1. IVF v listopadu, prosinci 2011. Přidejte se také

rehonka
23. říj 2011

Zdravím... Na přelomu 11/12 2011 se chystáme na IVF. První s mým současným partnerem. Mimo to mále za sebou 1IVF a 1KET s prvním manžílkem a a 5 IUI s tím současným. Připadám si už neuvěřitelně vyčerpaná.... Chodíme na Fertimed Olomouc. Napište....

luca77
30. lis 2011

Ahoj,dnes jsem byla v CARu a ukončily mi stimulaci = nereaguji na hormon.injekce ☹ Dnes dokonce sliznice 8mm,ale to mi je prd platný.Dr.říkala,že mám napíchané takové dávky a nic.Pouze vpravo drobné folikuly. Další konzultace 17.1.2012 . Ještě mi nabraly krev a budou zkoumat říkají tomu AHM - anti - Müllerian hormon,že jim to prozradí proč nereaguji. Jo a za nejdřív jsem musela jít zaplatit 550,-Kč . Výsledky budou cca za měsíc. Takže ted Vás sem budu chodit jen číst. Držím Vám palce.

mpetula
1. pro 2011

@luca77 To je mi líto ☹ Je to zvláštní, že tělo vůbec nereaguje na hormony. No ale jak už jsem tu pslala, u mě to také žádná sláva nebyla, ale neměla jsem tak silné dávky....
@bruni Hela já ti ani nevim, původně s dr. jsme se bavili, že PK bude, protože pojišťovna prý platí jen dva dny kultivace - takto mi to řekl doktor. Pak v caru mi řekli, že když je jedno, tak není na co čekat se zavedením a na odběru jsem byla v pátek a že ET bude v pondělí a nakonec byl až v úterý. Za PK jsme neplatili, tak asi nebyla, nevím. No ale dnes jsem zkusila test a nic. Mrcha se mi ještě pořádně nerozjela, ale já to tak mám vždy, tak dva dny jen hooodně špinim a pak se to rozjede i s pořádným bolením břicha.
Jinak holky, všem ostatním držim palečky, ať vám to vyjde. No a já zavolam dr. a zeptám se ho, jak dál. Ráda bych třeba už v lednu šla do dalšího pokusu, tak snad to půjde. Jednou mi říkal, že se musí čekat tři měsíce, aby si tělo orazilo po té stimulaci. Ale myslím si, že kyž u mě nebyla tak silná, tak že by to snad mohlo jít.

bruni
1. pro 2011

@luca77 ☹ ach jo. měli by ten test dělat před stimulací a ne až potom 😠 mě ho teda taky dělali až po 2.IVF, ale já reagovala dobře, ale měla jsem vždy mega velké dávky hormonů. Nevím jak věděli že mi mají hned od začátku dávat hodně 😕 Na tvorbu vajíček je důležitý FSH a AMH. FSH by mělo být pod 10 a AMH myslím aspoň nad 1, to ale nevím přesně. Jediná útěcha je, že ti zůstane pokus k dobru. Tak držím pěsti ať něco vykoumají. Všude doporučují 3 cykly pauzu, ale když jsi nereagovala tak třeba budeš moct dřív 😉
@mpetula to je zvláštní s tou PK 😨 já myslela že je pouze hrazená 2-3 dny. A to jsem původně myslela že jen 2, ale sama jsem měla 3 dny hrazené. A kolik bereš denně Utrogestan?

bruni
1. pro 2011

@hoper
@zuzanka26 jak je vám holky? Kolik berete Utrogestanu denně?

petluska
1. pro 2011

@bruni
Ahoj holky, jak se mate?
Ja beru utrogestan 2x 2 tabletky..., 2x Estrofem, 1x fragmin, kyselinu listovou a pulku prednisonu....
Citis nejake prizaky? Dnesak jsi 9 den po ET, vid? Budes testovat?

zuzanka26
1. pro 2011

@bruni ahoj, já taky beru 2x 2 denně, půlku Prednisonu a mimo to beru dlouhodobě metformin, kvůli tomu PCO.
už si s těma práškama připadám jako blázen.
Včera mě fakt dost bolelo břicho na MS, dnes zatím nic.
Já nevím, kdy tak obvykle dorazí MS, já měla taky prodlouženou kultivaci, 5ti denní embryjko, tak nevím, jestli se to počítá jako + 5. Dneska jsem 7 den po ET.

petluska
1. pro 2011

@zuzanka26
Ja jsem taky 7. den po ET 🙂
Ja zase necitim vubec nic!!! Bricho jako na MS jsem citila 2-3 dny po ET, od te doby nic...Myslim, ze to bylo porad k tem zvetsenym vajecnikum...

petluska
1. pro 2011

@petluska
U me MS dorazila vzdycky 12-13. den po ET. I kdyz jsem mela prodklouzenou kultivaci nebo nemela...Ale tentokrat ma u me zakaz 😀

zuzanka26
1. pro 2011

@petluska tak to budeme nečekat stejně. I když já nejsem moc pozitivní, mě ta bolest na MS včera přišla jasná.
A je zajímavý, že po OPU mě dost bolelo břicho a jak mi udělali ET, tak přestalo. 😅

zuzanka26
1. pro 2011

Ach jo, teď jsem si přečetla, že Utrogestan asi brzdí MS. Já vždy brala po IUI jen 2 večer, ale nikdy ještě k tomu 2 ráno. Takže já asi nejpozději v pondělí zkusím test a když bude naprosto negativní, vysadím Utrogestan. 😖

petluska
1. pro 2011

@zuzanka26
Mne prave bricho bolelo i po ET..
Jojo, budem necekat stejne 🙂
Mne prave neni vubec nic, ani nevim o tom, ze v sobe neco mam 😕 Teda doufam, ze porad mam 🙂

petluska
1. pro 2011

@zuzanka26
Mne utrogestan MS nikdy nebrzdil!

