1. KET v roce 2012

sammaelka
10. dub 2012

Ahoj, je tu někdo, kdo má za sebou nebo se právě chystá na první KET? Ráda bych si s někým vyměnila zkušenosti a ukrátila nejdelší čekání 🙂
Dnes jsem 3tí den po transferu dvou jedničkových třídenních embryí a stále čekám. První IVF v lednu letošního roku se nám bohužel nevydařilo.

irisi
19. dub 2012

@sammaelka jsem 11 den od transferu 5ti denních embryí ... to už je celkem dost. Samozřejmě pro jistotu budu ještě v neděli testovat, ale to už bude jen pro kontrolu. Na středu jsem objednaná k Dr. do centra. Zamraženou jse měli jen jednu dávku o třech kusech. Víte u nás je to komplikace, že jinak než s dárcem to nejde, takže IUI nebo IVF.

krev by určo mohli, aspoň budeš vědět hodnoty a můžeš odhadovat zda dva nebo jeden kousek 😉

irisi
19. dub 2012

@mpetula víš co si všichni navzájem doporučujeme ...... zkus na to nemyslet ☹ ...... já jsem ještě před tím pokusem maželovi říkala, že by mě ani tolik nezlomilo kdyby jsme se doškrábali třeba biochemickému nebo zamlklému...prostě aspoň bych měla další level a naději že se to jednou povede... takhle? nemám nic a nevím důvod ☹

ale je to rozný co se některým děje.... život je fakt krutý a nespravedlivý

sammaelka
autor
19. dub 2012

@irisi Chápu jak ti je, já se po prvním taky cítila příšerně...smutná, podvedená, prázdná..ale řekla jsem si, že musím bojovat, že to tak přece nenechám. A hodně mi pomohlo to, že jsem věděla, že mám ty mražáčky.
Já ani teď nemám vyhráno, známá přišla o miminko v 6tt, vím také o jedné, co už dvakrát za sebou porodila mrtvé miminko, je to strašné. Snažím se na to nemyslet a říkat si, že se to tentokrát už fakt povede a dotáhneme to konečně do zdárného konce. Ale dokud nebudu držet živé a zdravé miminko (nebo miminka) v náručí, tak se asi budu pořád bát. 😖

sammaelka
autor
22. dub 2012

Ahoj holky, přeji vám krásno neděli a posílám moji dnešní dálnici pro povzbuzení 😉

mpetula
22. dub 2012

@sammaelka Ahoj 🙂 teda ty jsou 😵 😵 Já začínám nervovat, že se to určo nepovedlo. Bolí mě podbříšek jak na MS (to mě tedy bolel i když jsem byla těhu) a nemám žádné příznaky. Manžel mi dnes ráno říkal, jestli bych toho nechtěla trochu moc 😀 jako těhotenské příznaky osm dní po KET 🙂 A co ty, jak se cítíš, pozoruješ na sobě nějak těhu? A ještě, ten estrofem a prednison bereš pořád dál?

mpetula
22. dub 2012

@sammaelka Teď jsem koukala na úvodní příspěvek kolik jste dávali bobánků a dva, tak tě bude ještě čekat jedno překvápko co 🙂 jestli dva nebo jeden... No v každém případě ať to, nebo to, obojí bude super 😵 😵

sammaelka
autor
22. dub 2012

@mpetula Ahojky, ano, přesně tak, jsem napnutá a zvědavá, jestli se zavrtalo jedno nebo dvě. Myslím si, že jedno, protože kamarádka, co čeká dvojky, mi posílala fotku testů z 10týho a 12týho dne po transferu a čárky měla mnohem silnější než já ve stejné dny. Ale i to je individuální, takže na to nespoléhám a těším se na překvápko 🙂

No řekla bych, že příznaky ani moc nepozoruji. Je teda pravda, že po trochu náročnějším dni jsem totáolně odepsaná a musím si okamžitě lehnout, mám neustále hlad a hodně běhám na WC, ale to je taky tím, že jsem začala hodně pít, snažím se ty tři litry denně vypít a to pak běhám každou půlhodinu 😀 Jinak vůbec nic, až mně to trochu znervózňuje.
Estrofem, Prednison a Crinone užívám pořád, myslím, že je budu brát ještě dlouho, ta kámoška měla Crinone až do 12týho týdne. Uvidíme po té kontrole, co mi řeknou. Na ten Estrofem se chci zeptat, protože na příbaláku je napsáno neužívat v těhotenství. 😕

sammaelka
autor
22. dub 2012

@mpetula A ty se nenervuj, mně pobolívá břicho jako před ms občas i teď. Pokud to není soustavná bolest, tak bych se toho nebála. Co testy, zkoušela jsi?

