1. IVF v listopadu, prosinci 2011. Přidejte se také

rehonka
23. říj 2011

Zdravím... Na přelomu 11/12 2011 se chystáme na IVF. První s mým současným partnerem. Mimo to mále za sebou 1IVF a 1KET s prvním manžílkem a a 5 IUI s tím současným. Připadám si už neuvěřitelně vyčerpaná.... Chodíme na Fertimed Olomouc. Napište....

hoper
6. pro 2011

@bruni -já vim. Čas to zhojí. Jenže já mám v životě strašnou smůlu. Když už si myslím,že je vš ok. Dostanu zase ránu.Kdyby aspoň ten spermiogram u přítele byl v poho. Sice došlo k mírnému zlepšení,ale šanci na otěhotnění přirozenou cestou je níská. Mamka mi sice říká,že věří,že se nám nakonec povede přirozenou cestou..No,já tomu ale nevěřim. 😢

zuzanka26
6. pro 2011

Ahoj holky,

tak já jsem si teď volala do Pronatalu, protože se mi fakt nelíbí, jak mi vyrostlo to břicho, tak mě chtějí dnes vidět. Mám děsný strach, že to je ještě ten hyperstimulák a že budu muset do nemocnice. 😖

bruni
6. pro 2011

@zuzanka26 na jednu stranu je to dobrá zpráva, že se ti nafouklo břicho, protože právě těhotenství zhoršuje hyperstimulační syndrom 😉 Tak ať ti je líp a přitom ti potvrdí těhu 😉 Do nemocnice snad ne, tam jenom když je tak zle, že nemůžeš vydržet bolestí, no uvidíš 😕 Myslím na tebe 🙂

bruni
6. pro 2011

@hoper no my měli spermiogram ukázkový a stejně to přirozeně nešlo, takže předem stejně nevíš, jak to v životě dopadne. Je to těžký 😝

kacenka1977
6. pro 2011

@hoper no my právě moooooooooooooooc špatný měli spermiogram: 0 milionů spermií 😀 právě všichni radilové jsou chytří a tvrdí, že se to povede přirozeně, protože dřív to tak přece bývalo, ale dnes je často právě chyba v chlapovi a jeho spermiích - bohužel - pak podle mě pomůže k přirozenému otěhotnění jen zázrak, ale stát se to může, vzdáleně znám pár, kteří podstoupili taky operaci MESA/TESE a měli 5 krát umělé oplodnění a ani jedno se nechytlo a teď už mají normálně přirozeně spolu 2 děti, takže i zázraky se dějí 🙂 ale já tomu v mém případě nevěřila, protože 0 spermií nemůže nic oplodnit 😎

kacenka1977
6. pro 2011

@zuzanka26 hyperstimulák neznám, ale drž se holka, ať se zjistí, co se děje a jsi brzy i s miminkem v bříšku zpět doma 😵

zuzanka26
6. pro 2011

Ahoj, tak jsem zpět.
Mám teda ten hyperstimulák a volnou tekutinu v břiše, hrozí riziko žilní trombozy. Musím strašně moc pít a jíst bílkoviny. Těhotenství říkala, že asi tam je, ale vidět nic nebylo, možná to byla jedna malá černá tečka, ale je moc brzo.
Jsem z toho špatná, proč zase musím mít takovou komplikaci. ☹

mpetula
6. pro 2011

Ahoj holky. Tedy mě pořád nějak hlava nebere, jak je to s tou stimulací a krátkým a dlouhým protokolem, Tedy jak to je, to chápu, některá z vás to tady dnes psala - krátký protokol 12 - 14 dní. No a já stimulovala pouze 7 dní 😕 Tak já nevím, teď už je to stejnak jedno, no ale člověk nad tím přemýšlí, jestli to třeba nemoho opadnou líp... U nás je IVF kvůli špatnému spermio, tak jestli doktor usoudil, že já jsem ok a mladá (relativně 🙂 ) tak že stačí stimulovat jen tak málo, nebo já fakt nevim. Ale doufám, že příště po stimulaci budou výsledky lepší.

mpetula
6. pro 2011

@zuzanka26 To je mi líto. Drž se, opatruj se a uvidíš, že to dobře dopadne. Držím palečky 😉

hoper
6. pro 2011

@mpetula -nevim,kolik ti je,ale mě je 28 a měla jsem krátký protokol. Dočetla jsem se,že kolem mého věku (asi do 30ti),vzniká často hyperstimulák. Tak proto asi dávají podle věku ten protokol,aby tomu předešli. 😒 Nebo fakt nevim. My teď zkusíme pracovat na malém přirozenou cestou. Kamarádky se mi snaží pomoc a zjišťují různé možnosti. 😀 My máme šanci 5%,že otěhotním přirozeně. Spermiogram se ale mírně zlepšil,takže uvidíme,jestli se příroda neumoudří.

bruni
6. pro 2011

@zuzanka26 no a brali ti krev na HCG? 😕 Ještě nemůže na utz nic být vidět, to je jasné. Tak snad se ti to zlepší, pokud tě nehnali do nemocnice, tak to bude ok. Kdyby se ti udělalo zle, tak rychle jeďte do nemocnice, dají ti kapačky. Myslím na tebe, drž se 😉 To bude dobrý.
@mpetula Krátká stimulace vždy začíná 2.DC, ale může trvat různě, podle toho jak ti reagují vaječníky. Dávky jsou taky podle toho vysoké, já měla megavysoké a zabralo to tak akorát, někomu jinému by to udělalo okamžitě hyperstimulák a mě nic. Takže je to hodně individuální. Já počítala, že 10-12 den je OPU, takže stimulace hormony končí dřív pak je Pregnyl a pak je až ob den OPU. Takže tak 😉

marci
6. pro 2011

@mpetula 2. DC může začínat i dlouhý protokol z folikulární fáze. Ten jsem měla třeba já. 2. DC jsem dostala injekci dipherelinu, gonal jsem začala píchat 16. DC a píchala ho 12 dní.

