1. IVF v listopadu, prosinci 2011. Přidejte se také

rehonka
23. říj 2011

Zdravím... Na přelomu 11/12 2011 se chystáme na IVF. První s mým současným partnerem. Mimo to mále za sebou 1IVF a 1KET s prvním manžílkem a a 5 IUI s tím současným. Připadám si už neuvěřitelně vyčerpaná.... Chodíme na Fertimed Olomouc. Napište....

lucie.hasmanova
16. lis 2011

@jerryna no tak popravdě jsem doma a vic spím jsem hrozně unavená. Ale myslím že je to těma lékama co beru. Jinak od včerejška mě občas pobolívá v podbříšku jinak zatím nic. Také jsem zvedavá jak to dopadne ale tak nejak doufám že dobře. Tak to dopadne i u tebe 😉 Moc držím palečky

jerryna
17. lis 2011

@lucie.hasmanova Taky se cítím víc unavená, ale zatím to zvládám. Když přijdu z práce, tak se najím, hodim sebou na gauč a už nic nedělám. Teď tady taky polehávám. Podbřišek mě bolí docela dost. Snad to není špatné znamení. ☹

cuddle
17. lis 2011

ahoj holky, 7my den po ET a manzel chtel abych zkusila testik, protoze zitra je v praci a chtel taky vedet jak to dopadlo .....

lucie.hasmanova
17. lis 2011

@cuddle tak doufám že můžu gratulovat 🙂 .
@jerryna Tak si dneska dej odpočinkovej den. A neboj prcek si určitě dělá místečko aby se měl u tebe dobře aspon to si říkám já 😉

jerryna
17. lis 2011

@cuddle Super, taky pomaloučku potichoučku gratuluji! Ty jsi byla tuším den přede mnou na ETu, viď. Tak teď už asi testovat nebudu vůbec, protože kdyby tam zatím nic nebylo, tak budu plašit jako hrom, když vidím jakou krásu máš ty.

@lucie.hasmanova Dneska jenom lenoším. Udělala jsem kuře k obědu a víc nedělám. Potřebuji sice uklízet, ale to nechám na víkend.

mpetula
17. lis 2011

@cud..dle Velká gratulace a držím palce,ať je vše ok 😉

lera1
17. lis 2011

@cuddle nádherný //,potichoučku gratuluju a ať čárka krásně sílí 😉

cuddle
17. lis 2011

@lucie.hasmanova
@jerryna
@mpetula
@lera1 holky dekuju, to vite je to prvni testik v tomto IVF a po tech minulych nezdarech jsem radeji opatrna, i kdyz tentokrat to urcite vyjde, musi !!!!

anina32
17. lis 2011

@cuddle Přidávám se ke gratulaci, určitě to vyjde, musí 😉

jahodnice
18. lis 2011

@cuddle
moc a moc gratuluju

jahodnice
18. lis 2011

@ismet
tak jsem to dneska,11.den po ketu nevydržela a testla se. Je mineustále špatně od žaludku, tak jsem doufala. Po testu na chvíli zavládla euforie, viděla jsem druhou čárku.Za chvíli mě radost přešla, protože ta druhá čárka je nějak moc daleko od té kontrolní. Takže nic ☹
v pondělí jdu na krev a pak se uvidí,počítám s tím, že po Vánocích to zkusíme znova a v úterý naklušu do práce.
Tina

jerryna
18. lis 2011

Ahoj holky, se mnou je to bídný. Od rána mě řeže v krku, že to vypadá na angínu. Teplotu naštěstí nemám. Vůbec nevím co si na to vzít. Bojím se i bylinkových čajů. ☹ Příznaky vesměs žádný. No je to na budku. 😔

mpetula
18. lis 2011

Ahoj holky, tak dnes jsem byla na odběru a špatný, mám jen jedno vajíčko, tak zítra si mám volat, jestli se oplodnilo, ach jo ☹ Jo nevíte náhodou někdo, jak to je, když nedojde k ET, to už se bere jako že jeden pokus od pojišťovny je vyčerpán?

jerryna
18. lis 2011

@mpetula Ahoj, jestli je pěkný, tak věř, že se oplodní a za dva dny bude u tebe v bříšku. Moje kámoška měla jedno embrijko po jednom vajíčku, ještě k tomu nic moc, ale i přesto jí ho zavedli. No a teď má nádhernou čtyřletou holčičku. Takže nevzdávat se! Kdyby na ET nedošlo, tak nevím. Držím palečky!

