1. IVF v listopadu, prosinci 2011. Přidejte se také

rehonka
23. říj 2011

Zdravím... Na přelomu 11/12 2011 se chystáme na IVF. První s mým současným partnerem. Mimo to mále za sebou 1IVF a 1KET s prvním manžílkem a a 5 IUI s tím současným. Připadám si už neuvěřitelně vyčerpaná.... Chodíme na Fertimed Olomouc. Napište....

bruni
22. pro 2011

@jarka67 to mě podrž 😀 vždyť se za to platí navíc a ani sis toho nevšimla 😀 tak to je jasné, protože PICSI je fakt pašák 😉

jarka67
22. pro 2011

bruni Doktor mi říkal od začátku že budeme platit kolem 30000,- tak jsme s tím počítali a nic neřešili. Nakonec nám řekl 25000,- ale co kolik konkrétně stálo netuším,ale říkal šance máte veliké a musí to vyjít a to jsem přece chtěla. 😉

martinka87
23. pro 2011

Ahoj holky, jen takovy dotazecek.... Kolik jste nabraly kg behem stimulace? Vim, ze je to mimo misu, chci mooooc aby nam to klaplo, nicmene me i toto zajima.... Ja uz ted mam doma Prednison a jeste leky z CARu, no muzu si otevrit lekarnu....
Diky moc! 😉

jahodnice
23. pro 2011

@martinka87
já jsem měla menopur a centrotide, nenabrala jsem vůbec nic. Břicho jsem sice měla pořádně nafouklé, ale kila žádná nepřibyla.

bruni
23. pro 2011

@martinka87 já nic nenabrala, taky jen nafouklé břicho. je to asi individuální a taky zda někdo během stimulace dělá vše jako předtím nebo začne polehávat a odpočívat. A tím jak se nehýbe tak přibírá 😕

martinka87
23. pro 2011

Diky holky!!!! 😉

verun85
26. pro 2011

Ahoj holky, tak to nevyšlo ☹ Už tři dny špiním a dneska jsem dělala test a nic .... Nevíte za jak dlouho se může jít na KET?

kvetinka84
26. pro 2011

@verun85 To mě moc mrzí, mě doporučili jeden cyklus počkat, aby si tělo odpočinulo, ale někde to jde hned i další měsíc

verun85
27. pro 2011

@kvetinka84 Děkuji květinko 🙂 Já jsem to právě měla napsané v té zprávě od nich, na kdy se objednat, když test bude negativní, ale nechala jsem tu zprávu svému gynekologovi a vůbec jsem si neuvědomila, že tam mám info pro sebe. Budu se tam muset pro to zastavit. Ale mám pocit, že tam bylo napsáno: objednat se na 10. den cyklu třetí menstruace. Ale možná je to nějaká pitomost a já si to nějak přetočila . Přijde mi to dost dlouhá prodleva 😖

kvetinka84
28. pro 2011

@verun85 To je fakt dlouhá doba. To si myslím, že je spíš pro případ, že by nebyly žádné mrazáčky a pak by to souhlasilo, mezi jednotlivými stimulacemi musí být pauza 3 cykly. Ale KET může být hned. Záleží to asi na jednotlivých CARech, jakou mají praxi. Já bych si tam zavolala hned a oni ti řeknou. Aspoň u mě to tak bylo. Když jsem věděla, že IVF nevyšlo, zavolala jsem tam, objednala se a dr. mi rovnou napsal léky a první den další MS jsem si začala lepit náplasti na růst sliznice a 18. den byl KET.

kvetinka84
28. pro 2011

@bruni Hodně štěstíčka na zítřejší UZ. Ať je všechno tak jak má být a miminka jsou tam dvě 😉

bruni
29. pro 2011

Ahoj holky, tak hlásím jednoho prďolku a srdíčko blikalo o sto šest 🙂 Fotku zatím nemám, nepodařilo se mu to vyfotit. Už mě předal mému gynekologovi a objednal na prvotrimestrální screening. Přeju všem hezké svátky a šťastný nový rok 😉 pro ty co čekají na vytoužené // ať se brzy dočkají 😵 Já stále tomu nevěřím, a asi mi to dojde až budu mít břicho jako sud 😨

verun85
29. pro 2011

@kvetinka84 Ahoj Květinko, můžu se zeptat, do jakého CARU chodíš? Je možné, že to mají všude jiné. Já chodím do Pronatalu v Praze.

