1. KET v roce 2012

sammaelka
10. dub 2012

Ahoj, je tu někdo, kdo má za sebou nebo se právě chystá na první KET? Ráda bych si s někým vyměnila zkušenosti a ukrátila nejdelší čekání 🙂
Dnes jsem 3tí den po transferu dvou jedničkových třídenních embryí a stále čekám. První IVF v lednu letošního roku se nám bohužel nevydařilo.

jika10
28. kvě 2012

@mpetula No ja se tady povaluju od rana 😀 Ja se jdu vysmradit ted, zatim neprsi, tak nez zacne 😝

nikoza
29. kvě 2012

Ahoj holky můžu se k Vám přidat.? Jsem 4 den po Ket a je to hrozně dlouhý čekání. 😒 Chtěla bych se s Vámi podělit o mé pocity 😵 a zeptat jak se cítíte vy? Ze začátku jsem cítila v podbřišku že se tam něco děje ale teť je nějak klid. Všude všichni píšou, že břiško bolí na menzes a já zatím nic moc necítím. Prsa mě začínají bolet ale ty mě bolí vždycky. Tak nevím

mpetula
29. kvě 2012

@nikoza Ahoj a vítej 🙂 Čtvrtý den, tak to jsi byla v pátek? Já taky, tak to budem testit stejně 🙂 Já na sobě zatím nic necítím, ale je ještě brzo, si myslím. Snažím se nepozorovat a fungovat normálně (samo že netaham nic těžkého atd.), už je to moje třetí čekání. Tentokrát jsem změnila taktiku, tak na ně ani moc nemyslím, nemluvím na ně a dělám jako že nic 😀 tak snad to zabere 🙂 Občas mě píchne, zabolí břicho, ale to raději ničemu nepřisuzuji. No ale tak třeba večer před usnutím je to složité na bobky nemyslet... Kolik jich u sebe máš? 🙂

mpetula
29. kvě 2012

@jika10 Ahoj, tak jak? Něco nového/nové příznaky? 🙂

jika10
29. kvě 2012

@mpetula Ahoj, no nevim, spis nic nez neco. Vcera jsem si koupila testy, dneska rano me uz svrbela ruka, ale odolala jsem, jsem 8 den po transferu. Ale bojim se, ze mi zase prodali jednocarkovej smejd 😒

jika10
29. kvě 2012

@nikoza Ahoj, vitej. A preju hoodne trpelivosti. Ale priznaky zadny zaruceny nejsou, tak nezoufej. Rekla bych to takhle 1000 zenskych bude mit 1000 priznaku. Ja uz ted propadam panice, ze mam zase v supliku jednocarkovej smejd, kterej mi vcera v lekarne prodali

mpetula
29. kvě 2012

@jika10 To chápu, já už se bojím teď. Teď se mě manža ptal, jak se cítím, tak jsem mu říkala, že uplně normálně. Tak už mám zase brouka v hlavě... příznaky žádné, ale je mi jasné, že po čtyřech dnech bych toho chtěla asi opravdu moc 😀 Tak kdyby jsi zítra náhodou nevydržela a testla, tak moooooc držim palce 😵

jika10
29. kvě 2012

@mpetula No tak obavy o to, ze bych zitra testila nemam. Zitra ma mamka ty narozky, tak nebudu kazit naladu pripadnym neuspechem. Pokud budu testit, tak nejdriv v patek, nez pojedu k dr. Vzdyt je to uz za par, zitra streda a patek je tu coby dup

mpetula
29. kvě 2012

@jika10 Já vím, ale tak kdyby jsi náhodou nevydržela 😉 Ty jdeš v pátek k dr.? Na krev?

jika10
29. kvě 2012

@mpetula No ja urcite vydrzim, stejne jako dneska 😝 No v patek jdu k dr, ale kvuli te moji RSce, tak kdyby tam ty // byly, tak abysme se domluvili co dal. A krev mi taky brat budou, ale ne kvuli potvrzeni tehu 😝

mpetula
29. kvě 2012

@jika10 Tak to jo, já právě myslela, že jdeš už ohledně KETu, jak dopadl atd... Tak to se ještě třikrát vyspinkáš a budeš vědět 😉

jika10
29. kvě 2012

@mpetula Jo to budu a jsem zvedava jak se budu tvarit. Jsem byla dneska s kamaradkou a ona rikala, at ji dam vedet jak jsem dopadla. A ja ji rikam, jo jo, ale asi ne hned, protoze kdyz bude nahodou test pozitivni, tak to se mnou asi flakne 😀 😀 😀

