1. IVF v listopadu, prosinci 2011. Přidejte se také

rehonka
23. říj 2011

Zdravím... Na přelomu 11/12 2011 se chystáme na IVF. První s mým současným partnerem. Mimo to mále za sebou 1IVF a 1KET s prvním manžílkem a a 5 IUI s tím současným. Připadám si už neuvěřitelně vyčerpaná.... Chodíme na Fertimed Olomouc. Napište....

petulinkaaaaa
28. lis 2011

@petluska
@mpetula Holky děkuji, doufám, že to zvládnu v pohodě 🙂 ... a mám si sebou něco vzít na to odsávání? nebo není nic třeba? zatím mi nikdo nic neříkal... a měly jste pak nafouklá bříška? 😀 na některých diskuzích jsem četla, že holky přibraly po hormonech i 15 kg a měly bříška jako v 5 měsící těhu 😲

bruni
28. lis 2011

@petulinkaaaaa Já jsem dokonce zjistila, že se na OPU těším, páč ta narkoza to je fakt jízda 😀 začínám být na tom závislá jak na nějakou drogu. Tolikrát už jsem byla (5x-2laparo,3IVF). Potom mě vůbec nic není, to závisí na počtu odsátých vajíček, čím víc tím víc to pak bolí, já měla vždy kolem 10. Břicho je trochu nafouklý celou dobu od začátku stimulace až do ms. Nic jsem nepřibrala 😉

petulinkaaaaa
28. lis 2011

@bruni noo to zní dobře 🙂... taky už se začítám těšit 😀 .. citím, že mrcha během dneška a zítřka dorazí, tak začnu s pícháním hormonů 😕 áááá to bude boj !

mpetula
28. lis 2011

Já co se rozhodla, že chci mimčo, tak už mám za sebou také čtyři narkozy a zatím vše byly v poho jak píše @bruni 🙂 . Kvůli OPU jsem měla zatím jen jednu a moc bych si přála, aby na delší dobu byla poslední 😉 A jinak co s sebou, nevím jak to mají jinde v car, ale to bude asi stejné. Já měla mít jen košilku, přezuvky, ale to ti vše určo řeknou 🙂 Nevím jestli jsi to tu už nepsala... kam chodíš do centra?

hoper
28. lis 2011

Ahoj holky, máte pravdu, nejhorší je čekat na verdikt. ☹ Zrovna teď mám depku. Pomalu se připravuji na nejhorší. Stejně jsem ale ráda,že dnešní medicína tohle umožňuje. 😕

bruni
28. lis 2011

@petulinkaaaaa v jednom caru jsem dostala košilku i bačkory i ponožky a teď jsem si musela košilku a bačkory přinést, ponožky jsem ani neměla na sál mít 😉 takže je to fakt všude různé.
@hoper to brzo se připravuješ na nejhorší, počkej bude hůř 😀

hoper
28. lis 2011

bruni - mě se to teď nějak bortí. Čekám na jednu prac.příležitost a když přijde,tak ji nechci brát,protože by mohlo přijít malé.Jenže,jak ji odřeknu,tak ta se mi to malé nepovede. 😉 Bože,to je situace. 🙂

bruni
29. lis 2011

@hoper jo to znám, já za ty tři roky už řešila taky furt co dál, ale nejlepší je to vždy řešit podle toho, že nic není jisté a tudíž bez ohledu na dítě se zařídit co nejlépe. A taky že jsem za ty tři roky už ve třetí práci a to jsem myslela že budu dávno na mateřské 😒

luca77
29. lis 2011

Ahoj holky,tak včera jsem byla na UTZ a stále žádná nebo spíš minimální reakce na hormonální injekce..opět mi brali krev..břicho rozpíchané,žíly taky 🙂 ...napsala mi dalších 7injekcí = 1800,-Kč a zítra jedu zase na UTZ. Dr.říkala,že to trvá třeba 14dní,než začnou vaječníky reagovat..no,to už by pomalu mohly...dnes budu 12.den stimulace 😒 . Jinak mě zatím nepřijde,že bych tloustla 😉

bruni
29. lis 2011

@luca77 tak to je síla 😕 to jsem ještě neslyšela. Já byla 13. den stimulace na OPU. Ale jak říkám, já začala píchat první injekci až třetí týden po Decapeptylu.

