1. IVF v listopadu, prosinci 2011. Přidejte se také

rehonka
23. říj 2011

Zdravím... Na přelomu 11/12 2011 se chystáme na IVF. První s mým současným partnerem. Mimo to mále za sebou 1IVF a 1KET s prvním manžílkem a a 5 IUI s tím současným. Připadám si už neuvěřitelně vyčerpaná.... Chodíme na Fertimed Olomouc. Napište....

verun85
11. pro 2011

@martinka87 Neboj, určitě to nějak vykoumáš, aniž by jsi musela v práci říkat víc, než chceš 😉 Budu držet palce 🙂

martinka87
11. pro 2011

@verun85 diky moc,snad jo!!!! 😉

jarka67
11. pro 2011

@martinka87 Já jsem si vzala neschopenku až ted´před ET a řekla jsem že mám ženské problémy a že se zhruba za 14 dní uvidí a jestli to vyjde tak potom řeknu že jsem těhotná,já do práce chodit nemůžu,mám namáhavé zaměstnání a ještě k tomu dvanáctky a noční takže bych o to asi hned přišla.

martinka87
11. pro 2011

@jarka67 dekuji 😉 to jsem teda zvedava co vymyslim...

bruni
11. pro 2011

@verun85 no vidíš a mě v caru řekli, že se v neděli nedělá 😉 tak asi jak kde 😕
@martinka87 já jsem vždy řekla, že mám cystu a že mi ji musí odstranit. Předtim že jsou různá vyšetření atd. Je to sice nepříjemné takhle si vymýšlet ale je to lepší než když pak všichni čekají jak to dopadne 😝

martinka87
11. pro 2011

@bruni hmmm,to je docela dobry napad,ikdyz clovek lze ☹ ale ja proste nevim, je mi to sice proti srsti,ale musim myslet i na sebe,aby me nevyhodili... A presne jak pises,ono je potom to ptani: "tak coooo?" dost neprijemny ☹

verun85
11. pro 2011

@bruni Taky mě to překvapilo, ale asi je to jak kde 🙂 Každopádně mně to vyšlo krásně na neděli s PK 🙂

aagnes
11. pro 2011

@verun85 na spermio jsme byli v Brně Repromeda a nevím zda tam budeme pokračovat ☹ achjo holky, proč člověk zrovna vždy řeší to co nikdy nechtěl řešiit a proč lidi, kteří si nic nezaslouží, tak jim to všechno jde jak po másle. Nemůžu si na tenhle fakt zvyknout 😨 Mám z toho akorát nervy ... moc děkuju za podporu.

aagnes
11. pro 2011

@bruni nedokážu si představit co mě čeká a jsem hroznej srab ☹ Můj nejstarší bratr má z umělýho dvě holčičky a když jsme u dvojčat, tak můj druhý bratr má díky přírodě dvojčata kluky 😅

aagnes
11. pro 2011

@martinka87 ahojky, jsme na tom stejně jako vy, teda ještě podrobnosti nevím... dozvíme se až zítra. Koukám jak to super bereš, já mám z toho šok ještě dnes a to jsou už 4 dny co jsem tuto informaci po telefonu slyšela. Držím pěsti štěstí 🙂 ať vše super dopadne.

verun85
12. pro 2011

@aagnes Aha, tak tam zkušenost nemám, my chodíme do Pronatalu v Praze. AAgnesko, mě to taky nikdy nenapadlo, že zrovna já budu mít problém otěhotnět a pak tohle ☹ Přemýšlela jsem, co jsem kdy udělala špatně, že se mi to dole takhle porouchalo a pak mi doktor řekl, že s endometriózou jsem se prostě narodila.....takže já jsem to měla spočítané už v porodnici 😒 Nezbývá nám, nic jiného, než se smířit s tím, že ten černý petr padl prostě na nás a myslet pozitivně 😉 Ono nám to určitě vyjde...dřív nebo později...my si to zasloužíme 🙂 Držím palečky 😉

