1. IVF v listopadu, prosinci 2011. Přidejte se také

rehonka
23. říj 2011

Zdravím... Na přelomu 11/12 2011 se chystáme na IVF. První s mým současným partnerem. Mimo to mále za sebou 1IVF a 1KET s prvním manžílkem a a 5 IUI s tím současným. Připadám si už neuvěřitelně vyčerpaná.... Chodíme na Fertimed Olomouc. Napište....

ismet
14. lis 2011

@jahodnice Ahoj Tino, tak to jsme na tom skoro stejně 🙂 . ISCARE znám, bydlela jsem přes řeku, když tu budovu stavěli, mám na to místo nostalgické vzpomnínky...Bolesti jako před menstruací můžou být klidně těhotenským příznakem. Já byla těhotná dvakrát, kromě toho úspěšného IVF před třemi lety jsem na jaře měla biochemické těhotenství z nativu. A v obou případech to vypadalo přesně jako před ms včetně deprese a bolesti hlavy. Takže stále je to 50:50. Teď mě taky bolí břicho a jsem unavená, ale to může být z Utrogestanu.

Ty depky z těhulí všude kolem znám, přeju jim to, ale pokaždé, když vidím ženu s bříškem, tak ve mně všechno křičí: "Proč ona jo a já ne?"

Kolik sis nechala dát embryjek? Já mám dvě.

ismet
14. lis 2011

@cuddle Ahoj cuddle, kam chodíš? Je to tvůj první pokus? Ať se embryjko drží 🙂.

cuddle
14. lis 2011

@ismet chodim v Brne do Heliosu, je to me 2 IVF, predtim 1x IUI negativni, 1x ET negativni, 1x KET - pozitivni, ale spontalni potrat v 6tt, a ted to byla stimulace na 2 IVF, mame pri ET 1 zavedene otestovane embryjko po PGD a 1 neotestovane v mrazaku , zbytek nedosel do blastocysty...takze se nemrazily

linda81
14. lis 2011

@cuddle ja mam od stredy 2...ale moc si to teda neuzivam..nic necitim ..

cuddle
14. lis 2011

@linda81 tak ja uz vecer po ET mela 2x silne pichnuti na boku, a jinak takove pobolivani v podbrisuku, ale to jsem mela jak pri ET, tak pri KET, jedno vyslo, druhe ne, pri tom negativnim ET jsem mela vsechny priznaky, prsa me bolela, podbrisek taky, pocity jako na ms, nalady, ke konci pred testovanim i male nevolnosti a nakonec nic, u KET to bylo takove akorat, a ted snad taky, znepokojuje me, ze me neboli az tak prsa....tak treba to jeste prijde, jsem 4ty den po ET a testovat mam 10, to je v nedeli, ale mozna to zkusim uz v patek ....

ismet
14. lis 2011

@cuddle Co je to PGD? To nám nikdy nedělali ani nenavrhovali. Genetické testy nám dělali jen za naší krve. Mě také nebolí prsa, vůbec je necítím, zato někdy před ms ano. Jeden můj známý lékař mi doporučil autopatii, to je taková šarlatánská metoda, jak si zlepšit zdraví a v mém případě otěhotnět, a po několika měsích mi téměř vymizel premenstruační syndrom. Teď ho ale mám se vším všudy, tak si říkám, že to třeba není PMS 🙂. Co se týče pobolívání břicha, tak v tom je zrádný Utrogestan, děloha se pěkně prokrví a dává o sobě vědět.

jahodnice
15. lis 2011

@ismet
mám 2 embryjka,8buněčná.

cuddle
15. lis 2011

@ismet PGD je geneticke testovani embryjka pred zavedenim zkoumaji urcity pocet chromozomu v bunkach, pokud je embryjko zdrave musi mit od vseho 2, nam prave PGD test 1 embryjko urcil jako abnormalni melo vyvojove vady a i kdyby se uchytilo doslo by k potraceni nebo nasledne by se to zjistilo na ultrazvuku ve 12tt a muselo se jit na potrat, delali nam to prave kvuli predchozimu potratu, embryjko vypada krasne, ale uvnitr ma neco spatneho co nejde videt a projevi se az casem....klidne muzes takove dite i donosit, jen bude bud to postizene - dawn, edwards jine ...nebo prave to zjisti v prubehu tehu a pak se vetsinou jde na potrat

jerryna
15. lis 2011

Ahoj holky, já teda nevím, ale dneska mám totální PMS. Bolí mě podbřišek, protivná jsem, nejradši bych vyházela lidi z krámu. Ještě k tomu jsem tu sama. No mazec. Zrovna těhotně se teda necítím.
@cuddle u vás se testuje hodně brzy. Já mám testovat až 28.11. A to jsem byla na zavádění den po tobě. Jsem zvědavá, jak dlouho vydržím netestovat. 😒

bruni
15. lis 2011

Holky přidejte se do tabulky, ať je přehled 😉

bruni - 1x IUI 8/2010-neg.; 1.IVF ICSI 11/2010 - 1 embrio, neg.; 2.IVF bez ICSI 2/2011- žádné embrio, bez ET; 3.IVF PICSI - OPU 18.11.

