1. KET v roce 2012

sammaelka
10. dub 2012

Ahoj, je tu někdo, kdo má za sebou nebo se právě chystá na první KET? Ráda bych si s někým vyměnila zkušenosti a ukrátila nejdelší čekání 🙂
Dnes jsem 3tí den po transferu dvou jedničkových třídenních embryí a stále čekám. První IVF v lednu letošního roku se nám bohužel nevydařilo.

jika10
28. dub 2012

Ahoj holciny
@mpetula No ja teda pri prvnim pokusu dostala MS i pres utrogestan, takze tam to bylo docela jasne 😝 A KETik by ti mohli hned dovolit, vzdyt ja na nej taky mela jit hned. Ted doufam, ze se vsechno umoudri a KETik bude 🙂
@sammaelka Tak co bobisek nebo bobisci 🙂

sammaelka
autor
29. dub 2012

Ahoj holky!
Tak kontrola dopadla dobře, na utz byl vidět jeden gestační váček o velikosti 12,19mm odpovídající graviditě 5+0. Podle ms jsem byla 5+2. Další kontrolu mám na 14.5., to už snad mělo být vidět srdíčko. Dostala jsem i fotku, přítel řekl, že to vypadá jako ještěrka, kamarádka tipovala delfínka a mně to připomíná krtka 😀 😀
Doktor říkal, ať ještě nejásám, že nemusí naskočit srdíčko nebo se něco může pokazit, takže doporučil klidový režim.
Včera kolem poledne jsem jednou slabounce zašpinila (pár kapek hnědé na vložce) tak jsem raději volala a prý je to normální. Šla jsem si raději lehnout protože mi z toho bylo pěkně nanic. Naštěstí od té doby stále čisto, tak doufám, že to bylo jenom ta trocha a nic víc už nebude. 😨

sammaelka
autor
29. dub 2012

Jo a hCG mi z ranní krve naměřili 4531, ráno jsem si ještě dělala pro jistotu doma ten poslední test a testovací čárka se ukázala dokonce dřív, než ta kontrolní 😝
Akorát teda ten včerejšek mně pěkně rozhodil, rozbrečela jsem se přítelovi do telefonu protože jsem to už nemohla udržet, ale pak se mi trochu ulevilo. Pořád polehávám nebo posedávám, odmítla jsem dneska všechny domácí práce a jenom lenoším. Tak snad 😵

mpetula
2. kvě 2012

@jika10 Ahojky, tak co, kdy jdeš k doktorovi domluvit se KET? 🙂 Já dostala MS v neděli, tak jsem začala brát zase estrofem a 14.5. jdu na UTZ a když bude dobrá sliznice, tak to zkusíme hned znovu 🙂
@sammaelka Ahojky, doufám, že je dobře a žádné špinění už tě netrápí 😉 Pěkně odpočívej a buď v klidu 🙂

sammaelka
autor
2. kvě 2012

@mpetula Ahoj, už je to naštěstí dobré, bylo to jen ten jeden den, prý je to normální. Moc moc držím palečky na další pokus 😵 😵 Já jdu 14.5. taky na utz, mělo by být už srdíčko 😉

jika10
2. kvě 2012

@mpetula Ja jdu na UTZ v pondeli 7.5. tak doufam, ze bude vse OK a budeme moct jit na KETika

verry
2. kvě 2012

Ahoj holky, chtěla bych se vás zeptat. Tento měsíc mě čeká 1.KET.
Kolik jste si nechali zavést embrijek a jaká byla u vás uspěšnost???????????????????
předem díky za odpovědi 😉

mpetula
2. kvě 2012

@verry Ahoj, já byla minulý měsíc také na prvním KETu, dávali jsme dvě embrya a bohužel nic. Tento měsíc snad půjdem znovu, máme ještě dvě, tak snad to bude úspěšnější...

mpetula
2. kvě 2012

@jika10 No tak to ti budu držet palce, tak tento měsíc snad budeme čekat spolu na krásné výsledky 😉

jika10
2. kvě 2012

@mpetula no snad jo, snad to pro nas obe byla na dlouhou dobu posledni MS

Ty jo, koukam na zpravy a jak muze nekdo nechat male dite zavrene v aute na slunicku a jit si vyrizovat uver. Proc takovyhle lidi maji vubec deti a my, co by jsme jim snesli modre z nebe pro to musime podstupovat takovyhle zakroky a prozivat si takovy stresy. No jsem vytocena 😠 😠 😠

jika10
2. kvě 2012

@verry Ja budu mut prvni KETik a na 100% budeme zavadet dva snehulacky 😉

mpetula
2. kvě 2012

@jika10 To máš naprostou pravdu, také na to koukám, jsou to fakt debi...é 😠

jika10
2. kvě 2012

@mpetula A tohle mi hlava nebere, cim si to dite zaslouzili, kdyz se k nemu takhle zachovaji

mpetula
2. kvě 2012

@jika10 Dítě si to nikdy nezasluží, také nechápu jak někdo může dětěm ubližovat a proč takové lidé mají děti 😠 Ale takhle už o tom nepřemýšlím protože bych se asi musela zbláznitn 😝 Hele a ta chůva taky dobrý co... Prostě nechápu....