luca77
29. lis 2011

@bruni no a já právě začala s první injekcí po 14dnech po Decapeptylu ☹ Já musím mít vždy něco extra 😉

mpetula
29. lis 2011

Ahoj holky, jsem sedmý den po ET a začínám špinit, stejně jako když se mi rozjíždí ms ☹ Ach jo, už nevěřím, že by z toho něco bylo a mělo to špinění znamenta něco jiného než ms.... ☹

hoper
29. lis 2011

mpetula-třeba to ještě dobře dopadne. Já jsem 4 dny po ET a mám pocit,že to taky dostanu. ☹

mpetula
29. lis 2011

@hoper No nevím, moc tomu nevěřím. Když mě jem bolelo břicho, tak jsem si řkala že to nic neznamená, ale tohle už asi jo ☹ Čtvrtý den, to je ještě brzy ne?! Proč máš ten pocit?

hoper
29. lis 2011

mpetula - ale začínají se mi dělat typické pupínky a bolest břicha. 😒

bruni
30. lis 2011

@mpetula to je docela brzo na mrchu 😨 jedině zkusit test, ale i na test je brzo 😒 Ty jsi měla PK?

zuzanka26
30. lis 2011

@bruni a kdy ty budeš testovat? Já jsem dnes teprve 6 den, ale už včera mě začalo pobolívat břicho a to u mě neznamená nic dobrého. 😖

bruni
30. lis 2011

@zuzanka26 já jsem dnes 9. den od ET. Já testovat nebudu, nemám odvahu, je to už mé 3.IVF a tak se bojim 😝 Mě pobolívá břicho jako na mrchu celou dobu, ale jen tak lehce. Když mám normálně ms tak mám strašný bolesti a vždy si musím vzít brufen jinak bych nevydržela 😝 Holky všude píšou, že břicho pobolívá jako na ms, to je normální 😉 Vždyť se nám tam furt šťouraj tak aby ne 😒

zuzanka26
30. lis 2011

@bruni tak to je zatím u tebe pozitivní. Je pravda, že každý to má jinak.
Jenže já už jednou těhotná byla a vím, že mi předtím nebylo vůbec nic, žádná bolest, jen mi začalo dost brzy to vnímání pachů a to teď nemám vůbec.
Tobě ale držím palce a máš moudrý přístup ( mě se v šuplíku tlačí testík a mám už roupy, přitom je děsně brzo).

Ještě jsem se chtěla zeptat těch, co mají zkušenosti, když už člověk podstupuje IVF, je něco co může bránit tomu, aby to vyšlo? samozřejmě chápu, že se to třeba prostě jen neuchytí, ale já mám strach, kamarádce zjistili až při imunolog. vyšetření, že má něco jako opar na děloze, takže se to embryjko sice uchytit může, ale ten vir ho zničí. Já vím, že to je děsná výjimka, ale prostě mě straší to, že v Pronatalu řekli, že mi imunologii dělali z krve ( to je ale asi jen zběžné vyšetření a uričtě ně moc podrobné) a že to mám v pořádku. Ptala jsem se na to a myslím,že jsem trochu tím tu doktorku podráždila, začala, že takový vyšetření se dělají až po 2 neúspěšném IVF a jestli si uvědomuju, jak je to drahý, že pár zaplatí až 34 tis. za genetiku nebo imuno, už nevím.
Asi bych se v tom neměla šťourat, jenže teď už se snažíme skoro 2 roky a nevím, jestli to proč to nejde, je jen v té chybějící ovulaci.

Ale zatím to nechci vzdát, když ještě ten věk relativně mám na to, abych ještě to jedno dítko měla . ( Je mi 32).

bruni
30. lis 2011

@zuzanka26 každé těhu je jiné i příznaky, píšou to tady všechny těhule, co už mají jedno dítě z dřívějška. Takže to vůbec neřeš ty příznaky 😉 Co se týče imunologie, řešila jsem to samé, byla jsem taky v Pronatalu a taky řekli, že standard až po 2.IVF. Takže já šla na imuno po 2.IVF a oba jsme zcela zdraví 😵 Můžeš jít na imuno, pokud ti to napíše tvůj obvodní lékař dřív. Nemusíš čekat na Pronatal. Věk na druhé dítě máš v pohodě, mě je 34 a nemám ještě ani jedno 😒 A ty jsi poprvé otěhotněla přirozeně? Promiň jestli jsi to už psala, nevím.

