1. IVF v listopadu, prosinci 2011. Přidejte se také

rehonka
23. říj 2011

Zdravím... Na přelomu 11/12 2011 se chystáme na IVF. První s mým současným partnerem. Mimo to mále za sebou 1IVF a 1KET s prvním manžílkem a a 5 IUI s tím současným. Připadám si už neuvěřitelně vyčerpaná.... Chodíme na Fertimed Olomouc. Napište....

rkatka
7. lis 2011

ahoj holky nevadí vám když sem někdy nakouknu. Taky jsem si tím prošla chodila jsem na IVF září říjen a holky si pak uzavřeli skupinu aby jim nikdo nelozil do soukromí. všem vám přeji aby jste brzy mely své vytoužené miminko-ka 🙂

lera1
7. lis 2011

@cuddle jé,to je fajn s tou soukromou skupinou,já se teda v soukromých cejtim líp 😉

bruni
8. lis 2011

Jé tak to nás tu moc nezbyde ☹ Já už v jedné soukromé jsem a do další se mi nechce. Tak snad tu se mnou někdo zůstane 🙂 Já včera píchla druhou injekci a už úplně v pohodě, žádné divadlo 😀 Holt jsem si musela zase zvyknout po tak dlouhé době, kdy jsem naposledy stimulovala, to bylo v únoru. Ve čtvrtek jdu na utz tak snad to bude dobré.

lucie.hasmanova
8. lis 2011

Ahojky Holky, tak jsem se práve vrátila z Pronatalu kde jsem byla na odběru vajíček 🙂 . Měla jsem 26 foliklů a z toho získanejch 12 oocytů , 7 MII a 2 MI. Nevíte prosím co to to 7 MII a 2 MI je?

bruni
8. lis 2011

@lucie.hasmanova tak to máš pěknou úrodičku 🙂 to teda nevím co to znamená 😨

lucie.hasmanova
8. lis 2011

@bruni Děkuji no mám to psané ve zprávě ale jak jsem byla ještě trochu oblblá tak jsem se zapoměla zeptat. Ve čtvrtek tam mám volat jak se klubíčkům daří a kolik se jich chytne 🙂

jerryna
8. lis 2011

@lucie.hasmanova Ahoj Lucie, já byla v Pronatalu na odběrech v neděli a mám psané 4MII a to jsou prý ta krásně zralá vajíčka, takže si myslím, že MI jsou ještě dozrávající, ale už jen malinko. Myslím, že na oplodnění v pohodě můžeš počítat s 9 vajíčky. 😉 Což je luxus.

lucie.hasmanova
8. lis 2011

@jerryna No tak uvidíme sám doktor říkal že je to hezký. Já tam v neděli byla také na ultrazvuju 🙂 Tak ti držím palečky at to vyjde 😉

jerryna
8. lis 2011

@lucie.hasmanova Děkuju, já mám jen 4 vajíčka, ale dneska mi říkali, že pokračují v prodloužené kultivaci, takže se snad oplodnila všechna. Uvidíme zítra. Taky držím palečky.

jahodnice
8. lis 2011

ahojky,snad se taky můžu přidat do diskuse.Včera jsem byla na prvním KETU a teď mě čeká dlouhých 14 dnů čekání na výsledek. Jinak jsme měli 9 vajíček, 5 oplodněno metodou ICSI.Včera mi zavedli 2 emryjka-osmibuněčná,tzn.prodloužená kultivace.Tina

lera1
8. lis 2011

@cuddle tak jsem psala zakladatelce téhle soukromé skupinky a psala,že už bohužel nikoho nového neberou,tak mám smůlu ☹

cuddle
8. lis 2011

@lera1 vis ony se holky nakonec rozhodly, ze uz nebudou brat nikoho jineho, protoze se vynorilo spousta takovych co jen cetly diskuzi, neprispivaly, a chtely se pridat az potom co se skupina uzamkla, takze se dohodly spolecne, ze ty co nebyly predtim tak se se brat nebudou , nove prichozi maji moznost zustat v teto diskuzi a nasbirat dalsi nove snazilky, kterych se to tyka, pripadne casem si udealt vlastni soukromou diskuzi....prvni info byli jine, ze bereme i listopadky a prosinec, ale pak se ukazalo, ze to tak nepujde....

lucie.hasmanova
8. lis 2011

@jerryna neboj určitě to dobře dopadne 🙂 . To je u Tebe první IVF?