petrufa86
12. pro 2011

@bruni ahojda, ty si asoň vymýšlíš v práci,a le my lžeme v rodině, mým rodičům, přítelovým rodičům všem. U nás to kromě ségry a jejího manžela nikdo neví, nechceme to nikomu říkat. Docela kolikrát makačka na co se zase vymluvit proč jedeme k doktorovi. 😉

bruni
12. pro 2011

@petrufa86 to musí být hrozný stres 😒 mě stačí v té práci a dost mi to vadí. Je to k tomu všemu ještě stres navíc 😝 Je fakt, že když se to nepovede tak je to lepší, že se to nemusí všude vysvětlovat a nikdo se neptá ale neustále se hlídat abych se neprořekla je hrozný 😝 Já přístí týde budu muset asi v práci říct, že jsem těhotná, protože bude vánoční večírek a je jasné když nebudu pít, musím s pravdou ven. On to šéf totiž už po tom roce po doktorech stejně tuší. Už to chci mít za sebou 😝

petrufa86
12. pro 2011

@bruni jojo, je to děs, vždy se musíme s přítelem domluvit, co řeknem, abychom každý neříkali něco jinýho. Našim je divný, proč nepiju kafe a jen čaj, tak sem to včera okecala, že nemůžu že beru prášky a na to se kafe pít nemůže. Nechtěli jsme to nikomu říkat pže každý má svých starostí dost a nechci, aby mě pak každý litoval. když se to nepovede tak budeme nešťastný jen my 2 a nikomu to nemusíme vysvětlovat a jestě kazit vánoce. a pokud se to povede, tak to řeknem jen rodičům že jsme podstoupili umělko. Myslím, že každýmu je po tom ho... Neříkám, že za 2 roky to nikomu neřeknu ale teď rozhodně ne, teď to je pro nás dost citlivé téma.

zuzanka26
12. pro 2011

Ahoj holky,
tak jsem byla na kontrole. Vypadá to,že syndrom má docela mírnou podobu.
Ale co mě zneklidnilo, bylo to, že ten gestační váček odpovídá 4+5 a já jsem už 5+ 1. Sice dr. říkala, že to je v normě, ale já jsem zase zpanikařila, že mi to asi neroste. ☹

kacenka1977
12. pro 2011

ahoj holky,
tak já to v práci řekla pár lidem, protože když jsme jezdili do centra někdy i dvakrát za týden, tak to nejde si pořád vymýšlet a pak prostě někomu jsem se svěřit musela - rodiče moje i manželovo to ví, a teď už i pár známých, od ET jsem doma na neschopence právě proto, abych měla klid od otázek typu tak co? 😉 - v práci by se každý ptal, to je mi jasné 😔

jarka67
12. pro 2011

Tak dnes jsem měla ET, dvě embryjka největčí kvality a test si mám udělat přesně na štědrý den,tak to bude dáreček,nebo sklámání ? Doktor říkal že mám velkou šanci že mi dal nejlepší jaký mohl. 12.12. a test mám za 12. dní a moje dcera se narodila 12. (mimochodem dcera má 15let a je z prvního manželství.) Tenkrát mi bylo 20 pryč . 😉

aagnes
12. pro 2011

holky, co se všechno platí? a kolik to dohromady asi dělá. Nemám o ničem žádný info, tak si nedokážu nic představit. 😒 díky

jarka67
12. pro 2011

@aagnes To je podle toho proč nemůžeš otěhotnět? Všude se platí jinak,ale větčinou to mají na stránkách i s cenou,nebo se přímo zeptej doktora, je to fakt u každé jiný.

aagnes
12. pro 2011

@jarka67 nemůžeme otěhotnět, protože přítel má lenošný spermijky 😒 dnes mi doktor skoro nic neřek a že se máme po novém roce objednat v Repromedě v Brně.

