1. KET v roce 2012

sammaelka
10. dub 2012

Ahoj, je tu někdo, kdo má za sebou nebo se právě chystá na první KET? Ráda bych si s někým vyměnila zkušenosti a ukrátila nejdelší čekání 🙂
Dnes jsem 3tí den po transferu dvou jedničkových třídenních embryí a stále čekám. První IVF v lednu letošního roku se nám bohužel nevydařilo.

jika10
16. dub 2012

@mpetula Ja mela dlouhy protokol a na ten jsem reagovala docela dobre. Meli jsme 16 vajicek a 13 se oplodnilo. No nevim, jestli by to vyhodili nebo ne, ale moc me nepresvedcuje to, ze jsme na to embryolozku museli upozornit. Neboj, mimisci to u tebe zvladaji krasne a urco se jim v domecku libi 😉

Holky, co mam delat, 29.3. jsem byla u Dr na UTZ kvuli KETiku a tak mi rekl, ze je po ovulce ale nizka delozni sliznice a ja stale marne cekam na MS a uz je to 18 dnu. Myslite, ze i pres nizkou sliznici MS dostanu??? Nebo mam zacit panikarit.

jika10
16. dub 2012

@irisi Ja myslim, ze jsi testila brzo, urco jeste vydrz. Drzim palce 😉

sammaelka
autor
16. dub 2012

@irisi Šestý den po transferu je určitě ještě brzo, nevěš hlavu. Mně řekli v CAR že testovat je možno nejdříve 10tý den po transferu. Takže žádné smutky, třeba se ještě // objeví 😉
Počítá se to tak, že den transferu je den 0. Další den je 1den atd.
Já jsem na KET byla 7.4., dnes jsem 9tý den po KET. Dneska ráno jsem zkusila zopakovat test a čárečka se opět objevila a je lehce silnější něž předevčírem. Neuvěřitelný pocit 😀 😀

@kaja23 Rádo se stalo 😉

@jika10 A co si dojít na provokačku /agolutin? Ať to ms trochu urychlí...já na ní před KET taky byla, ms přišla po 38dnech 😖

jika10
16. dub 2012

@sammaelka Potichoucku ti gratuluju ke // 😉 No a ja uvvidim, uz me obcas poboliva brisko jako na MS, tak doufam, ze do stredy najde cestu domu 😀 😀

sammaelka
autor
17. dub 2012

@jika10 Děkuji moc. Dnes jsem zopakovala test, čárečka stále je a možná i lehce silnější. Mně asi fakt trefí 😀 Dnes jsem 10tý den po KET.

jika10
17. dub 2012

@sammaelka Ahojky, netrefi, potichoucku se raduj 😉 A vim, ze jsem nekde cetla, ze by se melo testikovat obden, aby bylo videt, jak carecka sili ..... No a popravde, tak se mnou uz ty hormony nebo biologicke hodiny pekne flakaj, uz me rozbreci i mamina s kocarkem na ulici 😒

irisi
17. dub 2012

@jika10 nápodobně 😒 , kor když potkávám spolužačky a už mi nezbývá žádná netěhotná/nematková kamarádka ☹

jika10
17. dub 2012

@irisi No to mi povidej. A jeste moje mamka mi vzdycky do telefonu sdeli ta a ta tvoje spoluzacka, kamoska je tehotna, nebo ma mimco .... No fakt dekuju za sdeleni ☹ Jako uz by to takhle nebolelo 😔

mpetula
17. dub 2012

Ahoj holky.
@jika10 Tak co MS, už dorazila? Já měla posledně také nízkou sliznici a MS dorazila normálně, tak ti moc neporadím 😒
@sammaelka Noo, to je paráda 😵 Tichounká, ale velká gratulace 😉 Kdy jdeš k dr?

jika10
17. dub 2012

@mpetula No, tak me MS zatim nedorazila 😒 Sem to dneska rikala mamce a ona rikala, ze su treba tehule, tak jsem ji rikala ze zazraky se stavaj, ale neee NAM 😝

mpetula
17. dub 2012

@jika10 Koukam, že je to všude stejné 🙂 Moje mamka je to samé, kdykoliv jsem se zmínila, že MS ještě nedorazila, tak hned jestli nejsem těhotná. Odpovídala jsem jí stejně 🙂 No ale třeba... Zkoušela jsi test? 😉

jika10
17. dub 2012

@mpetula Nezkousela, ja si totiz porad myslim, ze se dr seknul a ovulka byla pozdeji 😝 I kdyz teda nevim, delal mi vnitrni UTZ a rikal, ze uz tam vidi zlute telisko ..... No a me to spis pripadalo jako krasny folik 😝 Zatim to necham, MS by mela podle mych vypoctu dorazit ve ctvrtek, teda pokud ta ovulka byla fakt pozdeji .... No a pokud byla podle dr, tak to budeme muset vyresit 😝

sammaelka
autor
17. dub 2012

@jika10 Nic si z toho nedelej, taky jsem si timhle obdobim prosla. A kdyz uz jsem se rozhodla (predloni zacatkem roku) ze uz toho mam plny zuby, ze na to kaslu, prestanu na to myslet, prestanu se snazit a budu si "uzivat zivota", tak mi druhy den prisla sms od kamaradky "Hele jak se pocitaji ty plodny dny?" 😀 No tak jak na to pak clovek nema myslet 😕

