2. IVF. Podpořme se

ywushka
18. lis 2008

Ahojky holky,je tu nekdo takovy,co budete zacinat dalsi cyklus IVF snad v prosinci?? 😉 Muzeme prece jedna druhou trochu podporit

miky123
10. pro 2008

choco:tak to vypada na OPU taky v pondělí maximalně v utery.Dnes jsem byla na druhém ultrazvuku a další mě čeká v patek a už si mám mit i hotové předoperační vyšetření,tak se uvidí kolik se mi urodilo vajuch 😉 Jinak dnes Dr.říkal že se stitulace rozjela dobře,dávku 225 mi ponechal.No ale já asi tak od včerejška pocituju že mám jaksi plnější břicho,Dr.na to jen řek že je to tou stimulací,tot vše 😵

ywushka
autor
10. pro 2008

Ahojky holky.Miky ja jsem dnes taky byla na kontrole,stimuluju od patku a myslim ze OPU budu mit taky nekdy v pondeli nebo utery!Jen me vajecniky zase blbnou,mela jsem davky jen 150 jednotek a ted me to zase snizili na 75 jednotek a v patek mam zase kontrolu!!!Mam zase plne vajecniky folikulu a uz mam obavy z toho,ze z toho zase nic nebude

raadunka
10. pro 2008

ywushko ahojka kam chodis na Car? Mas Fostimon nebo Puregon?

ywushka
autor
10. pro 2008

Puregon!!Pred tim jsem mela gonal....chodim do brna na obilnak

raadunka
10. pro 2008

a mezi nima nejaky rozdil?

ywushka
autor
10. pro 2008

gonal i puregon to je temer to same-jen jina firma a jiny nazev

raadunka
10. pro 2008

a za gonal se neco plati?

ywushka
autor
10. pro 2008

za obe se plati!!!Celkove za leky kdyz je takovy standard tak doplacim 5200Kc,kdyby jsi prekrocila nejakou davku,tak si doplacis

raadunka
10. pro 2008

no ja jsem platila za 9 denni Puregon po 300iu 7500kčale slisela jsem ze fostimon se neplati

ywushka
autor
10. pro 2008

Tak to nevim,ale ja jsem slysela ze zase tak dobre nestimuluje!Me na penizich vubec nezalezi v tomto pripade!!!

raadunka
11. pro 2008

ywushka sorry za preklep toho icka, jo me by taky nezalezelo, jenze do prvniho IVF jsme dali celkem 28.000kč a to nas totalne zrusilo, takze ted nez se neco zase prisetri tak bude trvat minimalne 3-4 mesice na druhe, tak proto bych sla i do fostimonu , kde bych aspon cast usetrila

ywushka
autor
11. pro 2008

jo tak chapu....

choco
11. pro 2008

Ahojky, tak už je to potvrzeno, OPU bude v pondělí. Úroda bude počítám opět kolem desíti vajec, moc víc v nadějné velikosti jich na tom ultrazvuku vidět nebylo.
renap, m24: Holky, jak jste na tom, už byl ET? a máte i zmrzlíky?

madla28
11. pro 2008

Radunka a do jakého caru chodíš? Já stimulovala Fostimonem a špatně jsem na něj reagovala, ale možná jsem měla jen malé dávky.

raadunka
11. pro 2008

Ahojky Madlo, ja chodim do Fetimedu v Olmiku, moje kolegynka co semnou byla na OPU a ET mela fostimon a krome toho ze ju to celkem bolelo nemela zadne potize dokonce ja jsem mela vice nafoukle brisko nez ona a to jsem mela jen 4 folikulky a ona 10, platila jsi neco za fostimon??? Ja jsem mela Puregon 2x 150iu denne 9dni celkem

madla28
11. pro 2008

Já si všechno hradím sama, ale je fakt, že po fostimonu jsem taky neměla nafouklé břicho, ale taky jenom jeden folík. Po puregonu jsem jich měla pět, ale měla jsem vyšší dávky. Puregonu jsem měla 450iu a fostimonu jenom 300iu.
Ptám se taky na car, protože jsou drahé cary a levnější cary, ale Fetimed neznám.

raadunka
11. pro 2008

Madlo Fertimed je docenta Sobka, csc. v Olmiku je to soukroma klinika, promin za preklep. Vis kolik jsi mela FSH??? Podle toho se urcuje kolik ti daji iu stimulace, ja ho mela pry vysoky ale nevim kolik neptala jsem se

raadunka
11. pro 2008

a kam chodis na Car ty Madlo??