verun85
6. pro 2011

Ahoj holky, můžu se zeptat...je tu někdo kdo měl po OPU břicho jak když spolkl slona? Připadám si jak hroch. Břicho mám úplně vyvalené a ani nejde zatáhnout a do toho mám neskutečnou chuť k jídlu. Na opu jsem byla v neděli a dostala jsem Utrogestan a Prednison. Myslíte, že by to mohlo být léky? Díky za radu

anina32
6. pro 2011

@mpetula Já začala 2. DC píchat puregon, od čtvrtého dne přibyl ještě certicode, jedenáctý DC byl naposledy puregon, dvanáctý den poslední certicode a večer v devět poprve a naposledy ovirelle, čtrnáctý den bylo opu, měli jsme 13 vajíček, dnes je osmnáctý DC a měla jsem transfer dvou morulek a čtyři máme ještě v mrazáčku. Je to naše 1.IVF, a počítala bych už se spíš k těm starším, koncem měsíce mi bude 33, tak nevím podle čeho dělí krátký a dlouhý cyklus 😕 Ono je asi jedno jaký je cyklus, hlavní je aby to vyšlo 😉

hoper
6. pro 2011

@verun85 -já jsem měla břicho nafouklé a snědla jsem na co přišla. Zmizelo mi to až teď. Hlavně mě nafukovalo i pití.

anina32
6. pro 2011

@verun85 Já jsem na tom uplně stejně, opu jsem měla v patek a měla jsem pít 6 az 8 litru denne, tak to nafouknutý břicho přisuzuji tomu, ale taky dost jim 😀 dnes jsem měla transfer a taky beru prednison a utrogestan, ode dneska uz trikrát denne dve tobolky.

verun85
6. pro 2011

Děkuji za odpovědi holky 🙂 Tak to jste mě moc uklidnily, že v tom obžérství nejsem sama 😀 Akorát teď přemýšlím, že mi o pití nic neříkali :-O

mpetula
6. pro 2011

Holky dík 😉
@hoper mě už je téměř 26 a o tom hyperstimuláku mi právě doktor něco říkal, když viděl, že nereaguji tak jak se počítalo. Říkal, že příště by musel být dlouhý protokol, že pří krátkém a silnějších dávkách by u mě mohl nastal právě hyperstimulák a to by odpovídalo tomu co píšeš, že jsi se dočetla... No tak uvidím co mi řekne ve čtvrtek. A šanci na přirozené otěhotnění máme stejnou. No ale u nás se to asi nezlepšuje, právě naopak. Před dvěma lety, jsem otěhotněla přirozeně dvakrát běhěm čtyřech měsíců, ale ani jednou to nedopadlo 😔 No a od té doby nic a teď nevyšlo to spermio... No uvidíme, ale jednou se snad taky dočkáme.

bruni
7. pro 2011

Ahoj holky, tak jsem byla ráno na krvi a kolem 15h si volám na výsledky 😕

mpetula
7. pro 2011

@bruni Tak dřím palečky, aby byly výsledky co nejlepší a odpovídaly dvojčátkům 😉

bruni
7. pro 2011

jupííííííííííííííííí HCG 1120 bulíííííííííííím 😵 😵 😵

kacenka1977
7. pro 2011

@bruni ty jooooooooooooo, to je číslo, parádaaaaaaaaaaaaaa 😵 😵

mpetula
7. pro 2011

@bruni Veliká gratulace 😵 hezky si to užívej a nechávej se krásně hýčkat 🙂 😵

anina32
7. pro 2011

@bruni Veeeeeeliiiikáááááá gratulace 😉 😉 😉 😉 Jak je to stím HCG, kolik už ukazuje na dvojčata a kolik "jenom" na jedno?

bruni
7. pro 2011

@kacenka1977
@mpetula
@anina32 díky 🙂 může to být tak i tak, já bych moc chtěla dvojčátka 😵 Na kontrolu jdu až 29.12., asi kvůli vánocům. Jinak se snad chodí dřív 😨

bruni
9. pro 2011

@anina32
@verun85 Tak jak jste na tom holky? 😉

anina32
9. pro 2011

@bruni V pátek bylo OPU, v úterý ET, zavedli mi dvě krásný morulky a ted čekám jestli se uchytěj, ale mám strach 😕 Čtyři máme ještě v mrazáčku.

bruni
9. pro 2011

@anina32 tak paráda 😉 a ještě mrazáčky, super. Držím pěsti. Jak ti je?

kacenka1977
9. pro 2011

ahoj holky,
dnes jsem byla na UTZ a je tam prý jeden váček 😵 další kontrola za týden 🙂 tak snad bude i srdíčko a když ne tak za další týden - mám prý být nadále doma, vyhráno zdaleka nemáme, prý se nejvíce potrácí v 7. a 8. tt 😔

bruni
9. pro 2011

@kacenka1977 a v kolikátém týdnu jdeš na další kontolu? Teď jsi v 7. týdnu?