Holky moc vam vsem dekuji za gratulace, je to fakt mazec. Proste neuveritelnej pocit. Dneska jsem si psala se znamou, ktera otehotnela v lednu a chodila do stejneho car jako ja, tak pry se objednavala k dr az po 14ti dnech. Takze pockam asi do pondeli, budu jeste testovat, asi denne, to pak lip utika 😀 😀 A v pondeli se objednam na kontrolu, pokud bude do te doby vsechno v poradku.

jika10
17. dub 2012

@sammaelka No a to je presne ono, kazdej se pta co a jak .... Zavidim hokam, ktery do toho vlitnou a nevedi jak - nejaky plodny a neplodny dny, vyska delozni sliznice ... Kdyz to rikam kamosce, tak na me vejra, ze sem asi spadla z Marsu 😀 😀 😀 No a ja se na to snazim taky "kaslat" ... Hledam si novou praci, planuju dovcu ..... Tak uvidime, neco z toho bude driv - prace, mimco, dovca 😀 😀

Jo jo testuj, at mas krasnou pamatku a at si ty // uzijes, vzdyt jsi na ne taky cekala dlouho 😉

sammaelka
autor
18. dub 2012

@jika10 Dekuji, testuji ted denne a je fakt krasny pozorovat, jak ta druha carecka sili. Holky, je to neuveritelnej pocit, to si neumi nikdo predstavit. Presne jak rikas, taky zavidim tem, co do toho vlitly ani nevedely jak, to nepochopi nikdo, kdo si tim sam neprosel, jak je to tezky snazit se a bez vysledku.

Zkusim sem hodit fotku dnesniho testu, jestli se mi to povede.

mpetula
18. dub 2012

@sammaelka Dobré ránko. Úžasný, krásné // 😵 😵 😵

irisi
18. dub 2012

Dobré ráno, já chci taky zítra najít takové krásné // 😵, ale bojim bojim ... @sammaelka testuj co to jde, tohle je pocit k nezaplacení 🙂

jika10
18. dub 2012

Ahoj holky
@sammaelka nooooooo, krasny // , ja uz chci takyyyyyyyy 😝

mpetula
18. dub 2012

@irisi na zítra džím palce 😵 😵

sammaelka
autor
19. dub 2012

@mpetula @irisi @jika10 Dobré ránko ženský, děkuji vám všem moc, opravdu je to pocit k nezaplacení. Testuji každé ráno, vstávám dřív, ještě než přítel odchází do práce, aby byl u toho a viděl test. Dřív spíš tak nervózně posedával a čekal až něco řeknu, včera hned jak jsem vyšla z WC tak se ptal Tak co, tak co a dnes už mi rovnou mezi dveřmi vyškubl test z ruky 😀 😀 😀

Dnešní testík:

sammaelka
autor
19. dub 2012

@mpetula @irisi @jika10 Dobré ránko ženský, děkuji vám všem moc, opravdu je to pocit k nezaplacení. Testuji každé ráno, vstávám dřív, ještě než přítel odchází do práce, aby byl u toho a viděl test. Dřív spíš tak nervózně posedával a čekal až něco řeknu, včera hned jak jsem vyšla z WC tak se ptal Tak co, tak co a dnes už mi rovnou mezi dveřmi vyškubl test z ruky 😀 😀 😀

Dnešní testík a vývoj testů (od 7dne):

sammaelka
autor
19. dub 2012

Omlouvám se za dvojitý příspěvek, omylem jsem to odklepla dřív 😅

sammaelka
autor
19. dub 2012

@irisi Tak jak ty? Držím palce!

jika10
19. dub 2012

@sammaelka Ahojky, tak uz se ti z // carecek stava dalnice ..... Tak to uz muzu gratulovat hooodne nahlas 😉

No u nas kdo vi, jak to vubec bude, MS stale na dovolene, asi ma letadlo zpozdeni 😅

irisi
19. dub 2012

@mpetula @jika10 @sammaelka Ahoj holky, tak hlasím, že čisto bílo 😢 ... moc Vás prosím, nelitujte a neuklidňujte....vím, že to musí odbolet a nic tomu nepomůže 🙂. Dnes mi ani kolega nepřidal, s narážkou přede všema, že jako už na dítě mám věk ☹ .....
spíš pojďme řešit praktický věci 🙂 jako co mi doporučujete teď?..... chtěla bych aby mě poslali na komplet imunologické vyšetření, ale dr. to odmítá, že je to zbytečný. Genetiku mám v pořádku. Myslíte, že jde jít hned teď následující měsíc do stimulované inseminace? zdravotně či s vyřízením na pojišťovnu...