mpetula
23. dub 2012

@sammaelka Ahojky 🙂 test jsem ještě nezkoušela, možná ve středu, to budu 11ctý den. Ale uvidím jestli budu mít odvahu, třeba ještě budu žít raději v nevědomosti až do soboty, nevím 😒 Mám z toho fakt strach, nejdříve jsem byla poměrně klidná, ale asi jak se to blíží, tak se fakt bojim neúspěchu ☹

mpetula
23. dub 2012

@jika10 Ahoj 🙂 tak co mrška, už dorazila? 😉

jika10
23. dub 2012

@mpetula Ahoj, no mrska nekomu urcite dorazila, ale ja to rozhodne nejsem ☹ Uz fakt nevim, co mam delat, vimko a koupel nepomaha 😒 , test jsem zkousela a takhle krasnou jednu carku jsem dlouho nevidela 😒 Vypada to, ze budu muset zavolat dr, aby jsme se pohnuli z mista
@sammaelka To jsou ale krasny kolejnice, prosim te dej mi adresu, kde se daji tyhle dvojarkovy testy koupit, ja asi vykoupila vsechny pokazeny, ukazujou jenom jednu carku 😝

mpetula
23. dub 2012

@jika10 Jéé tak to je pech. Tak si asi opravdu budeš muset skočit na vyvolávačku 😒 chápu že tě tohle nebaví, jen čekat a nic se neděje 😠 Joo, takový test jako má sammaelka bych také chtěla 🙂

irisi
23. dub 2012

Ahoj Holky, tak dnes poslední kontrolní test a bílo.... ve středu jdem na kontrolu k dr., jsem zvědavá co bude říkat a co navrhne
@sammaelka nádherný dálnice 🙂.... můj tip, myslím že se ti zavrtali 2 kousky 😵
@mpetula pevné nervy a optimismus 😉
@jika10 jak dlouhy cyklus už máš? nechtělo by to to vyvolávačku?

Dnes je nádherný den, tak Vám přeju ať si ho užijete.

mpetula
23. dub 2012

@irisi Ahoj 🙂 no snažím se, ale mám takový pocit (nevím tedy proč) že se to nepovedlo. Jestli proto, že se cítím uplně normálně... no uvidíme. Přeji ti šťastné pořízení u dr. a určitě napiš co ti říkal, co bude dál...

jika10
23. dub 2012

@irisi No normalne cyklus mam 33-35 dnu a dneska jsem 38 DC, pritom dr mi tvrdil 13 DC kdyz jsem byla na UTZ, ze uz je po ovulaci, jen je nizka delozni sliznice. Ja se v tom uz nevyznam, vyvolavacku jsem nikdy nepotrebovala a ted do prvnim IVF a zacne mi to delat takovy neplechy 😒
@mpetula No,ne ze by se mi k dr chtelo, bojim se totiz, ze mi vyvolavacku neda a ja budu cekat, dokud se telo neumoudri, vyvolavacka jsou totiz hormony a muj dr me nechce a ani nemuze dopovat hormonama, protoze hormonalni vykyvy jsou pro me blby kvuli moji pitomy RSce 😠

jika10
23. dub 2012

@mpetula A ty uz mas nejaky ditko????? Nebo se snazite o prvni???

mpetula
23. dub 2012

@jika10 Snažíme se o první, dvakrát jsem otěhotněla normálně, ale nedopadlo to a od té doby se nám nedařilo ☹ Tak jsme to pak po určité době začeli řešit a manža má špatné spermio. Doktor nám řekl, že se to může takhle zhoršit, ono je to už dva roky... Teď šanci na přirozené otěhotnění máme, ale dost malinké....

mpetula
23. dub 2012

@jika10 No jo, ale jak tu mršku tedy přivolat??? 😖 Co je prosím tě RS?

jika10
23. dub 2012

@mpetula No, uz 5 let mam roztrousenou sklerozu, proto je muj dr se vsema hormonama u me opatrnej a snazime se to delat co nejmin se zasahama hormonu do tele. Kdyz mam velky hormonalni vykyvy, tak se prave muze stat, ze muzu dostat ataku a mela bych od miminek na pul roku utrum 😒 Jo tak my se taky snazime o prvni, uz dva a pul roku a bohuzel u nas nejak nevime, kde je problem 😒

mpetula
23. dub 2012

@jika10 Koukám, že to také nemáš jednoduché 😒 Tak to je jasné, že se to snažíte zvládnou s co nejméně hormony. Tak snad mrcha brzo dorazí sama. Já otěhotněla podruhé přesně před dvěma lety, tak si říkám, že by třeba duben mohl být pro nás teď zase plodný 🙂

jika10
23. dub 2012

@mpetula No tak jednoduche to sice neni, ale jsou na tom nekteri lidi hur. A nam je jedno, kdy otehotnime, hlvne at se nam to povede alespon 1 a mame alespon jednoho broucka doma 🙂

mpetula
23. dub 2012

@jika10 To máš pravdu. Já si říkám, že mám ještě docela dost času, tak jednou se to snad povede, ale zase nezastírám, že kdyby to bylo co nejdřív, zlobit se nebudu 😀