kvetinka84
29. pro 2011

@verun85 Ahoj Verunko, já chodím k Apolináři

zuzanka26
30. pro 2011

@bruni moc velká gratulace. neboj, bude to dobré 🙂

verun85
30. pro 2011

@kvetinka84 Ahojky, tak asi to tam mají jiné postupy ....6.1.jdu ke svému gynekologovi, tak mrknu do těch papírů a asi do CARU stejně cinknu a zeptám se, kdy dorazit na KET 🙂 V září jsem byla na laparo a odstraňovali mi endometriózu a mám strach, že se mi ta potvora vrátí. Nerada bych šla znovu na operaci ☹ ( každý promarněný měsíc zvyšuje riziko )

kvetinka84
30. pro 2011

@verun85 To mi nemusíš povídat, měla jsem to přesně tak jak píšeš. Mám endometriozu a po neúspěšném IVF mi doporučili před KETem měsíc pauzu, aby si tělo odpočinulo a další měsíc, kde měl KET proběhnout, byla místo KETu laparoskopie. Tím nechci ale říct, že by to tak mělo dopadnout i u tebe. Je to nekončící boj, ale pevně věřím, že někdy musíme vyhrát🙂

kvetinka84
31. pro 2011

Holky, dneska ráno jsem to už nevydržela a udělala jsem si test, jsem 11. den po ET a mám nádherné //. Ruce se mi klepaly tak, že jsem ze začátku na tom testu nic neviděla. Jsem tak šťastná!!!

kvetinka84
31. pro 2011

Tady je ukázka našeho malého zázraku 🙂

rehonka
autor
31. pro 2011

@kvetinka84 strašně moc gratuluji!!!!!! hlavně teď pořádně odpočívej 🙂

kvetinka84
31. pro 2011

@rehonka Děkuji, ty také 😀

verun85
31. pro 2011

@kvetinka84 Ahoj květinko, ohromná gratulace, ke dvěma krásným čárkám 😀 Tak jsi ten boj s mrchou endometriózou vyhrála 🙂)) Třeba se mi to taky povede 🙂

bruni
1. led 2012

@kvetinka84 to jsou teda dálnice 😵 gratuluju 😉

kvetinka84
2. led 2012

Poradíte mi, jak se počítá délka těhotenství po IVF při dlouhém protokolu? Normálně je to od prvního dne poslení MS. Ale tady? Od kterého dne se to počítá, od punkce, nebo ET? Díky

kvakuska
2. led 2012

@kvetinka84 den punkce se počítá vždy jako den ovulace, tedy jako 14tý den cyklu ... takže jako bys v den punkce byla už dva týdny těhu 😉

jahodnice
2. led 2012

@kvetinka84
i tak se těhotenství počítá od prvního dne poslední menstruace

bruni
3. led 2012

@kvetinka84 Já měla taky dlouhý protokol a mám dojem, že mi to počítají od 1. injekce, tedy 14 dní před odběrem vajíček. Ale ani mě nenapadlo se na to zeptat, protože mi to vyšlo stejně jako jim, takže asi jo. Jinak bych byla ještě o týden dýl. Já totiž začala píchat až týden po ms. Každý má taky dlouhý protokol jiný. Zatím počítej že v den OPU to byly dva týdny a pak ti doktor podle utz už řekně přesně 😉

Já dnes byla na 2. utz u svého gynekologa, srdíčko bubnovalo, prďolka byl krásnej, fotku mám, ale je to rozmazaný, nějak to moc dobře nevyfotil. Je veliký 18,1 mm, odpovídáme 8+4. Teď mě čekají testy NT screening 11.-13. týdnu.

kvakuska
3. led 2012

@jahodnice asi se pleteš, při dlouhém protokolu se nechá proběhnout menstruace a stimulace začíná příbližně sedmý den menstruačního cyklu, OPU je většinou kolem čtrnáctého dne stimulace, což je ale dvacátý den cyklu ... tím by výpočet termínu vycházel o týden špatně, protože vždy je důležité, kdy došlo k oplodnění, a to je den OPU ... těhotenství trvá 40 týdnů od prvního dne poslední MS (pokud není ovulace posunutá jako právě při dlouhém protokolu) a nebo 38 týdnů od oplodnění 😠

bruni
5. led 2012

@zuzanka26 tak koukám, že už tam máš napsaný 9. týden 😵 jak se ti daří? Byla jsi už znovu na utz? Já bych potřebovala mít utz doma a každý den se podívat, abych měla klid 😀 Nemám žádné nevolnosti, prostě vůbec nic, jen víc nafouklé břicho a v noci chodím na záchod 😕

zuzanka26
5. led 2012

@bruni ahoj, já byla naposled v Pronatalu v úterý, bylo to krásný vidět maličký miminečko, už se trochu rýsovala hlavička. Tak mě to uklidnilo.
Horší je, že moje malá je teď nemocná, ale fakt brutálně kašle celý noci a já spím tak 2 hod za celou noc. Nevím, jestli tohle může přežít, fakt mám děsný strach.
Zítra ráno jdu poprvé ke svýmu gynekologovi, do Pronatalu prý už nemusím.
Jinak já to mám s nevolnostma tak, že tak jednou za 3 dny se mi zvedá žaludek. Jednou jsem zvracela trochu víc a to bylo když jsem dávala špinavý prádlo do pračky. Ale třeba dnes po té vyčerpávající noci je mi úplně dobře, tak se hned víc pozoruju 😔