zuzanka26
18. lis 2011

Ahoj, já jdu na odběr zítra. mám velký strach, protože mám syndrom polycystických ovárií a netuším jestli to znamená, že tam bude i tolik vajíček. No mám strach i z té narkozy. ☹

mpetula
18. lis 2011

@jerryna No kéž bys měla pravdu a usmálo se na nás štestí 😔 Už jsem to tady vyčetla, když prý jednou nedojde k ET, tak jsou stejně tři pokusy.
@zuzanka26 Ničeho se neboj, je to v poho, jen si chvilku schrupneš 🙂 Přeji ti, ať máš vajíček dost. Co jsem byla dnes já, tak se celkově moc nedařilo, ještě jedna pani měla jen jedno a druhá měla tři

zuzanka26
18. lis 2011

@mpetula děkuju. mě ještě straší tím, že mi možná embryjka rovnou zmrazí a ani do mě nebudou nic vkládat. Tak potom nevím, to by se taky počítalo jako ztracený pokus?

mpetula
18. lis 2011

To by podle mě bylo pořád jako jeden pokus. t¨Tady jsem to vyčetla, pani to tam hezky, jasně vysvětlila.

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/jak-se-p...

bruni
18. lis 2011

@mpetula
@zuzanka26 Já mám za sebou v únoru tohoto roku 2.IVF bez ET a je to tak, že máte za to jeden pokus navíc. Když embrijka zmrazí a k ET dojde až další cyklus, počítá se to jako normální platné IVF, ale to nevím na 100% 😨

@cuddle velká gratulace, jak ty to děláš že co pokus tak čárky 😀 to bych chtěla taky umět 😉 Kolik si prosím stimulovala jednotek? Vím že jsi taky měla hodně, já měla 450j. a to jsem myslela že už se tolik ani nestimuluje no a dnes jsem byla na OPU a mám 9 vajíček. Zítra se teprve dozvím, kolik zralých a zda se něco oplodnilo. Dost se bojím, minule se neoplodnilo nic, protože jsme riskli bez ICSI a při 1.IVF zbylo z 11 vajíček jen jedno embrio, takže velký odpad. Proto jsme si ted dali PISCI přestože máme výborné spermio. Prostě zkoušíme co se dá.
@jahodnice

cuddle
18. lis 2011

@bruni no neboj neni to co pokus ET bylo negativni, az po KET jsem mela // a stejne to nedopadlo, takze ani ty // nejsou zarukou uspechu, bohuzel, i ted se bojim, aby to nebyl nejaky prelud, aby HCG rostlo, v pondeli mam krev, aby to bylo dobre, pak aby bylo na ultrazvuku kde ma a tak porad dokola....strach to je to co uz te pak provazi dokonce zivota.....
jinak ja mela prvne 3 krabicky cili 225 a pak mi to zvysovali na 300 a ted to 2 IVF jsem reagovala lepe a stacilo mi 235 celou dobu stimulace, 11 dnu , my meli predtim ICSI a ted i PICSI, ale zustatek embryii pouzitelnych byl stejny.....2 kousky, takze je to opravdu individualni a ani dalsi veci ti nezaruci lepsi vysledek....bohuzel je to priroda a te uz se pak moc porucit neda, i kdyz se snazi tolik lidi....

cuddle
18. lis 2011

@zuzanka26
@mpetula pokud nedojde k ET je to jako IVF ale mas narok na celkem 4 od pojistovny, 3 s transferem a 1 bez transferu, proto vetsina center se snazi ET udelat za kazdou cenu, i kdyz je embryjko horsi, nedela se to vetsinou jen v pripade hyperstimulaku, kdy by to mohlo ublizit....samo pokud neni co vkladat a nic se neoplodni, nebo nezustane do ET

bruni
18. lis 2011

@cuddle díky za info. To jsem ani nevěděla že jste si dali i PICSI. Já nečekám víc embrií, ale hlavně kvalitu. U nás je ovšem spíš problém špatná vajíčka, páč mám endometriozu a ta zhoršuje kvalitu vajíček i uhnízdění 😒 V tématu o PICSI už za rok napsalo moc holek, že se povedlo, tak je to motivace. Kdyby jsi chtěla, napiš tam taky, třeba až budeš mít po zdárném utz, je to pro ostatní holky velký pozitivní kopanec 😉 Doufám, že tam taky budu moc za 14 dní napsat, že se povedlo 😀

cuddle
18. lis 2011

@bruni ja ti napisu nase vysledky
1 IVF - 18 oocytu - 12 zralych vajicek, oplodnovano 12 kusu ICSI, oplodnilo se 11 kousku, vsechny se drzely, vyvijeli, ale jen 2 se dostali do blastocystya, ktere u nas transferuji, mrazi, obe byly pry ukazkove, ET nic, nechytlo se, KET chytlo se , samovolny potrat v 6+3 - bez udani duvodu, holt se to stava