jika10
23. dub 2012

@mpetula No, me prave uz desi muj vek. Je fakt, ze uz se hodne dlouho snazime a kdyz jsme chteli mimco v tech cca 27, tak prisla RS a 2 roky jsme mimco meli zakazany, takze me se posr..o co mohlo 😒 Tak ja doufam, ze se nam to podari uz brzo

sammaelka
autor
23. dub 2012

Ahoj holky, jdu vás pozdravit a informovat. Dnešní test ukázal čárku stejně silnou jako ta kontrolní, je to mazec. Ještě mi zbývají dva poslední testy, ty zdělám a pak už přestanu.
Dneska jsem volala do car kvůli té kontrole, tak jsem objednaná na pátek 27.4. na krev a utz. To budu 20tý den po KET přesně. Kámoška tam také tak byla, dostala i fotku z utz, hrozně se těším a jsem zároveň pěkně zvědavá, jestli se nám uvrtalo jedno nebo dvě.
Jedna holčina na diskuzi, na kterou taky chodím, byla na KET tři dny po mně a tlustice na testech má od 8mého dne, takové jako já až 15-16den. Jí transferovali tři embryjka, ve středu jde na kontrolu a krev, tak jsem zvědavá, jestli bude mít trojčata 😀
@jika10 Hele zkus lékárnu na náměstí v Horní Plané. Jsou to testy Cemio Switzerland, 3ks za 48,- 😀 😀 Ale zas tak spolehlivý nejsou, tři roky zpátky mi ukazovaly vždycky jenom bílo..

jika10
23. dub 2012

@sammaelka vrrrrrr, tu lekarnu mam trochu z ruky a kdyz rikas, ze maji taky obcas pokazeny kusy, tak to tam nepojedu 😀 😀

mpetula
25. dub 2012

Ahoj holky. Tak u nás prodávají asi taky špatné testy ☹ Včera jsem zkoušela testovat a naprosto čisto, ani náznak... Tak bylo slzavé údolí, já těm bobkům fakt věřila 😢 😢 Včera jsem byla desátý den po KET, tak to už by tam něco bylo. Ještě pro kontrolu testnu v sobotu a vysadím prášky a budu čekat na MS. Zkusím se z dr domluvit hned na KET v květnu, máme ještě dva mrazáčky... Ale nějak tomu nevěřím. No a mnažel začne zobat vitamíny a budem to zkoušet přirozeně a přemýšet co dál. Třetí IVF bych si chtěla nechat v záloze a teké se hned nehnat do další stimulace, tak se zkusíme zeptat třeba na nativ. Asi se také zeptám na imuno...

sammaelka
autor
25. dub 2012

@mpetula Ahoj, to je mi moc líto. 10tý den po KET už by něco být mělo, aspoň náznak 😢 😖
Já se dneska opět radovala, moje spolužačka, která šla na KET 10 dní po mně dneska zkoušela test (je 8mý den po) a má tam čárku, prý je docela silná. Dávali jí dvě pětidenní, tak jsem na ní moc zvědavá, kolik se jí chytilo. A sama se nemůžu dočkat pátku. Dneska byla na kontrole ta holčina, jak jsem vám o ní psala a má hCG 2236, na UTZ ale nic vidět nebylo....dneska je 4+2 nebo 4+3. Jsem zvědavá, jestli bude něco vidět u mně, v pátek budu 5+2, podle Vitalia by dnes "náš plod" měl měřit 2mm, to už by snad na utz vidět být mělo,. aspoň jako nějaká tečka ne? ☹

jika10
27. dub 2012

Ahoj holky, tak se Vam musim pochlubit, ze MS dneska konecne dorazila, ale ze si teda dala na cas, ale hlavne ze je tady 😀 A doufam, ze na KETik tenhle mesic uz nebude stat nic v ceste 🙂
@mpetula Holka, to je mi lito, ale my se bez boje nevzdame 😉

Jo a jeste Vam musim holky rict, ze kamaradka ma presne ode dneska za 3 mesice termin porodu ctvrte holcicky a kamosovi se vcera narodila holcicka, takze zase jsem tetaaaaa 😀 No a ja uz chci takyyyyyyy 😝

mpetula
28. dub 2012

@sammaelka Tak co včera u doktora, už bylo něco vidět? 🙂
@jika10 Tak to velká gratulace k MS 😀 konečně jsi se dočkala a snad bude na delší dobu poslední 😉 Jasně že budem bojovat, jednou se prostě všechny dočkáme 🙂
Já dnes pro kontrolu ještě testla, než vysadím léky a naprosto čisto. Ale nic jiného jsem ani nečekala, tak už mě to ani nijak nerozhodilo... Doufám, že MS dorazí rychle (vůbec nevím za jak dlouho bych jí měla čekat po těch práškách) a že mi dovolí hned KET těch dvou 🙂

mpetula
28. dub 2012

@sammaelka
@jika10 Jsem vás zapoměla na úvodpozdravit 😝 😀 Tak tedy, hezký den vám oběma 🙂