petrufa86
12. pro 2011

@aagnes pokud má přítel lenošní spermíky, tak Vám asi doporučí metodu ICSI. My jsme platili 22 000 Kč. 😝

aagnes
12. pro 2011

@petrufa86 a k tomu ještě přispívá pojišťovna?

anina32
12. pro 2011

@aagnes pojišťovna přispívá ale ne na všechno, my jsme dopláceli skoro dvacet pět tisíc, taky jsme do toho šli kvůli špatnýmu spermiogramu,a protože jsem si musela píchat injekce déle než petrufa, asi že jsem starší, tak nás to vyšlo dráž 😉 je to asi tak že nejdřív si clověk píchá aby mu narostlo hodně vajícek, a na ty injekce se připlácí, u nás to bylo necelých deset tisic celkem, u někoho to dělá míň u někoho zase víc, záleží jak reaguje tělo. Potom je odběr vajíček a při něm jsme platili za ICSI, to je že zavedou spermie přímo do vajíčka a za prodlouženou kultivaci embrii a to stálo dohromady 11100, a za pár dní je potom transfer těch embrii a platí se za zamražení těch zbylých a za katetr a to bylo dohromady tuším 3800. Plus ještě pár třicetikorunovejch poplatků, podtrženo sečteno 25. No a teď čekáme jestli to vyjde 😉

aagnes
12. pro 2011

@anina32 tak to moc děkuji za vysvětlení, když jsem se ptala doktora, tak mi říkal, že ivf platí pojišťovna a že se jen přispívá na nějaké léky a nechtěl mi říct ani zhruba cenu. Nechápu proč? každej asi nemá doma v šuplíku 30tis., musíme přeci vědět zhruba cifru a pak si říct kde na to vezmem. Ach joooo 😒 už mě to nebaví, každej měsíc řešit BT a vše studovat na netu a pak zjistit, že patříme do skupiny neplodnost a hledat další nové info jsem z toho pěkně otrávená. 🙄 to kdybych věděla, tak sme si letos ušetřili dovolenou za 30tis. 😅
Na stránkách otehotnet.cz mají nějaký čaj pro IVF, je na udržení vajíčka.
Určitě to vyjde, držím pěstičky štěstí. 🙂 za chvíli sem dáš fotečku pěkné dálnice na testíku. 🙂

anina32
12. pro 2011

@aagnes to my jsme tam takhle jeli, na druhou konzultaci, při té první mi jenom vyplnili kartu, ani nas nevyšetřili,při té druhé teda vyšetřili oba a doktor povídá že jediná šance je IVF, a já si říkám no dobrý ale pojištovna tři pokusy hradí tak jdeme do toho, pak nám doktor řekl kolik budeme zhruba doplácet, mě spadla čelist, ale manžel, který to bere jeko svoje selhání (nikdy bych mu to nevyčetla, naopak se mu to snažím stále rozmlouvat), tak manžel řekl že jdeme do toho, a během čtvrt hodiny jsme odtamtuď odcházeli s první dávkou injekci za šest tisíc 😝 Když to nevyjde tak máme ještě 4 embrísky v mrazáčku, ale jestli ani to ne tak do dalšího IVF bysme taky hned tak nemohli 😨 Prostě to vyjít musí 😀

martinka87
12. pro 2011

@aagnes vis ja jsem uz clovek,ktery se musel srovnat s nevylecitelnou nemoci,tak me problem,ktery je ale resitelny uz nerozhodi.... Samozrejme jsem to orvala,ale jak jsem to rekla manzelovi,tak jsem ja ta,ktera ho podporuje a rika,ze je to vpohode,ze pokud to ma reseni,tak to nase miminko proste budeme mit!!!! 😉

aagnes
12. pro 2011

@anina32 to je ale peněz ☹ jak ví kolik Ti mají dát injekcí a bolí to? si je aplikovat? jak dlouho to trvá než se dá do těla embio? šéfová mi dnes řekla, že doufám, že jim neotěhotním, když se máme v dubnu stěhovat a začínat nový systém 😝 tak jsem jí řekla, že si myslím, že už máme věk na první mimi a že už jsem tam dost dlouho, že už si to taky zasloužím. 😖 kdyby věděla, tak tohle ani nemůže říct