mpetula
29. kvě 2012

@jika10 To ti věřím 😀 Já už jsem to taky uplně zapoměla, jak to vypadá, když jsou na testu // a ani si to nedovedu představit. Nechci si to moc přiznat, ale mám velký strach, že bude zase jen / ☹ No ale hlavně nestresovat, tak zase přepínám do režimu - žádná bobany u sebe nemám a vlastně o ničem nevím 😀

jika10
29. kvě 2012

@mpetula Ty jo, tak ja je videla snad jen tady na fotkach. Ja vlastne za celou dobu, co se snazime nevim, co je to tehu 😝 Neboj, jednocarkovy smejdy kupuju urco jenom ja 😒 Taky pujdu vypnout konika a myslet na neco jinyho. Zachvilku mi davaj Sex ve meste, tak se zase zasmeju

mpetula
29. kvě 2012

@jika10 Tak, chce to chvilku orazit 😉 Tak doubrou 😉

nikoza
30. kvě 2012

@mpetula tak to si dobrá. Je to to už moje 3.IVF dohromady s KETama 5 pokus, takže jsem si taky řekla že to nebudu řešit a nemyslet na to ale jsem doma sama, uklízet nesmím, takže se nudím a nejde na to nemyslet. Potřebovala bych někam vypadnout ale zase mám neschopenku a musím být doma ale stejně nemám ským. Tak to je skvělé, jsme úplně stejně já taky byla na KET v pátek, měla jsme prý expandovanou blastocystu a druhou co jí šlape na paty 🙂

nikoza
30. kvě 2012

@jika10 tak to mi povídej taky se testu bojim jak čert kříže. Nejradši bych si ho udělala hned ale budu asi čekat co nejdýl to vydržím abych se nestresovala moc brzo až tam bude jen / 😖 Musím prý věřit ale každým dnem je to horší a horší věřit. Držím ti moc palečky ať ta krev dobře dopadne 🙂

mpetula
30. kvě 2012

@nikoza Tak to máš krásná bobánky, to já takvové nikdy neměla. Teď mám dva 72hod. ale dr. mi říkal, že jsou moc pěkný, tak nevím 😒 Možná mě chtěl jen uklidnit, ale je pravda, že mi to do telefonu hlásil sám od sebe, já se ho jen ptala, jesdtli máme dorazit. Já dnes ráno přemýšlela, že udělám test 😀 Že kdyby tam nic nebylo, tak bych to brala jako že je brzo a kdyby tam náhodou něco málo bylo, tak by mě to potěšilo, dalo naději 🙂 Ale asi určitě by tam nebylo nic, protože je ještě hodně brzy... Tak na to prdím a pokusím se vydržet opravdu do příštího pátku. Tento týden to nemá význam a během příštího týdne budu už srab... Noo, ale to říkám teď, uvidíme jaká bude situace po víkendu 😀 To je také pěkné, 3 IVF... kdby náhodou to nevyšlo, jako že to vyjde 😉 ale šli by jste do dalšího? Já přemýšlím, že bych chtěla zkusit minimálku, ale uvidím co by na to doktoři. Chtěla bych zkusit prostě něco jiného, než by jsme šli do třetího pokusu. Si říkám co kdyby nevyšel, tak už v tom pak pojedeme za velký peníze... Tak zkusit třeba dvě, tři minimálky, to by tak cenově bylo jak jedno celé hrazené IVF, ale víc pokusů.... No to jsou ale zatím jen mé myšlenky, uvidíme co a jak bude. A hlavně, nám třem to tady teď vyjde a hotovo 🙂 🙂 A ještě, můžu se zeptata, v čem je u vás problém?

jika10
30. kvě 2012

@mpetula Ahoj, ja dneska testu opet odolala 😉 Jeste se 2x vyspinkam a budu testovat. Jinak ja jsem minule pondeli taky dostala dva bobanky, ktery meli tri dny a jeste jsme si zkusili zaplatit AHZ. Tak uvidime jestli nam to tady pomuze.
@nikoza KOukam, ze toho uz mas taky hodne za sebou, tak moc drzim palce, aby tenhle pokus byl vitezny 😉

mpetula
30. kvě 2012

@jika10 Ahoj 🙂 jéé no vidíš to, tak to jsme je dostali stejně staré 😀 Za test tě chválím 😉 Jak píšeš, už jen dvakrát vyspinka a bude radování 😉

jika10
30. kvě 2012

@mpetula No jo, jen doufam, ze to embryjka zvladla a za 9 mesicu z toho bude miminko nebo za 8 mesicu dvojcatka 😀 😀