hoper
30. lis 2011

Neděste,já mám na děložním čípku vřídek. Doktoři ale neřikali,že to je špatný. Z pachů mi vadí jen kafe,ale to jen některý,takže si myslím,že to nic není. Jo a zkoušely jste měření teploty? Prý je po ovulaci nad 37 a před měsíčky prudce stoupne.Pokud je stále stejně vysoká a nad 37, může to být těhotenství. 😕

bruni
30. lis 2011

@hoper To dokážou poznat jen ti, kteří si pravidelně měří bazální teplotu ve stejnou dobu každé ráno po několik měsíců. Jinak se dozvíš prdlajs, protože teplota spadne až se ti rozjede ms, takže dřív stejně ne. Prostě se musí čekat a čekat 😝

zuzanka26
30. lis 2011

@bruni já jsem to měla takhle. Rok po tom, co jsme se pořád snažili a nic, tak mi bylo jednou děsně divně a blbě a měla jsem teplotu a pozitivní test. To bylo v červnu 2007. Jenže fakt mi bylo úplně na umření, něco nebylo v pořádku, nicméně na testu dvě krásný čárky. Jenže po pár dnech čárka slábla a slábla. Po týdnu jsem měla hcg 19, takže něco tam bylo, ale odešlo to. Potom jsem otěhotněla v září 2007 a tři měsíce bylo všechno v pohodě. Jenže ve 13 tt na prohlídce byl zjištěný zamlklý potrat, někdy po 9 tt mu přestalo být srdíčko. Takže byla revize, já v pr.... psychicky a pak 3 měsíční pauza. No a potom se to povedlo a těhotenství úplně v pohodě.
Tak já nevím, po porodu jsem jak blbec jedla pár měsíců antikoncepci a pak když byl Sárince rok a měsíc, jsem chtěla druhý. A stále nic, a už jsme od jara v Pronatalu, mám anovulaci, PCO a bůh ví co ještě.
Nechápu to.

@hoper měření teploty jsem jeden čas zkoušela, ale znervozňovalo mě to, protože když měla být ovulace, tak teplota se mi vůbec nezvedala.
Ale jakmile bereš nějaké léky, třeba Utrogestan, tak ten teplotku drží pěkně nahoře, asi tak na 37,3. Takže podle toho se to bohužel brát nedá. 😕

bruni
30. lis 2011

@zuzanka26 aha, tak to jsi teda měla krušný ☹ Pokud máš za sebou dva potraty tak bych si nechala aspoň udělat hematologii na trombofilní mutace atd. To je hned. To imuno je na dlouhé lokte.

zuzanka26
30. lis 2011

@bruni a to dělá kdo?
Jenže to první nikdo jako potrat nepočítal, protože to bylo vlastně jako o týden opožděná MS. 😖

lucie.hasmanova
30. lis 2011

Ahoj holky mám dotaz jak jste to měli z lékama po ET když vám pokus nevyšel? Vysadili jste je hned nebo jak? Dneska jsem testovala a podle testu těhu opr avdu nejsem dokonce jsem si byla ukončit neschopenku ale odpověd sestřičky mě přišlo že sama neví. Tak nevím zda je mám brát i nadále jinak beru Ultrogestan a Prednisol. Děkuji za odpoved 🙂

bruni
30. lis 2011

@lucie.hasmanova bývá to tak, že když car vyžaduje jít na krev HCG tak do té doby bereš léky. Pokud to nevyžaduje, tak je vysadíš, až dostaneš mrchu v plné parádě. Ty jsi to ještě nedostala?
@zuzanka26 já neměla žádný potrat a nechala jsem si to udělet. Řekla si svému obvodnímu lékaři, ten mi vzal krev a poslal to na hematologii, asi za 3 týdny přišly výsledky.

lucie.hasmanova
30. lis 2011

@bruni no mrchu už jsem dostala a ta už končí takže tím že nejdu ani na žádné vyšetření tak je vysadím. Děkuji ti za odpoved a moc držím palečky at ti to vyjde z bobánkama 😉

bruni
30. lis 2011

@lucie.hasmanova to teda koukám, že ti nikdo neřekl, co máš dělat 😕 a celou mrchu bereš prášky 😨 Tak přeju ať další pokus bude vítězný 😉

lucie.hasmanova
30. lis 2011

@bruni když jsem to dostala tak jsem se u nich informovala a bylo mě řečeno že v brání prášků mám pokračovat a hlavně je nevysazovat. Ale ted mě přišlo že nevedí. No ale už je brát nebudu. A na další pokus s mrazáčkama půjdeme v ůnoru 🙂 tak snad bude uspěšnější.