1. IVF v listopadu, prosinci 2011. Přidejte se také

rehonka
23. říj 2011

Zdravím... Na přelomu 11/12 2011 se chystáme na IVF. První s mým současným partnerem. Mimo to mále za sebou 1IVF a 1KET s prvním manžílkem a a 5 IUI s tím současným. Připadám si už neuvěřitelně vyčerpaná.... Chodíme na Fertimed Olomouc. Napište....

bruni
6. led 2012

@zuzanka26 Tak to je super zpráva 😵 když už tě předali k tvému gynekologovi, tak je to ok 😉 Je to bojovník, určitě spinká ikdyž ty jsi vzhůru neboj 😉 Furt lepší, než by jsi kašlala a dusila se celou noc ty, to by byl asi větší záhul. I tak to ta miminka vydrží, pokud jsou to ta pravá 😉 Já se taky bojim, ale jen proto, protože mi vůbec nic není. Na jednu stranu jsem ráda a na druhou se samozřejmě strachuju. Jak to tady píšou všechny těhule, teď už se budeme bát pořád 😝 Snažím se strachovat co nejméně a užívat si první těhu zázrak 🙂

zuzanka26
6. led 2012

@bruni Ahoj, tak dnes jsem byla a vše v pořádku. Jsem tak ráda. Ale klid mám taky jen tak pro dnešek.
Neboj, mě zase furt tchyně dusila s tím, že ona měla idylický těhotenství, ani jedna nevolnost, a nechápala, že jsem blila a byla zelená.
U tady toho těhu ale je mi ale jinak, prostě jakoby líp, proto sázím na to, že to bude chlapeček.
A počkej, až se ti to narodí a budeš se pořád chodit koukat, jestli dejchá 😉

bruni
6. led 2012

@zuzanka26 jo jo to znám, klid je jen na chvíli a pak zase červík hlodá. Chce to se hodně zaměstat hlavu něčím jiným, ale já se v práci děsně nudím, zrovna je málo zakázek tak mám čas. Jinak by to docela utíkalo. Já si teď na další utz počkám 3 týdny, to bude ten NT screening, bojim bojim 😨

kvetinka84
7. led 2012

@zuzanka26 Moc gratuluju k miminku, přeju aby bylo vše v pořádku.

kvetinka84
7. led 2012

Holky mám úplně stejné pocity jako vy. Když mě bolí břicho, bojím se, jestli je to normální. Když mě druhý den nebolí, bojím se, že se něco stalo... No hrůza. Já se toho prvního UZ asi nedočkám. Je ve mě malá dušička

bruni
9. led 2012

@kvetinka84 jo jo, musíme tím projít všechny, nedá se nic dělat 😝 Kdyby se nám to povedlo hned tak bychom nic neřešili a byly v klidu, prdlajs bychom věděli, co vše může nastat, protože bychom si to nestihly zjistit. Kdybych otěhotněla před 3 roky, kdy jsme se začali snažit, tak jsem nevěděla vůbec nic a byla bych zcela nevědomá a tudíž v klidu 😉

zuzanka26
9. led 2012

@bruni Tak jak je? u mě dobrý, jen mě od včerejška občas dost vbýrazně píchne v místě, kde vím, že mimi je uložené a vůbec mi neroste břicho. Já vím, že je to k smíchu, že jsem teprve na začátku 10 týdne, ale u prvního dítěte už rostlo. 😔

bruni
9. led 2012

@zuzanka26 no jak říkám, potřebovaly bychom utz doma a každý den to zkontrolovat 😀 Mě je dobře, žádné nevolnosti, spíš jen únava a na omdlení, děsná lenost 😝 Břicho mám nafouklé hlavně večer ale ráno to skoro taky není znát. Všude píšou, že břicho roste až po 3. měsíci, takže do té doby je to spíš nafouklost, páč mimi je ještě pidi a nemůže zvětšit břicho. A nafouklá jsem tedy parádně, myslím jako že mám větry od rána do večera a celou noc 😝 Občas mě píchne a občas bolí jako na ms. Jo a taky mě v noci začínají bolet záda. Dnes to bylo docela děsný. Myslím, že je to tím, že mám málo pohybu a břišní svaly jsou totálně ochablý. Už abych mohla cvičit. Ty jdeš na NT screening?

zuzanka26
9. led 2012

@bruni já mám teď prohlídku až 24.1. jen mi řekl, že mi nechá papír z Pronatalu jako zprávu o těhotenství, prý pro případ že bych skončila v nemocnici, tak aby mi to věřili.... 😖 hrozná představa.
To bych měla být ve 12 tt, tak asi už bude dělat NT, z toho mám taky hrůzu, aby to bylo dobré.
Moc bych chtěla být v klidu a užívat si těhu.
Dnes se mi teda udělalo blbě když jsem velejvala nočník a pak taky když jsem dávala do myčky špinavé nádobí. Pak se to uklidní.