@sammaelka a v pondělí teda potvrzení z krve? mysíš, že už bude případně na ultrazvuku vidět 🙂

jika10
19. dub 2012

@irisi Ahoj, nebudu psat, ze je mi to lito, kdyz nechces 😅 A myslim, ze do IUI jit klido muzes .... A imuno zkus sveho dr obejit jako ja, ten muj taky nechtel delat imuno, tak jsem si skocila k moji prakticce pro doporuceni a sla jsem. Hlavne ze budes mit nejake doporuceni. Me dr na imunu rekla, doporuceni bud od prakticke nebo od gyndare. Ja mam imuno s manzelem naprosto v poradku, az se dr divila, ze mam imunologii zdraveho cloveka, i kdyz mam blbe zdravotni omezeni. Sama na to koukala, jak tele na novy vrata 😅 Jeste musim vymyslet genetiku, nevim jestli by jim stacilo doporuceni od prakticky 😅 No, nas se KETik zatim netyka, protoze ta mrcha proradna se nekde flaka, ale uz taky premyslime jak zvysit pravdepodobnost. Premyslim nad tim, jestli nedat AH, vim ze kamosce a mnoha jinym to pomohlo

irisi
19. dub 2012

@jika10 díky 🙂, já už zkoušela, aby mi da doporučení můj gyndař, ale ten to odmítl, že mi o má napsat centrum. protože je to hodně finančně naročné a musel by se zpovídat pojišťovně proč to předepsal a taky by se mu mohlo stát že to pojišťovna neuzná a dali mu k úhradě. No když v centru nebudou chtít, tak zkusím praktickou 😠 ...
mrška si ti fakt vejletí .... a s tím AH u KET... pro klid duše bych do toho zase znovu šla na jedno embryjko. Ale vím, že na ET ho asi chtít nebudu.

sammaelka
autor
19. dub 2012

@irisi A kolikátý den jsi po? Třeba je ještě brzy? ☹ Dál bych určitě zkusila chvíli počkat, vrhni se na nějakou činnost, co ti odvede myšlenky...já přestěhovala nábytek v obýváku 🙂 Máte-li zamraženo, zkus KET?

V pondělí si zavolám do CAR a objednám se na kontrolu, nevím na který den si mně pozvou. na zprávě z KET mám "kontrola za tři týdny" takže mně možná objednají až na ten další týden. Myslím, že na utz je asi ještě brzo, dneska jsem asi 4+1, pokud to počítám dobře. Ale krev by mohli 🙂

jika10
19. dub 2012

@irisi Me ho prakticka dala bez problemu a myslim, ze pokud mas doporuceni od dr, at jakehokoliv, tak s tim pojistovna problem mit nemuze. Vim, ze tam psala tu diagnozu N749? - neplodnost .... Takze to bylo dalsi vysetreni v ramci neplodnosti a kdyz jsi byla na IVF, tak je snad jasny, ze nebudes sedet doma a cekat na zazrak. No a jinak s tim AH si rikam, ze to asi zkusim, u prvniho pokusu jsme rikali, ze zkusime jen ICSI a dalsi metody az kdyz se to nepovede

mpetula
19. dub 2012

@irisi Ahoj, chápu tvůj postoj a tak jen napíšu, že to je život 😅 Hele to IUI si také myslím že by klidně mohlo být a co jinak dál? to sama nevím 😒 Taky jsem si říkala, že když to teď nevyjde, že to budu chtít nějak řešit, né hned jít do třetího IVF, ale nevím jak... Možná bych zkusila minimální stimulaci, nativ... nevím. Genetiku mámé s manželem ok, ale imunologii mi asi nikdo nedělala, nevím. Jsem zvědavá, jak to u nás dopadne, třeba se štěstí usmějě. Včera mi ale psychicky a následně z toho pak ani fyzicky nebylo dobře. Švagrová přišla o mimnko v nějakém 18tt, hrozný. A tím že jsem si tím prošla sama dvakrát (sice v dřívějším tt) tak mě to docela položilo, rozjitřilo to staré rány 😢