nikoza
30. kvě 2012

@mpetula před prvním pokusem bylo rozhodnuto na IVF na základě horšího spermiogramu, první pokus nevyšel a zbyli embryjka na Ket, ten se povedl ale jen na chvíli v pátem týdenu jsem šla na revizi 😒 Po té jsem si vyžádala imuno vyšetření a tam se zjistilo že mám protilátyky proti spermiím a proti embryu. Druhý pokus opět nevyšel, bylo mi řečeno že byla špatná vajíčka k zavedení zbylo jen 1. Další a tředí pokus znovu nevyšel ale zbyla zase na KET a ty mám teť 🙂 třeba KET znovu vyjde. 😀 Pokud nevyjde taky budu zkoušet minimálku a změním CAR. (někomu to pomůže) Na další pokus asi nedám dohromady peníze, pokud bych měla jistotu tak je někde nahrabu ale nechce se mi dávat tolik peněz když by to dopadlo stejně. Taky si myslím že nám to výjde držím nám všem palečky. 🙂 😀

mpetula
30. kvě 2012

@nikoza Také jsem si prošla revizí, před dvěma lety jsem otěhotněla dvakrát normálně a od té doby nic. No a na podzim jsme to začali řešit a také nám řekli špatný spermio. Ale jestli to teď nevyjde, tak by jsme si chtěla vyžádat imuno. A CAR jsem rozhodnutá také změnit, už kvůli svému pocitu, že jsem pro to něco udělala. A kam chodíš?

mpetula
30. kvě 2012

@jika10 Tak dvojčátka, to by byla pecka 😀 😀

jika10
30. kvě 2012

@nikoza
@mpetula Ty jo holky, tak Vy uz jste nekdy tehotne byli. Sice to nedopadlo, ale alespon vite, ze otehotnet muzete. To ja za celou dobu snazeni tehule nebyla, takze ani nevim, jestli muzu vubec otehotnet, i kdyz dr rika, ze jsem v pohode a manzel taky. U nas chyba nezjistena, krome mych dlouhych cyklu, cca 36 dnu.
@mpetula No jo dvojcatka bychom si s manzilkem hrozne prali, ale nechame to osudu

nikoza
30. kvě 2012

Já bych taky dvojčátka chtěla a moc doufám že tam jsou 😀 Myslím že imuno je dobrý kdybych si ho nevyžádala tak mě tam moje dr. snad ani neposlala. Chodím do Podolí v Praze, moc se mi tu líbí ale chci prostě zase jiného doktora jiný názor atd. Přemýšlím o Apolináři v Prazea vy jste od kud?
@jika10 a ty už máš taky třetí pokus?

jika10
30. kvě 2012

@nikoza Nene, my mame za sebou 1 IVF a 1 KETik, takze toho moc za sebou nemame a doufam, ze tohle uz bylo prozatim posledni

mpetula
30. kvě 2012

@nikoza Já jezdím do Prahy k dr. do jednoho malého centra a na zákrocích k IVF jako OPU a ET jsem byla v ISCARE. Teď na KET jsem byla přímo u toho mého dr. tak třeba mi to přinese štěstí 🙂 Já zese pemýšlím o Pronatalu, tedy ani né tak o Pronatalu jako takovém, ale máme známou (kamarádka bráchovo rodiny) a ta tam dělá embryoložku, tak by jsme to zkusili nějak přes ní. No uvidíme. Mě osobně spíš zaujal Reprofit v Brně, ale je to zase kus cesty 😒 Hlavně bych chtěla znát názor doktorů na tu minimálku, na stimulaci jsme nereagovala uplně nejlíp, nosná ze mě asi nebude 😀 Ale zase při prvním IVF jsme měli jedno vajíčko a oplodnilo se, při druhém šest a pět se jich oplodnilo, tak jsou zase docela dobrá. A jak někdo říká, nejde ani tak o počet, ale o kvalitu. A všech těch pět nám zamrazili a všechny se i rozmrazili, tak to byl docela úspěch. Ale jedno nám vyhodili, na to už raději ani nemyslím ☹ no a teď už je to na těch dvou, co mám u sebe...

mpetula
30. kvě 2012

@jika10
@nikoza
No a jako dvojčátka bych také brala, ale kdyby jsme si mohla vybírat, tak bych volila dvě dětičky tak dva až tři roky od sebe 😀 No ale vybírat si nemůžu, tak beru vše, dvojky i jedno, hlavně něco 😀

nikoza
30. kvě 2012

@mpetula tak to já kdybych si mohla vybrat tak bych je taky chtěla postupně musí to být asi záhul dvě děti najednou, ale mě už to teť vůbec nevadí. Jak řikáš lepší dvě než žádný. přítel se toho hrozně bojí , musela jsem ho ukecávat aby jsme dali dvě.