bruni
9. led 2012

@zuzanka26 mě se teda ani jednou špatně z ničeho neudělalo. Když už mi je špatně, tak většínou odpoledne a to je jen takové špatně jako když jedu autem v zatáčkách a sedím vzádu. Na zvracení vůbec. To půjdeme na ten screening podobně. Já jdu ještě v 11. týdnu na krev ale to se může právě udělat dohromady s tím screeningem v jednom dni ve 12. týdnu.

zuzanka26
9. led 2012

@bruni mě už právě krev brali, mám modřinu přes půlku ruky. Ale tak tohle jsou testy na HIV a tak, to mi dělali v Pronatalu několikrát tak to snad bude ok. 😅

kvetinka84
11. led 2012

Holky prosím o radu. Je normální, že mě už druhý den dost pobolívá v podbřišku a občas mě tam dost ostře píchne. Pobolívání k tomu asi patří, ale to bodání mi dělá starosti. Navíc už druhý den zvracím, jednou jsem dokonce omdlela. Dává mi to docela zabrat, navíc mě dost pálí v krku☹ Já se té páteční kontroly nedočkám, bojím se, aby bylo vše v pořádku...

bruni
12. led 2012

@kvetinka84 to je naopak moc dobré znamení, vše co popisuješ jsou známky prosperujícího těhotenství 😉 Jsi ukázkový případ, buď ráda, že to tak máš. Mě bylo docela dobře a teď mi je už úplně dobře a tak vůbec necítím, že bych byla těhu 😕

kvetinka84
12. led 2012

@bruni Díky za uklidnění, snad zítra bude všechno OK. Moc se mi líbí pojem "prosperující těhotenství" 😀

bruni
13. led 2012

@kvetinka84 to jsem někde četla, to není z mé hlavy 🙂 Tak dej dnes vědět 😉

zuzanka26
13. led 2012

@kvetinka84 určitě to bude ok, vždyť tohle já bych si přála, teda ne omdlívat, ale pořádně zvracet, asi to zní uhozeně, ale fakt je to známka prosperujícího těhu. Každý to má ale jinak.

Za to já mám zase story. Začal mě bolet zub, a to takový zub, který už má asi 1000x plombovaný, před lety mi z něj i jednou nějaký doktor v Řecku tahal nervy. Tak teď začal zlobit, musela jsem jít na snímek, tak jsem dostala takovou tu těžkou zástěru přes břicho a že prý ty paprsky směřujou jinam, tak nezbývá než jim věřit.
Takže se taky právě necítím vůběc těhotně. Včera mě celej den děsně bolela hlava, nevzala jsem si na to nic a vydržela to i přes noc, dnes je to trochu lepší, ale úplně ok nejsem. Břicho mi neroste a tak jsem taková nejistá, taky nevím, jestli je to ok. 😨

kvetinka84
13. led 2012

Ahoj holky, tak kontrola dopadla výborně. Miminko je v pořádku a je na správném místě. Už mu dokonce blikalo srdíčko. Nádherná podívaná, byl se mnou i manžel, jsme naprosto nadšení. Jinak dneska jsem zvracela od 6 ráno a už mi to nedovolilo ani usnout. Takže nevím, jestli je mi co závidět ☹ No a k tomu bolení v krku a pořádná rýma 😖

d.h.86
14. led 2012

ahoj,nerada sem lezu,ale mám doma zbytky léku na IVF,kdyby měl někdo zájem,písněte mi do IP

bruni
16. led 2012

@zuzanka26 ahoj, já jdu taky k zubaři v únoru, ale sama jsem se objednala na preventivní prohlídku, tak doufám, že mi nebudou vrtat 😝 Mě taky břicho neroste, mám ho jen večer nafouklé jak balon protože mě nadýmá všechno co sním 😝 Hlava mě zrovna včera taky bolela pekelně, taky si na to nic neberu, snažím se to vydržet, mám to tak jednou za týden. Zítra už jdu na krev na ty první testy, ale výsledky budou až za týden.

@kvetinka84 Paráda, gratuluju 😵 To zvracení ti nezávidím, mě když je blbě jen třeba dvě hodiny denně tak si říkám, že kdyby mi tak bylo celý den tak bych se picla 😝 Pak si zase hned řeknu, jak jsem se na to těhu špatně těšila a jsem ok 😉

kvetinka84
19. led 2012

Ahoj holky, chci se zeptat, co se u vás dělo po propuštění z CARu? Já byla včera u doktorky, byla moc milá, strašně dlouho si se mnou povídala, rozebíraly jsme všechno možné. Ale to bylo všechno. Žádné vyšetření, žádný UZ, žádná krev nic. Jsem z toho trochu nervozní. Vyšetřovat mě prý nemá cenu, když mi dělali UZ v CARu minulý týden a bylo vše OK. Další kontrola za 4 týdne a pak i krev a moč. Je to běžný postup? Díky