miky123
11. pro 2008

Ahojte,ja jsem měla u 1 ivf.taky puregon a vajuch sem měla 19,z toho vydrželo kvalitních 8.Ted mi Dr. vysvětloval že Fostimon je slabší a nejčasteji ho davají těm kdo mají dobry hormonální profil,pak že je srovnatelný Puregon s Gonalem a u tohoto se víceméně platí za známou značku.
Takže ted mám Gonal dosud jsem ho dostala 2x225 denne na 9dní aza něj jsem dosud zaplatila 7.000,-kč ale zítra jdu na ultrazvuk a jelikož další léky už nemám ,takže určo k tomu ještě dolších 3.500,-kč
U první ivf břicho ok.,ale ted se cítím desně ,nafouklé břicho ☹ ,jen přivázat šnurku a vzducholod hotová 😀 😀

holčiny ale mohlo by nám to vyjít že jo ,a o darek k vánocum by bylo postarano 😵 😉

madla28
12. pro 2008

Já teď chodím na Obilní do Brna, tam mě vyšlo IVF na 65000. Předtím jsem byla v Repromedě Brno, taky na soukromé klinice a tam jsem nechala 100 ticic. FSH mám vysoké, tak potřebuji i vysoké dávky na stimulaci.

ywushka
autor
12. pro 2008

V pondeli mam OPU

raadunka
12. pro 2008

Ywushko ahojik tak to ti drzim pesticky at je co nejvice A vajuch. 😉 Ty jsi mela 1 Ivf kdy??? Madlo ja jsem mela FSH 9,9 a dali mi 300iu na 9dni puregonu ale jen 4 vajicka, cekam ze 2 IVF s vice jednotkama a zkusim jit do fostimonu, snad to podruhe vyjde Miky me rikala dr. ze tam neni rozdil v ucinne latce ale v podannim, ze subkutalni je prijemnejsi, pac to jsou olejovky tak stipou a dalsi vec je ze pojistovna ti hradi 100% 30ampuli Fostimonu a ty druhe leky jen z casti

ywushka
autor
12. pro 2008

v rijnu-zacinala jsem 23 a konec byl 3.11....ale vajicka byla jen dve a prestaly se vyvijet

raadunka
12. pro 2008

aha, a to se tak brzo muze jit znovu?? Me rikala dr., ze nejdriver za 3-4 mesice.

ywushka
autor
12. pro 2008

Jo nevadilo to jit tak brzo!!Nekde tuto dobu doporucuji!!!Me nasadili na mesic antikoncepci,tim se me hladina hormonu krasne uklidnila,ale zase me ted hodne vyskocila po tech injekcich!!!Ja jsem myslela ze taky budu moci jit az za ty 3 mesice,ale ta doba nemusi byt splnena!Pokud je tam vsechno v poradku-vajecniky i deloha klidna,tak muzes hned opakovat!Byla jsem na prvnim OPU i s jednou pani,te se neuchytli embrijka...ale taky zacina uz ted....nekdy o vikendu

raadunka
12. pro 2008

hmm tak to me poslali po novem roce na vysetreni pruchodnosti vejcovodu a pokud to bude vse ok tak zacnu az od unora ale sla bych do toho stejne jako ty hned tak se nejlip zapomene ta vsechnu tu bolest a zklamani

ywushka
autor
12. pro 2008

Ja jsem to tak hlavne chtela kvuli praci-jsem zdravotni sestra a nemohla jsem si dovolit prijit na 3-4tydny do prace a pak jim zase rict,ze jdu na neschopenku...jsem od toho rijna doma-ale uz me to vbec nevadi....zezacatku jsem mela strasne spatne svedomi,ale jak mi rekla doktorka v caru-budte pri techto vecich sobecka

madla28
12. pro 2008

Radunko já měla FSH 16,1. Na ředění fostimonu jsem si koupila injekční roztok NATRIUM CHLORATUM. Doporučili mi to i na Obilním. Stálo to asi stovku 10 ampulí. To se vyplatí a vůbec to neštípalo. Ampule jsem měla 10ml, ale stačili by 5ml. Stejně jsem půlku vyhazovala.

raadunka
12. pro 2008

Madlo a odkud jsi???? a jestli se muzu zeptat kolik mas roku. Me je pristi leto 40. Muzes mi to napsat do IP

miky123
12. pro 2008

Tak u mně dnes po ultrazvuku Dr. rozhodl že OPU bude až ve středu a ode dneška ke gonalu mi přidal 0,25 -cetrotide až do pondělí pak opět ultrazvuk a zase dokoupit léky ☹
Dnes měl Dr.více času pak sem toho využila a na jedné straně mám asi přes 13 vajuch a na druhe straně přes 15 vajuch,tak hned byl dotaz jestli to u mně nevypadá ná hyper.syndrom.Tak říkal že při normálním postupu by se to mohlo stát ,ale aby tomu předešel tak posunul punkci z pondělí na středu a přidal ode dneška ten cetrotide na pomalé dozrání vajuch.

Holky a Vy co máte taky gonal co máte jako ten druhý lék?? ,na dozraní vajuch.