cuddle - 1x IUI - neg, 1.IVF ICSI, PK 7/2011 - 1 x ET negativní, 1 x KET pozitivní - SP v 6tt, 2.IVF PICSI, PK, PGD - OPU 4.11 17 vajicek ( 13 zralych na oplození ) , 1den PK - 10 oplozených embryjek

blanula85-1xIVF 9/08-neg. poté spont.tehot.-dcera Blanička(2 roky),11/2011-příprava na KET

Annie29 - 02/2008 1. IVF - pozitivni, potrat v 7tt, 09/2008 1. KET - pozitivni (Nicolka 2,5 roku), 11/2011 2. IVF - 2.11. OPU (17 vajíček), 10 ICSI oplodnění, ET 1 embrya 5.11., 3 zamražena, ostatní případně domražena po víkendu

lucie2010
15. lis 2011

@marci Já chodím k primáři Veselýmu...je moc fajn. Myslím si, že tam jsou všichni v pohodě. Ostatně ještě aby ne, když se za to tak platí 😅 Já jsem začína se 75 jednotkama Gonalu a ode dneška si mám píchat 112,5 jednotek. Uvidíme. A ty chodíš ke komu?

marci
15. lis 2011

@lucie2010 já chodím k dr. Hromadové.

ismet
15. lis 2011

@jahodnice Tak já jsem dneska začala krvácet a udělala jsem si i test, byl negativní. Mám z toho depku, protože tohle byl můj poslední pokus placený pojišťovnou. Máme ještě dva mrazáčky, ale na KET já moc nevěřím, neznám nikoho, komu by to vyšlo. Kdybych věděla, že to vyjde, tak si zaplatím další IVF ze svého, ale nevím, jestli by to k něčemu bylo, jestli by to nebylo jen prodlužování trápení. Radši jsem se objednala k psycholožce, aby mě dala nějak dohromady.

cuddle
15. lis 2011

@ismet ty neberes zadny utrogestan nebo neco podobneho co udrzi pripadne krvaceni?
ja po KET otehotnela, u nas v caru je dokonce u KET nekdy i vetsi uspesnost nez u ET, telo je vice pripraveno nez hned po stimulaci, pokud mas jeste mrazacky nehazela bych flintu do zita, u KET mas krasnou sanci, pokud je tam to spravne embryjko.... 😉

jahodnice
15. lis 2011

@ismet
to mě moc mrzí. Mně pořád bolí břicho jako na menstruaci, chce se mi zvracet,ale na testování je brzy,jsem teprve 8.den po KETU.Třeba mi to vyjde a dodám ti odvahu na KET. Ale KET se taky platí, u nás v Iscaru 6900,-
Tina

lucie.hasmanova
15. lis 2011

@jerryna Tak uvidíš třeba se to povede 🙂 A ty chodíš do práce? Já jsem raději zůstala doma. Jinak já mám testovat 30.11.

zuzanka26
15. lis 2011

Ahoj holky,

dneska jsem byla při stimulaci na prvním UTZ a jsem nějakáv rozpacích. Mám tam pořád moc vajíček a vyhrožují mi hyperstimulačním syndromem. Mám z toho pěknou hrůzu. Jen nechápu, některým holkám odebraly i třeba 20 vajíček a hyperstuimulák neměly, tak proč to vlastně vzniká? Zatím se přiklání k tomu, že mi vejce odeberou a pak prý za 3 měsíce až se vaječníky zklidní mi udělají KET. Fakt bezva. ☹

ismet
15. lis 2011

@jahodnice Držím Ti palce, snad Ti to vyjde. Víš, že 1. IVF je nejúspěšnější? Budu sem chodit a dívat se, napiš mi, až si uděláš test. V Motole je všechno levnější, tím, že je to státní nemocnice. Já vím, že zaplatím i za KET, ale nebude to 50.000 Kč jako za IVF.

ismet
15. lis 2011

@cuddle Děkuji za podporu. Beru Crinone, to je prý ještě lepší než Utrogestan, ale menstruaci to oddálit nedokázalo.Já na KET byla před rokem, ze 4 zamražených embryjek přežilo rozmražení jen jedno a to se pak neuchytilo. Nemám k tomu proto moc důvěru. Ale je jasné, že to funguje, protože jinak by to nedělali.

