) a to jsem byla daleko nervoznější. Ale je fakt, že když jsem viděla jak profesionálně si to chystá, tak jsem se vyklidnila. To nebyly klepavý ruce jako u mě. 😀

mpetula
11. lis 2011

@jerryna To já když jsem zase viděla manžu, jak se toho chopil tak jsem couvala 😀 To vzal jak nějakou dýku a vypadal že to do mě okamžitě bodne 😀 No vstávali jsme jen o deset minut dřív a pak manžel usoudil, že budem muset vstávat o hodně dřív, že se mnou je to na dlouho 😀 Když vše půjde prý jak má, tak na odběr by měl být příští sobotu.

jerryna
11. lis 2011

@mpetula Neboj, všechno půjde parádně. No jako asi vidět manžu s injekcí jak se na mě chystá, tak asi couvám taky. 😀 Možná i rovnou omdlím. Pamatuju při prvním IVFku jsem se rozhoupávala asi 5 minut. Injekci už u břicha a zase jsem couvla a takhle asi 3krát. Pak jsem říkala manžovi, ať mi to jde píchnout. No a prý to musím zvládnout, že jsem šikula. Takže bylo vyřízeno. Taky jsem vstávala raději o kus dřív. A pak jsem prozměnu čekala na správný čas. Prostě blázen, no. 😎

mpetula
11. lis 2011

No koukám, že jsou to všude srandy 😉 Tak já mažu do postele, ať jsem na to ráno vyspalá 🙂 Přeji ti dobrou noc 😉

rehonka
autor
12. lis 2011

@bruni změnila bych název ráda, ale nevím jak...

lucie2010
13. lis 2011

Ahoj holky, mohla bych se k vám přidat? S manželem nás čeká někdy na konci listopadu 1. IVF. Manžel je v pořádku, já mám syndrom PCO. Brala jsem Clostilbegyt, ale na ten jsem vůbec nereagovala. Tak jsem se objednala do CAR Repromeda v Brně. Už 6 den si píchám Gonal F a zrovna zítra, tj. v pondělí jdu na odběry a na kontrolní UZ. Jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet. Může se zeptat, kolikátý den jste byli na odběrech vajíček? A za jak dlouho vám je zaváděli oplodněný zpět? A ještě...kolik jste si jich nechali zavést? Moc děkuju za odpovědi. Už odpočítávám dny, ale nějak to nechce utíkat 😒

bruni
14. lis 2011

@rehonka aha, já taky nevim 😀 ještě jsem žádné téma nezaložila 😕
@lucie2010 Ahoj, vítej. Já minule měla taky Gonal a šla jsem 12 DC na OPU. Předtím 11DC a teď mám dlouhý protokol s Merionalem velké dávky a to trvalo delší dobu a jdu 14 DC. V průměru je to 11-14DC. Liší se to právě podle toho jak reaguješ na hormony, jaké máš dávky a tak. Uvidíš dneska, co ti řeknou 😉

Takže dneska na utz asi 8 folikul možných k odběru, OPU naplánované na pátek 18/11. Musela jsem opět dokupovat Merional, píchám 450 j. což jsou teda koňský dávky a přitom jen 8 folikulů. Myslela jsem že budu mít tentokrát injekce zadarmo když mám Merionala a ejhle musím dopláce za nadpočet jednotek 6000Kč 😒 No hlavně když to bude lepší než předtím s krátkým protokolem, má z toho takový pocit, že ty vajucha mají víc času vyrůst a tak třeba budou kvalitnější 🙂

lucie.hasmanova
14. lis 2011

Ahoj Holky tak jsem včera byla na transféru a mám jednu krásnou blastocystu. A další 3 v mrazáčku. Tak uvidíme zda se chytne 🙂

lucie2010
14. lis 2011

Tak dnes jsem byla na UZ, jak se to vyvíjí. Sliznice je vysoká 4mm a na vaječnících mnohočetné folikuly do velikosti 8. Jsem 7.DC...myslíte, že to je v pohodě? Doktorka mi raději navýšila dávku toho Gonalu a v pátek mám jít na další kontrolu. A snad někdy příští týden se dočkám odběru. 😉 Trošku se bojím právě toho odběru, resp. celkové anestezie....ještě nikdy jsem nebyla na žádné operaci. Tak jsem zvědavá, co to se mnou udělá. 😒 Ale těším se. Měli jste nějaké potíže po odběru?

bruni
14. lis 2011

@lucie.hasmanova držím pěsti 😉
@lucie2010 neboj, v narkoze se krásně prospíš jako nikdy a po probuzení budeš opilá jako po dvou sklenkách vína 🙂

marci
14. lis 2011

@lucie2010 koukám, že jsi asi o 2-3 týdny přede mnou🙂 Taky chodím do Repromedy a na Gonal se chystám cca od 25. listopadu - mám zpočátku naplánovaný nízký dávky 112,5 j. Zatím jsem v pátek dostala injekci dipherelinu a za 2 týdny jdu na kontrolní utz. K jaký doktorce chodíš? Jinak se strachem z narkozy jsem na tom stejně. Taky jsem nikdy na žádný operaci nebyla, tak mám strach...

jahodnice
14. lis 2011

@marci
narkoza při OPU trvá cca 5-10 minut, bez intubace jen s maskou. Probudí tě hned na sále a za 2 hodiny je možný odchod domů, ale pouze s doprovodem. Přítel dokonce musel podepsat, že si mě vyzvedl.Tina

ismet
14. lis 2011

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Před týdnem jsem byla na ET ve svém 4. IVF. Z prvního mám syna, druhé nevyšlo a u třetího nebyl transfer, tak mi pojišťovna zaplatila ještě jeden pokus. Kromě toho mám za sebou 5 IUI a dva nativy. Chodím do Motola. Jste některá v podobném stadiu jako já? Ve středu mám 28.DC, ale bojím se testovat, po tolika zklamáních mám strach udělat si test.

cuddle
14. lis 2011

@ismet ja byla na transferu ve ctvrtek

monny89
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jahodnice
14. lis 2011

@ismet
ahoj, jsem 8.den po KETU, je to můj první pokus a hrozně se bojím zklamání. Chodím do Iscaru na Maniny, jsou tam hrpzně milí a vstřícní. Je mi už 37, děti ještě nemám a pomalu a jistě začínám propadat zoufalství. Všichni kolem mě jsou těhotní, v práci a v domě ani nemluvím. Ve všech bytech pod námi, na patře mají miminka,jen já nic. Už od začátku mě bolí břicho jako na menstruaci, tak nevím, co si o tom mám myslet...za 2 dny se zkusím testnout a pak počkám na pondělní výsledky krve...Tina

jahodnice
14. lis 2011

@monny89
hlas jsem poslala, je to nádherné mimčo

linda81
14. lis 2011

@cuddle Ahojky...dlhsie som tu nebola...ako sa mas? Co nove?

monny89
14. lis 2011

@jahodnice děkuji moc 🙂 😉

cuddle
14. lis 2011

@linda81 od ctvrtka mam zavedene embryjko, takze ted si uzivam pocitu tehotenstvi, snad vydrzi i po testovani....