@martinka87 asi máš pravdu, měla bych to nechat, když se to dá řešit. Já jsem zrovna ta, co od malička si vysnila manžela a rodinu a zatím nic nevycházelo. Měla jsem chlapa 8let, který se cítíl na rodinu mladý a nakonec jsem v 25letech začala hledat dál a konečně našla a už mám zase nějaký to, ALE
Mimiko určitě budete mít 🙂 moc vám to přeji 🙂

bruni
13. pro 2011

@zuzanka26 Pořád s něčím straší ach jo ☹ Aspoň že hyperstimulák je lepší 😉 Já ještě na utz nebyla, takže vím prdlajs a možná je to lepší, aspoň se to tam nějak vyvrbí a já v 8. týdnu už uvidím jen ten výsledek 😕

anina32
13. pro 2011

@aagnes My jsme ty injekce potom ještě prikupovali. Nejdřív se čeká na menstruaci a od druheho dne si začala pichat puregon, rano 200 jednotek večer 100, bylo v peru jako má můj tata na inzulín, kupodivu to vubec nebolelo, nejhorsi byl psychycký blok dokázat si něco píchnout do těla 😝 ale když jsem to překonala tak dobrý 😉 po třech dnech byl ultrazvuk, aby doktor viděl jak vajícka rostou, a přidal mi další injekci, ta se musí píchat každý ráno a ta byla na to aby ty vajícka co vyrostou po tom puregonu tak aby se samy neuvolnili, ta byla horší, to už byla normální injekce a musela jsem si ji pred pichnutim namíchat z roztoku a prášku a po píchnuti to bricho skoro dvě hodiny dost svědilo 😝 pak jsme na ten ultrazvuk jezdili ob den a doktor podle toho psal jednotky kolik si mám píchat jednotek, píchala jsem jedenáct dní, potom určil den odběru a dva dni před tím jsem si musela vzit přesně v devět hodin večer poslední injekci. potom se tam ráno jelo a v narkoze mi vajíčka odebrali a manžel odevzdal sperma. Po probuzení jsem se dozvěděla že mi vzali 13 vajíček že si mám druhy den zavolat kolik se jich povedlo oplodnit. Potom se tam volalo kazdý den a ty počty se měnili, 4 nám zamrazili a ctvrtý den jsme tam jeli a dvě mi zavedli, dneska to je týden 😉 S injekcema jsem začínala 20: listopadu a během té doby jsem bbyla čtyřikrát na ultrazvuku, to jsem ještě chodila do práce, vyšli mi vstříc kdyz jsem potřebovala vyměnit směnu. 2. prosince mi odebrali vajíčka, měla jsem dost velké bolesti a musela jsem pít 6 až 8 litru denne, s tim bylo spojeno caste lítání na záchod, takže jsem si nechala už napsat neschopenku, ale jinak si ji holky dávají až ode dne zavedení embrii, to jsem měla 6. prosince a potom clověk musí být dva týdny v absolutním klidu, aby se embrijka mohla uhnízdit 🙂 Nesmí se tahat nic těžkýho, žádný stres atd... já jsem první ctyri dny ležela a ted pecu cukroví, nic na sobě necítím, od té doby co odezněla bolest z odebrání vajíček. Takže ted cekám, za týden, 20. prosince mám jít na krev a podle toho se pozná jestli se to povedlo. Já to samozřejmě nevydržím a udělám si těhotenský test 😉 Asi zítra, zkoušela jsem to už včera, ale nechce se mi věřit tomu co jsem tam viděla, bylo to příliš brzy a bylo to příliš neviditelné, asi jako fatamorgána 😀 Přeji hodně štěstí, určitě to taky všechno zvládneš 😉

petrufa86
13. pro 2011

@aagnes jojo, celkově to stojí tak 60-80 tisíc podle zvolené metody.