sammaelka
autor
2. kvě 2012

@verry Ahoj, vítej. Já jsem byla na KET v březnu, dávali mi dvě třídenní jedničkové kvality a chytilo se nám jedno 🙂

jika10
2. kvě 2012

@mpetula No dneska nam to huste ve zpravach naservirovali. Fakt husty .... Ja uz na ty zpravy snad nebudu radci ani koukat 😝

mpetula
7. kvě 2012

@jika10 Ahojky, tak co u dr.? Doufám, že sliznice dobrá a jde se na to 😉

jika10
7. kvě 2012

@mpetula No, vubec nemam dobre zpravy, dr se moc netvaril ... Foliky 9 mm a sliznice taky nic moc 😒 Jeste v patek kontrola, tak uvidime ☹ Ale uz se bojim, ze z toho tenhle mesic zase nic nebude a pomalu se zacinam smirovat s myslenkou, ze proste ja miminko mit nebudu, protoze moje telo proste nefunguje 😔

mpetula
8. kvě 2012

@jika10 Neboj, třeba to ještě dožene, určitě 😉 Co to je za řeči, žádné smiřovaní. Jak jsi psala tuhle... tak lehko to nevzdáme 😉 Moc držím na pátek palce. A kydyby náhodou nedorostala, tak ani další měsíc by jste to nezkusili s léky? Vím že jsi psala, že se vám do toho nechce kvůli tvému zdraví, ale... A co kontryhel, pila jsi? Ten je myslím na sliznici.

gyty
17. kvě 2012

Ahoj holky, rada bych se k vam pridala...Procitam si temata na internetu i primo tady a hledam odpovedi a podobny zkusenosti co mam ja...
Pred 4 lety jsem byla na IVF - kvuli OHSS jsme museli zamrazit a asi po dvou mesicich jsem byla na KET. Ze dvou zavedenych embryek se jedno uchytilo a mame detatko. Po nejake dobe jsme chteli dalsi, ale zadny z dalsich KETU jiz nevysel. Vzdy jsem uzivala Agolutin a pri poslednim pokuse cca pred dvema lety se mi na nej udelala alergie. Tak jsem to musela vysadit. Od te doby mam v miste vpichu takove kolace zatrvrdlin - ani ne tak bolestive jako spis neprijemne. Kdyz sedim, lezim proste tam je neco tvdeho a neprijemneho. ALe zvykla jsem si na ten pocit. Ted se pripravuji na dalsi KET a pri uzivani estrofemu se mi ty zatvrdliny preformovali do koulicek o velikosti nehtu na malicku. Ted uz bolestive jsou a musim spat jen na brise. Estrofem a acidum folikum uzivam ted 8.den. Je mozne aby ty boule byly reakci na hormony? Nemate s tim nekdo zkusenost? Diky moc za propadne postrehy.

jika10
17. kvě 2012

@mpetula Ahoj, tak jak to s tebou vypada??? U nas se rozhodne dnes odpoledne, jestli bude v pondeli KETik. Dneska jsem totiz pichala pregnyl, aby probehla ovulka, takze to jeste podporime doma v pelisku 😝
@gyty S timhle zadne zkusenosti nemam a to uz si na injekci uzivam 5 let. Mozna by nebylo od veci to rict dr

winterska
17. kvě 2012

Ahoj, rada bych se k vám přidala. V pondělí 14.5. Jsem byla na svém 1. KETu 2 krásných 4 denních embryjek. Mám dovolenou a tak jsem doma a odpočívam.
@jika10 ahoj pamatuji si te z lednové diskuze IVF. Bude KET v pondělí?
@verry a co ty, jak se citiš? Kdy budeš testovat?
@gyty bohužel taky neporadím....

winterska
17. kvě 2012

@mpetula ahoj a jak jsi na tom ty? Jdeš do druhého KETu?

jika10
17. kvě 2012

@winterska no uvidime, uvidime jestli to ti nasai milacci prezijou . To se dozvim az v pondeli dopoledne, to bude vejkend 😝

winterska
17. kvě 2012

@jika10 nesmíš na to tolik myslet - neboj miláčci přežijou 🙂

mpetula
17. kvě 2012

Ahoj holky.
Tak u nás to vypadá tak, že v pondělí jsem byla na utz, sliznice byla 8,1 ale malinko jsem ráno a minulý týden špinila a dr to poznal a ptal se mě na to. Já to přikládala estrofemu, měla jsem to i minule. Ale jenmu se to nezdálo, tak dnes jsem byla znovu na utz a dnes byla sliznice 7mm, nevím jak je to možné 😨 Etrofem upraven na dávky 2-0-2 a v pondělí další utz, tak uvidíme.
@jika10 Tak to je super, neboj, zmrzlinky to zvládnou 😉 Tak konečně se dočkáte.
@winterska No paráda, tak budu moc držet palce, ať se obě zavrtají 😉

verry
18. kvě 2012

@winterska Ahojky, jsem na PN takže taky jen odpočívám a polehávám. Máš už nějaké příznaky? Mě jen občas zabolí podbřuch...jinak nic nepozoruju.
Testovat? nevím jeste, teoreticky by to šlo 23..... ale ještě nevím,jestli se donutím 😅

jika10
18. kvě 2012

@winterska
@mpetula Ahoj holky, a jeste mi reknete, kdyz mam mit ET v pondeli a dr mi dneska rano rekl, ze budou rozmrazovat ta prvojadra, tak to uz je rozmrazeji dneska, ze jo .... Nebo az v pondeli rano??? Ja si mam v pondeli rano volat, jak to vypada, ja ten vejkend asi nepreziju 😝

winterska
18. kvě 2012

@verry já si vzala dovcu, jsem doma a odpočívam občas se jdu projít občas během dne vytuhnu. 🙂 taky občas cítím podbrisek, takové simrani, ale jinak nic. To uvidíme za týden..

winterska
18. kvě 2012

@jika10 no aby z nich byla alespoň třídenní tak urcite je uz dneska z mrazu vytahnou. Neboj víkend prezijou i když mě taky zajímá když jsem měla ET v pondělí tak ty moje embrya museli rozmrazit taky během víkendu.. Najdi si nějakou zábavu nebo práci a nemyslí na to!!! 🙂