bruni
9. lis 2011

Tak včera píchnuta 3. injekce a zítra na utz. Doufám, že to bude dobrý, mám poprvé Merional, předtím Gonal, tak nevím jak budu reagovat a ještě dlouhý protokol a předtím krátký. Snad to bude ok. Už někdo testujete? 😉

jerryna
9. lis 2011

@lucie.hasmanova Díky. Je to moje druhé IVF. Poprvé jsem měla biochemické, při KETu mimoděložní, ale odešlo samo, takže bez operace. No a po roce jsem se rozhoupala, že to zkusíme znovu.

lera1
9. lis 2011

@cuddle nevadí a chápu to 😉

mpetula
9. lis 2011

Ahoj holky 🙂
@lucie.hasmanova
@jerryna gratuluji k hezkým výsledkům a držím palce, ať se prďolkům daří🙂
@bruni tak to jsi dobrá 😉 Já si jdu zítra pro rozpis stimulace a měla by jsem začít, no nechám to na manželovi, ať z toho taky něco má 😀 Je to uplně můj první pokus, tak jsem z toho docela nervózní 😅

lucie.hasmanova
9. lis 2011

@mpetula Ahojky a děkuju snad se prdolkové budou držet. Zítra ráno tam budu volat a dozvíme se co se bude dít dále. Jinak mě injekce také píchal přítel já bych to sama nezvládla. A ten můj se na to hrozně těšil 🙂 pak byl smutnej když dával poslední injekci 😀

zuzanka26
10. lis 2011

Ahoj holky,
ráda bych se přidala i sem. Chodila jsem na diskuzi IUI, ale to už mám 2x za sebou a neúspěšně. Do toho jsem měla syndrom PCO, takže mi doporučili IVF. Píchání injekcí znám, ale mám z toho teda pěknej vítr, nervy na pochodu. Netušila jsem, že to bude tak psychicky náročný a to jsem zatím na začátku.

bruni
10. lis 2011

@mpetula
@lucie.hasmanova můj přítel utekl, když viděl injekci, jsme oba stejní strašpitlové, ale já se musela překonat, protože se mi nechtělo každý večer docházet ke známé na injekce. Chodila jsem tam při 1.IVF , ale když už bylo druhé a teď třetí, tak jsem si řekla, když to dokázaly jiné tak já taky 🙂 a šlo to. Je fakt že se pěkně klepu když píchám, už jsem se píchla i do prstu 😀 prostě divadlo.
@zuzanka26 je to psychicky náročný jak u 1.IVF tak i u ostatních, občas i horší občas lepší jak kdy 😒 Ale musíme vydržať
Jinak já dnes byla na utz a nevim zda dobrý nebo ne. Dohromady asi 8 folikulů ale na jednom vaječníku byla vidět endometrioza, kterou tam před 14 dny nikdo neviděl. Prý to teď nevadí, a nejlepší na to je otěhotnět. To se říká krásně ale jak to udělat? 😀 Další utz v sobotu a už budu vědět kdy bude OPU.

zuzanka26
10. lis 2011

@bruni já vím, díky. je to prostě boj.
Píchám Puregon a až dnes mi došlo, že to mám mít v ledničce, no paráda!

jerryna
10. lis 2011

@mpetula Díky, dneska jsem zase volala a prý pokračují v kultivaci a zítra bude transfer. Vypadá to, že bychom opravdu mohli mít blastocysty. Ale raději s tím nebudu tak moc počítat. Já jsem si píchala sama, byl to teda mazec, hlavně ta první injekce. Měla jsem pero Gonal a při prvním píchnutí nám vypli proud, takže jsem to dělala při svíčkách. No a jak jsem byla zmatená, tak jsem pero nenatáhla a šup do břicha. Docela mě naštvalo, že mám zbytečně píchanec navíc. Zrovna to viděl manžel a málem se položil. Prý fuj, to bych nedokázal. 😠 Dobrá podpora.
@zuzanka26 Psychicky náročný to je, při prvním jsem byla vystresovaná jak borůvka, ale tentokrát jsem čučela jak jsem v pohodě. To až teď začínám plašit.