bruni
16. lis 2011

@zuzanka26 Já jsem vždy měla kolem 10 vajíček a v pohodě, přestože píchám koňské dávky 450j. Je to strašně individuální a někdo má OHSS poprvé a podruhé už ne, někdy mají holky vždy. Je fakt, že s vyšším počtem nad 15 vajuch je vyšší riziko, čím víc tím hůř. Taky to poznají ještě podle dalších ukazatelů, takže oni fakt asi vědí. Je dobře, že teď už se o tom hodně ví, protože jsem četla hodně holek, kterým nikdo nic neřekl a pak jeli rovnou do nemocnice a nevěděli že mají OHSS. Držím pěsti ať je to v pohodě 😉
@ismet ☹ je to na palici, jen se člověk zvedne na chvíli ze dna už tam zase leží 😒 nic jiného než čas nepomáhá, je to děs 😔

zuzanka26
16. lis 2011

@bruni děkuju, mám z toho fakt panickou hrůzu, dostala jsem nějaký nutridrink, že mám pít jednou denně a opravdu hodně tekutin. Snažím se, ale když hodně piju, je mi na zvracení, jak na to nejsem zvyklá. Už aby to bylo za mnou. 😔

cuddle
16. lis 2011

@ismet ono spis zalezi v jake kvalite tvuj car mrazi embryjka u nas to musi byt blastocysta, proto riziko, ze by se nerozmrazila je skoro 0 love a uspesnost KET je tedy stejna jako ET, nektery mesic je vyssi ET a nektery mesic KET, ale pokud nekde mrazi treba jen 6-8 bunecne je mozne, ze nejsou tak kvalitni, aby rozmrazeni vydrzely....ale stejne bych to zkusila, protoze napr u nas KET stoji 2000,- a za IVF s pojistouvnou dam 30 tis...

jahodnice
16. lis 2011

@ismet
ket ale stojí jen 69OO,-
Jinak děkuju a určitě dám zprávu

bruni
16. lis 2011

@cuddle to je zajímavý, protože já zase slyšela že mrazit blastocysty je rizikovější, protože už nemají čas se pak rozjet a že raději mrazí dřívější stádia. U nás v caru blastocysty zamražují tzv. vitrifikací, což je rychlé zamražení právě u blastocyst. Chápu to tak, že když se zamražuje blastocysta normálně a né vitrifikací (6000kč) tak se nestihne zamrazit v požadované kvalitě 😨 ale moc tomu nerozumim, ještě jsme nikdy neměli nic k zamražení a teď jsem se právě ptala na co je ta vitrifikace když je dražší než normo mražení (3000kč) Ten Helios je nějakej děsně levnej 😀

cuddle
16. lis 2011

@bruni Helios prave pouziva nejake lepsi mrazeni a mas ruzna stadia blastocysty, mela jsem casnou blastocystu a tu nemrazi, brastocystu a hatchujici blastocystu mrazi , proto mame vzdy tak malo kousku, 1 ET a jedno do mrazacku, poprve vysel KET, blastocysta se krasna rozmrazila a nez mi ji dali zacala hatchovat, takze uplne v poradku, no Helios je soukromej, v Brne je 5 caru, takze cenove docela podobne, nejdrazsi je Repromeda, nejlevnejsi by mel byt Obilnak, ale neni to pravda, Helios, Unica a Reprofit jsou tak stejne
ale co car to jiny postup u nas napriklad doporucuji zavedeni jen 1 embrya, maji vysledky kdy si das pri ET 1 a pak nasledne zkusis i KET, tak sance na tehu jsou mnohem vyssi nez kdyz das pri ET hned 2, no a vychazi jim to
minule jsem se bavila dlouho s embryolozkou a vysvetlovala mi proc blastocysty a nic horsiho ten 5-6 den PK , jaka je sance a ze je dulezite aby toto stadium bylo transferovano do delohy, kvuli sanci na uchyceni , protoze prave embryjko ve stadiu blastocysty doputuje do delohy...

bruni
16. lis 2011

@cuddle aha a kde se vyvíjí embrio při přirozeném početí než dojde do stadia blastocysty? odkud doputuje do dělohy? 😨

cuddle
16. lis 2011

@bruni no z vejcovodu prece 😀

bruni
16. lis 2011

@cuddle aha 😀 já myslela že spermie ani do vejcovodu nedoleze, že dřív je vajíčko v děloze, já to moc nestudovala tyhle fáze 😀

mpetula
16. lis 2011

Ahoj holky. Tak jsem dnes byla na kontrolním ultrazvuku a nic moc. Tedy spíš nic než moc. Mám jen pět folíků a při té stimulaci co mám by jich prý mělo být tak 12. Takhle mi to tedy řekl dr. tak prý snad bude alespň těch pět vajíček, ale přijde mi to hrozně málo. Nevím co si o tom myslí doktor, ale říkal mi, že příště by jsme museli dát asi dlouhý protokol no a to asi neměl říkat, protože já si z toho udělal závěr, že i on si určitě myslí, že to nevyjde, že nebude co zavést ☹ No tak v pátek jdu na odběr, tak jsem zvědavá. Holky, měla jste některá taky tak málo? Nebo víte o někom s takovým počtem a dobrým výsledkem? Co si o tom myslíte vy? Jsem z toho docela špatná ☹ 😔

jerryna
16. lis 2011

@lucie.hasmanova Ahojda, jj chodím do práce. Musím přiznat, že dneska jsem toho měla totálně plné kecky. Dopoledne mi bylo špatně od žaludku, jsem pátý den od ETu a jsem schopná si vsugerovat žaludeční nevolnost. Taky jsem měla křečky v podbřišku. Jsem na to zvědavá, jak to dopadne. A co ty? Jak se cítíš? Držím palečky.