zuzanka26
1. pro 2011

@petluska já zase mám pocit, že právě nic v sobě nemám, že třeba ta jedna blastocysta zanikla hned ten den co mi jí tam dali a že já tady marně v něco doufám.
Je to na palici.
Už aby byly Vánoce aspoň.

petluska
1. pro 2011

@zuzanka26
NENE, kdyz nezanikla do te doby nez ti ji tam dali, tak u tebe uz urcite vubec nezanikla, neboj !!!!

bruni
1. pro 2011

@zuzanka26
@petluska tak já beru Utrogestan 2-2-2 a 1 celý Prednison, takže síla 😀 Právě si myslím,že třeba ani ms nedostanu pokud to nevysadim. Minule jsem brala 1-0-1 Utrogestan a ms přišla za 9 dní. Mám stejné pocity jako vy, takže je to asi normální 😉 Dle caru mám oficiálně testovat v pondělí 😝

zuzanka26
1. pro 2011

@bruni tak to je dobrý, já mám testovat 12.12. to teda nevím, kdo by to takhle dlouho vydržel.
ale u tebe to zatím vypadá nadějně!

petluska
1. pro 2011

@zuzanka26
Az 12.12? No to bych nevydrzela!!!!
Ja mam testovat 7.12.....A i to je neskutecne dlouha doba ☹

hoper
1. pro 2011

Ahoj,tak já beru Utrogestan 1-1-2 a kys.listovou. Mám pocit,jak kdyby ET nebylo. Bolest břicha zmizela,jen mi zůstalo kilo na víc a velká chuť k jídlu. 😀 Sežeru na co přijdu. 😀 Jo a včera se mi nalily prsa a zvětšily bradavky.Je to komický.Prý to ale může udělat ten Utrogestan,takže si naděje moc nedělám.Jsem 6.den od ET a testovat mám příští sobotu. Na stránkách ale píšou,že můžu už jedenáctý den. Tak uvidíme. Je to smutný,jak odpadáváme. ☹

fori
1. pro 2011

ahojky, já měla mít 1 IVF taky někdy touto dobou ale doktorka mě přemluvila na poslední 5 IUI. takže já půjdu až v lednu. 😀 ale být tu můžu taky ne?? 😀

bruni
1. pro 2011

@hoper taky mám velkou chuť k jídlu 😀 je fakt, že ji mám celý život 😀
@fori a kdy budeš mít 5.IUI?

hoper
1. pro 2011

@bruni -u mě chuť k jídlu vznikla teprve minulý týden. Hlavně čokoláda.Ta teď vede. 😀

bruni
1. pro 2011

Holky, kdo jste všechno tady měli PICSI nebo AH?

petluska
1. pro 2011

@bruni
Ja mela jen ICSI a AH.

zuzanka26
1. pro 2011

Já měla asi jen ICSI. díky bohu. protože přirozeně se neoplodnilo nic z 12 vajec ani jedno.
Já se zase klepu z toho hyperstim. syndromu. Nějak se mi totiž zvětšilo břicho, jakoby ale během dneška. Nic mě v něm sice nebolí, ale četla jsem, že to může být 12-17 dnů po aplikaci hcg ( ovitrelle), to přesně jsem. Tak to mlůže být ono a zas mám nervy. 😖

luca77
1. pro 2011

@bruni jj,to je jediná pozitivní věc na tom,že se mi toto nebude počítat.Já musím mít vždy něco extra ☹ .Dneska jsem byla v Polsku a měli tam kráásnýý kočárek 🙂 trojkombinace i se sedačkou za 7.500,- a mám pocit,že podobný jsem viděla v Praze asi za 18.000,- ...Noo,ale to se nás prozatím netýká 😉

luca77
1. pro 2011

@mpetula no jo,to se nedá nic dělat...v lednu budeme zase chytřejší 😉

bruni
2. pro 2011

@zuzanka26 já jsem taky děsně nafouklá, ale spíš jako že pr... m To jsem měla minule taky.
@luca77 tak to já se nakočárky ještě neměla odvahu ani podívat. Přijde mi to jako nějaké sci-fi po tolika letech myslet na to, že bych mohla být těhu a potřebovat kočárek 😒

zuzanka26
2. pro 2011

@bruni Ahoj, já jsem v šoku. dělala jsem si test a je to pozitivní. Asi se budeš smát, ale já mám velký strach, protože ta druhá čárka je strašně moc silná, nevím, jestli je to v pořádku. Dělala jsem si ten test s citlivostí 10, ale prostě mám strach, jestli je to normální. 😖

zuzanka26
2. pro 2011

Asi jsem si ten test dělala moc brzo a ještě to může být ovlivněno hormonama? Ach jo!

fori
2. pro 2011

@bruni no v pondělí jdu na ult. tak počítám ve středu. 7.12.