bruni
19. led 2012

@kvetinka84 úplně běžný to asi není, co tak vím, tak obvodní si chce taky udělat svůj ultrazvuk a sám se přesvědčit, že co říká car je pravda 🙂 ale pokud tvoje doktorka jim tak věří, tak je to ok, protože mě v podstatě taky nic nedělali (kromě toho utz) a další návštěvu mám taky až za 4 týdny od té první. Mezi tím ovšem jdu na NT screening ještě do caru, protože to tam mám zadarmo a u svého gyndaře bych platila 1000Kč. V podstatě oni tě začnou pravidelně kontrolovat od 12. týdne těhu a do té doby se moc neděje. Taky už se těším až prcka zase uvidím, takhle si vůbec nejsem jistá, jestli tam ještě je 😀

kvetinka84
19. led 2012

@bruni Díky moc za odpověď, cítím to úplně stejně, taky si občas říkám, jestli tam opravdu je, ale mé neustálé žaludeční nevolnosti mě ujišťují, že snad ano 😀

safarikovap
20. led 2012

@kvetinka84 Já jsem to teda vyhodnotila tak, že standardní to zrovna není a okamžitě jsem změnila gynekoložku (přesně tohle se mi stalo minulý týden). Rozdíl je teda v tom, že moje gyndařka je nepříjemná, stará, hnusná, babizna, které zřejmě dělá dobře, když může někoho rozhodit 😠 Nečekala bych, že když mně 3/4 roku neuvidí, protože tuto dobu jsme se léčili v CAR, mně neudělá ani UTZ 🙄 Když jsem tohle řekla své nové gynekoložce a v CARu, kam půjdu na screening, tak mně jen schválili, že jsem vzala nohy na ramena 😉

twininky
21. led 2012

holky jsem druhý den po IVF, včera mě popíchávalo v břiše a dnes celý den nic, tak nevím zda je to dobré znamení ☹

bruni
23. led 2012

@twininky co tak čtu, tak je úplně jedno co cítíš, protože neexistují stejná znamení pozitivního zahnízďování. Někdo necítí nic a někoho bolí břicho, někdo špiní a někdo vůbec. Já měla u dvou IVF dost podobné pocity a jednou se nepovedlo a jednou jo. Vůbec se to nedalo předvídat. Někdo říká, že to pozná, ale to jsou vyjímky, asi dost vnímavý ženy 🙂 Takže buď v klidu a vydrž. Dokonce když se má testovat, tak většina holek má pocit, že přichází menzes a ty pocity jsou stejné jak u těch co se jim ukáží // tak i u těch co mají bílo. Takže fakt se to nepozná 😉

twininky
23. led 2012

@bruni Děkuji Ti za trocha uklidnění, tady většina holek píše, že mají bolesti atd.. 🙂 No já každej den čekám, jestli mě bude aspoň na zvracení, nebo mě bude píchat v břiše...
No asi máš pravdu, nedá se předvídat..gratuluji k miminku 😉
To čekání na test je teda dlouhé, jsem na neschopence, a pomalu to doma utíká....
nejhorší je že mi volají z práce a něco ode mě potřebují, sem pak trochu ve stresu, okamžitě si pak pouštim relaxujicí písničky....já sem hrozná stresařka....to bude věc to čekání 😀 jdu až 6.2. na krev 😒

bruni
23. led 2012

@twininky špatně začíná být až nejdříve 14 dní po ET a já třeba nezvracela ani jednou do teď 🙂 bolesti v podbřišku jsou klidně už hned po OPU a pokračují dál bez ohledu na to zda se to povede nebo ne. Také mohou bolet prsa a pálit žáha. Ale stejně nevíš zda to povede //. Nejhorší je to čekání, to znám 😝

twininky
23. led 2012

@bruni tak jo, uklidnila si mě 😀 , prsa mě bolela ještě před ET, ale to přisuzuji vysokým dávkám hormonům, kvůli endiometriu, 3x1 estrofem a 3x2 ultrogetstan 🙂 takže mám být v klidu jo?? 😅 čekat, čekat a čekat, nejhorší je že musim lhát lidem z práce když se mě ptají co mi je..copak jim mám všem vykládat, že čekám na to zda jsem těhotná??? 😖 ach jo máme my to ženy trápení co??
když vidim holky, jak těhotní a pak jdou na potrat, vždycky si říkám, jestli tohle je nějaká spravedlnost 🙄

bruni
23. led 2012

@twininky jo jo moc dobře ti rozumím, byla to velká úleva když jsem po roce snažení a 3 IVF mohla v práci říct pravdu a nemuset lhát, a vymýšlet si proč chodím k doktorům 😒 Držím pěsti 😉

segra_bruni
4. bře 2012

@bruni sampanske 😉 tak jsem si precetla tu reportaz z testovani 😉 sou to nervy 😝 😝 😝
a jdu konecne spat ... 😎