2 IVF - 17 oocytu, - 13 zralych vajicek, oplodnovano 13 kusu PISCI, oplodnilo se 10 kusu, vsechny se drzely, jen 1 bylo pomalejsi, ale do hatchujici blastocysty pro PGD dosly 2 kusy - 1 dobry zdravy, 1 uplne abnormalni, spatne i kdyz vizualne i jinak se jevilo jako ukazkove....., pak jeste 1 embryjko dobehlo do blastocysty, cili to 1 otestovane mam vlozene a 1 mame neotestovane v mrazacku....

my davali PICSI taky jen jako pojistku, aby vybrali dobre spermijky, manzel ma spatnou morfologii, ale to oni poznaji a vybiraji stejne ty co jsou v poradku a i se tak prokazalo, pry se navazaly okamzite do 5 minutek, takze DNA fragment tam spatny nebyl.....ale stejne vidis vysledek, proste predpokladala jsem, ze toho bude na testovani a do mrazacku vic, ale tak co to spravne mam v brisku a kdyz to dopadne pujdeme si pro to dalsi za 2 roky a jestli je dobre budeme mit deti 2 a kdyz ne, holt zustaneme u jednoho, do dalsiho IVF uz nejdu.....treba se pak podari prirozene, az to nebudeme cekat 😀 😀 😀 😀

jahodnice
19. lis 2011

@mpetula
kdyby k ET nedošlo,ta pojišťovna hradí ve 4.cyklu pouze léky a transfer si hradí člověk sám. Jinak KETY se do toho nepočítají,ty si hradí člověk vždy sám, u nás v CARU je to 6900,-

luca77
19. lis 2011

@cuddle Ahoj,gratuluji..vypadá to nadějně.Držím palce 😉

luca77
19. lis 2011

Ahoj holky,tak já mám za sebou včera první píchnutí injekce Fostimonu,píchám do břicha...ale mohla jsem si vybrat břicho/zadek 😉 ..píchá mi to mamka.Jehlička je slaboučká,ani o tom člověk neví,že už má jehlu v sobě 🙂 .Teď po dva dny 4ampulky a neděle,pondělí po 3amp. a v úterý už zase do CARu na UTZ,oba dva na krev a já na EKG a tím budeme mít vše připravené na odběr. Včera na UTZ říkala dr. endometrium(sliznice) 3mm,tak z toho mám trochu vítr,ale já jí neměla nikdy vysokou ☹

zuzanka26
19. lis 2011

Ahoj,

děkuju za odpovědi. Já jsem dnes byla na odsátí vajíček. 😖 Narkoza byla v pohodě, ale přede mnou tam byla paní, které to dělali za živa a hrozně naříkala a my jsme se tam klepaly strachy.
Takže mám 24 vajíček, 12 mi jich prý napíchnou, ostatní nechají volně, zda se oplodní.
Akorát mě teda dost bolí pořád břicho a trochu krvácím, Já nevím, jestli je to normální? Fakt se bojim ☹ Protože já musím mít vždycky něco extra. 😝

ismet
19. lis 2011

@jahodnice Ahoj Jahodnice, tomu nerozumím. Jak je ta druhá čárka daleko od té kontrolní? Je to podle obrázku v návodu? Zkoušela jsi jiný test?

ismet
19. lis 2011

@mpetula Mně se u 3. IVF letos v dubnu neoplodnilo ani jedno vajíčko, a protože tak nedošlo k ET, zaplatila mi nyní pojišťovna celý další cyklus se vším všudy.

jahodnice
20. lis 2011

@ismet
zkusila jsem další test,13.den po ketu ani náznak druhé čárky, zítra jdu na krev(pro jistotu) a ukončit neschopenku a v úterý naklušu do práce.Po Vánocích to zkusíme znova, máme ještě 3 zamražené. Pak možná zkusíme ještě jeden cyklus na pojišťovnu a končím. Je to strašný nápor na nervy a taky na peněženku.
Tina