zuzanka26
10. lis 2011

@jerryna 🙂 tak to je dobrý tvůj manžel. Prostě chlapi no 😉 My vydržíme všechno. Mě to píchání nevadí, ale bojím se jiných věcí.
Líbí se mi, jak v CARu prostě mluví tak jako že je jasný, že se všechno povede, odeberou se vajíčka, napíchnou se,pak se budou pěstovat 4 -5 dnů a pak se obě uchytí. Takže si máš rozmyslet zda chceš dvojčata. Ach jo, kdyby to bylo takhle jednoduchý, jak se o tom mluví. 😨

bruni
10. lis 2011

@zuzanka26 to je přesný 😒 mám taky takový pocit, stále mi už 3 roky říkají, že teď už se to povede, a až přijedete z dovolené tak už ani nebue další IVF potřeba atd. stále dokola. Přitom my víme, když už se v tom delší dobu pohybujeme, že je vůbec úspěch dojít až k ET a mít vůbec nějaká embria. Já třeba jdu na 3.IVF a podařilo se mi pouze dohromady za tu dobu 1 embrio ET a nic víc 😠 Ještě že mě to dohromady stálo jen asi 22tis. což ještě jde proti jiným, ale i tak, rok snažení s hormonama, vaječníky dostávají dardu a jen jedno embrio z toho 😝 Už končím s naříkáním, tím se nikam neposuneme, že? 😉

zuzanka26
10. lis 2011

@bruni mě tohle říkal i můj gynekolog, že u mě nevidí problém a naposled mi říkal, jestli chcete rodit zase v listopadu, tak to už abyste se do toho opřeli. A já přitom tušila že mám nějaký problém a štve mě že on to ignoroval. No a listopad už je tady a já těhotná nejsem. 😖
Ne já vím, fňukat se nesmí, protože to k ničemu není. 😝

lucie.hasmanova
10. lis 2011

jerryna - prosim te kdyz jsi volala do Pronatalu take ti po telefonu nic nerekli? Me ozmamili ze mam volat v nedeli rano a ze pokracujeme v prodlouzene kultivaci. Tak nevim na cem jsme ☹

bruni
10. lis 2011

@lucie.hasmanova já chodila do Pronatalu Praha a tam ti nic do telefonu neřeknou, je to jeden z mála caru který to tak mají. Prostě ti každý den jen řeknou zda se něco vyvíjí nebo ne. Pak už jen řeknou přijeďte nebo nejezděte. Počty a kvalitu embrií vůbec neříkají ani před ET. Na jednu stranu je to výhoda že se nestresuješt při špatné kvalitě na druhou stranu se stresuješ že nic nevíš 😉

jerryna
10. lis 2011

@lucie.hasmanova Taky mi nic neřekli. Jen každý den, že pokračujou v prodloužené kultivaci a tečka. Prostě doufám, že se vyvíjejí jak mají a dopracují se k blastám. Nejhorší je se tam dovolat, i když dnes se mi to podařilo napoprvé.

rehonka
autor
10. lis 2011

Když jsme chodili v 2006 na Unicu do Brna, tak nám každý den říkali jak počty tak i kvalitu... Jak je to teď nevím a v jiných zařízeních už vůbec ne ☹ My jsme byli včera na na klinice dohodnou se na příští stimulaci před IVF a bylo to zvláštní. Zjistili že ovuluju a hend mi pan doktor nabídl IUI,které jsme nakonec udělali. Současně se mnou naplánoval i IVF. O tom se ale moc bavit nechtěl, byl plný optimismu z IUI. (přestože jsou vyhlídky mizerné, jak už se 4x potvrdilo). Pak se se mnou ale bavil o IVF a tam tedy optimismem šetřil dost... Prý s tím mám spíš nepočítat než počítat. Je to hrozné, jak jednoduše si ti doktoři hrají se slovy o kterých pak do kola a do kolečka musím doma přemýšlet ☹((

anina32
10. lis 2011

Zdravím, doufám že se můžu přidat? Je mi 32 a mám osmiletého syna z prvniho manzelství, tenkrát vše proběhlo bez problému. Se současnym manželem se o mimčo snažíme již více než dva roky, tak jsme konečně dostali doporučení do CARU, konkretně do Hradce Kralové, do Sanusu k panu doktoru Dejmkovi, nemáte s nimi někdo nějalé zkušenosti? Vyšel nám špatný spermiogram, přirozenou cestou by jsme se prý miminka nedočkali. Bylo nám rovnou doporučeno IVF, takže se mi teď v ledničce chladí Puregon, čekám na menstruaci abych si mohla začít dvakrat denně píchat, plus mínus 20. listopadu s tím začnu. 😕 V hlavě mám milion otázek, se kterymi mi nikdo z kamarádek kterým jsem o tom řekla, neporadí protože s tím nemají osobní zkušenost. pro začátek: jak moc bude injekce perem bolet a zvladnu si ji dávat sama? Co se mnou ty hormony udělají, zvládnu zatím chodit do zaměstnaní? Nebo bych se na to měla nějak psychicky připravit, respektive svoji rodinu? 🙂 Jaká je pravděpodobnost že se to celé povede.....?